Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Hujšamo s Planetom Lepote! - 4. del

Pojdi na stran 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2010 13:43
Povezava do prispevka
Tole ste brale?


A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 22. apr 2010 13:52
Povezava do prispevka
Gušti so gušti
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2010 10:01
Povezava do prispevka
Odgovarjam v primernejšo temo:

katina je napisal/aTanja, če bi bilo res tako enostavno, potem ne bi obstajalo tisoče forumov na to temo in debelost ne bi bila tak svetovni problem. Sklepam, da nikoli nisi imela težav z debelostjo, ker potem bi vedela, da za hujšanje (sploh, če želiš težo ohraniti) niso dovolj le vztrajnost in realni cilji.

Katina, z debelostjo res ne, z odvečnimi kg pa vsekakor. In sem tudi mislila, kako težko/nemogoče je, ampak ko sem se zadeve lotila na pravi način, se mi ni več tako zdelo tako.

Upam, da te nisem užalila z napisanim, ker to ni bil moj namen, vendar sem že zdavnaj opazila, da so temeljni problemi, ko se ljudje lotijo hujšanja, sledeči (nikakor ne pravim, da je pri tebi tako):
  • pričakujejo prehitre rezultate (kar glede na idiotske (se opravičujem za izraz, vendar je edini primeren) "3-dnevne paradižnikove diete, v kateri boste izgubili 5 kg" in "1-tedenske zelenjavne diete za minus 6 kg" in podobne, niti ni čudno. Ja, res se še zdaj take neumnosti objavlja, jih vidim vsak dan
  • v skladu z zgornjim nerealni cilji in pričakovanja in posledično prehitro obupanje
  • premalo vztrajnosti (spet v povezavi z zgornjima točkama)
  • neprilagoditev hrane (misljo, da bo šlo, če bo namesto 5 hamburgerjev na dan in 2 pic pojedel 1 in 2 hamburgerja)
  • preveliki obroki in premalo njih
  • neupoštvanje prehrane po KS
  • pretirano obremenjevanje s hujšanjem - naši možgani imajo neverjeten vpliv na nas!
  • vztrajanje pri določenem režimu, ki ne prinaša rezultatov

To, da je debelost svetovni problem, pa je posledica tega, da imajo ljudje vsega (pre)polne riti, hrane - sploh slabe! - je izobilju, katastrofalno nezdrave, redilne hrane in strupene hrane je povsod dovolj za dostopno ceno, tudi taka, ki na prvi pogled ni videti slaba, ima na tone raznih škodljivih dodatkov, medtem ko je zdrava hrana poleg tega, da jo je treba pripraviti, ker pač ni v obliki burgerja in/ali konzerve, tudi precej dražja (sploh bio). Garantiram, da pred tistoči leti ni bilo takih debeluhov, kakršne lahko vsak dan in čedalje pogosteje vidimo danes. Tudi hujšati jim ni bilo treba, ker niso imeli od česa biti debeli.

Dobro vem, da je težko priti iz začaranega kroga in se zadeve lotiti na pravi način, vendar še vedno trdim, da ko in če se lotiš na pravi način, da ni težko. Razen, če so v ozadju še kakšne druge težave (zdravstvene), za katere morda nekdo sploh ne ve.
Če pa ima nekdo poštimano prehrano, urejeno gibanje, vztraja mesece, pa ne vidim razloga, da ne bi izgubil odvečne telesne maščobe. Ne vem, morda pa sem pristranska, ker sama nisem imela težav, ko sem se zadeve lotila na pravi način, vendar mi tudi logično ni, če je človek tudi zdrav in vse dela tako, kot je treba, da v takem primeru ne shujša.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2010 10:13
Povezava do prispevka
katina si kdaj raziskala vzrok debelosti? Lenoba tudi slučajno ni vedno razlog, ampak vedno v ozadju tičijo vsaj še manjši psihološki vzgibi. Predvsem pa je potrebno imeti urejen odnos do hrane in še prej, do sebe. 
Nazadnje urejeno 29. apr 2010 12:25; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2010 11:56
Povezava do prispevka
Jaz mislim, da je pri nezdravi hrani največji problem to, da je ravno najbolj ne zdrava hrana najcenejša. In glede na to, da je vedno več ljudi, ki morajo gledati na vsak evro, da lahko preživijo iz meseca v mesec, se je veliko ljudi pač žal prisiljeni posluževati prehrane, ki je poceni, pa če je to junk food ali ne. Pač dejstvo je takšno, da je običen bel riž, navadni makaroni, bel kruh, paštete, kakšne cheap salame, na pol pripravljena hrana za pohanje ipd. pač najcenejša. Samo malo pogledaš cene in ti je takoj jasno.
 
Bio, low fat, z manj sladkorja, zelenjava, kakšno pusto meso, sadje ipd. fore pa je veliko zdražje.
 
In mislim, da je tudi to tudi en velik razlog zakaj je debelost vedno večji problem.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
nat
Starost: 43Pridružen: 31. mar 2008Prispevkov: 185Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. apr 2010 11:57
Povezava do prispevka

Tanja, podpis.

Če potegnem črto pod tisto kar si napisala in upoštevam moje izkušnje, najprej si je treba v glavi poštimat.
0
Nazaj na vrh
carrie
Starost: 48Pridružen: 15. okt 2008Prispevkov: 72Kraj: malo tu, malo tamStatus:Offline
Objavljeno: 2. maj 2010 17:54
Povezava do prispevka
Tanja - se popolnoma strinjam.
Moja izkušnja je, da se vztrajnost in odkritost do samega sebe najbolj obrestujejeta.
The trick in life isn't getting what you want but wanting it after you get it.
0
Nazaj na vrh
barby800
Starost: 39Pridružen: 11. dec 2008Prispevkov: 487Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 10:02
Povezava do prispevka
Khm, meni pa ni čisto jasno tole:
z lahkoto (beri: telovadba + bolj zdrava prehrana) sem shujšala 7 kg (iz 68 na 61 kg), sedaj pa ne morem izgubiti niti grama več Potem sem prebrala članek o prehrani po KS in se v 95% že itak prehranjujem tako kot je za mojo krvno skupino priporočeno.
Torej, kje ga lomim? Mogoče čisto enostavno preveč pojem, da bi še 3 kg shujšala?
Se mi zdi, da je razlog v prehrani, ker gibam se kar precej (3x na teden 40-45 min teka, 3-4x na teden vaje z lastno težo in utežmi).

0
Nazaj na vrh
sasska
Starost: -14Pridružen: 4. apr 2006Prispevkov: 2974Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 10:47
Povezava do prispevka
Zadnje kile gredo najbolj težko dol. Tisto, kar je res preveč lahko hitro zgubiš, če le kaj narediš v to smer, zadnje gre pa težkoooo, zadnja kila morda težje kot prej 5 kilc. Pa še, zdaj ti težo morda držijo mišice, ki jih dobiš z vajami z utežmi, ti rastejo mišice, maščoba pada, teža je ista, postava pa morda boljša. 
.
0
Nazaj na vrh
amendedgirl
Starost: n/aPridružen: 21. jun 2010Prispevkov: 817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 11:06
Povezava do prispevka
Se strinjam s sassko. Škoda pa je, da si nisi izmerila pas, trebuh, boke, stegna,... v cm in bi potem na podlagi tega tudi opazovala svoj napredek. Ker če imaš mišice, imaš manjši obseg kot če te "oblega" maščoba.
Sicer pa kaj te konkretno moti na sebi? Dejstvo, da nisi dosegla zastavljenega cilja glede kg ali tudi s obliko postave (ali določenim delom) nisi zadovoljna?
0
Nazaj na vrh
barby800
Starost: 39Pridružen: 11. dec 2008Prispevkov: 487Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 11:53
Povezava do prispevka
Jah, moti me (še vedno) trebuh in notranja stran beder.
Predvsem noge imam lepše kot prej, ker so sedaj oblikovane in ne več 'mehke' (razen notranje strani beder).
Sami kg mi sicer niso prioriteta, ker vem, da niso pokazatelj stanja, ampak imam še nekaj maščobe za izgubiti, za pokurit. Mogoče moram več telovadit, da 'zgradim' mišice, ki so velik porabnik kalorij. Glavno je, da še bolj oblikujem telo, pa tudi, če kg ne gredo več bistveno dol (čeprav bi po moje morala izgubit vsaj še 3 kg, na račun maščobe, seveda).
Najboljš, da neham jamrati, pa da začem migat

EDIT: ko se usedem, imam še vedno en 'šlaufek' na trebuhu in to je več kot zadosten dokaz, da odvečna maščoba pri meni obstaja. Imam sicer eno sliko na računalniku, kjer sem v kopalkah (in se problematični deli odlično vidijo :)), ampak si je ne upam objaviti, ker sem bolj 'zajc', kar se tega tiče.
0
Nazaj na vrh
amendedgirl
Starost: n/aPridružen: 21. jun 2010Prispevkov: 817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 13:27
Povezava do prispevka
glede na to, da se zdravo prehranjuješ lahko povečaš samo količino gibanja. Mogoče se je telo navadilo na iste vaje in potem niso več tako funkcionalne in bi morala dodati nove vaje, novo disciplino,...?
V kolikšnem času si pa prišla do takih rezultatov?

Glede slike: če ti ni tega, da bi jo objavila, jo pač ne. Sicer pa sem tudi sama bolj "zajc" kar se tega tiče tako, da te povsem razumem
0
Nazaj na vrh
barby800
Starost: 39Pridružen: 11. dec 2008Prispevkov: 487Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 14:03
Povezava do prispevka
V bistvu sem do teh rezulatov prišla v cca 5. mesecih. Vaje so pa res več ali manj enake ves ta čas. Bom malo spremenila telovadbo, če ne drugega, mi bo vsaj bolj zanimivo.
Še eno vprašanje: ali je po kardio vadbah nujno jesti? Recimo, da grem tečt zvečer ob 20:30, pred tem pa recimo ob 18h pojem večerjo. Ali moram po teku še 1x jesti? Ponavadi mi ne paše, včasih pa vseeno pojem samo kakšen jogurt.
0
Nazaj na vrh
sasska
Starost: -14Pridružen: 4. apr 2006Prispevkov: 2974Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 14:11
Povezava do prispevka
Ne, zvečer js ne bi jedla po kadrio. Zjutraj ja, ker bi bilo že itak na tešče, zvečer pa niti nikoli nisem, ali pa samo kak jogurt, če sem bila lačna. 
.
0
Nazaj na vrh
Janie
Starost: 34Pridružen: 22. avg 2007Prispevkov: 882Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jul 2010 16:51
Povezava do prispevka
barby800 nekaj beljakovinskega ti ne bo škodilo . Ne rabiš se ravno napokat, ampak pojej npr. nekaj zelenjave s tuno ali pa piščancem ...
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Hujšamo s Planetom Lepote! - 4. del
Stran 44 od 81
Pojdi na stran 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo