Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Hujšanje: zdrava prehrana

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2011 8:15
Povezava do prispevka
Bubica, nisi edina Jaz ogromno stvari ne smem, od tgea kaj bi lahko, pa kar precej stvari ne maram.
 
Kruh, testenine, riž, krompir, sladkarije ipd. popolnoma črtaj.
 
Od mesa so možnosti puran, piščanec, govedina (kot zrezki, golaš, mleto meso), ribe, , lignji in ostali morski sadeži (če jim imaš rada), tudi piščančja jetra.
Zraven pa kakšna dušena zelenjava in solata.
Npr. piščančje meso v kosih lahko pripraviš skupaj s papriko ali kakšno drugo zelenjavo.
Pa solate na razne načine: npr. zelena solata s tuno in kakšnim jajcem in sirom ali s piščančjim mesom zraven in ostale kombinacije.
Jaz jem zraven naštetega še jogurt (samo navadni v katerega dam zličko ali dve dobre marmelade) in veliko sadja (kot shake z mlekom ali samo sadje), pa jajca (včasih omleto, včasih pražena na oko in gor kakšno rezino sira ali pa kuhana)
Pa naredim si "sendvič" tako, da dam rezino sira, včasih gor namažem senf in nato rezino ali dve kakšne dobre ita salame ali pa pršuta.
Občasno pride na jedilnik tudi mozzarela in antipasti, ampak to je lahko le malo in le občasno, ker ima veliko kalorij.
Pa doma pripravljene juhe.
 
Drugače pa tek je super za hujšanje.
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2011 21:54
Povezava do prispevka
Hvala, punce ... Kak vi znate človeka potolažit bom poskusila uporabit vaše ideje pa malo bom še pobrskala, če se bo še kaj našlo.
Doma mi že grejo na živce, ker kao nič ne jem kaj se skuha, vedno nekaj po svoje.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2011 22:02
Povezava do prispevka
Eh, se bodo že navadili. Pa tudi če se ne, kaj jih briga.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2011 7:38
Povezava do prispevka
Bubica, lahko pa mami lepo razložiš, da hujšaš in ji predlagaš, da se skuha kdaj kaj takšnega, ki ti ješ na dieti ali pa da ti kdaj prevzameš kuhanje.
 
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2011 8:09
Povezava do prispevka
Saj si dosti "kuham" za sebe - če je to kuhanje, da si spečeš pišč. zrezek ali file lososa pa solato narediš zraven ker najpogosteje jem. Včasih tudi kaj njihovega pojem, če je kaj pametnega, npr. domač pečen piščanec (teh kupljenih zrezkov zaenkrat ne morem videt) ali ribe ampak pač brez krompirja/testenin/riža... To, kar si sama kuham pa ne bi onadva nikoli jedla 
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Minta
Starost: 43Pridružen: 21. jan 2010Prispevkov: 825Kraj: Sever EvropeStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2011 8:57
Povezava do prispevka

Tanja je napisal/aExactly. Jaz sem začela ene 3 mesece nazaj še bolj paziti na hrano in full športati. Rezultat? Vse cunje so mi širše, tehtam pa več.

Tole moram komentirati, ker tudi mene matra razmerje špeh/mišice. 4 leta sem intenzivno trenirala nanbudo, potem sem se preselila na Finsko in seveda so šle kile gor. Sicer sem na Finskem začela trenirati aikido, vendar kljub temu ni bilo uspeha in sem se še kar lepo redila. Nanbudo je bil sicer mnogo bolj intenzivna in učinkovita vadba kot potem aikido...

Kakorkoli, uspeh sem začela opažati, odkar redno hodim v fitnes oziroma na vodeno vadbo, ki vključuje tako kardio kot vaje z utežmi za mišice, uporabljam pa tudi orbitrek in včasih tečem. Pazim tudi pri prehrani. Dejansko opažam isto - kile so sicer tudi šle dol, še najbolj pa se pozna pri oblekah in dejstvu, da si lahko privoščim cunje z manjšo konfekcijsko številko.  Imam pa še dosti dela do idealne postave...

Kaunis on joka kauniisti tekee.
0
Nazaj na vrh
Janamari
Starost: 53Pridružen: 19. jun 2007Prispevkov: 3064Kraj: MBStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2011 12:25
Povezava do prispevka
Bubica, jaz bi ti še svetovala, da ne obupaš pri prvi skuti in ribi iz konzerve. Jaz jem oboje, vendar mi nikakor niso všeč vse ribe iz konzerve ali pa vse skute. Malo preizkušaj različne vrste/proizvajalce, mogoče najdeš kaj, kar ti bo všeč.
 
 
0
Nazaj na vrh
Keks
Starost: 33Pridružen: 28. jan 2010Prispevkov: 988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2011 17:10
Povezava do prispevka
Sama imam težave z rokami. Punce, ki ste že izgubile nekaj kg ali ste shujšale tudi v roke?
Sicer imam mišice, vendar je tudi nekaj maščobe, kar me zelo moti (imam krajše ude in ko pogledaš nadlaket še izgleda bolj polna kot v resnici je).
Forget what has hurt you in the past, but never forget what has taught you.
0
Nazaj na vrh
wakingdream
Starost: n/aPridružen: 15. sep 2010Prispevkov: 259Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. mar 2011 7:15
Povezava do prispevka
Bubica, katero skuto pa si poskusila? Ker so namreč že med različnimi znamkami velike razlike, da ne omenjam pasiranosti. Kaj pa tuna v konzervi?

Keks, verjetno je odvisno od posameznika, kje se maščoba raje nabira. Se mi pa roke ne zdijo neko problematično področje in sem prepričana, da boš ščasoma spremembe opazila tudi tam.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. mar 2011 7:39
Povezava do prispevka
wakingdream je napisal/aBubica, katero skuto pa si poskusila? Ker so namreč že med različnimi znamkami velike razlike, da ne omenjam pasiranosti. Kaj pa tuna v konzervi?
 
Poskusila sem skuti iz Hoferja (posneto) in pa Mercatorjevo Zdravo življenje. In mi nobena ni bila všeč. Danes si bom kupila tisto v Lidlu, na enem hrvaškem forumu so čisto nori na to Lidlovo Milbono (v bistvu se kr preko spleta kregajo, kdo jo je komu pred nosom pobral).
 
 
EDIT: da ne bomo preveč OT - Skuta. (hm, zdaj pa ne vem, če je tole OK, ker je tema na podforumu Recepti)
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. mar 2011 7:52
Povezava do prispevka
Keks, meni se vsepovsod pozna, da so šle  kile dolj, še najbolj pa na rokah in nogah(pa čeprav so noge in boki pri meni bili vedno najbolj problematični).
Tako, da sem prepričana, da nekaj bo sigurno šlo dol tudi pri tebi.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
lovely
Starost: 34Pridružen: 7. jun 2005Prispevkov: 1401Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. mar 2011 14:56
Povezava do prispevka
Meni je najboljša pasirana skuta iz mercatroja sicer imam malce več maščobe (3grame) ampak v primerjavi z drugimi je okus precej boljši Embarrassed

Tiste, ki držite dieto oz. bolj zdrav način prehranjevanja, a pazite tudi na to da jeste skladno z krvno skupino?
Jaz se sedaj trudim že kakšen teden kombinirati to skupaj (edino kar ni v skladu z KS B je piščanec) in opažam da se bolje počutim Approve Tongue
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 6. mar 2011 15:24
Povezava do prispevka
Ja, jaz se kar držim. Mi pa tak način prehranjevanja tudi zelo paše. Samo pri paradižniku se ne zadržujem. Ga pojem na tone, čeprav ni priporočljiv za mojo krvno skupino
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
lovely
Starost: 34Pridružen: 7. jun 2005Prispevkov: 1401Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. mar 2011 18:19
Povezava do prispevka
No nekaj more bit za dušo pravijo Wink
Katera KS pa si? Jaz sem B in tudi pri meni je paradižnik na "črni listi" LOL
0
Nazaj na vrh
wakingdream
Starost: n/aPridružen: 15. sep 2010Prispevkov: 259Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. mar 2011 18:30
Povezava do prispevka
lovely je napisal/aTiste, ki držite dieto oz. bolj zdrav način prehranjevanja, a pazite tudi na to da jeste skladno z krvno skupino?
Jaz se sedaj trudim že kakšen teden kombinirati to skupaj (edino kar ni v skladu z KS B je piščanec) in opažam da se bolje počutim Approve Tongue

Ne. V bistvu sploh ne vem, katera krvna skupina sem.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Hujšanje: zdrava prehrana
Stran 6 od 9
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!