Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Tofu

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
neleja
Starost: 36Pridružen: 28. jul 2004Prispevkov: 2678Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 11:53
Povezava do prispevka
kaj sploh je to tofu? kako zgleda?
Ko hodiš pojdi zmeraj do konca... (T.Pavček)
0
Nazaj na vrh
pikica
Starost: 40Pridružen: 26. okt 2003Prispevkov: 10153Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 12:20
Povezava do prispevka
Tofu je vegetarijanski sir in izgleda približno takole:

0
Nazaj na vrh
Petra
Starost: 43Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 6817Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 12:51
Povezava do prispevka
Mene pa zanima katere znamke kupujete? Jaz sem imela doma Fastram in
tofu iz linije Zdravo življenje od Mercatorja. Pa mi je Fastram
taaaaako smrdel, da sem ga v smeti vrgla, ker po moje ni mogle biti v
redu, ker mi tudi prejšnji niso tako smrdeli, tale od Mercatorja mi je
bil pa všeč. Katere pa vi kupujete? Kakšni pa so po okusi tisti, ki so
začinjeni ali dimljeni?
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 13:19
Povezava do prispevka
Petra, mi ga kupujemo v Šparu. Je v takšni prozorni vrečki pakiran, po 200g skupaj, pa sploh ni drag. Mislim, da pride manj kot 300 SIT. Mam pa najraje navadnega. Dimljen mi ni všeč. Pa tisti s papriko tudi ni slab.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
neleja
Starost: 36Pridružen: 28. jul 2004Prispevkov: 2678Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 13:44
Povezava do prispevka
pikica hvala
Ko hodiš pojdi zmeraj do konca... (T.Pavček)
0
Nazaj na vrh
*tikvica
Starost: n/aPridružen: 17. maj 2004Prispevkov: 2884Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 15:24
Povezava do prispevka
Jaz sem enkrat v kitajski naročila samostansko pojedino in mi je bil ogaben tisti tofu, ki je bil notri. Čisto drugačen, kot sem ga navajena. Saj ne, da sem ga ful velikokrat jedla, ampak ene parkrat ko sem ga je bil kar dober.
0
Nazaj na vrh
barbara22
Starost: 42Pridružen: 29. dec 2003Prispevkov: 18275Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2005 18:44
Povezava do prispevka
mogoce eno mickeno butasto vprasanje , ampak vseeno: kaksen okus ima tofu?
Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami.
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. feb 2005 18:45
Povezava do prispevka
zelo nevtralen...zdi se mi, da se navzame okusa tistega živila ali začimbe s katero ga pripravljamo!
 
Jaz pa ga delam tako Question na kockicah narezanega malo popražim, da je zlato rumeno zapečen z vseh srani. V šalčki zmešam žličko tapiokine ali riževe moke in žličko vode. Medtem, ko se tofu peče ga zalijem s  sojino omako in mokino zmesjo, da se sojina omaka zgosti. Zraven za prilogo riž ali zelenjava.
0
Nazaj na vrh
Sydney
Starost: 41Pridružen: 14. maj 2004Prispevkov: 6530Kraj: CeStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2005 18:02
Povezava do prispevka
A ima mogoce se katera kak recept za tofu? Sem ga zdaj kupila in ga bom naredila...ga nisem se nikoli   A ce ga popeces se ne stopi tako kot ostali siri?  S katerimi zacimbami bi ga pa lahko zacinila? 

Hvala!!
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2005 18:06
Povezava do prispevka
jaz sem v enem recpetu zasledila, da se ga da celo pohat...v jajčka in moko....
 
pa še nekaj, zadnjič sem prvič naročila v restavraciji tofu na sechuanski način in je to najboljšša jed na svet. Tofu v pikantni sojini omakici z zelenjavo (gobe, zelje, korenje) in arašidi. Nevem, če ne bom od slej dalje non stop to naročevala
0
Nazaj na vrh
Sydney
Starost: 41Pridružen: 14. maj 2004Prispevkov: 6530Kraj: CeStatus:Offline
Objavljeno: 7. mar 2005 10:15
Povezava do prispevka
No, zadnjic sem ga "naredila". Narezala sem ga na rezine in popekla v
tefalki brez olja (in tudi nic zacinila)...meni in fantu je bilo
negravzno. Tak po kislem je smrdelo...bljek 
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 7. mar 2005 20:42
Povezava do prispevka
Sydney  zakaj brez olja? jaz dam v ponev malo olja, dobro popražim tofu, da je zlate barve, ga začinim s sojino omako in še malo pokuham. Za prilogo naredim dušeno zelejnavo v omakici, dodam tofujeve rezine ali kockice, skuham riž in je perfektno!
 
Probajta najprej s kitajsko restavracijo. Moj fant je tak mesojed in se on pravi "hrane za zajce" niti ne pritakne, ampak mi je zadnjič skoraj ves tofu zmazal v kitajski rest.
0
Nazaj na vrh
tinna
Starost: 44Pridružen: 17. okt 2004Prispevkov: 5909Kraj: KRANJStatus:Offline
Objavljeno: 7. mar 2005 20:49
Povezava do prispevka
Jap, v kitajski sem tudi jaz že velikokrat jedla kakšno jed s tofujem in je res BBBBB!
I LOVE THIS CITY.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2012 20:47
Povezava do prispevka

Citiram v ustrezno temo:

quote:5b060c3c20="_*Shaheena*_"Iz kakšnega razloga se pa ne moreš pripraviti do uživanja tofuja?
Tofujev imaš namreč več vrst - čisto navaden, z zelenjavo in dimljen. Če je problem v tem, da ti enostavno ni dober, si zelenjavnega nareži na majhne koščke, za minuto vrzi v ponev (toliko, da se pogreje) in ga potem zmešaj skupaj z zelenjavo. Naj torej ne bo kot priloga na krožniku, temveč vmešan skupaj z nečim drugim.
Če imaš morda kakšne začimbe ali zelišča, ki jih rada uporabljaš, z njimi brez skrbi začini tudi tofu. Ker sam po sebi niti nima nekega močno specifičnega okusa in je potem v največji meri okusit začimbe, naraven rahel okus tofuja pa zbledi.

Iverka je napisal/aGlede tofuja - ponavadi jem dimljenega, ker mi je njaboljši. Ga pa začinim s sojino omako, narežem na kocke in popečem, da postane hrustljav. Potem pa ga zmešam v kakršnokoli zelenjavo. Na tak način mi je zelo dober, ker je tudi meni malce pust samo popečen zraven priloge.

Cama je napisal/a
Zanima me, kaj piše na deklaraciji tega dimljenega tofuja, ki ga uporabljaš?
Namreč, na začetku sem tudi jaz z veseljem glodala tole reč, potem pa sem primerjala vsebnosti dimljenega in navadnega tofuja in ugotovila, da ima dimljen nekam veliko OH, in sicer več kot beljakovin.
Sedaj vztrajam pri navadnem, ki ga narežem na tanke rezine in popečem v kokosovi maščobi. Ko je z obeh strani popečen, po njem potresem neko azijsko začimbno mešanico in se po okusu lahko primerja z dimljenim.

Iverka je napisal/aTo sem pa tudi jaz opazila na enem dimljenem tofuju, mislim, da od evergreen-a, da ima več OH kot B. Zdaj jem tofu od Granovit-e, pa še boljši mi je, od Evergreen-a se mi zdi malo kiselkast. Ga imam pa ravno doma, tako da je tole prepisano iz deklaracije:
beljakovine: 15,0 g
hidrati: 1,0 g
   od tega sladkorji: 0,5 g

Cama je napisal/aO, tole pa izgleda obetavno, hvala. Smile

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2012 21:04
Povezava do prispevka

Jaz sem tudi opazila tofu z veliko OH, vsega boga so nametali noter. Dolgo sem jedla tistega od Granovite, ampak ga je 'moja' trgovina ukinila.
Sem pa na slovenski spletni strani DM-a videla, da imajo tofu Alnatura (navadnega in dimljenega). Naj bi imeli tudi sojino omako Alnatura.
S sojino omako ga še nisem pripravljala, ponavadi ga samo narežem na koščke, popečem na malo kokosove maščobe in dodam k solati. Njam, njam.
 
No, ko pridem do DM-a, gresta omaka in tofu z mano.


Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Tofu
Stran 2 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo