Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

B-kompleks

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Latika
Starost: n/aPridružen: 2. nov 2009Prispevkov: 617Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 10. jul 2011 9:11
Povezava do prispevka
bubica10, poročaj, če bo kakšno izboljšanje. Mislim pa, da bo treba najprej nekaj časa vztrajat, ker se rezultati ne pokažejo tako hitro.
0
Nazaj na vrh
Latika
Starost: n/aPridružen: 2. nov 2009Prispevkov: 617Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 31. jul 2011 20:38
Povezava do prispevka
A katera tukaj ve, koliko časa lahko jemlješ B kompleks? Ali se lahko telo nanj "navadi" oz. ali lahko z dolgotrajnim jemanjem telesu kaj škodujem? Sicer vem, da so b vitamini topni in presežek telo odplavlja, ampak vseeno me zanima.
0
Nazaj na vrh
Elena92
Starost: 32Pridružen: 12. sep 2011Prispevkov: 57Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. sep 2011 14:43
Povezava do prispevka
Jaz pa sem zdaj začela b vitamine jes (Fidivit B - ima ena tableta 175 - 600 % vrednosti RDA)
Vem pa da jih moj ata par let že je, zaradi kože se mi zdi, ker se mut taka suha koža začne delat. Sicer pa od malega že jem  vitaminske dodatke, pozim malo bolj redno čez leto pa malo majn. Nazadnje sem jedla supradyn, sam so ful velike tablete , sem se pa lažje učila in sem bila majn utrujena. Sem spomladi šumeče tablete od supradyna skoz pila.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. nov 2011 18:59
Povezava do prispevka
Latika je napisal/a
bubica10, poročaj, če bo kakšno izboljšanje. Mislim pa, da bo treba najprej nekaj časa vztrajat, ker se rezultati ne pokažejo tako hitro.
 
Razočarana sem nad tem B-kompleksom Natural Wealtha. Nekih rezultatov nisem opazila, nohti niso nič bolj trdni. Mi je pa ostalo še dobrih 10 tablet (od stotih).
Prešla bom na Fidimed - FidiVit B Retard (40 tablet, okrog 5 €).
Vrednosti so pa takšne (v oklepaju so vrednosti B-kompleksa Natural Wealtha):
1 tableta vsebuje
vitamin B1: 3 mg (NW: 1,4)
vitamin B2: 3,6 mg (NW: 1,6)
vitamin B6: 4,2 mg (NW: 2)
vitamin B12: 9 μg (NW: 1)
folna kislina: 400 μg (NW: 200)
pantotenska kislina: 15 mg (NW: 6)
nikotinamid: 30 mg (NW: 18)
biotin: 300 μg (NW: 15)
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 7. nov 2011 21:42
Povezava do prispevka
bubica10 je napisal/a:
A imata ta 2 mg sploh kakšno vlogo?

V bistvu ne. Moji imajo 50 mg.

bubica10 je napisal/a:
Zakaj delajo tablete s tako nizkimi vrednostmi?

Sem že veliko prisala o tem (najbrž še preveč) - lobi farm. ind. Tiste, ki vas to zanima, priporočam, da se lotite razsikovanja na to temo.

Latika je napisal/aKatere pa imaš? Pri nas dvomim, da se dobi kaj takega.

Aja, pa zakaj potem napišejo, da je priporočena doza na dan 1 tableta, če je noter samo 2 mg, in da se navedene količine ne sme prekoračiti?


Latika, zato:

Tanja je napisal/aSem že veliko prisala o tem (najbrž še preveč) - lobi farm. ind. Tiste, ki vas to zanima, priporočam, da se lotite razsikovanja na to temo.

bubica10 je napisal/aTanja, hvala . Ja, sem se potem spomnila, da si nekje že omenjala te dnevne doze. Pa zate vem, da imaš ''super'' tablete .

Drugače je pa s tem tako, da smo Slovenci očitno taki svetovni mutanti, da imamo tudi vsebnosti prehr. dopolnil, ki so izven Slo povsem sprejemljive in jih brez kakršnihkoli neg. učinkov - ravno nasprotno - jemljejo po celem svetu, dodatno omejene in nižje. In določenji izdelki imajo prirejene formule izključno in samo za Slo.
/sarcasm on Ja, ja, nekaj boljšega je tale naša Slo na celi črti./sarcasm off
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. nov 2011 9:52
Povezava do prispevka
Če katero zanima, jaz jemljem od Country Life Maxi-Hair, 90 tablet za cca. 10 € (naročeno iz ZDA).
 
Vrednosti na dve tableti (dnevna doza):

Vitamin A (as retinyl palmitate)

5,000 I.U.

100%

Vitamin C (as ascorbic acid, rose hips)

200 mg

333%

Vitamin E (as d-alpha tocopheryl acid succinate)

50 I.U.

167%

Thiamin (vitamin B-1)(as thiamine hydrochloride)

30 mg

2,000%

Riboflavin (vitamin B-2)

50 mg

2,941%

Niacin (as niacinamide)

50 mg

250%

Vitamin B-6 (as pyridoxine hydrochloride)

50 mg

2,500%

Folic Acid

400 mcg

100%

Vitamin B-12 (as cyanocobalamin)

50 mcg

833%

Biotin (as d-Biotin)

2,000 mcg

667%

Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate)

50 mg

500%

Imajo pa še druge sestavine, to sem samo začetne skopirala, da se B kompleks vidi.

0
Nazaj na vrh
Latika
Starost: n/aPridružen: 2. nov 2009Prispevkov: 617Kraj: LJStatus:Offline
Objavljeno: 8. nov 2011 21:02
Povezava do prispevka
Jaz se pa kar malo bojim, da ne bi potem preveč vitaminov dobila s tabletami, ker jih itak še v hrani dobimo, tako da ne moreš natančno vedet, kolk katerega vitamina poješ. Bolj je problem pri tistih, ki niso vodotopni. Očitno je res treba prebrat kaj na to temo Smile
0
Nazaj na vrh
sonceek
Starost: 31Pridružen: 14. avg 2011Prispevkov: 19Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. feb 2012 17:34
Povezava do prispevka
ali je potem B kompleks sploh primeren za mastno kožo? 
0
Nazaj na vrh
Binas
Starost: 36Pridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 1239Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. feb 2012 13:26
Povezava do prispevka
sonceek A sem jaz to prav prebrala? Shocked Vzemi B kompleks, če ti katerega od B vitaminov primanjkuje. Četudi ti samo B12 primanjkuje (ali katerega drugega), je treba dopolnjevati celotno serijo B vitaminov, ker se med sabo dopolnjujejo.
In vzameš pač ne-glede na to, da imaš mastno kožo, kar sploh ne sme biti merodajno pri primanjkovanju.

Za mastno kožo je veliko večji strup sladkor, bela moka in mleko ter mlečni izdelki. Wink

Če pa misliš kar tako malo za hec, ker je modno in bojda zdravo-potem pa ne rabiš dodatkov
100% predanost, 100% zagnanost.....vmesne poti ni!
http://tecem26.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
sonceek
Starost: 31Pridružen: 14. avg 2011Prispevkov: 19Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. feb 2012 22:18
Povezava do prispevka
ne ne, saj sem res malce nerodno napisala Smile jemala bi jih za nohte in lase, mi je tudi zdravnica priporočila. za kožo pa vprašam zato, ker sem videla da naj bi pomagali pri suhi koži in mi nekako ni šlo skupaj. 
0
Nazaj na vrh
Binas
Starost: 36Pridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 1239Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. feb 2012 23:18
Povezava do prispevka
Za nohte in lase se kupijo tudi kapsule ki pokrijejo nohte in lase. Načeloma pa več beljakovin vase in E, A vitamina (to urediš s prehrano, posamično A in E vitamin dodajaj samo v sodelovanju z zdravnikom).
100% predanost, 100% zagnanost.....vmesne poti ni!
http://tecem26.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
rosa85
Starost: 38Pridružen: 12. jul 2008Prispevkov: 6Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. mar 2012 12:35
Povezava do prispevka
Tanja, jaz bi te lepo prosila, če lahko napišeš katere so te tablete, ki jih ti uživaš...ali pa samo nalepiš link do ustrezne teme (če se je o tem že debatiralo Smile )

Hvala!
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. mar 2012 13:04
Povezava do prispevka
Tukaj imaš Tanjin seznam.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Izgubljena
Starost: n/aPridružen: 14. jul 2006Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. mar 2012 18:19
Povezava do prispevka
Mene zanima, iz katere strani naročate Country Life Maxi-Hair tablete? Lahko tudi na privat, če je reklamiranje Smile
živi svoje sanje
0
Nazaj na vrh
Binas
Starost: 36Pridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 1239Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. mar 2012 19:27
Povezava do prispevka
Je tudi vodotopne vitamine možno predozirati, ker se čisto vse tudi ne izloči z urinom. Še posebej ne, če "žreš" ogromne količine vitaminov, dlje časa. Po pameti. Zmernost je mati modrosti.
Evo nekaj malega o hipervitaminozi http://sl.wikipedia.org/wiki/Hipervitaminoza
100% predanost, 100% zagnanost.....vmesne poti ni!
http://tecem26.blogspot.com/
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
B-kompleks
Stran 6 od 8
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.