Ok, sem na hitro preletel in bi imel majhno pripombo glede določanja max HR in na podlagi le tega določanja con obremenitve.
Če že imete merilec srčnega utripa je največja neumnost računat max HR po principu 220 - leta (oziroma po podobnih formulah, ki so kao še bolj natančne)! Merilec imamo zato, da z njim merimo naš srčni utrip, tako da si tudi maksimalnega zmerimo, kar je tudi edini pravi max HR!
Za določanje obremenitve v odstotkih potrebujemu tudi utrip v mirovanju, kar zopet izmirimo zjutraj, ko se zbudimo in tudi tukaj uporabimo merilec srčnega utripa. To storimo tako, da ko odpremo oči si damo čez prsa pas (senzor) in na uri odčitamo najmanjšo vrednost, ki jo pokaže. Seveda se pred tem ne smemo vstat iz postelje ali pa pretirano kobacat po njej, ko si nameščamo pas.
Tako imamo naš max utrip in utrip v mirovanju. Obe vrednosti potrebujemo za izračun utripa pri katerem želimo izvajat aktivnost, če je naš cilj npr. premagovati napor s 75 % max HR. To izračunamo iz Karvonenove formule

, ki gre nekako takole:
Srčni utrip = ((max utrip - utrip v mirovanju) x %) + utrip v mirovanju
No, iz te formule dobite potem ven neko vrednost (srčni utrip), katere se potem med vadbo držite.
Če je kaj nejasno ali vas zanima podrobneje pa kar vprašajte

Lp