Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Moja prehranska dopolnila - je optimalno?

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 19. nov 2011 19:49
Povezava do prispevka
Bom vprašala še tukaj ... Upam, da je tema na mestu.

Trenutno jemljem tale prehranska dopolnila:
- zjutraj na tešče žlička sode z žličko medu, pomešano z vodo. Požirek konopljinega olja. 2x Bilobil. 3x Algea.
- ob kosilu: 3x Algea.
- zvečer: 3x Algea. 1x Bilobil. Požirek konopljinega olja
- vsak dan skodelico domačega kefirja
- občasno semena Chia (v kombinaciji s konopljinim oljem)

Dodajati
bom pričela C vitamin ter ameriški
slamnik - po priporočilu zdravnika. Katere konkretno mi priporočate? Ali ju sploh potrebujem?

Kaj menite o teh dopolnilih? Kaj manjka? Je česa preveč?

Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Vitalia
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 316Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 11:01
Povezava do prispevka
Pozdravljena, Travica!

Preveč zagotovo ni.

Je kakšen poseben razlog za jemanje medu? Gre pravzaprav za sladkor (med sestavljata predvsem fruktoza in glukoza).

Konopljino olje najbrž jemljete zaradi omega-3? Konopljino olje je sicer zdravo, a človeško telo omega maščobe iz rastlinskih virov absorbira precej slabše kot iz ribjih olj, zato bi bilo priporočljivo, da uvedete tudi ribje vire omega-3 maščob. V spletni trgovini Vitalia ponujamo kar tri vrste:Sicer pa so dopolnila odvisna tudi od vaše prehrane: če vsak dan zaužijete dovolj svežega organsko pridelanega sadja in zelenjave, je to popolnoma drugače kot če tega zaužijete zelo malo ali gre za sadje in zelenjavo slabše kakovosti.

Vsekakor bi vam poleg omega-3 maščob priporočili vsaj še acai jagode in/ali granatno jabolko, sploh zdaj pozimi, ko je težje priti do svežega domačega sadja in zelenjave, in pa česen, če ga vsakodnevno ne zaužijete dovolj s hrano.
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 20:28
Povezava do prispevka
Najlepša hvala za odgovor! 

Med jemljem zaradi tega, ker sem nekje prebrala, da "pomaga" sodi, da pride direktno v celice. Pa tudi sicer velja za zdravo živilo, kajne?

Konopljino olje pijem res zaradi omega 3. Zaenkrat dodajam še semena Chia, ki bi prav tako naj bila bogata z omega 3. Dnevno pojem tudi precej sadja in zelenjave, več kot polovico je pridelano doma, kjer ne škropimo pridelkov. Menite, da je to dovolj? Ko zmanjka zaloge, bom pobrskala po vseh vaših predlogih!

Acai jagode in granatno jabolko bom prečekirala , glede česna pa me zanima, koliko ga je "dovolj"? 3 stroki na dan? Toliko poprečno ga namreč pojem. Bi ga še več, pa si tega ne morem privoščiti, ker v službi delam z ljudmi ... Naj dodam še ta pripravek, ga zaužijem premalo?

In da ne pozabim: vaša spletna stran deluje zelo simpatično, pregledna je in ravno prav barvita, pa tudi cene niso pretirane - bravo!
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Vitalia
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 316Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2011 9:50
Povezava do prispevka
Da je med zdravo živilo, je bolj mit kot resnica. Sicer vsebuje nekaj vitaminov in mineralov, a res zelo malo, pravzaprav skoraj ne omembe vredno. Med v povprečju na 100 vsebuje okoli 82 g sladkorjev in 17 g vode, iz česar je razvidno, da ne ostane kaj dosti prostora za ostale snovi. V osnovi gre torej za sladilo.

V vaši hrani je sicer verjetno kar nekaj omega-3 maščob, vprašanje pa je, koliko jih telo dejansko dobi, zaradi že omenjene slabše absorbcije.

Trije stroki so kar lepa količina, je pa res treba biti previden pri teh rečeh, sploh pri delu z ljudmi.

Hvala lepa za vaše pohvale, veseli nas, da vam je trgovina všeč.
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2011 21:44
Povezava do prispevka
Hvala za dodatne informacije!
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 8:40
Povezava do prispevka
Mene zanima kombiniranje kapsul Cod Liver Oil (Omega 3) - glede na to, da uživanje WS pol ure pred obrokom iz obroka potegne maščobe, tudi zdrave, verjetno ni OK, če po kosilu vzamem Omega 3. Kako bi to razporedila? Sicer imam namen WS jemati samo pred manj zdravimi obroki...ali naj takrat Omega 3 kapsul pač ne vzamem in jih razporedim med druge obroke? Koliko časa po zaužitju WS je približno treba počakati, da "vsrkavanje" preneha? Čisto sem se zmedla. LOL
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Vitalia
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2011Prispevkov: 316Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 10:10
Povezava do prispevka
MeiMei, verjetno bo najbolje, da se pri oziroma po tistem obroku ne vzame omega maščob, ampak raje pri ostalih.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2012 14:26
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

burja je napisal/aHvala! Sem si naredila načrt, da kaj ne pozabim;

Zjutraj v službi po zajtrku:
  • 1 x CLA
  • 1 x omega3
  • 1 x polenovka
Pred malico v službi;
  • mango
Med malico:
  • 1 x CLA
  • 1 x omega3
  • 1 x polenovka
Pred odhodom iz službe:
  • 1 x mango
Po kosilu doma:
  • 1 x CLA
  • 1 x omega3
Bo tako OK?



Meni se zdi ok, le kakšne aok še pogrešam (razen, če jih nisi napisala), pa jaz osebno bi po kosilu vzela 2x omega.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
burja
Starost: 42Pridružen: 16. dec 2009Prispevkov: 79Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2012 15:51
Povezava do prispevka
Aha, hvala bom upoštevala 2x omega3 po kosilu.

Glede AOK, ravno mi je zmanjkalo ACAI jagod v prahu. Trenutno pijem še tekoči klorofil (ne vem če je to ravno AOK).
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 1. mar 2012 19:36
Povezava do prispevka
Jaz bi dodala še kakšen aok - čim več različnih.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Woowee
Starost: 36Pridružen: 24. avg 2008Prispevkov: 598Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2012 20:50
Povezava do prispevka

Mene zdaj samo se to zanima kak naj kombiniram vse skupaj , ce je sploh vredu tako kot zdaj delam:

zjutraj pred zajtrkom: 1x olje polenovke, 1x acai jagode, 1x magnezij

zjutraj ali popoldan pa se dve merici vit.C v sok

 

popoldan pred kosilom: 1x olje polenovke, 1x acai jagode,1x magnezij

po kosilu ali vecerji (kak se spomnim): tifol tablete

 

pred vecerjo: 1x olje polenovke

 

cez kaksen teden dni si moran nabavit novo zalogo ( olje polenovke, acai jagode in magnezij) in bi se vzela kalcij (zdaj pa ne vem kaj je boljse navadni ali kalcijev citrat?), pa ce je vredu, da bi vzela se navadne omega 3 ali krilovo olje in mogoce kaksne borovnice, astaksantin, granatno jabolko? pa je priporocljivo mogoce kake mutlivitaminske ali ni potrebno , ce vse ostalo jemljem? in kako naj vse to kombiniram?.....sem pa noseca

 hvala za odgovor smiley

Nazadnje urejal/a Woowee 24. nov 2012 13:13; skupaj popravljeno 1 krat
The only people you need in your life are those that need you in theirs.
0
Nazaj na vrh
FlowerPower
Starost: n/aPridružen: 9. okt 2008Prispevkov: 184Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2012 21:17
Povezava do prispevka

ali lahko katera pove, kakšnega okusa so Acai jagode v prahu?

Drugače pa jemljem:

*v hrano/muslije/smoothie mešam: goji jagode, chia semena, konopljine proteine, mešanico lanenega/sezamovega/sončničnega semena, mešanico brusice/rozin/fig..., C-vitamin v naravno limonado, vodo, sok...

*Omega 3 (občasno, če imam občutek, da ne vnesem dovolj s hrano), A-C-E+selen, B-komplex, revastiol/Q10/sportasan (astaksantin) - malo menjam3

 

0
Nazaj na vrh
Woowee
Starost: 36Pridružen: 24. avg 2008Prispevkov: 598Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. nov 2012 13:17
Povezava do prispevka

Meni Acai jagode v prahu nimajo kaksnega posebnega okusa tako, da bi tezko rekla dolocen okus. Mela sem acai jagode v prahu pa sem si jih mesala skup s cedevito, sokom, smoothijem...kam hoces.......trenutno pa imam te v kapsulah od vitalie pa si jo lahko tudi zmesas s sokom kam pac hoces, jaz pa si jo vsipam kar v usta pa popijem dol s sokomsmiley

The only people you need in your life are those that need you in theirs.
0
Nazaj na vrh
Woowee
Starost: 36Pridružen: 24. avg 2008Prispevkov: 598Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. nov 2012 13:12
Povezava do prispevka

Mene samo zanima kaj lahko se kombiniram zraven olje polevke, magnezija in acai jagod? Namrec ta konec tedna si moram narociti ponovno vso zalogo, pa bi se vzela kalcij (zdaj pa ne vem kaj je boljse navadni ali kalcijev citrat?), pa ce je vredu, da bi vzela se navadne omega 3 ali krilovo olje in mogoce kaksne borovnice, astaksantin, granatno jabolko? pa je priporocljivo mogoce kake mutlivitaminske ali ni potrebno , ce vse ostalo jemljem? in kako naj vse to kombiniram?.....sem pa noseca

 hvala za odgovor smiley

The only people you need in your life are those that need you in theirs.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 28. nov 2012 23:29
Povezava do prispevka
Woowee je napisal/a

Mene zdaj samo se to zanima kak naj kombiniram vse skupaj , ce je sploh vredu tako kot zdaj delam:

zjutraj pred zajtrkom: 1x olje polenovke, 1x acai jagode, 1x magnezij

zjutraj ali popoldan pa se dve merici vit.C v sok

 

popoldan pred kosilom: 1x olje polenovke, 1x acai jagode,1x magnezij

po kosilu ali vecerji (kak se spomnim): tifol tablete

 

pred vecerjo: 1x olje polenovke

 

cez kaksen teden dni si moran nabavit novo zalogo ( olje polenovke, acai jagode in magnezij) in bi se vzela kalcij (zdaj pa ne vem kaj je boljse navadni ali kalcijev citrat?), pa ce je vredu, da bi vzela se navadne omega 3 ali krilovo olje in mogoce kaksne borovnice, astaksantin, granatno jabolko? pa je priporocljivo mogoce kake mutlivitaminske ali ni potrebno , ce vse ostalo jemljem? in kako naj vse to kombiniram?.....sem pa noseca

 hvala za odgovor smiley

Woowee, zakaj jemlješ dopolnila pred obrokom? Najbolje jih je vzeti z obrokom, razen npr. afriški mango, ki zmanjšuje apetit.

Glede nosečnosti ne vem, kaj naj ti svetujem - tudi tega ne morem, da se posvetuj z zdravnikom, ker vemo, kakšno je stanje pri nas. Ampak mislim, da bi naravne antioksidante kot so npr. borovnice, granatno jabolko in seveda vse oblike omega-3 komot jemala.smiley

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Moja prehranska dopolnila - je optimalno?
Stran 1 od 6
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.