Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nizko hidratna dieta

Pojdi na stran 1 , 2
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 0:45
Povezava do prispevka
sem jo našla na netu pa me zanima vaše mnenje...

ZELENI SLAP

V čast mi je, da ste se odločili preizkusiti dieto, ki jo uspešno uporabljajo milijoni ljudi po svetu z izrednimi rezultati. Zdaj imate možnost tudi vi. Prepričan sem, da ste poizkusili že vse mogoče diete in načine prehranjevanja, vendar brez uspeha. Tokrat bo drugače !!!

Najprej se morate trdno odločiti in obljubiti samemu sebi, da se boste točno držali navodil, ki jih bom vam dal. Pomembno je, da dobro preberete navodila, kjer piše kaj lahko jeste in kaj ne. Pritrdite jih na vidno mesto v prostoru, kjer se največ zadržujete, ko pripravljate hrano.

Ta dieta popolno izključuje vnos ogljikovih hidratov v vaše telo, kar Povzroči postopno topljenje maščob. Pri tej dieti ne boste lačni, ne bo Treba jesti samo trikrat na dan, ne bo potrebno tehtati hrano in Pripravljati obrok posebej samo za vas. Tablete ali čaji za zmanjšanje Apetita pri tej dieti niso potrebni!!! Ne bo vam potrebno teči, hoditi Na gimnastiko ali aerobiko.

Kako deluje ta dieta:
Zaradi popolne izključitve ogljikovih hidratov v vaš organizem se vaše zaloge sala začnejo preprosto topiti !!!

Pozor!!!!!

Če boste samo en dan pojedli samo en kos kruha ali kakršnokoli Malenkost, ki vsebuje ogljikove hidrate (hrana ki sem jo navedel), ki Se ne sme jesti, bo vaš organizem iz nje dobil ogljikove hidrate in topljenje maščobe se bo prenehalo!
Navodila za izvajanje diete: hrane, ki tukaj ni opisana, ne jejte !!!

Hrana, ki jo lahko jeste
Vse vrste mesa: junetina, kuretina, svinjina, jagnetinja, goska, raca, vse vrste jetrc, divjačina. Pripravite jo lahko na vse načine: kuhano, pečeno ali žar, razen ocvrtega. Lahko jeste ocvirke, pršut, klobase, rebrca, salame, in vse ostalo sušeno meso, vendar brez kruha, razen hrenovke, vse vrste rib: morske in sladkovodne in vse vrste ribjih konzerv z ali brez zelenjave.

Vse vrste solat: sveža zelena, sveža paprika, čebula, paradižnik, kumare, sveža in v kis vložena zelenjava, solata iz morskih sadežev, radič, špinača. Vse solate začinite z oljem, kisom, poprom po svoji želji. Jajca in ajvar na vse načine.

Vse vrste zelenjave: špinača, blitva, cvetača, zelje, paradižnik, koleraba, čebula, por, peteršilj, redkvice in gobe.

Pijete lahko: mineralno ali navadno vodo, limonado, črno kavo in vse
Vrste čaja brez sladkorja ali mleka, obvezno uporabite sladilo brez kalorij podobnega. Pol litra belega vina ali liter špricerja na dan je
Dovoljeno samo po šestem dnevu diete!!!

Užitki diete: skuhajte zelenjavo ki jo imate najraje, vanjo dajte meso, ki vam najbolj prija, začinite po želji - skuhajte nekoliko več, da boste imeli za ves dan. Jeste lahko kadar koli ste lačni vse dokler ne občutite, da ste siti. Sestavljajte si obroke za vsak dan iz hrane ki sem jo opisal.

Hrana, ki je ne smete jesti
Kruh, krompir, moka, riž, leča, lešniki, kikiriki, hrenovke, drobtine, grah, fižol, ocvrta hrana, testenine. Nobene vrste mlečnih izdelkov: mleko, margarina, kisla in sladka smetana, jogurt, puding, nobenih piškotov, sladkorja, čokolade, raznih prigrizkov – slanih ali sladkih, sladoled, niti ena vrsta sira. Nobenega sadja.

Pomembno
Da bi nadoknadili vitamine in minerale, ki se nahajajo v prepovedani hrani morate ves čas diete jemati: vitamin c, vitamine b, kalij, magnezij, cink, po eno tableto dnevno.

Z dieto začnite v ponedeljek
Vaše obloge se bodo topile z veliko hitrostjo, v prvih šest dneh boste Izgubili pet kilogramov, nato pa vsak naslednji dan po kilogram. Ne obupajte, če se tehtnica kak dan ali dva ne premakne. V 24 dneh lahko izgubite tudi do 20 kg!
Če se boste držali navodil, je uspeh zajamčen. Z dieto lahko vztrajate Vse do vaše zaželene teže. Dieta ni nevarna za zdravje vse dokler se držite vseh navodil. Želim vam veliko uspeha in da ne bi razočarali sami sebe! Najtežje je prvih šest dni, potem pa je vse lažje.
0
Nazaj na vrh
tjasika
Starost: n/aPridružen: 17. dec 2005Prispevkov: 409Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 1:35
Povezava do prispevka
uf, groza
0
Nazaj na vrh
Ninyka
Starost: 39Pridružen: 19. jan 2006Prispevkov: 76Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 1:52
Povezava do prispevka
Moje mnenje:
*Da prepoveš vnos ogljikovih hidtarov je neumnost....
*Da ne vnašaš krompirja, graha, fižole, mleka in mlečnih izdelkov, sadja!!!??? Ješ v bistvu samo meso in zelenjavo cele dneve-jaz bi se po kakšnih 3,4 dneh naveličala.
*Da izgubiš 5kg v 6 dneh? 20kg v 24dneh? Vsak normalen človek vam bo povedal, da je to NEZDRAVO in lahko tudi nevarno za telo, zdravje, počutje,....
*Grem se stavit s komerkoli, da v roku enega meseca po dieti dobiš čisto vse kilograme nazaj(če greš na svojo prehrano)
*Moti me, da nikjer ni omenjenega kakšnega gibanja(celo spodbujajo lenarjenje!!!???)

Te diete ne priporočam nikomur. Vsak se odloči po svoje in potem mora tudi sam nositi posledice.

No pa da še vam povem svojo zgodbo:  7.marca sem se odločila za 90 dnevno ločevalno dieto(kjer ni ničesar prepovedanega). Hujšala sem približno 1kg na teden(kar naj bi bilo po mnenju zdravnikov dobro, zdravo, zaželjeno). Do sedaj sem izgubila 9kg(pa sem 75dni na dieti).
Treba se je samo naučiti živila pravilno kombinirati in jesti v pravilnih količinah-in to je bistvo diete. Seveda se moraš teh pravil držati tudi po dieti.


0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 7:26
Povezava do prispevka
jaz mislim isto. čeprav se sama že nekaj časa bojujem s kilami, na takole dieto nikoli ne bi pristala. lp.
tanjal
0
Nazaj na vrh
kia
Starost: 37Pridružen: 16. feb 2005Prispevkov: 8808Kraj: ChickenlandStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 7:37
Povezava do prispevka
Tole ni nič drugega, kot poenostavljen oziroma skomercializiran (za v cosmopolitan) Atkins. Ki sicer deluje, če prešteješ vsako stotinko grama OH, ki ga poješ (tudi v zelenjavi jih je kar veliko), saj mora biti dnevna količina OH pod 20g. Je pa Atkins za moje pojme izredno naporen, čeprav lahko poješ nekaj več kalorij od tvoje dnevne porabe (edina dieta). Zdravo pa to tudi ni.
 
Gibanje pa logično, da so "prepovedali", ker bi verjetno vsak skupaj padel po parih minutah aktivnosti.
Bila sem nekaj časa na atkinsu in moram reči, da sem se zelo čudno počutila. Po eni strani hiperaktivna in živčna, po drugi strani popolnoma brez energije.
Save the earth. It's the only planet with chocolate.
0
Nazaj na vrh
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 7:56
Povezava do prispevka
kakšno vlogo imajo OH v teleseu? beljakovine "zidajo mišice" ?!

jaz sem razmišljala da ne bi bilo slabo "si prepovedati" kruh, krompir
in testenine..tudi ve jih jeste minimalno?! glede sadja...ste mi
priporočale da ga ne jem v drugi polovici dneva...torej je ta malo
strožja. Način je približno isti..

no, jaz ne vem kako vlogo majo OH, razen da te širijo...



kia, zakaj paseš skup pri taki dieti, kaj ti manjka?



hvala Smile
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 9:14
Povezava do prispevka
Telo potrebuje za delovanje tako OH kot beljakovine. In čisto izključiti OH ni zdravo (čeprav je nek delež OHjev tudi v zelenjavi, ki naj bi bila praviloma samo beljakovina).
Pametno pa je prekiniti s kruhom in ostalimi enostavnimi OHji, ker ne naredijo nič drugega kot da na hitro dvignejo sladkor v telesu, ki pa potem po pol ure pade. In razlog je volčja lakota.
Večji vnos B in manjši OH - ja, popolno črtanje tudi sestavljenih OH - ne.
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 9:46
Povezava do prispevka
Tale dieta je eno totalno sranje
ne samo, da je nezdravo, me prav zanima, koliko ljudi bi to dejansko
zdržalo dalj časa. Jaz gotovo ne bi; imam pač to smolo, da sem hydrate
junkie  čeprav verjamem, da hitro shujšaš po teli metodi. Kaj sledi, pa vsi vemo...
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 9:49
Povezava do prispevka
Jao, to je (na slabše) modificiran Atkins, ki seveda strogo prepove vse ogljikove hidrate, ampak glej ga zlomka, zelenjavo vseeno lahko jemo po mili volji (kar pa niso ogljikovi hidrati?!). Ne le, da je neumna, tudi nevarna je, mislim pa, da vse pove navodilo, da jo je treba začeti v ponedeljek Wink
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 9:52
Povezava do prispevka
Pa res, v ponedeljek!
0
Nazaj na vrh
morska deklica
Starost: n/aPridružen: 6. feb 2006Prispevkov: 1Kraj: MorjeStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 10:03
Povezava do prispevka
Nisem si mogla pomagat, da ti ne bi odgovorila...

Res dobra dieta, ni kaj rečt - ti jo kar poskusi, če seveda si želiš uničit organizem.
Strinjam se s Kio - to je samo "strožja" različica Atkinsonove diete, temelji pa na principu, če Adieta, ki predpostavlja vnos zelo malo OH deluje, zakaj ne bi OH-je popolnoma izločili, tako da bo dieta delovala še bolj!

Tako je - proteini ne zidajo mišic, ampak jim pomagajo, da rastejo (se napihujejo), vloga ogljikovih hidratov ni ta, da te samo širijo - so osnovni vir enostavnih sladkorjev, ki so "hrana" za možgane. Možgani pa so najpomembnejši organ v telesu, telo pa je "sprojektirano" za to, da naredi vse, samo za to, da ohranja pri življenju vitalne dele organizma. Pa veš kje ima telo rezerve hrane za možgane - v mišicah. Zelo poenostavljeno lahko rečemo, da če možgani ne dobijo dovolj hrane (enostavnih sladkorjev) se mišice razkrajajo, zato da "nahranijo" možgane. In mišice postopno "izginjajo" in se jih ne da nadomestiti (kot sem že napisala proteini samo večajo obstoječe mišice - seveda pa ne sami, potrebna je vadba). Pa veš katera je najpomembnejša mišica v telesu - srce.
Poleg tega za Atkinsonovo dieto velja, da zaradi zelo velikega vnosa beljakovin obremenjuje ledvice in otežuje njihovo delovanje,  ker deta prepoveduje uživanje žitaric, sadja in zelenjave, telesu primanjkujejo tudi nekateri vitamini in minerali, poleg tega pa z njo vnašaš v organizem veliko maščob, kar zagotovo ne vpliva dobro na srčno-žilni sistem in na maščobne blazinice, katerih se poskušaš znebit.
Kot zanimivost pa še to - izumitelj te diete (Atkins) je pred par leti umrl po enemu izmed številnih srčnih infartov (v zadnih letih življenja jih je imel zelo veliko), odpovedale pa so mu tudi ledvice in nekateri drugi organi. Težek pa je bil 115kg.

Skratka sama se odloči, če se ti zdi vredno tvegat s takimi dietami...

Tudi sama sem pred časom imela težave s kilogramčki, lani pa sem se lotila shujševalne kure - izgubila sem 9kg v 4 mesecih, to pa sem dosegla tako, da sem jedla vse (ničemur se nisem odrekla, niti občasnim torticam), ampak v nekoliko manjših količinah (npr. za kosilo namesto 120g pašte sem je pojedla 80g, zraven pa še svežo zelenjavo), vsak dan pa sem se vsaj 1uro gibala, pa naj je bila to aerobika, fitnes ali samo sprehod. Kruh pa lahko res omejiš, ampak ne izločiš - za malico si ga kar privošči, ne potrebuješ pa ga npr. pri kosilu poleg krompirja in mesa.

No, pa sem se razpisala, ampak  teke diete me res razjezijo, ker prepričujejo ljudi, da bodo shujšali, dejansko pa jim ne povedo, da si bodo tako uničili organizem in izgubili predvsem mišice, ne pa odvečne maščobe...
0
Nazaj na vrh
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 13:14
Povezava do prispevka
verjamem da vas razjezijo..upam pa da vas ne razjezim jaz?!?



prekopirala sem jo in samo vprašala za mnenja, za katera sem itak vedela da bodo negativna
0
Nazaj na vrh
MegWhite
Starost: 42Pridružen: 13. jun 2005Prispevkov: 1128Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 13:39
Povezava do prispevka
Ocvirki? bleah Dead
Jaz v svojem življenju še nisem bila na nobeni dieti in tega niti ne nameravam.
Poleg tega ta dieta ne pride v poštev za vegetarijance, glede na to, da predvideva, da moraš pohrustat pol živalskega kraljestva.
Če bi se svetovno prebivalstvo naenkrat odločilo, da bo šlo na to dieto, bi v kratkem izumrli, ker bi zaradi pomanjkanja OH ljudem zakrneli še tisti deli možganov, ki jih dejansko uporabljamo. Ali pa bi se po koncu te diete pobili za košček kruha z nutello.

1A, itak da ni nobena jezna nate Wink
Thank you ...namaste... and god luck.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2006 17:54
Povezava do prispevka
1A, nihče se ne jezi nate Smile
MegWhite, saj bi nam možgančki čisto OK delali, bi nadomeščali z zelenjavo Big smile
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 21. maj 2006 12:31
Povezava do prispevka
bushbaby-torej se tebi ne zdi tako zelo slaba?



kaj če bi si jo malo priredila pa bi v prehrano vseeno vključila sadje
in lahke navadne jogurte-in jo imela,ne kot dieto ampak kot novi način
prehranjevanja??
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nizko hidratna dieta
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.