Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Napihnjenost

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
BIBI*
Starost: 38Pridružen: 6. jan 2007Prispevkov: 27Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 20:17
Povezava do prispevka
Pozdravljene!
 
Imam namreč problem, ki me muči že dalj časa in ne vem kam naj se obrnem.
Po vsakem obroku ( naj bo še tako minimalen ) se mi trebuh tako napihnene, da izgledam kot bi bila že dalj časa noseča. Tudi po kozarcu vode se mi to dogaja.
 
Ima še katera takšne težave? Sama ne vem, kam naj se obrnem in kaj naj naredim, ker izgleda res grozno, pa sem suha drugače.
 
LP in hvala.
 
Barbara
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 20:21
Povezava do prispevka
quote:607ac55c40="BIBI*"Ima še katera takšne težave?

Ja, jaz
Čisto resno, raven trebuh imam samo zjutraj, ko vstanem. Ko spijem kozarec vode ali samo kavo, sem že malo nosečniška, po kakem kosilu pa že v 5.-6. mesecu, vsi me stalno sumijo, da sem noseča, ljudje v kaki čakalnici mi vstajajo in odstopajo sedeže ipd. Sem se že navadila, bila sem na UZ trebuha, pri ginekologu,... Ker imam poudarjeno ledveno lordozo, v trebuhu pa bolj malo prostora, se mi takoj pozna. Imam relativno močne in trenirane trebušne mišice, ampak se nikoli nisem navadila, da bi trebuh aktivno "vlekla" noter (se mi ne da). Mojo sestro so tudi od malega prepričevali, da mora trebuh noter vlečt, in je nekako delovalo. Malo sem pa menda tudi "hipotona", če citiram razvojno fiziatrinjo (njena diagnoza mene na prvi pogled v odrasli dobi). Menda se da to popraviti, a s precej truda, za začetek pomaga, recimo, pilates, do neke mere, seveda.
Druga stvar je napihnjenost v smislu napenjanja, ampak najbrž ne gre za to?
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
BIBI*
Starost: 38Pridružen: 6. jan 2007Prispevkov: 27Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 20:25
Povezava do prispevka
Ne res ne gre za napenjanje...
Ampak se da kako stvar izboljšati ali vsaj omiliti? So kakšne preiskave?
0
Nazaj na vrh
Lisa
Starost: -14Pridružen: 27. jan 2006Prispevkov: 927Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 21:50
Povezava do prispevka
Joj, mam čisto isti problem, samo zjutraj imam raven trebuh, potem ko pa kaj pojem ali spijem, pa zgledam noseča. Je pa smešno, ker sem drugače ful suha in potem tisti napihnjen trebuh. Za znoret vglavnem. 
0
Nazaj na vrh
janada
Starost: 58Pridružen: 14. mar 2005Prispevkov: 443Kraj: dolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 21:52
Povezava do prispevka
Predstavljajte si eno suho planetko - visoko 16o in težko 49 kg , ki poje v gostilni ali piceriji eno pico in spije eno cocacolo, kakšna vstane iza mize - tik pred porodom haha. TO sem seveda sama, ki imam te težave že od nekdaj. Raven trebuh samo zjutraj, po prvi kavi že nosečniški . Največji problem je to poleti, ko nimaš trebuha kam skriti, pozimi se to relativno na lahek način prikrije . Tudi z pravilno garderobo - poleti t-širt in povrh srajčko , pozimi pa kako mikico in čez tenko jopico sploh pri suhcih, kot sem sama, se to na lahek način prikrije . Sem pa navajena, da veliko vlečem trebuh not, sploh zunaj in med družbo, tako da to niti ni nihče še opazil . Pri meni je tudi problem  napihnjenost  oz. bolj vetrovi, saj po obroku - cca 30 minut moram na wc, spravit te vetrove ven, in je občutno bolje .
Joj, joj me planetke imamo pa kar veliko problemov in težavic . Hvalabogu, da se imamo kje potožit .
mamy

**Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi moč, da jih uresničiš!**
0
Nazaj na vrh
exotica
Starost: 40Pridružen: 23. apr 2006Prispevkov: 282Kraj: BarcelonaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 21:58
Povezava do prispevka
se vam pridružujem
 
ampak jaz sem se s tem navadila živet...pač non-stop vlečem trebuh not in je...
čula pa sem tudi, da ko vlečemo trebuh not se nam trebušne mišice čvrstijo...je res kaj na tem??jaz nisem še tega opazila, res pa da imam na trebuhu po mojem kake 70% telesne maščobe
0
Nazaj na vrh
študentka
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2006Prispevkov: 141Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 21:59
Povezava do prispevka
Punce, pri meni je isto!
Le zjutraj ko vstanem je trebuh raven in velikokrat se kar bojim kaj pojesti če imam tak dan da si nemorem privoščiti okroglega trebuha:( ampak jesti pa moram nekaj da mi ne kruli noter:) že po jabolku ali še huje npr- toplemu mleku se mi napihne.. kaj šele če pojem npr pol pice..potem pa ni šans da bi oblekla oprijeto majčko..
Res nevem zakaj se nam to dogaja.. mogoče telo ni navajeno na količine hrane in mamo ful majhen želodec...
Res moramo po malo pa po malo jesti..je vsaj malo bolše, ker se stvar sprot prebavi.. ampka lahko je govoriti, narediti je težje..
Sicer sem se pa jaz že kar malo navadila, čeprav me je groza..
lp!
0
Nazaj na vrh
Dina
Starost: 43Pridružen: 12. jun 2004Prispevkov: 3221Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2007 23:13
Povezava do prispevka
Se pridružujem klubu napihnjenk . Zjutraj imam krasen trebušček, po kakšni malici pa že ne več. Meni se sicer kakšen jogurt ali pa manjši zalogajček hrane še ne pozna, samo če imam pa kakšen konkreten zalogaj sendviča za malico ali pa po kosilu je pa že kriza. Sem pa tudi jaz ena tistih, ki se jim maščoba žal nalaga pretežno na trebuh. Pred leti že sem gledala Oprah, pa je rekla, da se ženske delimo na jabučke (to so une, ki jim gre ves špeh najprej v trebuh) in hruške (to je pa boljša varianta, ker ti gre špeh najprej v rit in joške).
Dajte se javit jabučki, pa me mal potolažit da nisem jaz edini Jonagold tukaj.
0
Nazaj na vrh
janada
Starost: 58Pridružen: 14. mar 2005Prispevkov: 443Kraj: dolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2007 13:48
Povezava do prispevka
Evo jaz spadam med jonagold, zlati delišes in podobne . Če se samo za 1 kg zredim, se zredim v trebuh in ko en dan ne jem, shujšam v trebuh - verižno .
Nikoli se ne morem zredit tam, kamor bi rada, hehe.
Pa sm se kar s tem sprijaznila, tako pač je . Vedno bom pazila na ta svoj trebuh, da ga ob primernem času fino not potegnem .
Ravno prej sem pojedla pa čist zares en jonagold, in kam je šel - u trebuh , da me hlače tiščijo .
mamy

**Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi moč, da jih uresničiš!**
0
Nazaj na vrh
študentka
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2006Prispevkov: 141Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2007 14:13
Povezava do prispevka
oo pol sem jaz pa zlati delišes ker so tko veliki:) vsaj v našem šparu:)
na žalost gre tud men špeh u trebuh pa tud ko shujšam na trebuhu zgubim.. noge so dokaj suhe.. hm.. na žalost se konstrukcije neda spremenit.. se mormo kar malo sprijaznit s tem
hmm če bi pojedle res 3 velike pice se res nebi mogle pritoževati, ampka zdaj jem npr jogut z malo skute in že vidim kako se mi napihuje.. bedno res...
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2007 16:16
Povezava do prispevka
Sotrpinke, dalo bi se to postopoma popraviti z religioznim opravljanjem vaj za držo (trebuh noter, prsi ven, brado gor), krepitvijo trebušnih mišic ipd. Meni se ne da, trebušne mišice imam sicer zgledne in na trebuhu praktično nič maščevja, a so hrbtne močnejše in tu je menda jedro problema. Mogoče bi nam še petka vedela kaj povedati iz svoje stroke.
Sicer, če se to pojavi iznenada, je vseeno smiselno opraviti UZ trebuha in ginekološki UZ.
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
BIBI*
Starost: 38Pridružen: 6. jan 2007Prispevkov: 27Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2007 17:04
Povezava do prispevka
Groza... Potem pa gledam druga dekleta, ki pojedo dost več kot jaz, pa majo ravn trebuh. To res ni fer!
Včasih, ko imam zvečer kakšne opravke ali srečanje, tud cel dan nič ne jem, da lahko tiste 2 urce blestim in se postavljam.
 
 
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2007 8:51
Povezava do prispevka
Bushbaby, a ni za napihnjen trebuh včasih lahko kriva tudi Candida, ki se preveč razbohoti ?
Ali kakšne druge bakterije ?
0
Nazaj na vrh
BIBI*
Starost: 38Pridružen: 6. jan 2007Prispevkov: 27Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2007 10:12
Povezava do prispevka
Tudi sama sem že slišala, da je za to delno kriva Candida
Katera ve kaj več o tem ?
0
Nazaj na vrh
kitty13
Starost: n/aPridružen: 18. maj 2006Prispevkov: 530Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. mar 2007 13:13
Povezava do prispevka
Šele zdaj sem odkrila to temo. Jaz imam enake probleme. Suha, ampak s trebuhom, takoj ko kaj zaužijem. Tudi jaz poleti neprestano vlečem trebuh notr. Sploh na plaži. že štiri mesece obiskujem pilates dvakrat na teden, pa ni nič boljše. A sploh obstaja kakšna rešitev za nas? Da bi lahko poleti brezskrbno nosile tope? V srednji šoli sem, preden sem šla zvečer ven, kar preskočila večerjo, oz. sem se že kosilu skoraj odpovedala, da sem imela potem raven trebuh.  
Če ljubezen nosiš nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Napihnjenost
Stran 1 od 6
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.