Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Prijateljstvo

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2012 9:25
Povezava do prispevka
Latika je napisal/aNekateri ljudje se enostavno zaprejo vase, si najdejo partnerja, po možnosti dobijo potem še otroka, in jim je to zadosti. Ne čutijo nobene potrebe po druženju več.
 
Jih poznam kar nekaj takih ...
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
meme
Starost: n/aPridružen: 24. avg 2011Prispevkov: 1393Kraj: /Status:Offline
Objavljeno: 12. feb 2012 10:40
Povezava do prispevka
res je. Še posebej, če je zveza bolj sveža, vse je super fino fajn, na prijatelje, ki ti bodo stali ob strani tudi ko jim partner ne bo, se pa kar pozabi.....
Pač saj razumem da daš partnerja na prvo mesto, to mi je povsem logično. Ampak da si pa zaradi tega ne moreš vzeti niti tiste 3 ure za kavo na mogoče vsakih 14 dni je pa tudi malo mimo...
Potem pa katera ostane brez partnerja, pa sledijo vprašanja kot ''joj zakaj se tako malo vidimo''... hm, zaradi mene sigurno ne Evil Smile }:)
0
Nazaj na vrh
catwomen
Starost: 122Pridružen: 16. okt 2008Prispevkov: 2182Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2012 11:29
Povezava do prispevka
Latika je napisal/aJaz sem se dostikrat obtoževala, da je problem v meni, da sem očitno dolgočasna. Ampak v resnici vem, da ni to.


Tudi jaz sem še do predkratkim iskala problem v sebi in sem ugotovila, da sem še preveč dobra prijateljica. Vedno na razpolago kadarkoli, kjerkoli, one pa nimajo časa niti min, kadar imaš slab dan in rabiš nekoga, da se mal izpoveš.
For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone.

Audrey Hepburn
0
Nazaj na vrh
cameron
Starost: 37Pridružen: 12. maj 2008Prispevkov: 171Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2012 20:27
Povezava do prispevka
catwomen, to se tudi jaz sprašujem...a sm predobra al preveč nora. Resno! Vedno sem na razpolago, pripravljena narediti marsikaj in se prilagoditi, če se le lahko, ampak potem, ko pa prosim (pa je to res redko, ker zelo nerada obremenjujem druge s svojimi stvarmi) za kakšno majhno uslugo je pa ogromen problem. Da ne omenjam, da sem skos jaz tista, ki kliče in vabi. Na koncu, ko ostanejo pa brez fantov pa takoj klic pa kje se skrivaš ti. Wtf? A si na prav naslov poklicala Evil Smile
0
Nazaj na vrh
catwomen
Starost: 122Pridružen: 16. okt 2008Prispevkov: 2182Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 18:40
Povezava do prispevka
cameron, točno tko je tudi pri meni  Jaz sem sicer prišla do te točke, da več ne klicarim in kar lepo počakam, da se prvi spomnejo name. Ko mine full časa pa pokliče in reče: "Zakaj se pa nič ne javiš?" ja halo?! Mislim, ej! In tudi če kdaj ne morem, pač iskreno povem kakšna je situacija in ne skačem več takoj, če ne morem. Neko spoštovanje pa tudi more biti, tako do drugih, kot na prvem mestu, do sebe
For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone.

Audrey Hepburn
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 19:02
Povezava do prispevka
Jaz se že nekaj časa več ne sekiram.
Ko sem se še jaz trudila, klicala, vabila, smo bile v kontaktu, sevdeda, ko so si imele dušo za spihat, saj drugače ne. Odkar sem si jaz  rekla, da se za takšne osebe več ne mislim trudit in da mi dol visi, pa z eno sploh nisva več v kontaktu, z drugo pa si pošljeva mogoče mail 1x na nekaj mesecev (pa še to sem bila jaz večinoma pobudnik). Toliko o prijateljstvu iz otroštva in pa o enem "prijateljstvu", ki je nastalo v srednji šolo.
 
Osebo, ki ji lahko rečem prijateljica in sva res v stiku (bolj e-mail in tel, ker je med nama le 1.400 km razlike) pa sem spoznala nekaj let nazaj na faksu.
 
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
catwomen
Starost: 122Pridružen: 16. okt 2008Prispevkov: 2182Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 19:08
Povezava do prispevka
Pismo, ej. Tko vidiš, kolk folku danes pomenijo medsebojni odnosi 
For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone.

Audrey Hepburn
0
Nazaj na vrh
Abbi
Starost: n/aPridružen: 23. avg 2007Prispevkov: 105Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 22:14
Povezava do prispevka
Pozdravljene,
ko berem vaše poste,  ne morem verjeti, da se to dogaja tudi vam - sem namreč mislila, da sem edina. Ponavadi je še tako, da večino ljudem in tudi mojim prijateljicam več pomenijo stiki preko socialnih omrežij, srečanja v živo so vedno redkejša. In največkrat se je dogajalo tudi, da sem bila vedno jaz tista, ki je organizirala srečanja, saj ne da bi mi bilo težko, samo počasi se naveličaš, da vedno prihaja vse iz ene strani. Kot sem prebrala tudi v vaših postih, se tudi meni dogaja, da sedaj ne kličem, ampak počakam, da se drugi spomnijo in potem slišim vedno "pa kje si ti? zakaj se nič ne javiš".... smešno! Smile
Žalostno je, ker prijateljstva tako zbledijo, nekega pravega druženja ni...
Lp Smile
Življenje je lepo...
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 22:49
Povezava do prispevka
meme je napisal/a
Pač saj razumem da daš partnerja na prvo mesto, to mi je povsem logično.


Meni pa to SPLOH ni logično. Partner in dober prijatelj (ali več njih) so pri meni ekvivalentni. S partnerjem morda preživim več časa (iz povsem logičnih razlogov, sem že 'v letih' in ponavadi s partnerjem živim), ampak ne glede na to ali sem v svežem ali manj svežem razmerju, sem (in sem bila) vsem prijateljem vedno na razpolago, tudi redno kličem, vzdržujem stike, se zmenim za obisk, srečanje, se ne obnašam nič drugače. Je pa res da imam skrbno izbrane prijatelje.

Meni se zdi to, da se ti na koncu vse vrti okoli partnerja patetično, nezrelo in takih ljudi tudi nočem ob sebi (in jih nimam).
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
meme
Starost: n/aPridružen: 24. avg 2011Prispevkov: 1393Kraj: /Status:Offline
Objavljeno: 13. feb 2012 23:04
Povezava do prispevka
hehe, nisem mislila tako 'drastično' kot si opisala, da se potem zapreš med 4 stene in ne vidiš in slišiš nič drugega kot partnerja Big smile

v nekoliko bolj omiljeni obliki, heh nevem kako naj opišem, ampak pri meni pride fant na prvo mesto, čeprav to ne pomeni, da nimam časa za ostale Wink
0
Nazaj na vrh
cookiesncream
Starost: 39Pridružen: 6. avg 2011Prispevkov: 162Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 4:01
Povezava do prispevka
Se strinjam z meme. Meni je razlika med partnerjem in prijatelji vec kot samo to, da s partnerjem zivim in zase nikakor ne bi mogla trdit, da so si ekvivalentni. To ne pomeni, da prijatelje zaradi partnerja zanemarjam, ampak s partnerjem imam drugo vrsto odnosa in druzijo naju stvari, ki me s prijatelji, tudi najboljsimi, ne bojo nikoli. Enostavno partnerja in prijateljev ne morem enacit, a kljub temu lahko ustvarjam in ohranjam pristne prijateljse vezi.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 7:30
Povezava do prispevka
Se podpišem pod Cookie, ker se popolnoma strinjam.
 
Jaz sem se vedno spomnila na prijateljice in sem se kar nekaj let trudila, da bi te odnose vsaj delno ohranila. A če je njim vseeno, je z leti postalo tudi meni.
 
Mi je pa lepo videti, da ima moj še vedno manjšo družbo prijateljev še od takrat, ko so bili 14 let stari in se je čez dolga leta to prijateljstvo ohranilo.  Tudi oni seveda partnerstvo postavljajo na prvo mesto, a se še vedno slišijo po telefonu in se občasno srečajo ali srečamo, ker svoje partnerke z veseljem tudi vzamejo s sabo, ko niso na vrsti kakšni zaupni moški pogovori, ko ima kdo probleme ipd. Res super ljudje in sem vesela, da kaj takšnega celo še obstaja v današnjem svetu.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 8:32
Povezava do prispevka
Meme saj vem, samo tudi taki obstajajo, ki jim je partner edino bitje v življenju in me je malce pogrelo. Nimam pa nič proti 'normalnemu' partnerstvu in temu, da je na prvem mestu, v kolikor se ima dobre/nespremenjene odnose še naprej s prijatelji in ostalimi ljudmi.

V splošnem jaz malce drugače gledam na te stvari.





Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Jasmina25
Starost: 37Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 97Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 9:16
Povezava do prispevka
Tako kot je Sinthia rekla - takšnih prijateljic, ki imajo samo svojo dušo za izpihat je ogromno, pa še najbrž pričakujejo, da boš ti naredila prvi korak in poklicala, organizirala srečanja ipd.
Meni je po resnici povedano vse to dosedlo in sem prekinila stike s takimi, ker se mi ni dalo več trudit na vse pretege, da bi obdržala neko prijateljstvo, če le-ta nima interesa in sem pomembna samo takrat, ko kaj potrebuje...
 
Imam pa zelo dobro prijateljico še iz 1. letnika srednje šole, sma v stikih kakor pogosto morema po mailu in osebno (malo manj osebno zaradi obveznosti druga druge) in sma si vedno na voljo. To je pri prijateljih najbolj pomembno.
 
Je pa odvisno od pasameznika, ali hoče nek stik obdržati in ohranjati, ali pa pač ne!
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 17:05
Povezava do prispevka
Jaz predvsem pogrešam druženje izven kavic ali pa čaganja. Sem topla osebna, imam veliko potrebo po družabnih stikih, skupni rekreaciji, ne samo po nekih kavah, čag pa sploh ne pogrešam (zaradi alkohola, ker sem ful proti njemu) ... a ko omenim kaki kolegici, npr. bi hodili skupaj na badminton/sprehod v gozd, greva na koncert ipd. slišim: ja lahko. Aha, itak. Pol pa čez čas: nimam časa, joj imam toliko dela, joj moram pospravljat, joj, mam to, mam ono. Izgovori - čas si je treba vzet, ga pravilno razporedit. Hej, jaz imam tudi za pospravljat, za delat ... ampak ni to edino, kar počnem v življenju. Opažam trend, da je folk raje doma pred TV, za fejsbukom, gledajo filme, raje so med štirimi stenami ... kot pa na realnem druženju. Kako pijačo še zmorejo, več pa ne. In vsi so veliko preveč pod stresom in skrbmi, pa si ne znajo pomagati. Več stresa, več dela, več gospodinjenja - manj časa za druženje in kvalitetne medosebne odnose, kar je žalostno, ker druženje je ena od tistih vrednot, ki dela življenje ŽIVLJENJE.
 
 
En del sporočila se nahaja v ustreznejši temi.
Iza
 
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Prijateljstvo
Stran 5 od 8
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.