Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Deviacija nosnega pretina

maxi4
Starost: n/aPridružen: 10. jun 2005Prispevkov: 171Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2007 12:05
Povezava do prispevka
že leta imam problem da težko diham skozi nos. Sploh se ne spolnim kdaj nazadnje sem dihala prez da bi imela nos nenehno zamašen.Leta sem že na Operilu, vem da to ni dobro ampak brez tega bi vse noči stoje prespala. že zdaj imam 3 pouštre, da me pol cel dan boli vrat ampak to je edini način da kaj spim in seveda diham.
Rada bi vprašala tiste, ki so bili mogoče na kakšni operaciji, kjer so jim sšistili sinuse ali pa razširili nosne prekate, da mi malo opišejo kako to zgleda ali je po opreaciji boljše ali nič in če zelo boli oz je operacija neprijetna?
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2007 12:09
Povezava do prispevka
Mojemu sinu so širili prekate in ravnali nos.  Operacija je trajala slabo uro in čez dva dni je šel domov.  Zatečen in plav pa ni bil prav nič in tudi ni stokal, da bi ga kaj posebno bolelo.
Star je bil pa 4 leta.
 
Operil pa mislim, da ne smeš tako pogosto uporabljat, ker pride do poškodb sluznice. Raje si čisti s fiziološko. Pa ne s Sterimarjem , ker je to samo za vlažitev sluznice ( to so besede dohtarja na ORL). Kupiš pumpico za fiziološko, se uležeš, glavo nazaj, pa stisneš. Mora biti tak šus, da ti voda v grlo priteče.
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 2. mar 2007 15:30
Povezava do prispevka
Fant je imel (še ima) iste probleme. Od vedno že slabo diha, ker ima "odebeljeno" sluznico. In je bil na operaciji v NG, kjer mu jo je zdravnik tanjšal.
Posledica te sluznice je, da ima ponoči apneje - za kakšnih 15 sekund neha dihati in se potem ves zadihan zbudi. In to se dogaja kakšnih 50x na uro. In je zato dobil aparat za dihanje.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2007 8:13
Povezava do prispevka
Maxi, si bila na pregledu pri ORL? Ena možnost je še kortikosteroidno pršilo za nos (tega običajno predpišejo tudi pred posegom), da oteklina sluznice splahni, če je ta vnetnega ali alergijskega porekla. Na Operil se pa nosna sluznica tudi "navadi" in je na dolgi rok škodljiv.
Pri odraslih je sicer čakalna doba na poseg razmeroma dolga (v Lj. tudi do dve leti), poseg je lahko v lokalni anesteziji, hospitalizacija običajno enodnevna.
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2007 8:15
Povezava do prispevka
Moj fant je v NG prišel kar hitro na vrsto za stanjšanje sluznice. Po kakšnega pol leta.

Bushbaby, kaj bi predlagala drugega kot Operil? Ker zdaj ga vedno uporablja, pa mu stalno pravim, da ne sme.
0
Nazaj na vrh
Katrin
Starost: 47Pridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 1762Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2007 10:30
Povezava do prispevka
Meni so širili eno polovico nosne odprtine (ne znam drugače opisat) zaradi težav z dihanjem + odstranjevali polip. Operacija je vse prej kot prijetna, zdravljenje po njej pa še bolj.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2007 11:17
Povezava do prispevka
Sonja, pa se ve, zakaj ima odebeljeno sluznico (so mu res to operirali?, ne nosnega pretina?)? Obstajajo tudi peroralni nosni dekongestivi (a la, Operil v tabletah), pri nas se tega sicer ne dobi, se pa v tujini, Sudafed ipd., brez Rp., pa tudi nekateri antihistaminiki nosno sluznico dodobra iszušijo in stanjšajo (Telfast), ne eno ne drugo pa nista trajni rešitvi in sta neprimerni za kako dolgoročno uporabo. 
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 3. mar 2007 12:49
Povezava do prispevka
Ne vem, zakaj ima odebeljeno. Pred časom so mu že lomili nos (to je verjetno pretin, ne?). Potem pa je bil v NG pri enem, ki mu je z laserjem odstanil odvečno sluznico. In nekaj časa je bilo OK, potem pa spet po starem. In zdaj, ker ima CPAP, ponoči ne more dihat, če nima prehodnega nosu. In tako uporablja Operil.
0
Nazaj na vrh
maxi4
Starost: n/aPridružen: 10. jun 2005Prispevkov: 171Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. mar 2007 7:21
Povezava do prispevka
Hodila sem dve leti na ORL in za vsako sem imela drugega zdravnika, ki me je pregledal. Šla sem na slikanje nosa in glave in en zdravnik je rekel da je operacija nujna, ampak tisti, ki je bil dežuren za časa mojega pregleda je rekel da ne ker naj bi bila premlada? In mi svetoval fiziološko. Ampak meni to nič ne pomaga, smrkam piham in ponoči me hoče zadušiti, zato si potem že čisto obupana in zaspana vlijem operil, da lahko zaspim. Vem da je škodljiv, ker skoraj ne vonjam več nič. Le občasno kakšne močne vonjave.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Deviacija nosnega pretina
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.