V dobi pametnih telefonov, ko nam je splet vedno na dosegu roke, si verjetno ne predstavljamo dneva, ko bi se totalno izklopili. Kaj se zgodi, če se v prostem času 'odklopimo' ?

1. Izboljša se spanec
Tik, preden zaspite, verjetno preverite še zadnje novičke in pogledate socialna omrežja, kar vas lahko naredi bolj budne in posledično težje zaspite. Signal, ki ga telefon oddaja, in valovanje pa lahko škodljivo vplivata na možgane. Pred spanjem raje preberite kakšno dobro knjigo ali se stisnite k partnerju, lahkotneje boste zaspali, spanec pa bo bolj kvaliteten.
2. Zmanjša se psihična obremenjenost
Stalni dostop do e-poštnih sporočil in obvestil je zabrisalo mejo med službenim in zasebnim življenjem. Vsakdo potrebuje duševno sprostitev in počitek napornega dne. Posvetite se torej raje sebi in bližnjim, da se spočijete.Le spočiti smo lahko namreč naslednjega dne bolj produktivni.
3. Poveča se produktivnost
Navajeni smo različnih mobilnih aplikacij, ki nam vsakodnevno lahko krojijo življenje. Kaj pa se je medtem zgodilo z našo ustvarjalnostjo? Najdite otroka v sebi in si sami ustvarite beležko, kamor boste zapisovali različna opravila in obveznosti. Listek in pisalo sta lahko še vedno naša prijatelja.
4. Izboljša se samopodoba
Pregledovanje objav 'prijateljev' in znancev na družbenih omrežjih vas lahko naredi nezadovoljne. Zavistno občudujete vsa ta 'popolna' življenja drugih in vi se začnete počutiti manjvredne. Saj veste, da te objave niso vedno realne? S tem, ko prenehate brskati po družbenih omrežjih, se počutite boljše. Osredotočite se nase in na svoje dosežke in ugotovili boste, da imate tudi vi lepo življenje, brez, da bi to objavljali javno.
5. Več prostega časa
S tem, ko se zavestno odločite, da popoldne ne boste pokukali na televizijo ali računalnik, in ko pospravite mobilni telefon, kar naenkrat pridobite več časa. Porabite ga koristno! Povabite prijateljico na kavo, obudite svoj star hobi, peljite otroke na sladoled, usedite se na kolo!
Pomanjkanje spanja, službene skrbi in obremenjevanje z drugimi ljudmi namreč prispevajo k slabšemu duševnemu zdravju in posledično slabšemu fizičnemu in psihičnemu počutju.