Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Volitve 2011

Pojdi na stran 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 13:27
Povezava do prispevka
Zakaj pa preprosto ne poveste koga ste volile? Vedno omenite volila sem onega, ki je prišel v pralament, ni pa bil prvi ali drugi. Saj debatiramo. Jaz sem volila Listo GV. Ja, delal je kot minister v vladi JJ, je v sorodu z ženo ZJ in njegova žena je hčerka Brejca...

Všeč mi je, da ga podpira uspešen in vzgleden podjetnik kot je npr. Ivo Boscarol in ne kakšen tajkun. Zdel se mi je dovolj svež in verjamem, da se bo trudil bodisi v koaliciji ali opoziciji za naš lepši jutri. Morda sem se opekla...bil mi je pač najbolj všeč tudi njegov program, čimbolj enostaven in nekako učinkovit v praksi...morda se spet motim.

Zelo dobro je bil pripravljen Pahor na soočenjih, vse je vedel, imel je odgovore in rešitve, škoda, da jih ni imel prej. Vsi vemo (iz medijev), da sta ga tukaj pokopala Zares in LDS, ki sta se "pravočasno umaknila" in ga pustila samega, da se ukvarja ne samo s krizo ampak tudi s kadrovskimi problemi (pomanjkanje ministerstev). Pač Pahor je preveč naiven, hitro se pusti da ga drugi prepričajo v njihov prav in pozabi na lastna načela in obljube. Ima probleme s samokontrolo saj večkrat izusti kaj nepričakovanega. Če bi bil takšen na soočenju pred 3 leti bi ga celo volila, škoda le, da ni v tem mandatu tako blestel. Res pa je, da je zaradi funkcije, ki jo je zavzemal zadnja 3 leta imel v rokah vse podatke iz prve roke in verjetno mu ni bilo težko najti dobre argumente na popravke svojih dejanj. Naj poudarim še to: ni sanjal o iluzijah, da bo 6. 12. vse boljše ampak, da bomo postopoma lahko popravili naše gospodarstvo in državo. Tega so se zavedali tudi GV in JJ.

Jankovič je tajkun, je gospodarstvenik, je marsikatero podjetje spravil na kolena, pokopal. Gospod, ki je delal samomor je to naredil, ker ni dobil plačila, zakaj ni dobil plačila so bile krive Stožice...on je delal za podjetje GSG, to podjetje za MOL in vsi vemo, kje se je ustavilo. Ljubljana je boljša? Večina vas pravi, kako ni naredil nič dobrega za LJ; očitno so vseeno vsi aka večina v LJ volila njega. Ljubljana se je zelo zadolžila; ja ne moreš delati brez denarja, ne moreš pa se zadolževat v nedogled, da lahko delaš in se nič konkretno ne vrača. Vsakdanji primer: gradit hočem hišo, ni problema moram imeti službo za nedoločen čas in redno plačilo, vzameš hipoteko in kredit za 30 let in gradiš. Ko ti zmanjka denarja kaj narediš? Varčuješ, saj težko dobiš še en kredit. Lahko pa jemlješ hipoteko na hipoteko na hipoteko kot so delali ljudje v Ameriki in podlegli krizi. Jankovič se je zadolževal in nekaj naredil (Stožice), ki še danes niso v celoti ugledale luč sveta. Ne bi raje že 1x uredili UKC v LJ? Tu pa še sedaj ni vse tako kot bi moralo biti na račun ljudi, bolnikov, državljanov naše prelepe državice.

Na ravni občin niso urejene telekomunikacijske stvari, komunale -> v manjših krajih, vasicah še vedno nimajo urejenih komunalnih stvari pa se s tem nihče ne ukvarja, ker je tudi županom vse druga bolj pomembno kot osnovne stvari. Pri nas, v predmestju srednje velikega slo. mesta nimamo komunale, vsaka hiša ima svojo greznico...ki jo je seveda potrebno tudi prazniti ampak se s tem nihče ne ukvarja. V našem kraju je en podjetnik, ki je v svoji vasici vse uredil, v nulo, ker je na občini in pri županu dobro zapisan in so tudi prijatelji na osebni ravni - povsod so pomembne zveze in poznastva. Zdaj sem malo zašla na drugo stran, ki nima tolikšne zveze z nacionalno ravnjo, ali pač...

Potem je pa še tukaj JJ. Jaz osebno nisem z njim najbolj zadovoljna, ima svoje afere, nisem pa do njega tako skeptična kot do JJ. Naj le nekaj povem: JJ je marsikomu trn v peti, marsikaj pove direktno in to, da je napovedal predčasne volitve ne pomeni, da je kriva zmaga ZJ ampak ponovna razdrobljenost bodoče vlade. Vlada mora biti močna, sinhrona. Morajo biti pripravljeni izboljšati dražavo, mora delovati kot eno in stremeti k zadovoljstvu svojih državljanov, ljudem z minimalnimi oz. še manjšimi plačami, ljudem z groteskno slabimi življenjskimi pogoji, sramotnimi pokojninami, pomagat morajo mladim priti do službe ne pa nam omogočat vlečenje štud. statusa v nedogled, da lahko delamo na štud. napotnico, ker drugega dela na najdemo (vsaj jaz ga še nisem našla). Mislim, da nismo rabili biti slepi, ko je zmagal levi trojček, tax ne bi BP nikoli zmagal, če se ne bi združil z Golobičem in Kresalovo, ki seveda nista prišla tokrat niti v parlament in sta BP v najbolj kriznem času pustila na cedilu...zakaj le? In točno tega se JJ zaveda, saj bo ZJ zelo težko delal s tako razdrobljeno vlado. Če se mu bo BP, KE ali GV klonil, bom zelo razočarana saj pomeni, da bodo odstopili od svojih načel. Mislim, da bi JJ dosti lažje in bolje sodeloval z LGV, SLS, Desusom in SD-jem kot pa bodo z ZJ - znova se morda motim. Sem zelo skeptična in me je strah za svojo prihodnost, da bom še naprej brez dela in, da bo še več ljudi brez dela in seveda najhuje: višji davki, ki bodo slej kot prej udarili vse po vrsti. Pa naj še to ZJ talo lepo zavija v celovan z mašno....preprosto ne verjamem njegovi poilitiki in močno upam, da se zarečenega kruha največ poje.

In zame osebno je sramotno, da v tem času ne znaš uporabljati računalnika in brat maile, to so vedarle osnove. Ni potrebno obvladati ang ampak mail napisat pa res ni neka umetnost. Ne rečem, da je to en delavec, ampak župan, ki bi si lahko 5 tečajev plačal in tega ne zna....ok. Da printaš maile, grafe, tabele, to je zame obremenjevanje okolja, in njegovo posmehljivo gledanje JJ, ko je kaj pokazal preko tabličnega računalnika? Pls, give me a break. Na takšnem položaju in funkciji kot je ZJ pa je pomoje samoumevno, da napišeš kaj sam in tudi na času in denarju se tako ogromno privarčuje: imeti zaposleno referentko, ki ti maile in vse printa, piše in odgovarja...izguba časa in denarja, po drugi strani pa ima ena oseba delo več, škoda le da brezvezno in dolgočasno delo.

Želim si boljši jutri za nas mlade, da bomo lahko živeli dostojno, da bomo imeli delo, da si bomo lahko rešili stanovanjski problem pred 30. in prav tako ustvarili družino pred 30. ter, da nam ne bo treba graditi miniaturne prizidke pri starših, dedkih in babicah ipd. Za to pa potrebujemo prijaznejšo gospodarstvo.

Smo v deželi svobode govora, povedala sem svoje....nobene ne kritiziram, le morala sem dati to iz sebe...pa sem izlila svoje misli tukaj. Lahko me pokomentirate še in še...mi je vseeno. Samo ne se kregat na moj račun, da ne bo katera od nas potem letela po hitrem postopku v Banovce... Big smile


All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
kokola
Starost: 23Pridružen: 13. feb 2008Prispevkov: 3747Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 14:16
Povezava do prispevka
AngelEye je napisal/aJJ je marsikomu trn v peti, marsikaj pove direktno in to, da je napovedal predčasne volitve ne pomeni...
 
Mene JJ ne moti, ker pove direktno, ampak ker v veliki večini primerov laže, podtika, ponareja. Poleg tega se je že pred neuradnim izzidom volitev v tujini predstavljal kot premier. Mogoče mu je ta predrznost prinašala nesrečo, ne vem.  
Ma ne, saj se mi niti ne da več razlagat, ker imam zadnje čase politike res poln kufer. Kaj je JJ naredil in kaj ne, je v medijih, isto velja za ostale (ZJ)..Samo prikazovat JJ kot (pol)svetnika mi pa gre res na jetra. No offence. Vsak ima svoje favorite, vsak ima svoje strankarsko prepričanje in no, noben politik ni brezmadežen...
 
Mene še najbolj ob teh (predvolilnih) aferah moti to, kaj vse se zve. Pismo, kot da nimamo inštitucij (inšpekcije ipd), ki bi morale skrbet za pravno državo.
Ampak spet - Quis custodiet ipsos custodes?
 
Jaz si sam želim, da bo ZJ dober premier in da bo poskrbel za Slovenijo. Drugo me trenutno ne zanima.
 
Pa mal heca: Če ne drugega, se nam z ZJ ne bo treba bat, da nam bo kot Pahor razlagal, da se z 3000€ neto plače komaj prebija čez mesec.

All I've learned from my mistakes is that I can't stop repeating them.
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 16:01
Povezava do prispevka
S mojim citiranjem, ki si ga navedla si me morda narobe razumela. Daleč od tega, da je kdo svetnik, sploh v naši politiki (nikoli ni bil in tudi ne bo, upanje pa umre zadnje) - definitivno si me narobe razumela. S tem sem hotela le reči, da je bil vsem očitno največja konkurenca, to je vse...

Ne zagovarjam nobenega, oba sta enako umazana: "No offence. Vsak ima svoje favorite, vsak ima svoje strankarsko prepričanje in no, noben politik ni brezmadežen..." - in s tem se bolj ne bi mogla strinjat.

Mene moti samo to, da mediji včasih popačijo sliko določenih, drugih spet ne tako. Najprej so se lotili GV, nato pa še ZJ in JJ. Moti me le to, da se take stvari ne urejajo po pravni poti, tako kot bi se morale in redno, sproti, ne pa potem, ko so volitve, nato pa mediji vse potegnejo na plano in blatijo - kje je pa tax država in njeni pošteni organi da ukrepa??? Big smile

Brezveze....pustimo času čas in bomo videli kam nas bo Zoki pripeljal Big smile
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
popcorn
Starost: -14Pridružen: 23. maj 2007Prispevkov: 638Kraj: /Status:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 18:31
Povezava do prispevka
Pustimo času čas? Ni treba..

V sredo so po letu dni na NLBju sprostili plačilni račun Electe gospoda Damijana Jankovića. Ta se je ogibala prometu in še vedno ni plačala upnikom.

Nuff said?

Above all, be the heroine of your life, not the victim. Nora Ephron
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. dec 2011 22:18
Povezava do prispevka
Mandat mu še ni dodeljen...marsikaj še bomo izvedeli zanimivega.

No comment! &Z#5#$%&#Z54
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
mijauuu
Starost: 37Pridružen: 9. avg 2009Prispevkov: 1045Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 0:24
Povezava do prispevka
Ah.... itak se je brezveze toliko obremenjevat s tem. Kakorkoli bo, bo slabo. Čudeža ne bo mogel noben nardit.

ZJ je pač tajkun, ki dela in je delal (že dolgo nazaj) kaj v prid sinovom, JJ pa je pridno varoval Bavčarju rit... me prav zanima zakaj? Verjetno družinske "ljubezni" ni bilo... je bilo kaj drugega...

Osebno imam raje malo bolj levo opcijo. JJ je prav tako že preveč dolgo v politiki in se ni izkazal, obratno. Večina zakonov v tistem obdobju, ko je sds vodila so bili obup. Tudi ljudje, ki ga obkrožajo so pač za bruhat.

Zadolževanje je pač vseprisotno. Največji neplačnik je država, pa ne glede na stranko, ki jo vodi.

Glede velikih gradbenih podvigov je isto. Delavci so malo plačani, ne da se jim, niso sposobni, inšpekcijam se prav tako ne da, nimajo pristojnosti neverending itd. In spet se to dogaja ne glede na politično opcijo.
Pri nas so npr. pred 10 leti delali novo šolo, vozili z večtonskimi kamijoni, odstranili table z omejitvami ipd. in si lahko gledal razpoke kako nastajajo v zidovih.... in nič... pred dvemi leti so delali kanalizacijo.... že dve leti ob nalivih pride vsa vsebina na polja, njive in celo hiše-kopalnice (en tip dobi vsaj velike denarje od zavarovalnice)... vsi, ki so v dolini lahko hodijo dobesedno po greznici ob nalivih (res pa je da so redki)... in kaj? lahko pišeš, kličeš karkolihočeš in nič.... vmes je bilo še miljon podobnih zgodb... pa nič... tv, mediji, protikorupcijska komisija, gradbene inšpekcije itd itd.... noben nič. v teh dveh letih so en in isti asfalt razbili 4x. Pred parimi dnevi je vozil valjar mimo hiš, smo vsi leteli ven, ker smo mislili, da je potres in nič.... kličeš zaradi kamijonov, ki med drugim nimajo dovoljenja in ti pride policija grozit, da bodo tebe oglobili,... Ok, zdaj sem že čisto odšla. Pač nepravilnosti, korupcija, klientelizem, vse to se dogaja ne glede na politično opcijo. Slovenija je pač ena mala vas. Vezi so zelo močne.

Zadolževanje je nedvomno slabo. Pa naj si bodo to oklepniki ali nesmiselna gradbena dela. Dejstvo pa je, da, če je mesto bolj urejeno, prihajajo turisti, ki imajo denar in trošijo, in če jim bo dovolj lepo, se bodo vrnili...

Ljubljano so zdaj preurejali kar zgledno (če pustimo ob strani finančno plat). V Kopru je bilo bistveno drugače: ljudje ki so npr. delali v centru KP in živeli v bližnji okolici, so se morali vsak dan peljati po drugi poti domov... do take mere, da niso več vedeli kako do doma... Da ne omenjamo Janševe predvolilne obljube Popoviču...

Mi je pa bilo zanimivo poslušat analitike, ki so kritizirali ankete in medije in kako grozno so ti vplivali na volilce... Pač sej itak, da so... samo nekateri so res pretiravali.
Jaz sem tudi delala ankete pa je bilo zanimivo, ker večina ljudi itak noče povedat koga bo volila ali še ne ve. Druga skupina po pogostosti so bili tisti, ki bi volili JJ, tretja pa mešano: tisti, ki bi voili ZJ in tisti, ki samo JJ ne bi volili. Tega pa mislim, da ankete niso upoštevale...

Kakorkoli že. Zdaj se pa res spravim dol iz te teme.

Se mi zdi pa kot da je današnji ključni problem v sami družbi. Večina ljudi je nekako precej nemotivirana za dobro delat. Najraje bi imeli samo plačo in pač nekaj delali. Pa še mnogo drugega je...
Sicer pa verjetno so bile takšne situacije od vedno, samo se tega ne zavedamo. Če gledamo nazaj, vedno malo popačimo sliko.
https://www.facebook.com/panchidorchi
0
Nazaj na vrh
Sydelle
Starost: 33Pridružen: 3. dec 2008Prispevkov: 1752Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 8:16
Povezava do prispevka
mijauuu je napisal/a
Osebno imam raje malo bolj levo opcijo.


Joooj, kako pa jaz tega ne morem razumeti, res brez zamere, ampak reči, da si levo usmerjen in podpirati Jankovića je pa tak paradoks ... eh.

Sicer je pa na rtv-ju danes članek oz. intervju o korupciji. Med drugim piše, kako postajamo imuni nanjo, ker se "itak nikoli nič ne spremeni". 
0
Nazaj na vrh
Anisja
Starost: 39Pridružen: 20. jan 2007Prispevkov: 1452Kraj: Na realnih tlehStatus:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 10:03
Povezava do prispevka
Dobra stran tega, da je bil izvoljen Janković, je vsaj to, da se bo od sedaj naprej maturo lahko kupilo z Urbano
If you know EXACTLY what you are going to do, what is the point of doing it? (P.Picasso)
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 10:51
Povezava do prispevka

-

Nazadnje urejal/a MeiMei 29. jul 2022 18:36; skupaj popravljeno 1 krat
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
mijauuu
Starost: 37Pridružen: 9. avg 2009Prispevkov: 1045Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 12:52
Povezava do prispevka
Sydelle je napisal/a
Osebno imam raje malo bolj levo opcijo.


Joooj, kako pa jaz tega ne morem razumeti, res brez zamere, ampak reči, da si levo usmerjen in podpirati Jankovića je pa tak paradoks ... eh.


Kdo pa je rekel, da podpiram ZJ? To da najmanj podpiram JJ še ne pomeni, da podpiram ZJ. Sicer pa nominalno je on bolj na levi strani. Oboje je za bruhat.


Oh, super! Big smile Upam, da se bo ponudba urbane razširila, mhm... mogoče na diplome? Sicer zdaj ob tako visoki brezposelnosti itak tudi diploma ne koristi... Joj... ko bi vsaj ZJ bil že prej v vladi ... Clown
https://www.facebook.com/panchidorchi
0
Nazaj na vrh
Ursqa
Starost: -14Pridružen: 19. mar 2010Prispevkov: 612Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. dec 2011 23:12
Povezava do prispevka
http://www.sds.si/news/10328 Pinch
Dress your days with dreams.
0
Nazaj na vrh
mijauuu
Starost: 37Pridružen: 9. avg 2009Prispevkov: 1045Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. dec 2011 0:25
Povezava do prispevka
ha ha... "bog pomagaj!"
https://www.facebook.com/panchidorchi
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 11. dec 2011 16:39
Povezava do prispevka
In ja, še ena potrditev, da rajši vidim tujkuna-avtokrata-Berlusconija na mestu premierja kot podleža s takimi ksenofobičnimi paranoidnimi idejami. image file name: 2k63f353792c.gif
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Ursqa
Starost: -14Pridružen: 19. mar 2010Prispevkov: 612Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. dec 2011 17:43
Povezava do prispevka
Meri Thumbs Up
Text so očitno umaknili - tako potencirat nestrpnost in spodbujat k nacionalizmu.. Groza Dead Dandanes me že redko kaj šokira ta zapis me pa je.
Dress your days with dreams.
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. dec 2011 18:10
Povezava do prispevka
Tekst je še vedno tam , samo stran je občasno nedostopna, verjetno zaradi navala...
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Volitve 2011
Stran 7 od 8
Pojdi na stran 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.