Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Volitve 2011

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. nov 2011 19:18
Povezava do prispevka
Citiram iz teme:"Kaj vam gre na živce?"

Dominika je napisal/aDrugače pa mi gre na živce to, da še sedaj nevem koga naj volim v nedeljo in da sem še vedno samo na tem, da vem koga zagotovo ne bom.


Akasha je napisal/aVariante so:
 - najmanj slabo od slabega
- ne pojdi
- pojdi in naredi neveljavno glasovnico
 
 Jaz bom najbrž prvo.   


Joj, samo 3. možnosti ne izbrati . Odkar delam v volilnem odboru in vidim, kaj ljudje vse pišejo na glasovnice (da niso veljavne)- pa to se eni prov norca delajo .
In na ta način nam, ki kasneje pregledujemo in štejemo glasovnice, delajo samo več dela.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 30. nov 2011 20:07
Povezava do prispevka

...

Nazadnje urejal/a MeiMei 29. jul 2022 18:25; skupaj popravljeno 2 krat
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. nov 2011 20:41
Povezava do prispevka
Veš kaj je problem- ker se neveljavne glasovnice pojavljajo tudi na referendumih, kjer je možen odgovor le npr. da/ ne. Tam pa posamezniki bolj težko rečejo, da bi imeli še neko vmesno varjanto oz. da ni primernega kandidata  . In če bi videla, kaj vse nekateri pišejo...groza od groze. Stvari, ki sploh nimajo veze z volitvami.

Verjamem, da imajo volilni odbori zaradi
neveljavnih glasovnic več dela (ali pa tudi ne...če bi bila glasovnica
veljavna, bi jo prav tako morali prešteti), vendar pa so za to tudi
plačani in posamezniki imajo možnost, da to delo oz. nalogo zavrnejo.



Res je, da je prav tako treba prešteti glasovnico, ki ni veljavna. Ampak včasih se pojavi dilema, katera glasovnica je in katera ni veljavna (npr. ko nekateri obkrožijo en odgovor in pol, ali pa ko nekaj obkrožijo, potem pa prečrtajo, ali pa ko nejasno obkrožujejo (namerno/nenamerno- nevem) itd.). In potem se člani samo zamudimo s skupnim ugotavljanjem.
Seveda smo za delo plačani, ampak če tako pogledam- ko ti npr. greš v trgovino in greš pomerjati oblačila, najbrž ne boš iz garderobe ven prinesla oblačila, ki jih boš le "potegnila iz riti dol", pa jih pustila vsa narobe obrnjena, odpeta, pomečkana...pa jih dala tam prodajalki in si mislila: "saj to je njeno delo, naj zlaga" (čeprav- tudi to delajo). No, saj to je samo primer. Ampak hočem reči, zakaj delati dodatno delo, če le-to ni potrebno.

0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 30. nov 2011 21:30
Povezava do prispevka
Iza je napisal/aAmpak hočem reči, zakaj delati dodatno delo, če le-to ni potrebno.


I guess we'll have to agree to disagree ;)...ker jaz vidim pomensko razliko med neglasovanjem (jebivetrstvo) in oddajanjem neveljavnih glasovnic (vrsta protesta), ti pa na to gledaš s praktičnega oz. tvojega vidika.

Se mi pa zdijo volitve (in zgornja pomenska razlika) IMHO preveč pomembna stvar, da bi takrat razmišljali o tem, komu bomo naložili dodatno delo, če je le-to prostovoljno, plačano in ni življenjskega pomena (kot je to npr. pri prodajalki v trgovini, ki si s tem vsak dan služi kruh).

Če se ne motim, ima nekaj narodov kar določenega oz. izbranega neveljavnega kandidata - na Finskem je to npr. Aku Ankka, Donald Duck, in po koncu volitev vedno povedo, koliko % glasov je dobil on. Smile
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. nov 2011 23:36
Povezava do prispevka
Ma ja, saj imaš prav, vedno sta 2 vidika. Jaz sem praktična, ti pa teoretična . Se pa strinjam, da neveljavne glasovnice kot del protesta (kot bodo volitve v nedeljo) so dovoljene , ampak pri vprašanjih da/ne, za/proti pa vseeno ni neke druge opcije, za katero bi "protestniki" glasovali. Če si npr.zadovoljen z nekim obstoječim stanjem, boš dal proti, če pa si za spremembno, boš dal za (seveda to govorim v primeru, če se glasuje za kakšne spremembe).

Najbolje bi bilo, da bi nam v nedeljo dali še 5.možnost- napiši svojega kandidata. Tako smo pa "prisiljeni" da se za nekoga odločimo, četudi sami ne bi tega kandidata dali v ožji izbor.



0
Nazaj na vrh
mijauuu
Starost: 37Pridružen: 9. avg 2009Prispevkov: 1045Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. dec 2011 0:19
Povezava do prispevka
Iza
Se absolutno strinjam.
https://www.facebook.com/panchidorchi
0
Nazaj na vrh
Akasha
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2004Prispevkov: 7649Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. dec 2011 8:13
Povezava do prispevka
Tudi jaz se strinjam z MeiMei.
Poznam ljudi, ki namerno naredijo neveljavmo glasovnico ravno zato, ker se jim zdijo vsi kandidati mimo....ampak ne želijo pa ostati doma, kot da jim je vseeno.
 
Morda bi bil res najboljša rešitev "legalizirani neveljavni kandidat" - zaradi poenostavljenega štetja.
 
Glede referendumov, kjer so možnosti da ali ne - jaz sem kdaj točno vmes....sem za eno rešitev, ampak samo, če bi bile določene reči pri tej rešitvi zastavljene drugače.
Ker pa niso, nisem pripravljena vseeno podpreti te variante.
 
THE SPIRIT OF FIRE !!!
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. dec 2011 8:34
Povezava do prispevka
Akasha je napisal/a
Morda bi bil res najboljša rešitev "legalizirani neveljavni kandidat" - zaradi poenostavljenega štetja.
 
Joj, boljše, da ga nimamo. Bi se lahko zgodilo, da bi zmagal .
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 1. dec 2011 9:45
Povezava do prispevka
iza je napisal/aVeš kaj je problem- ker se neveljavne glasovnice pojavljajo tudi na referendumih, kjer je možen odgovor le npr. da/ ne. Tam pa posamezniki bolj težko rečejo, da bi imeli še neko vmesno varjanto oz. da ni primernega kandidata  .


Meni se ne zdi, da je toliko problem v odločitvi "da ali ne" (čeprav se predpostavlja, da je vse enostavno črno-belo), ampak v tem, da se sploh moramo posamezniki odločati o stvareh, o katerih bodisi nismo dovolj poučeni (npr. arbitražni sporazum) bodisi bi morale imeti samoumeven odgovor (nov družinski zakonik).

Tudi jaz bi najraje oddala neveljavno glasovnico, ker mi noben kandidat ni povsem všeč. Ampak volila bom pragmatično in izbrala tako, da ne zmaga SDS. Vem, da to ne bi smelo biti bistvo volitev, ampak v morju kandidatov vedno izstopajo tisti, s katerimi se ne sploh strinjam. In na žalost prednjačijo na anketah.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 13:24
Povezava do prispevka
Naj povem nekaj, kot prvo ankete niso nikoli še bile tako točne, da bi lahko volili tako: bom pač Jankoviča, da ne zmaga Janša, ker je kak % pred njim. A se ni to naredilo že na zadnjih volitvah: volimo Pahorja, da ne zmaga Janša. Give me a break. Če ne želiš, da zmaga Janša, voliš stranko, za katero želiš, da pride v parlament ali narediš neveljavno glasovnico: jo preprosto celo prečrtaš.

Res me najbolj dvignejo izjave: volil-a bom X, da ne zmaga Y! Sicer pa naj voli vsak kogar želi in naj ne vsiljuje svoje mnenje drugim, pa je vse ok. Plače bne bodo višje in mladih bo še več na borzi - kruta realnost. Bodimo realni, delovna mesta ne bodo čez noč prosta ampak tonemo še v večjo krizo pred katero si eni naši politiki zatiskajo oči.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
Tinchka
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2007Prispevkov: 770Kraj: CaliforniaStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 14:10
Povezava do prispevka
Ja, po moje kdorkoli bo, ne bo nič boljše, ampak kvečjemu slabše
 
Jaz grem vedno na volitve in tudi zdaj bom šla. Sem se že odločila koga bom volila, čisto iskreno ga bom, brez taktiziranja. Potem pa bo kar bo.
 
Pa ljudje ponavadi itak pozabljajo kaj je demokracija. Že res, da se je v praksi ne da (popolnoma) izvajat, ampak princip je, da ima vsakdo možnost odločitve in da za svojo odločitev tudi odgovarja. Ker se tudi meni zdi, da večina tistih, ki se jezi nad oblastjo, na volitve sploh ne gre, češ da njihov glas ne vpliva. Ja sej pol volitev sploh ne rabimo. Naj se zmenijo oni gor med sabo, pa bo. Al pa volijo unga tam, uni k je ta glavni na tej strani, sej sem že pozabla kako mu je ime pa kaj ima v glavi, samo važno, da je od tadesnih/levih.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 14:31
Povezava do prispevka
Tinchka je napisal/a
Jaz grem vedno na volitve in tudi zdaj bom šla. Sem se že odločila koga bom volila, čisto iskreno ga bom, brez taktiziranja. Potem pa bo kar bo.
 
Enako. Sem mnenja, da je naša dolžnost, da gremo na volitve. Komaj čakam rezultate.
In ja, me je kar groza, če bo zmagal Janša. Pa naj grejo z njim v koalicijo še NSi, SLS in DeSUS pa smo na konju .
Pa tudi, ko gledam kandidate za državni zbor ... Ne predstavljam si, da bi eno Eldo Viler tam gledala .
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 14:34
Povezava do prispevka
KrvavaMeri je napisal/a Ampak volila bom pragmatično in izbrala tako, da ne zmaga SDS.


Jaz bom (žal) storila isto. Ker iskreno rečeno nimam volje ugotavljati, s kom se najbolj strinjam, samo zato da bo ta stranka potem dobila npr. dva sedeža v parlamentu, zmagal bo pa Janša. Taktiziranje je pač bolj koristno in z vsemi neodločenimi glasovi bi še imeli kakšno možnost za nedesničarsko vlado...
0
Nazaj na vrh
Tinchka
Starost: n/aPridružen: 28. okt 2007Prispevkov: 770Kraj: CaliforniaStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 14:39
Povezava do prispevka
Jaz sem pa včeraj malo listala po teh papirjih, ki so nam jih vsem domov poslali, kjer piše kdo so kandidati. In (sej ne prvič) nisem vedela ali se smejat ali jokat, ko vidiš pri kolikih kandidatih piše npr.: poklic: osnovnošolec, delo: brezposelen
Ali pa ženska, stara 35 let (ki že nekaj let sedi v parlamentu btw): poklic: gimnazijska maturantka
delo: študentka
 
Me veseli, da vas je toliko proti desnici Question ) mogoče pa nam še uspe Question )
0
Nazaj na vrh
Sydelle
Starost: 33Pridružen: 3. dec 2008Prispevkov: 1752Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. dec 2011 14:52
Povezava do prispevka
AngelEye je napisal/a bom pač Jankoviča, da ne zmaga Janša


Meni se zdi to najbolj nelogično - če je nekdo po programih bližje levim strankam (liberalen itd.), kako sploh lahko pomisli na to, da bi vodil takega avtokrata, kot je Jankovič.

Sicer me pa pri vseh volitvah grozno moti, ker se voli "voditelje". Še v oddaji Globus so se zadnjič ukvarjali s tem, kje najtti "voditelja za krizo". Meni se zdi to res grozno, ker to z drugimi besedami pomeni, da si želimo nekega diktatorja (in zame je glede tega Jankovič isto sranje kot Janša, samo drug krog ''ovc'' in sponzorjev ima za sabo). Namesto da bi se ljudje malo zamislili, začeli razmišljati malo bolj kritično in da bi se med politiki našli taki, ki bi dejansko bili sposobni pogovarjanja in sklepanja kompromisov.

Tako malo v šali, malo zares sva se s fantom pogovarjala, da bi bila najboljša koalicija iz vseh strank, razen SDS in Jankovičeve stranke. Seveda, če bi se znali dogovarjati itd., ker tako ne bi nihče mogel voditi skrajne politike in bi se bili prisiljeni odločati v dobro vseh.

Na volitve jaz letos sicer ne grem, predvsem zato, ker se nimam časa zaradi tega voziti domov, pa tudi zato, ker je skregano z mojo moralo, da bi volila za take ljudi. Po tistem vprašalniku, ki ugotovi, katera stranka ti je najbližje, sem npr. dobila na prvo mesto stranko, ki je prav zaradi dokazanih lažnivih izjav predsednika ne bi nikoli podprla.

(Največja žalost pa je, da lahko zdaj ugibate med čisto preveč strankami, ker imamo tako vrle in načelne politike ... )
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Volitve 2011
Stran 0 od 8
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.