Poznam nekoga, ki študira vizualne komunikacije.
Predavanja potekajo popoldne, prva dva letnika so imeli predavanja dvakrat tedensko popoldne, mislim da od 16:30 naprej, v tretjem letniku pa je bilo več predavanj, tudi med vikendi dopoldne.
Praktičnega dela je kar nekaj, ampak da je precej nekoristnega. Dosti so risali, slikali in packali, predavateljici je bilo pa vse "luškano" - niso imeli kaj dosti od tega. Spomnim se da so imeli za narediti knjigice, ovitke za knjige, cd-je, sestaviti so morali cgp-je, vsak je sestavil pisavo. Nekaj malega so tudi programirali, na hitro spoznali PS in mogoče še kakšen program - se ne spomnim več. Osebi, ki jo poznam je bila zelo všeč fotografija, kjer so se seznanili s teorijo in seveda tudi slikali (zunaj in v studiu).
Izpiti so bili večinoma taki, da so morali oddati projekte in jih potem predstavljati pred komisijo, nekaj pa jih je bilo tudi v obliki klasičnega pisnega izpita. Teorije je bilo treba znati zelo malo. Učenja torej praktično ni. So pa domače naloge, ki jih je treba sproti oddajati.
Večina je bila mnenja, da so šolo zelo preplačali, profesorji niso neki priznani in kakovostni strokovnjaki. Organizacije raje ne bom omenjala, ker je na podnu.
Glede zadnjega ne vem, če te zanima in če ti ne bo kdo drug odgovoril se lahko pozanimam.