Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Antidepresivi: vaše izkušnje

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
kiko2
Starost: 39Pridružen: 10. jun 2010Prispevkov: 14Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2010 23:19
Povezava do prispevka
Prosim, da poveste tisti, ki ste imeli kakršno koli izkušnjo z antidepresivi, svoje mnenje. Vam je pomagalo ali ne? Kako bi primerjali učinek s šentjanževko, če je kdo pred tem tudi to probal.

Hvala
0
Nazaj na vrh
glista
Starost: n/aPridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 6141Kraj: Na vrhu!!!Status:Offline
Objavljeno: 15. nov 2010 23:28
Povezava do prispevka
AD-ji sami po sebi ne pomagajo, če se ne naučiš spremeniti vedenjskih/miselnih vzorcev, ki so zate neustrezni (zato se pojavi depresija).
šentjanževke nisem poizkusila, deluje pa na naravni bazi, nekako pomiri trenutno stanje. (problemi ostajajo kot pri AD-jih)
priporočam strokovno vodstvo.
PL POWER!
0
Nazaj na vrh
kiko2
Starost: 39Pridružen: 10. jun 2010Prispevkov: 14Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. nov 2010 21:00
Povezava do prispevka
ni nujno, da se depresija pojavi zaradi vedenjskih/mislenih vzorcev. Gre za hkrati fizično bolzene in ne le psihičnega izvora. Pri meni je podedovano.
0
Nazaj na vrh
glista
Starost: n/aPridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 6141Kraj: Na vrhu!!!Status:Offline
Objavljeno: 16. nov 2010 21:21
Povezava do prispevka
tudi pri meni je podedovano, pa samo medikamentna terapija ni rešila ničesar 
PL POWER!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 16. nov 2010 21:54
Povezava do prispevka
kiko2 je napisal/ani nujno, da se depresija pojavi zaradi vedenjskih/mislenih vzorcev. Gre za hkrati fizično bolzene in ne le psihičnega izvora. Pri meni je podedovano.

Vedenjski vzorci so naučeni, prav tako življ. 'drža' in se potem govori o 'podedovanosti'. So ti izmerili stopnje nevrotransmiterjev serotonina, norepinefrina, kortizola ... in ugotovili, da imaš neravnovesje?

Vzrokov za depresijo je veliko oz. so lahko zelo različni; dejansko neravnovesje nevrotransmiterjev v možganih, zloraba alkohola in ostalih drog ali zdravil, dednost (je res podedovano ali gre za naučene vzorce delovanja, razmišljanja, vedenja?), osebnost (enako), način življenja (zadostuje nepravi kraj, pomanjkanje družbe in stvari, ki te veselijo), stresne situacije v življenju, razne bolezni, zdravila (stranski učinki), vreme (v jeseni in pozimi je velik porast depresivnih stanj oz. poslabšanje depresij), debelost, travme iz otroštva (napačno ravnanje sorodnikov v ključnih situacijah), pomanjkanje določenih vitaminov (uravnotežena zdrava prehrana!) ... pa najbrž še marsikaj.
To pa pišem zato, ker v večini naštetih primerov AD niso zdravilo, ker ne odpravijo vzroka (sodobna medicina pač). Te spravijo na noge, ja, ampak ob prvi priliki si spet tam, kjer si bil.

Zato toplo priporočam psihoterapije in šele če to ne bo pomagalo, AD (ali pa vsaj oboje hkrati, da ko končaš z AD, da začneš z drugačnimi življ. načeli, pogledi ... da se ti ne ponovi). Razen, seveda, če so ti izmerili in ugotovili neravnovesje.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 8:06
Povezava do prispevka
Podpis pod Tanjo.
 
AD so za moje pojme samo lažja pot, rešijo pa tako ničesar, ker pomagajo samo, dokler jih jemlješ. Razčistiti se morajo vzroki, ne pa da se z zdravili kao lajšajo posledice.
A seveda je najlažje človeku napisat recept za AD kot pa se mu posvetiti in najti vzroke.
 
Sem pa pozabila dodati, da sama nimam nobenih izkušenj z AD, to je le moje mnenje.
 
 
Nazadnje urejeno 17. nov 2010 9:38; skupaj popravljeno 1 krat
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 9:06
Povezava do prispevka
Se strinjam s Tanjo in Sinthijo. Bi pa rekla še to, da če je oseba na začetku zelo zelo na tleh, obupana, na robu, razmišlja o samomoru je vsekakor najprej potrebno jemati AD, da se stanje ne poslabša in šele nato se lahko prične s psihoterapijo in drugim. Če bi se v stanju obupa lotili reševati kakšnih hudih travm je lahko usodno, saj jih človek v takem trenutku ne prenese. Depresija je pravzaprav obramba telesa, preživetvena tehnika, da se telo ne sesuje dokončno. Tesnobo, depresijo telo uporabi za vzpostavitev novih oblik soočanja in s tem preoblikuje neko (pre)stresno situacijo. Če je travma, stres dolgo prisotna, vztraja več let se dejansko spremeni hipokampus, ki zakrni. Biološka povezava so glukokortikoidi, hormoni, ki jih izloča nadledvična žleza kot del odgovora na stres.
Ena izmed možnosti zdravljenja je tudi homeopatija, ki prav tako na izključuje alopatije.
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 9:20
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/aSo ti izmerili stopnje nevrotransmiterjev serotonina, norepinefrina, kortizola ... in ugotovili, da imaš neravnovesje?


A ti lahko to izmeri osebni zdravnik, če ga prosiš?

Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 9:42
Povezava do prispevka
Ne, pa tudi v psihiatriji kolikor je meni znano tega ne merijo ampak se postavi diagnoza na podlagi klinične slike pacienta. 
Znanstveno je dokazano, da pride do neravnovesja v možganih, je pa po mojem mnenju vzrok depresije psihičen in ne zgolj posledica neravnovesja. Le to je najverjetneje "obramba" telesa pred hudim stresom, travmo, itd. Psihiatrija odpravlja večinoma simptome (depresija, fobija, tesnoba), ne pa vzroka in tu je njena šibkost. 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 10:06
Povezava do prispevka
Cendrillon je napisal/aBi pa rekla še to, da če je oseba na začetku zelo zelo na tleh, obupana, na robu, razmišlja o samomoru je vsekakor najprej potrebno jemati AD, da se stanje ne poslabša ...


Toliko, da se 'shodi', ampak če ne boš 'treniral' zraven, da 'noga' postane spet močna, boš prej ko slej spet na 'bergli'. In to over and over again.

Ja, saj to je problem: ne meri se in ne išče - kaj šele odpravlja oz. zdravi - vzrokov.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 10:31
Povezava do prispevka
Cendrillon je napisal/aBi pa rekla še to, da če je oseba na začetku zelo zelo na tleh, obupana, na robu, razmišlja o samomoru je vsekakor najprej potrebno jemati AD, da se stanje ne poslabša in šele nato se lahko prične s psihoterapijo in drugim. Če bi se v stanju obupa lotili reševati kakšnih hudih travm je lahko usodno, saj jih človek v takem trenutku ne prenese.

Se popolnoma strinjam.

Poudarila bi pa še to, da obstajajo različni antidepresivi in da ni vsak primeren za vsakogar.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 17:26
Povezava do prispevka
Ok. Kako torej dosežeš da ti le izmerijo stopnje nevrotransmiterjev? I Don't Know

Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
JoLynn
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2010Prispevkov: 1285Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 19:02
Povezava do prispevka
Živjo Kiko2!

Jaz sem jemala Prozac, in sicer pred nekaj leti, ko sem imela težave z bulimijo. Če so mi sami antidepresivi pomagali ali ne, bi težko rekla. Vsekakor se je stanje zelo izboljšalo po nekajmesečni individualni terapiji s psihiatrinjo, skupinski terapiji z drugimi dekleti ter terapiji s Prozacom. Ne znam ti opisati kakšen je bil učinek samega antidepresiva, mislim da sem se po njem počutila nekako pomirjeno in manj živčno. Ne vem pa, ali je bil to dejansko učinek antidepresivov ali le placebo efekt. Vsekakor mi je celotna kombinacija pomagala do te mere, da sem že nekaj let popolnoma "zdrava".

Ni realno pričakovati, da ti bo katerikoli antidepresiv pomagal v tej meri, da bo odpravil tvoje težave, kakršnekoli že so. Mislim, da lahko od antidepresiva pričakuješ le to, da bo neke vrste pomoč pri zdravljenju tvojih težav (če se bo zdravnik odločil, da ti jih bo predpisal seveda, NIKAR jih ne jemlji na lastno pest). Vsekakor je najpomembnejša tvoja osebna odločitev, da boš nekaj ukrenil/a glede težav, ki jih imaš in jih poskušal/a odpraviti oz. za začetek vsaj izboljšati.

Upam, da sem ti kaj pomagala, če imaš pa še kakšno vprašanje pa kar vprašaj. Srečno ti želim!
0
Nazaj na vrh
Saska1
Starost: 37Pridružen: 21. maj 2006Prispevkov: 214Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 20:21
Povezava do prispevka
Dejstvo je, da vzrok depresije odpravimo težko oz. ga ne moremo, ker vzrok ni znan. Ve pa se, da je depresija zapletena motnja, na katero vplivajo tako fiziološki dejavniki (neravnotežje nevrotransmitorjev itd), socialni dejavniki (socialno okolje) in pa psihološki (osebnostna struktura posameznika, načini soočanja s stresom itd).
Zaradi prepletanj vseh teh dejavnikov je potrebno in nujno, da posameznik prejema (poleg drugih oblik zdravljenja) ustrezno medikamentozno terapijo (sploh če gre za hujšo motnjo). Tako, da se mi ne zdi ok to kar se dogaja danes, da se kar na splošno antidepresive označi za slabe. Poleg tega pa se ne uporabljajo samo za depresijo ampak še za marsikatero drugo motnjo, ampak o tem kdaj drugič.
Poleg medikamentozne terapije pa se seveda priporoča psihoterapija (najbolje vedenjsko kognitivna, ki ima na tem področju tudi najboljše rezultate). Pri blagi obliki depresije se zna zgoditi da pomaga samo to.

Vem sicer, da tukaj niste že iz principa proti antidepresivom, ampak bi še enkrat rada poudarila, da a priori ne smemo biti proti, ker je za pacienta vseeno najbolj ugodno če prejema hkrati medikamentozno terapijo in psihoterapijo.
0
Nazaj na vrh
**barby**
Starost: -14Pridružen: 27. nov 2004Prispevkov: 1374Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. nov 2010 23:33
Povezava do prispevka
Se strinjam Saska1.

Obstaja razlika med depresivnim stanjem/počutjem in samo depresijo, ki je bolezen in ne samo slabo počutje za nekaj dni.
Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure.
Helen Keller
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Antidepresivi: vaše izkušnje
Stran 1 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.