Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Bolečine zaradi ponavljajočih gibov / prisilne drže

Pojdi na stran 1 , 2
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 7. jun 2012 12:14
Povezava do prispevka
Jouzs, sam joga je men tako na ... easy. I need body attack.
Morda pa res probam.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 7. jun 2012 12:20
Povezava do prispevka
Ja sej ne vzameš kot 'vadbo', ampak kot delo na sebi/za svoje sproščanje/zdravje, kot bi brala npr. Dela čudeže , te nauči se umirit in fokusirat, o blagodejnem vplivu na zdravje samega telesa, pa da sploh ne začnem. 
Nazadnje urejeno 7. jun 2012 12:23; skupaj popravljeno 1 krat
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 7. jun 2012 12:23
Povezava do prispevka
Will try, I promise.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Ineya
Starost: n/aPridružen: 9. sep 2010Prispevkov: 2012Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. jun 2012 13:48
Povezava do prispevka
Bolečine v vratu-moj konstanten problem (poleg sedečega dela, še poškodba hrbtenice). Sicer se z vajami, da marsikaj ublažiti, ampak k dejansko padeš v delo, k slučajno pozabiš na držo, te boleč vrat-kaj kmalu opomni na vse skupaj.
Z zapestjem načeloma nimam nekih problemov, občasno čutim rahel pritisk/krč, ampak to res poredko-moram res ves čas držati miško in klikati na njo.
zadnje čase-si vzamem vsake toliko časa-čas za odklop, da se sprehodim, da se malce "naštelam", pretegnem mišice in boleče dele in potem malce lažje vse skupaj nadaljujem in posledično "preživim" tiste ure za računalnikom.
Nazadnje urejeno 26. jul 2012 21:26; skupaj popravljeno 1 krat
Recept za srečno življenje si moramo napisati sami.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. jul 2012 14:39
Povezava do prispevka
Evo, o tem govorim Wink

Kako vam joga lahko spremeni življenje
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Lajka
Starost: 51Pridružen: 26. avg 2011Prispevkov: 136Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. jul 2012 15:09
Povezava do prispevka
Če bolečina v zapestju ne mine, potem absolutno h zdravniku poslikat. Moj bivši je dizajner in ni blo dobr. Hodil je na antirevmatično terapijo, pa ni bilo dosti boljše, zelo težko je delal oziroma je moral mirovat.
Zapestje ni zgledalo poškodovano, bolečina se je pa ponavljalo. Od kolega je potem dobil en kontakt zdravnika, h kateremu je šel na pregled, da ugotovi ali obstaja možnost zdravljenja. Zdravnik je specializiral iz področja odpravljanja bolečin na račun hrbtenice. Je pregledal vse izvide in pojasnil, da je vzrok za bolečine vratni del hrbtenice. Glede na dober rezime zdravnika se je potem tudi on odločil za terapije in opravil vse, ki sploh niso bolele, ker je zdravnik pritiskal na mišice in ne kot kiropraktik, ki te malo nalomi. Za vse skupaj je plačal 35€/obisk, šel je kakih 4x, so pa na večih lokacijah v Sloveniji, on je hodil v Ljubljansko ordinacijo http://www.mo-gy.si/man-medicina/ordinacije/
0
Nazaj na vrh
Ineya
Starost: n/aPridružen: 9. sep 2010Prispevkov: 2012Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jul 2012 21:29
Povezava do prispevka
Sama zadnje čase redno izvajam raztezne vaje ter vaje za krepitev. Ampak glede na to, da imam poškodbo, se mi takoj pozna, če npr. kakšen dan-dva "pozabim" na vse skupaj. Zavedam se, da bom morala še ogromno delati na tem, se okrepiti, če bom želela neko normalno stanje, ker me zaradi prisilne drže in posledično poškodbe zelo kmalu začne boleti tako vrat kot glava.
Glede joge sem pa slišala, da je priporočljivo, da ti jo nekdo usposobljen pokaže, ker če je ne izvajaš pravilno, lahko narediš več škode kakor koristi.
 
Recept za srečno življenje si moramo napisati sami.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. jul 2012 8:19
Povezava do prispevka
Ineya je napisal/a
Glede joge sem pa slišala, da je priporočljivo, da ti jo nekdo usposobljen pokaže, ker če je ne izvajaš pravilno, lahko narediš več škode kakor koristi.
 


Definitivno, ne priporočam raznih CD-jev in podobno, vsaj dokler ne opraviš kakega tečaja pod vodstvom učitelja/učiteljice.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jul 2012 8:52
Povezava do prispevka
Ineya, priporocam da gres k fizioerapevtu in/ali na Bownovo terapijo. Meni je slednja v nekj obiskih odpravila dolgoletne tezave s hrbtenico.
Jaz bi tezko prezivela brez pilatesa, s katerim si utrjujem misice trebuha in hrbta, kar mi zelo pomaga proti bolecinam.
IMHO je vecina vodenih vadb (joga, pilates, les mills) nevarnih, ce vaj ne izvajas pravilno. Zato sem vedno skepticna do raznih YT vadb. Ce imas za sabo dolgoletno vodeno vadbo, je tak nacin klesanja telesa OK za zacetnike pa nikakor ne.
Tanja, tudi jaz sem mislila, da je joga easy... Dokler nisem eno leto redno jogirala. Takrat sem ugotovila, kako mocno dela celo telo pri jogi.
0
Nazaj na vrh
Ineya
Starost: n/aPridružen: 9. sep 2010Prispevkov: 2012Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jul 2012 15:00
Povezava do prispevka
Fizioterapije so mi vse prej kot koristile... Kakršnekoli variante so mi predpisali, mi ni odgovarjalo.
Glede Bownove terapije sem pa že nekaj brala-morda bom poiskusila tudi s tem. Trenutno imam za sabo nekaj drugih terapij, tako, da bom sedaj pustila času-čas, potem pa da vidimo, ali se bo stanje izboljšalo, v nasprotnem primeru bom iskala rešitve drugje.
Recept za srečno življenje si moramo napisati sami.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Bolečine zaradi ponavljajočih gibov / prisilne drže
Stran 2 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.