Mogoče bi samo na hitro odgovorila na tvoja vprašanja:
1. Vabila moraš poslati najmanj 1 mesec pred samim srečanjem.
2. Nikakor ni nevljudno, če prosiš za povratno informacijo. To je povsem logično, ker moraš ti naprej sporočiti št. oseb za kosilo,... in podobno.
3. Vsekakor predračun z določenim zneskom. Ta podatek naj bo tudi na vabilu.
4. Igrala zunaj so dodaten plus, seveda. Nekje imajo za otroke poskrbljeno tudi, če morajo biti notri (zaradi slabega vremena, recimo). Če veš, da bo prišlo veliko otrok, ne bi bilo o tem slabo premisliti pri izbiri prostora.
5. Jedilnik se navadno naroči že prej, če gre za več kot 20 oseb (približno).
6. Sedežni red ni najbolj primeren: a) če se veliko sorodnikov med sabo že dolgo ni videlo in jim je potem lahko malce nerodno skupaj sedet ali b) če veš, da se kateri sorodniki med sabo ne razumejo najbolje (ja, se dogaja tudi to)
7. Za večje druženje je bolje nedelja, ker danes je že izredno veliko služb, ki jih morajo ljudje opravljati ob sobotah. Če veš, da nihče od sorodnikov ne dela ob sobotah, potem bi prišla tudi ta v poštev.
8. Igre - odvisno, kakšno je sorodstvo. Če imaš ljudi, ki vse vzamejo na dobro, potem ni ovir. Če imaš kakšne 60-letne tete... Mogoče zna bit problem pri starejših. Nagovor - bi zelo pasal, sploh če se že dolgo niste videli. Diaprojekcija - odlično. Veliko starih fotografij in spominov. Mislim, da bi jih vsak rad pogledal. Običajno, če se sorodniki že dolgo niso videli, stvari kar dosti hitro stečejo same od sebe. Ljudje se hitro začnejo pogovarjat, se sprašujejo,.... Veliko si imajo za povedati. Mogoče bi imela še kakšno glasbo?
