Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nakup kolesa

Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2006 16:33
Povezava do prispevka
Za pozimi bo sobno čisto OK, ampak jaz mislim že na pomlad...
Rada bi si kupila kolo, nekaj za izlete. Nič profesionalnega, samo rekreacijsko. Mi znate svetovati, na kaj naj bom pri nakupu pozorna ali pa mi mogoče predlagate celo konkretno znamko?
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
meteora
Starost: n/aPridružen: 9. okt 2006Prispevkov: 20Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2006 17:28
Povezava do prispevka
Predvsem bodi pozorna, da je kolo lahko, saj ni hujšega, kot goniti v
hrib (četudi je naklon majhen) s kakšnim težkim in okornim kolesom -
skor crkneš zraven. 
Predlagam ti tudi, da je kolo vzmeteno, sicer to bolj velja za gorska
kolesa, ampak tudi če se boš vozila bolj po ravnih in nezahtevnih
površinah, je vožnja s takšnim kolesom prijetnejša in mehkejša ...
ritka manj trpi, sploh če zapelješ čez kakšno kamenje ali pa na
pločnik/dol z njega. 
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 41Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2006 18:33
Povezava do prispevka
Priporočam ti treking kolo. Kaj več pa ti lahko svetujem, če mi zaupaš, koliko si pripravljena odšteti zanj.
Poleti sem si tudi sama kupila novo kolo in sem zadevo kar precej naštudirala, tako da ti z veseljem pomagam.
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2006 19:31
Povezava do prispevka
Teh napotkov se bom držala:
- lahko kolo
- mora imeti vzmetenje
- treking kolo.
Hvala za prve napotke.
 
Inga, za kolo bi odštela največ 100.000 sit. Vem, da to ni dosti - tako mi pravi mož - ampak meni, ko vem, da ne bom tako zelo dosti na njem, se zdi še to veliko. Imaš kaj predlogov za čimboljšega za čimmanj denarja ?
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 41Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2006 21:54
Povezava do prispevka
Jaz bi ti za ta denar priporočila treking kolo Stevens X3. Stevens je nemška znamka koles, zelo kvalitetna, prestave za to ceno dobiš že Schimano Alivio, ki so zelo dobre, prednost teh koles pa je, da imajo vso opremo iz iste serije, ne pa kot npr. Scott, ki ima gor nametano opremo vseh serij različne kvalitete.
Jaz sem sicer kupila Scotta za 130.000 SIT, ampak mi je zelo žal, da nisem vzela Stevensa, ker bi za ta denar dobila boljše kolo z boljšo opremo, vendar je bila stvar v tem, da Stevensa takrat ni bilo na zalogi, hotela pa sem ga imeti takrat in nič čakati, zato sem vzela Scotta. Če bi še enkrat kupovala, bi vzela Stevensa.
 
To je to kolo, je sicer iz kolekcije 2006, ampka malo povprašaj po trgovinah, če ga kje imajo.
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 26. nov 2006 15:42
Povezava do prispevka
Inga, sem malo pobrskala in tole kolo mi je vedno bolj všeč . Pa še na 20% znižanje sem naletela, ker je letošnji letnik.
Po družinskem zasedanju se dokončno odločim...
 
In hvala ti, res si mi pomagala!
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 41Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 26. nov 2006 21:48
Povezava do prispevka
Z veseljem , pa še kdaj.
 
 
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
mayciky
Starost: 39Pridružen: 11. maj 2007Prispevkov: 598Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. jul 2010 18:54
Povezava do prispevka
Obujam temo.... letos želim kupiti kolo, ker je res že skrajni čas Embarrassed

Prosim, če mi lahko katera svetuje kako dobro treking kolo do cca 300€. Sem že sama malce gledala po netu, pa če povem po pravici, meni so vsi enaki. Ne bi pa rada kupila le na podlagi ˝lepote˝, tako kot ponavadi kupim ostale stvari Tongue
0
Nazaj na vrh
mirj4m
Starost: 38Pridružen: 8. avg 2008Prispevkov: 348Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jul 2010 12:02
Povezava do prispevka
Jaz sem si dober mesec nazaj privoščila novo kolo (sem za bd naročila vsem, da si želim denar, da si kupim kolo) Smile
Tako, da mayciky te popolnoma razumem Smile Naj ti opišem moj lov na kolo Smile

Prvo sem se (z mojim) na internetu malo pozanimala nasplošno kaj moraš biti pozoren pri kolesu (ogrodje, vilice, itd). Potem pa sva šla od trgovine do trgovine pogledat cene in če mi kateri v oko pade. Takoj mi je bil všeč en v Hervisu, ki je bil tak "punčkast" bele lila barve z zvezdicam (fuuuuuul kjut), ki je bil 299€. No in ker v drugih trgovinah (Giga sport, Sport 2000, Inter sport) nisem naletela na nobenega meni všečnega sem se vrnila v Hervis. Da sem se malo bolj o kolesu pozanimala sem nato prodajalca vprašala naj mi malo pove o tem kolesu + še enemu zraven, ki je bil 100€ dražji vendar ne tako "punčkast" Smile . Prodajalec je bil neizmerno prijazen in videlo se je da ve kaj govori. Svetoval mi je seveda dražjega, ki je bil znižan iz 500 na 400 a je bil tisti teden še dodatna akcija in je bil znižan še za 100, kar se pravi je bil tudi 300€. Seveda, dilema je bila tu. Katero kolo vzeti Punčkast ali ne punčkast? Smile Fant mi je takoj rekel naj rajši vzamem ne punčkastega, ker je samo ogrodje iz boljšega materiala in nasplošno je boljši (vzmetenje, vilice, itd). Ampak vseeno sem bila v dilemi. Sem vse skupaj prespala in se na koncu odločila za ne punčkastega Smile Vendar ko sem nazaj v trgovino prišla sem bila zopet v dilemi Smile A na koncu sem se rajši odločila za ne punčkastega, ker na vse zadnje se bom vozila z njim dosti in ga imam namen imeti kar nekaj let. Tako, da je na koncu pri meni zmagal boljši in ne lepši Smile Zdaj sem se na kolo že čist navadila in mi je prav všeč Smile Tudi barva (bel-bakren) se mi je prikupila in ga ne menjam Naj omenim še, da sem potem vzela za 15€ še dodatno garancijo (15 let) + bone za popuste pri servisiranju kolesa in opremi.

Tako, da jaz ti svetujem, da se kar odpravi v trgovine in malo sprašuj. Takoj boš opazila, kdo je zainteresiran za prodajo in kdo dejansko ve o kolesih, ki jih prodaja. Meni osebno se to zdi kar pomemben nakup, zato si je treba malo več časa vzet Smile
0
Nazaj na vrh
tanyap
Starost: 46Pridružen: 11. maj 2010Prispevkov: 15Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jul 2010 13:47
Povezava do prispevka
Za 300€ boš dobila treking kolo dejansko samo v hervisu, intersportu in podobnih splošnih športnih trgovinah. priporočam, da dodaš še kakega stotaka poleg in greš v kakšno specializirano trgovino s kolesi. Hervis roba je sicer cenejša, je pa manj kvalitetna. Za malo več denarja dobiš precej bolj kvaliteno kolo, ki ti bo dlje časa služilo.... no, razen če ti ga prej ukradejo 

http://www.bike-center.si/index.php?lang=si&module=shopprod&id=15881

Tale je luškan ženski model:
http://www.urgenca-bike.com/trgovina/kolesa/ghost-2010/miss/ghost-miss-3300.html


0
Nazaj na vrh
mayciky
Starost: 39Pridružen: 11. maj 2007Prispevkov: 598Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jul 2010 14:54
Povezava do prispevka
Hvala punci Hug

Sem mislila, da so ta kolesa kaj cenejša Ouch očitno bo res treba še po trgovinah pogledati. Mirj4m a mi lahko posreduješ link od tvojega kolesa ali pa vsaj naziv?

tanyap glede kraje pa mislim, da ne bo problema, ne živim več v Ljubljani, pri nas na vasi pa kolesa niso ravno vroče žemljice LOL

A lahko katera, ki se spozna na kolesa razloži npr. katero vzmetenje, zavore, prestave so boljše? Da se še na tem področju izobrazim Embarrassed

EDIT: Kaj je treba paziti pri velikosti okvirja? Kateri materiali so boljši?
0
Nazaj na vrh
tanyap
Starost: 46Pridružen: 11. maj 2010Prispevkov: 15Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jul 2010 14:58
Povezava do prispevka
Tu maš malo obveznega branja pred nakupom 

http://www.kgkvolja.si/izbira_opreme.htm
0
Nazaj na vrh
mirj4m
Starost: 38Pridružen: 8. avg 2008Prispevkov: 348Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. jul 2010 15:36
Povezava do prispevka
Ja seveda vse je odvisno za KAJ ga potrebuješ Smile Predno sem se odločila za nakup sem ogromno googlala o kolesih itd, da sem dejansko ugotovila kaj je meni primerno in kakšne so cene meni primernega kolesa (čeprav moj študentski žep že zdaj trpi si vseeno nisem želela kolesa za 100€) Smile Jaz ga mam tako za rekreacijo po vasi in vzponi z novim kolesom so celo premagljivi Smile

mayciky takoj, ko bo mogoče (v petek, soboto) ti posredujem vse o mojem kolesu Smile



Imamo še eno temo - klik. Zaradi podvajanja to zaklepamo.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nakup kolesa
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.