Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

piki zuzelk

Pojdi na stran 1 , 2
Sydney
Starost: 41Pridružen: 14. maj 2004Prispevkov: 6530Kraj: CeStatus:Offline
Objavljeno: 29. jul 2006 16:32
Povezava do prispevka
V tem letnem casu ni nic neobicajnega, ce vas pici katera od letecih zadev.
Tukaj bi pa lahko napisali kaksna je prva pomoc, ce se ti to zgodi.

Odprla sem temo glede na lastno izkusnjo vceraj, ko me je napadla osa. Takoj sem dala gor leden obkladek, nato se kis. Kasneje pa sem zacela mazat se z aloe vero.
Ce me pici pa komar se namezem z alo vero in se trudim, da se ne praskam,

Kaj pa vi??
0
Nazaj na vrh
jackie
Starost: 34Pridružen: 5. mar 2005Prispevkov: 745Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. jul 2006 16:39
Povezava do prispevka
Joj mene je tudi pičila osa..  Najprej sem dala leden obkladek, potem pa sem se namazale z Tea Tree kremo... Tudi za pike komarjev uporabljam to kremo ali pa kremo Lavanda (just)...
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. jul 2006 17:15
Povezava do prispevka
Jaz se namažem s kako anestetično kremo (uvažam Wink ), sicer pa karkoli hladilnega, če je sila, se kar s parfumom (alkohol) pošpricam. Obstajajo neki specialni izdelki v ta namen, ampak dvomim, da je od njih kak silen učinek. Pri osah sicer ni toliko problematično, ker ne srbi toliko kot peče in te hitro mine, da bi kaj dosti praskal (ena me je sredi dekolteja lani).
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. jul 2006 17:39
Povezava do prispevka
v lekarnah se kupi fenistil gel (deluje lokalno protivnetno, blaži srbečico in pekoč občutek), kamagel s podobnim delovanjem , učinkovit je tudi afterbite stick. vsi na principu gela hladijo področje pika zaradi izhlapevanja tekoče faze gela.
če zagotovo vemo, da bomo bolj izpostavljeni insektom (kakšni vlažni kotički vrtov ob mraku, vinogradi in sadovnjaki, posedanje ob morju zvečer...), ni neumno preventivno uporabiti tudi kakšnega repelenta, npr. autan, obstaja pa še kar nekaj podobnih izdelkov, ki se nekoliko razlikujejo glede na sestavine.
 
mene je pred tremi dnevi ob poznovečernem posedanju na klopi na vrtu v desno ritnico (! ) pičil insekt neznanega izvora. v trenutku sem imela kar precejšnjo oteklino, peklo je kot sam vrag, na sredi pa je bila krvava pikica zaradi žela. takoj sem dala gor ledene obkladke, čez kakšnih 10 minut pa namazala s fenistilom. je šlo krasno nazaj, čeprav je sprva izgledalo kar malo grozljivo.
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. jul 2006 22:39
Povezava do prispevka
Fenistil je blag antihistaminik Wink in tudi tako pomaga k manjši srbečici in oteklini, je pa razmeroma šibak, meni pri tisti lanski dekolte-osi ni nič zalegel. Je pa dober za kake večje površine. Tudi Angal S je načeloma OK (lokalni anestetik, edini, ki ga pri nas dobimo brez recepta).
Obadi pa običajno na Autane & Co. ne trzajo, jaz, če ga vidim, ga kar počakam in "usekam"

Malina, jaz se še vedno spominjam Smogovcev, kako je Dunjo v gozdu med opravljanjem male potrebe v zadnjico kača pičila
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Ninja
Starost: n/aPridružen: 30. maj 2004Prispevkov: 838Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. jul 2006 11:26
Povezava do prispevka
Fenistil gel je čist brezveze, mi po piku komarja ne pomaga prav nič. Zaenkrat ima pri meni najboljši hladili učinek Apres gel aloe vera - Sun dance. Bom pa poskusila Angal S.
0
Nazaj na vrh
mufi3
Starost: 40Pridružen: 19. jul 2006Prispevkov: 13Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. jul 2006 12:03
Povezava do prispevka
Mene je pa zadnjič, sploh ne vem točno kdaj, pičil neznani insekt malo
pod gleženj na zunanji strani stopala. Sem imela še dva dni kar fino
zatečeno stopalo kljub temu, da sem dajala gor obkladke in mazala s
kamagelom. Je šlo zelo počasi nazaj.



Lp
0
Nazaj na vrh
juki
Starost: n/aPridružen: 13. jul 2004Prispevkov: 867Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. avg 2006 12:50
Povezava do prispevka
V nedeljo me je pičila osa v roko, še isto sekundo sem se namazala z afterbitom in potem še večkrat tisti dan, pa mi je roka do včeraj otekla za skoraj 1cm v širino, danes še zmeraj ni nič bolj in me srbiiiiiiii za znoret. Mažem se tudi s fenistilom in dajem gor mrzle obkladke, kljub temu zgleda kot da oteklina raste. V ned, včeraj in danes sem vzela tudi flonidan.

Kdaj je čas za paniko oz obisk zdravnika.

V nedeljo sta me ugriznila tudi dva brenclja (smo veslali po krki) in zgoraj omenjene zadeve tudi nič ne pomagajo. Vse me srbi!
Stoj zravnano, veselo se nasmehni, in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje.
0
Nazaj na vrh
Anuska
Starost: 42Pridružen: 30. mar 2006Prispevkov: 1635Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 1. avg 2006 13:39
Povezava do prispevka
Juki tudi mene je pred dobrimi 10 dnevi nekaj pičilo (ali brencelj,osa...ene 2-3cm velika žuža) in mi je roka zatekla še pol roke......Sem šla po 5 dnevih k zdravniku, mi je samo dala eno kremo (Elocom krema) pa se mi ne zdi da je kaj pomagala...po 1 tednu je oteklina izginila ampak me roka še vednomalo srbi....
 
 
0
Nazaj na vrh
juki
Starost: n/aPridružen: 13. jul 2004Prispevkov: 867Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. avg 2006 14:40
Povezava do prispevka
Elocom? To sem jaz dobila enkrat za neke kožne izpuščaje... Imam še zmeraj doma, naj poskusim tole?
Stoj zravnano, veselo se nasmehni, in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje.
0
Nazaj na vrh
Anuska
Starost: 42Pridružen: 30. mar 2006Prispevkov: 1635Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 1. avg 2006 14:51
Povezava do prispevka
Nisem zdravnica, da bi svetovala....tako da....ne upam nič rečt...., ampak škodvat ne more ali kako? Nevem...
 
Sem pa prebrala navodila za to kremo in meni se je ful čudno zdelo da mi jo je dala, ker tam piše da je za izpuščaje, dermatitis (?)..itd.....
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. avg 2006 21:45
Povezava do prispevka
Elocom je kortikosteroidna krema, ki blaži vnetne, alergijske reakcije, ni pa primerna za uporabo več kot nekaj dni oz. da najhujše mine, ker na daljši rok kvarno vpliva na strukturo kože, jo tanjša,...
Če se oteklina še kar veča še naslednji dan po piku, kljub obkladkom in "nepraskanju", pojdi k zdravniku.
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
suzuki
Starost: n/aPridružen: 28. jan 2006Prispevkov: 876Kraj: M.SobotaStatus:Offline
Objavljeno: 2. avg 2006 7:11
Povezava do prispevka
Tudi mojega možička je nekaj pičilo in to na motorju. Peljal se je v kratkih hlačah in naenkrat se mu je nekaj zaletelo v koleno in pičilo. Ko je ustavil, je našel notri želo. Tako da mislim, da je bila čebela, ali pa mogoče osa?
Takoj, ko je bilo mogoče, si je dal mrzle obkladke, želo pa seveda odstranil.Sedaj po 4 dnevih ima še vse skupaj zelo zatečeno in rdeče, in to v premeru nekje skoraj 15cm. Maže pa se z hladilnim aloja gelom. Boli ga manj, vendar še boli, mesto pika in pa ves rdeči in otečeni del pa je močno otečen.
Mislim, da je to burna reakcija na pik in mu svetivala, da naj bo prihodnjič bolj pozoren, ko ga kaj piči, ker meni se zdi to vseeno prehuda reakcija, da ni kaka alergija na pik?
Kaj naj prihodnjič naredi, ko se bo kaj podobnega zgodilo?
pozdravček,suzuki
0
Nazaj na vrh
juki
Starost: n/aPridružen: 13. jul 2004Prispevkov: 867Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 2. avg 2006 17:09
Povezava do prispevka
Hvala za info, se pa stanje že izboljšuje.
Sem pa slišala, da naj bi se strup ose razgradil na visoki temparaturi, so mi takrat priporočali da se malo "opečem" s ogljem iz žara.... jaz seveda nisem upala ali kdo kaj več ve o tem?
Stoj zravnano, veselo se nasmehni, in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 2. avg 2006 19:36
Povezava do prispevka
Juki, potem lahko pa opeklino neguješ namesto "opikline" , najbrž je od takih ukrepov več škode kot koristi.
Če je reakcija na prvi pik določene vrste žuželke (v življenju človeka) zelo burna, je to pametno povedati ob naslednjem obisku na zdravniku. Odvisno od narave te reakcije se lahko potem zdravnik odloči za napotitev na posvet k alergologu ipd., sicer pa v primeru ponovnega (torej drugega) pika te vrste žuželke obstaja precejšnja nevarnost za bistveno hujšo alergijsko reakcijo, lahko anafilaksijskega tipa, s šokom, takojšnjim težkim dihanjem zaradi otekline grla,... (to je življenje ogrožujoče stanje, urgenca, ko je treba takoj poklicati pomoč).
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
piki zuzelk
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Fauci je dejal, da ne ve, od kod se je vzelo pravilo o socialni oddaljenosti dveh metrov, priznal pa je tudi, da ni bilo študij, ki bi priporočale maskiranje otrok.