Prekopirano iz Tanjinega članka:
Za vse, ki ne vedo, kaj pomeni nekomedogen: to pomeni, da izdelek oz. posamezna sestavina naj ne bi mašila por. In komedogen pomeni, da naj bi mašil pore ? tega seveda nobeno podjetje ne bo napisalo na svoj izdelek. Komedogenost je, odkar sem jo prvič omenila, povzročila pravo obsedenost. Kot sem že rekla, so komedogeni izdelki tisti, ki naj bi mašili pore. Vendar tudi to ni nobeno pravilo; lahko jih mašijo, ali pa ne. Vse je odvisno od posamezne kože in izogibajo naj se jih le ženske, ki imajo kožo nagnjeno k ogrcem. Poleg tega pa imajo mnoge sestavine, ki so označene za komedogene, še mnoge druge funkcije: vlaženje in hranjenje kože, potrebne so, da držijo sestavine v kremah skupaj, da se oljne in vodne faze ne ločijo, da je krema lepo mazljiva in navsezadnje tudi za zadrževanje kreme na/v koži. Torej niso le slabe, kot morda katera misli, ampak so za suhe kože celo potrebne. Po drugi strani pa lahko tudi povsem nedolžne sestavine pri določenih kožah povzročijo zamašitev por. Torej, enotnega pravila ni in najbolj boste same ugotovile, kaj in kako deluje dobro ali slabo na vašo kožo.
Najbolj pogoste sestavine, ki lahko (kar ne pomeni, da jih tudi bodo!) mašijo pore so: acetylated lanolin (alcohol), lauric acid, isopropyl isostearate, isopropyl myristate, isopropyl palmitate, isostearyl isostearate, isononyl isononanoate, myristyl lactate, myristyl myristate, stearyl heptanoate, cetearyl alcohol+ceteareth20, laureth-4, oleth-3, cocoa butter, coconut butter, coconut oil, ethylhexyl palmitate, (poly)glyceryl-3-diisostearate, hexadecyl alcohol, isocetyl stearate, isodecyl oleate, octyl palmitate, octyl stearate, oleyl alcohol, steareth 10, stearyl heptanoate, caprylic/capric trigliceride.
Še enkrat poudarjam: nikar se ne obremenjujte s temi sestavinami, če vaša koža ni nagnjena k ogrcem, kajti za suho kožo so te sestavine celo potrebne, saj kožo mehčajo, ji dajo svilen in gladek, zdrav občutek. Poleg tega so te sestavine