Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Boleča ahilova tetiva

ula
Starost: n/aPridružen: 3. feb 2005Prispevkov: 391Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2005 14:05
Povezava do prispevka
Je katera že imela izkušnje s tem? Včasih je tako grozno, da skor ne morem hodit. Na sumu imam nove čevlje - semiš polškorenjce, mi je pa čudno, ker so sicer mehki. Zaenkrat mažem z zeliščno kremo Chin Min, pa nič kaj ne pomaga .. ta boleča tetiva zgleda v primerjavi z drugo - zdravo - tudi malo otekla.
If there s one thing you can say about mankind - there s nothing kind about men.
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 42Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2005 14:09
Povezava do prispevka
Če maš pa otečeno pa pejt k zdravniku. Tetiva je resna stvar. Moj trener je mel mal poškodovano, pol je pa košarko igrov, se mu je pa strgala. Še zdej ne more čist normalno hodit.
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
ula
Starost: n/aPridružen: 3. feb 2005Prispevkov: 391Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2005 14:26
Povezava do prispevka
...  menda ja ne ... bom pa res šla povprašat .. hvala 
If there s one thing you can say about mankind - there s nothing kind about men.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2005 18:53
Povezava do prispevka
Ula, če si drugače aktivna športnica, ruptura Ahilove tetive (strganje) ni tako redek pojav, sploh ob zamenjavi obutve (v smislu višine pete) ali kakih večjih stresih za tetivo (kakšno stegovanje v višine ipd.). Lahko gre tudi za peritendinitis (vnetje narastišča A. tetive), ki pa običajno kar dolgo traja, da se popolnoma pozdravi, tudi nekaj mesecev, pomagajo antirevmatična mazila (nekaj podobnega že uporabljaš) in v skrajnem primeru fizioterapija (čeprav izboljšanja preko noči ne pričakuj). Pri pretrganju Ahilove tetive je običajno viden očiten defekt (luknja), in neka ostra, niti ne preveč grozna bolečina ob strganju samem, človek pa lahko še čisto OK hodi, samo malo manj stabilen je pri hoji in na prste ne more stopiti. Če kaj od tega velja zate, čimprej k zdravniku travmatologu/na urgenco. LP
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
ula
Starost: n/aPridružen: 3. feb 2005Prispevkov: 391Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2005 19:30
Povezava do prispevka
1000x hvala za tole obširno razlago in hkrati diagnozo! Potemtakem imam peritendinitis, ker defekta ne vidim niti ne čutim, ostro bolečino včasih sicer ja, ampak je čez nekaj časa boljše, trenutno me recimo nič ne boli, lahko tečem, lahko stopim na prste ... sem pa bolj rekreativna kot aktivna športnica.
Anyways hvala še 1x  Bom pa še naprej mazala s hladilom.
If there s one thing you can say about mankind - there s nothing kind about men.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45030Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 18. sep 2012 21:33
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

bogi je napisal/apozdravček:)
Bolečine,bolečine in še zatečena noga kaj hočeš lepšega a ne ? Wink Prvič v življenju in upam da tudi zadnjič imam probleme z ahilovo tetivo. Prosim pomagajte mi ! Vsak nasvet in mnenje pride še kako prav :***

nat je napisal/aJoj, to pa vem, kako boli. Pred leti sem imela nategnjeno ahilovo tetivo. Boli za znoret. Moj nasvet je počitek in topli obkladki.
Pa kakšen analgetik proti bolečinam. 

bogi je napisal/ajaz pa sem bila na operaciji .. in so mi jo podaljševali ,dala sem skoz že terapije pa vse .. in če po resnici povem sem že obupana :/ vseeno hvala Big smile am kako dolgo pa si okrevala ? :/
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
gingerlily
Starost: n/aPridružen: 24. dec 2010Prispevkov: 261Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2012 11:32
Povezava do prispevka

Pritendinitis je vnetje kitne ovojnice, entezitis pa je vnetje narastišča tetive na petnico.

Ahilova tetiva se pogosto vname v srednjem predelu predvsem pri aktivnih športnikih- tekačih, pri katerih je tetiva zelo obremenjena. Lahko se vname pri vsakem, ki je morda pretiraval s kakšno aktivnostjo. Akutno vnetje se pogosto spremeni v kronično, kjer pa vnetje ni več v ospredju, samo degenerativno spremenjena tetiva, ki j imenujemo tendinoza. Gre za patološko spremenjena kolagena in elastična vlakna, ki se lahko pretrgajo. To klinično začutimo kot nenadna pekoča bolečina, tipen je defekt tetive, pogosto pa se zaradi izlitja krvi v podkožje pojavi tudi hematom. Če se tetiva popolnoma pretrga, je potrebno kirurško zdravljenje ali pa imobilizacija v mavcu. Sicer pri bolečinah priporočajo počitek in hlajenje tetive večkrat dnevno ter nesteroidne antirevmatike.Kasneje ko bolečina popusti previdno izvajanje usterznih vaj.

 

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Boleča ahilova tetiva
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Kate se je vedno upirala pravilom hitre mode in cikličnim trendom, saj daje prednost klasičnemu slogu