Raziskava je pokazala, da so po šestmesečnem vzgojno-shujševalnem programu depresivni pacienti poleg teže oz. odvečne telesne maščobe "izgubili" tudi depresijo. V povprečju so izgubili 8 % svoje telesne teže, poročali pa so tudi o izjemnem izboljšanju njihovega razpoloženja ter zmanjšani vsebnosti trigliceridov v krvi.
Ta raziskava je novost, saj doslej klinično depresivni pacienti niso bili vključeni v programe za izgubo odvečne telesne teže, ker je zdravnike oz. raziskovalce skrbelo, kako bi to vplivalo na njihovo bolezen oz. da se depresija ne bi poslabšala. In rezultati raziskave jasno nakazujejo na to, da ne le, da lahko tudi depresivni pacienti shujšajo, temveč izguba odvečne maščobe pozitivno vpliva na njihovo razpoloženje in zmanjša stopnjo depresije ali jo celo odpravi.
V raziskavi so tako 51 depresivnih in nedepresivnih in hkrati predebelih pacientov vključili v shujševalni program, ki je vključeval uvedbo novega, bolj zdravega življenjskega sloga in nadomestne obrokov. Tako depresivni kot tudi zdravi predebeli pacienti so izgubili precej odvečne telesne maščobe in sicer depresivni 8 % in nedepresivni 11 % svoje začetne celotne telesne teže. Po 6 mesecih so depresivni pacienti pokazali tudi občutno izboljšanje počutja, torej zmanjšanje depresije.
Tanja
Zanimivo, da so potrebovali raziskavo za tako ugotovitev ...