Zgleda, da si ena izmed tistih, ki mora za ustno zdravje še posebej dobro skrbeti. Ustno zdravje je povezano z ustno higieneo. Praviš, da zobe umivaš dvakrat na dan. Pa veš, ali je umivanje temeljito ali ne? Kajti, če ti ostajajo zobne obloge na zobeh, potem ti bakterije v njih delajo škodo.
že pri temi Beljenje zob je tekla beseda o raztopini (in tabletkah) Plaqsearch, ki razkrije zobne obloge, ki so na zobeh. (Uporaba je priporočljiva po čiščenji zob, da vidiš, kako temeljita si pravzaprav bila.)
Prostore med zobmi je tudi NUJNO redno čistiti - z medzobno ščetko ali zobno nitko.
Kako pravilno čistiti (kar je zelo pomebno), ti bodo svetovali in te naučili v zobnem preventivnem kabinetu, ki ga ima skoraj vsak zdravstveni dom. Če ne boš imela sreče, sporoči.
Če boš po testiranju s Plaqseach raztopino ugotovila, da je tvoja higiena popolnoma temeljita, zobje pa še vedno zelo hitro napade karies, si morda precej dovzetna za karies. V tem primeru si lahko pomagaš z ustno vodo Curasept ADS 205 ali zobno kremo Curasept ADS 0.05, ki je namenjena za vsakdanjo uporabo. Omejila bo delovanje bakterij, ki ti nagajajo in preprečevala njihovo razmnoževanje. Poleg tega bo pomagala tudi utrjevati sklenino tvojih zob. Vendar brez temeljitega čiščenja s ščetko, medzobno ščetko in/ali zobno nitko, tudi od te zobne kreme ali ustne vode ne moreš pričakovati čarobnega učinka.
Kar se plombic tiče, je res, da pri nekaterih materialih sčasoma (po nekaj letih npr.) lahko pride do mikropore med zobom in plombico, kamor si bakterije utrejo pot in tako delajo škodo pod plombico. Zato pa je treba redno na preventivne zobozdravstvene preglede, da zobozdravnik to pravočasno opazi in zamenja plombico, če je potrebno

Morda pa si mislila preventivne zalivke, ki zalijejo globoke "zareze" (fisure) v griznih ploskvah zob? Te so namenjene ravno temu, da bi preprečevale zobno gnilobo. Za nasprotno še nisem slišala.
Glede na to, kar si napisala, ne bo nič narobe, če boš šla na preventivni zobozdravstveni pregled še bolj pogosto kot vsakih 6 mesecev.