Na Tajskem je spodnje perilo obvezno. V Minesoti ni dovoljeno spati nag, v Pensilvaniji pa je kaznivo petje v kadi. Za ljubljenje v vodi v Svaziju leto zapora. Kdo bi si mislil, da je v deželi ljubezni in strastnih poljubov, Franciji, kaznivo poljubljanje na vlakih. Zakoni in predpisi po svetu so, podobno kakor kulturne navade in običaji, zelo različni: kar je doma običajno in sprejeto, je morda kje drugje žaljivo, nedopustno in protizakonito. Popotniki lahko hitro pridejo navzkriž z zakoni, ne da bi vedeli, ali gre za zakon, ki se ga dosledno izvaja, ali takega, ki obstaja le še na papirju. Tukaj omenjeni zakoni, ki se jih da izslediti na različnih internetnih straneh, sicer niso preverjeni v državnih zakonodajah, vendar je v popotniških klepetalnicah mogoče najti pričevanja tistih, ki so učinke nekaterih preizkusili na lastni koži.
Splošno znana so stroga pravila oblačenja v islamskih državah, a tudi ponekod na zahodu je urejeno z zakoni: v mestu St. croix v ameriški zvezni državi Winsconsin damam ni dovoljeno nositi kakršnekoli rdeče obleke na javnem kraju, v avstralski državi Viktoriji pa so prepovedane rožnate hlače. Na Tajskem morajo vsi vozniki nositi majico ali srajco, spodnjemu perilu pa se je mogoče odpovedati le v stanovanjih. V kanadski provinci saskatchewan otrokom ni dovoljeno, da bi imeli vezalke na obutih čevljih razvezane. Popotniki po ZDA naj upoštevajo, da v Severni Dakoti ni dovoljeno ležati in spati z obutimi čevlji niti na zadnjem sedežu avtomobila, v zvezni državi Illinois pa je preoblačenje v avtu dovoljeno samo ob požaru. V Kanadi je protizakonito odstranjevanje obliža z rane na javnem mestu.
V Singapurju nikar ne pozabite izplakniti stranišča po uporabi, sicer vam grozi zajetna denarna kazen. Onesnaževalci, ki odmetavajo smeti na cesti, bodo kaznovani s čiščenjem ulic ob nedeljah, pri čemer bodo nosili velik znak