Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Izpuščaji po telesu (Pityriasis rosea)

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
carry1
Starost: n/aPridružen: 14. apr 2006Prispevkov: 28Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2010 22:34
Povezava do prispevka

Pozdravljene,

Upam, da mi boste lahko pomagale z naslednjim problemom; že 2 meseca se mi po trebuhu pojavljajo čudni  izpuščaji. Bila sem pri osebni zdravnici, ki je bila mnenja, da so to glivice in mi dala kremo Atifan. Sedaj se že 3 tedne mažem s to kremo in zdi se mi, da je zadeva mogoče malo bolje (nekateri izpuščaji več niso izbočeni in hrapavi ampak so ostale bele pikice reliefno izenačene z ostalo kožo), vendar pa kljub mazanju sproti nastajajo novi izpuščaji. Ni mi jasno zakaj, če se pa mažem vsak dan s to kremo? Me pa to nič ne srbi, samo taka hrapava koža je.

Evo prilagam sliko izpuščajev, ki so se mi pojavili na novo danes:

 image file name: 2kc5bd281742.jpg

So to sploh glivice ali je mogoče kak dermatitis, glede na to, da imam po lasišču tudi seboreični dermatis?

Res bom hvaležna za vse odgovore in mnenja, saj se že 2 meseca borim s to zadevo in ji zaenkrat ni videti konca.

0
Nazaj na vrh
zdrava
Starost: 44Pridružen: 5. avg 2005Prispevkov: 273Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 10:34
Povezava do prispevka
Malo pobrskaj demodex, morda je kaj takega.
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 10:38
Povezava do prispevka
Jaz bi ti svetovala obisk dermatologa! Osebni zdravnik naj te napoti na dermatološko urgento amulanto, kjer ti takoj naredijo laboratorijske preiskave. Te potem potrdijo ali gre za glivično obolenje ali kaj drugega.
0
Nazaj na vrh
carry1
Starost: n/aPridružen: 14. apr 2006Prispevkov: 28Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 18:53
Povezava do prispevka
Kje pa je urgnetna dermatološka ambulanta? Sem iz MB pa ne vem, če to kje obstaja v MB. Mogoče v sklopu urgence? Verjetno pa mi zdravnica tako ne bo dala napotnice, ker me zdaj zdravi za glivice...
 
Joj, pa tako imam slabe izkušnje s temi dermatologi, da mi sploh ni okoli njih za hodit.
 
Pa mislite, da je možno, da so to glivice?
 
Zdrava, kaj pa je to demodex? Nekakšna pršica? Parazit?Pa izgleda to približno tako? Namreč na internetu ne najdem nobene slike kako bi naj to izgledalo.
0
Nazaj na vrh
natashka
Starost: n/aPridružen: 23. feb 2009Prispevkov: 254Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 19:05
Povezava do prispevka
carry1, urgentna dermatološka ambulanta je v UKC Mb.
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 20:27
Povezava do prispevka
Cendrillon je napisal/akjer ti takoj naredijo laboratorijske preiskave.


S tem se nikakor ne morem strinjati. Mene so zaradi enega nagravžnega izpuščaja (ki se je lepo začel širiti po celem telesu) pacali par tednov Sej zaradi tega se ne umre, ti pravijo. Upam, da čim prej izveš kaj naj bi to bilo
0
Nazaj na vrh
jessyca
Starost: n/aPridružen: 20. sep 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 20:31
Povezava do prispevka
Meni se po izgledu zdi da bi to lahko bile glivice, ampak če te nič ne srbi pa dvomim...
0
Nazaj na vrh
jessyca
Starost: n/aPridružen: 20. sep 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 20:37
Povezava do prispevka
Aja še ena možna varianta mi je padla na pamet. Zadnjič mi je znanka razlagala da je v neki trgovini probala kavbojsko oblekico (ki je imela že vonj čuden) in nato dobila izpuščaje po celem telesu, ki so izgledali podobno kot norice/vodene koze. Dermatolog jo je takoj vprašal če probavala kakšne obleke ali pa nosila ravno kupljeno neoprano stvar in ji predpisal neko mazilo ki ga je uporabljala 3 mesece, da so izpuščaji izginili. Tako da morda razmisli še v to smer, če si ravno takrat probavala kakšno "sumljivo" (barvano) oblačilo. 
0
Nazaj na vrh
carry1
Starost: n/aPridružen: 14. apr 2006Prispevkov: 28Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 21:16
Povezava do prispevka
Natashka, pa to je v sklopu urgence ali za sebe ambulanta? Se strinjam z Romy, da ponavadi takih stvari ne obravnavajo ravno kot nujne. Ne vem če te na urgenci sploh vzamejo zaradi tega. Po mojem moraš paniko zagnat, da te zelo srbi al pa karkoli.
 
Možno je tudi, da je kakšna reakcija od kakšnih oblačil, ki sem jih v trgovinah probala, samo če bi bila kakšna alergija bi verjetno tudi srbelo a ne? A glivice po telesu ponavadi srbijo?
 
Mene to načeloma ne srbi, razen če se začnem kaj praskat potem me začne malo srbet, samo to po moje zato ker je izsušena koža.
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2010 21:32
Povezava do prispevka
Če ti ne bo osebna zdravnica dala napotnice, se naroči samoplačniško pri dermatologu. Tako boš hitro (čeprav ne zastonj) dobila mnenje, kaj je točno. Sreča v nesreči je, da ti za denar nihče ne bo rekel, da zaradi izpuščajev ne boš umrla.
Lahko z enaki sliko poskusiš na med-over.net in vprašaš dr. Kralja, ki ti da lahko vsaj usmeritev, kaj bi lahko bilo.

Meni se glivice pojavljajo na zapestju, vendar me vedno srbijo, zato ne bi vedela, kaj imaš ti.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2010 7:40
Povezava do prispevka
jessyca je napisal/aAja še ena možna varianta mi je padla na pamet. Zadnjič mi je znanka razlagala da je v neki trgovini probala kavbojsko oblekico (ki je imela že vonj čuden) in nato dobila izpuščaje po celem telesu, ki so izgledali podobno kot norice/vodene koze. Dermatolog jo je takoj vprašal če probavala kakšne obleke ali pa nosila ravno kupljeno neoprano stvar in ji predpisal neko mazilo ki ga je uporabljala 3 mesece, da so izpuščaji izginili. Tako da morda razmisli še v to smer, če si ravno takrat probavala kakšno "sumljivo" (barvano) oblačilo. 


To kar omenja jessyca je lahko Pityriasis rosea, čeprav po tvoji sliki sodeč to ni to, vsekakor bi svetovala obisk dermatologa, od izpuščajev res ne umreš, če pa jih ne zdraviš pravilno, se lahko stanje zelo poslabša. Dermatološka "urgentna" ambulanta je za tiste, ki ne morejo čakati pol leta, kamor seveda štejejo tudi raznorazna glivična obolenja. Za Lj lahko potrdim, da praviloma kar opravijo preiskave. 
0
Nazaj na vrh
romy
Starost: -14Pridružen: 26. jan 2006Prispevkov: 11066Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2010 17:45
Povezava do prispevka
Jaz sem lani prebolela Pityriasis roseo Res sem bila boga (po celem telesu) pa me ni nihče povohal in se nikomur ni zdelo nujno da bi ugotovili kaj to sploh je (za večino zdravnikov pa glivice itak niso nujne, tako da kar trpi). Jah v ljubljani ti res opravijo preiskave, ampak po mojih izkušnjah mora na napotnici pisati nujno najmanj 3x s sumom na kaj res groznega. Tako sem jaz šla parkrat z napotnico v Lj. za brezveze, ker se jim besedilo na napotnici ni zdelo dovolj nujno.

Se mi pa zdi da tole ni
Pityriasis rosea. Bi morali biti večji fleki + srbelo bi te za umret in vlaga (voda) bi vse zelo poslabšala.
0
Nazaj na vrh
natashka
Starost: n/aPridružen: 23. feb 2009Prispevkov: 254Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2010 18:44
Povezava do prispevka
carry 1, gre za ambulanto, ki je v sklopu UKC. Tudi sama mislim, da te ne vzamejo kar tako, mislim da moraš imet napotnico in navedeno da je nujno. Nisem pa prepričana, tako da raje vprašaj svojo osebno zdravnico kako je s tem.

Lp
0
Nazaj na vrh
carry1
Starost: n/aPridružen: 14. apr 2006Prispevkov: 28Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2010 19:06
Povezava do prispevka
Hvala vsem za odgovore.
 
Trudim se postavit enako vprašanje na Med-over.net, pa me zanima če, katera ve kako se  ko postavljaš vprašanje vstavi slika? Namreč nikjer ne vidim opcije vstavitve slike?
 
Hvala že vnaprej za pomoč.
0
Nazaj na vrh
Cendrillon
Starost: 122Pridružen: 19. avg 2008Prispevkov: 484Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. nov 2010 9:49
Povezava do prispevka
natashka je napisal/acarry 1, gre za ambulanto, ki je v sklopu UKC. Tudi sama mislim, da te ne vzamejo kar tako, mislim da moraš imet napotnico in navedeno da je nujno. Nisem pa prepričana, tako da raje vprašaj svojo osebno zdravnico kako je s tem.


Osebni zdravnik ti izda napotnico, kjer piše nujno (če ne ponudi sam, lahko sama zaprosiš). Nujno pa ne pomeni vedno, da si v živjensko ogroženem stanju Smile pomeni le to, da je potrebno težavo preverit prej kot npr. v 3-6 mesecih (kar je čakalna doba z "običajno" napotnico)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Izpuščaji po telesu (Pityriasis rosea)
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.