Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Codex Alimentarius

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 19. okt 2009 23:00
Povezava do prispevka
Prihaja Codex Alimentarius

Verjetno vas ni pravveliko slišalo za Codex Alimentarius, kajne? Če niste zanj slišali, je cilj elite dosežen, saj jim točno to najbolj odgovarja. Če bi vedeli kaj Codex je, bi bil njegov obstoj ogrožen… in točno to želim doseči s tem blogom, saj Codex prihaja. V veljavo pride 31. decembra letos. To vam morda v tem trenutku prav nič ne pove in nič ne pomeni, ampak v kratkem vam bo več jasno, ko vam obrazložim kaj Codex sploh je. Če boste potem začeli razmišljat o njem in vas bo zaskrbelo, pa bo moj cilj dosežen… saj nas vse lahko skrbi njegova uvedba.
 
Kaj Codex sploh je? Codex Alimentarius je skupek pravil za regulacijo poljedelstva in popolno kontrolo hrane od semena do končnega pridelka. Pa bom čisto na enostaven način skušal napisat kaj njegova uvedba pomeni.
 

-         
Pod Codexom ni več potrebno označevat živila, ki so genetsko spremenjena, kar je sedaj obvezno.
-         
Zelenjava in sadje bosta izpostavljena sevanju. Trenutno se to dela samo pri sadju in zelenjavi, ki mora dolgo potovati… da ostane dlje sveža. Pod Codexom bo to obvezno za vsa živila.
-         
Po uvedbi Codexa bodo vse živali, ki se redijo za hrano ali mleko, morale dobivati Monsanto rasni hormon in Monsanto antibiotike. Naj vam ob tem še povem, da je Monsanto največji proizvajalec genetsko spremenjenih živil na svetu.
-         
Ljudje bodo zbolevali zaradi uživanja genetsko spremenjene hrane, tukaj pa vskoči farmacija, ki jim bo nudila pomoč v obliki svojih zdravil. Praktično vsa naravna zdravila postanejo prepovedana in označena kot strupena in nevarna, dovoljeni bodo samo farmacevtski produkti. Pa naj mi še kdo reče, da je kemija bolj zdrava od naravnih zadev. Ampak ravno v tem je problem… naravna zdravila so konkurenca farmaciji, zato jih želijo prepovedat. Vse vitaminske dodatke bo možno dobit samo še na recept.
-         
Codex v osnovi preprečuje in celo prepoveduje naravno organsko kmetovanje.
 
Naj še enkrat povzamem vse. Codex Alimentarius bo vso kontrolo nad hrano potisnil v roke farmaciji in Monsantu kot največjemu proizvajalcu genetsko predelane prehrane. Če se vse črne slutnje uresničijo, bomo v roku 10 let na policah v trgovinah imeli le še genetsko spremenjeno prehrano, organske, ekološke in biološke ne bo več. Kmetje bodo morali semena kupovat od Monsanta vsako leto, saj imajo njihova semena vgrajen gen, ki preprečuje nadaljnje razmnoževanje. Z drugimi besedami povedano, ne proizvajajo semen, zato mora kmet vsako leto znova kupiti semena… od Monsanta seveda.
Ironija je v tem, da bomo morda v povprečju dlje živeli, ampak kvaliteta življenja bo precej slabša, saj bo prehrana nekvalitetna. Veliko bo bolezni, tukaj pa nam bo farmacija prodajala svoje izdelke in nas zdravila, tako da bodo še oni dobili svoj kos pogače.
 
Zdaj pa tisto najstrašnejše… zaradi posledic uvedbe Codexa naj bi po celem svetu umrlo okrog 3 milijarde ljudi… da, res je… 3 milijarde!!!
Zakaj? Zaradi pomanjkanja hrane, nekvalitetne hrane, celo zaradi ozdravljivih bolezni, ker bodo naravna zdravila seveda prepovedana, imunski sistem pa oslabljen zaradi nekvalitetne genetsko spremenjene hrane.
 
Kakšna je rešitev in kaj se lahko naredi?
 
Širite novico še naprej… povejte vsem prijateljem, znancem, sošolcem, sodelavcem, družini in nasploh vsem, ki jih poznate… pišite bloge, pošiljajte maile, govorite o tem. Časa je zelo malo, ampak ni še prepozno.
Codex naj bi stopil v veljavo 31. decembra 2009, zato je treba pohitet.
 
Za Codex je zadolžena posebna Codex Alimentarius komisija. Leta 1994 so poskušali uvesti Codex v ZDA, ampak ljudje so spregledali in množično pisali lokalnim politikom, kongresnikom, trgovskim verigam je postalo jasno, da bodo propadle, če se Codex uvede in so tudi same lobirale za njegovo preprečitev… in skupaj so dosegli, da se Codex na koncu ni uvedel. Nato pa se je komisija spravila nad Evropo in kot vse kaže jim bo tukaj uspelo. Računajo na večjo razbitost trga in slabšo komunikacijo med državami… kar oboje drži.
31. december je dan D… ni še prepozno, zato vas res naprošam, da širite to novico naprej.
 
Kaj pa če se Codex res uvede?
 
V tem primeru pa vam toplo priporočam, da jest čim več doma vzgojene in pridelane hrane. In pa še nekaj pomembnega… hranite semena!!! Ob uvedbi Codexa bo namreč težko ali pa celo nemogoče kupiti gensko nespremenjena semena, zato jih obvezno hranite doma za naprej. Če imate to možnost, razširite svoj vrt in poskušajte narediti čim večje zaloge ozimnice, da boste tudi čez zimo jedli čim več zdrave hrane. Bodite pozorni na to kaj kupujete. Največkrat so ravno pridelki večjih in bolj reklamiranih podjetij v bistvu najslabši za zdravje.


link


Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 10:28
Povezava do prispevka
Sicer se mi tole bere kot znanstveno-fantastična grozljivka, ampak hkrati se vse 'poklapa'.

st je napisal/aPod Codexom ni več potrebno označevat živila, ki so genetsko spremenjena, kar je sedaj obvezno.
Po uvedbi Codexa bodo vse živali, ki se redijo za hrano ali mleko, morale dobivati Monsanto rasni hormon in Monsanto antibiotike. Naj vam ob tem še povem, da je Monsanto največji proizvajalec genetsko spremenjenih živil na svetu.

Ljudje bodo zbolevali zaradi uživanja genetsko spremenjene hrane, tukaj pa vskoči farmacija, ki jim bo nudila pomoč v obliki svojih zdravil. Praktično vsa naravna zdravila postanejo prepovedana in označena kot strupena in nevarna, dovoljeni bodo samo farmacevtski produkti. Pa naj mi še kdo reče, da je kemija bolj zdrava od naravnih zadev. Ampak ravno v tem je problem… naravna zdravila so konkurenca farmaciji, zato jih želijo prepovedat. Vse vitaminske dodatke bo možno dobit samo še na recept.


Farmacevtski lobi, največji in najmočnejši (in najbolj pokvarjen), noče, da s(m)o ljudje zdravi. Hoče, da smo bolni, da smo odvisni od njihovih zdravil. Ki nas ne pozdravijo temveč le blažijo simptome (sicer jih ne bi jemali v nedogled). In ki imajo seveda stranske učinke, za katere bomo spet potrebovali zdravila, ki bodo le blažila znake in imela stranske učinke, za katere bomo spet potrebovali zdravila, ki ...

Seveda, vsi prehranski dodatki, s katerimi lahko večino bolezni (skupaj z zdravim življenjskim slogom, ki vključuje zdravo prehrano, ki bo tudi prepovedana, in gibanjem - najbrž bodo prepovedali tudi športne centre - morda pa ne bo potrebno, ker bo večina prešvoh in non stop bolna, da bi še športala) preprečimo, tako srčno-žilne kot tudi visok pritisk in mnoge, ki pridejo 's starostjo' in ljudje mislijo, da so sami po sebi umevne - pridejo pa, ker se (povprečni) ljudje bojijo 'tablet' - prehranskih dodatkov. Raje ne 'preveč', buhnedej, vse se dobi s hrano! Morda, če si že bolan ... ampak ne preveč in predolgo!


st je napisal/aCodex v osnovi preprečuje in celo prepoveduje naravno organsko kmetovanje.
 

Super, vse po planu. Ljudje so čedalje bolj osveščeni (no, nekateri), jedo zdravo hrano, se bašejo z aok ipd. - in so in bodo zdravi. Slabo, slabo za farm. ind.! Zaslužek bo manjši! Kajti aok, vitaminov in mineralov se ne da patentirati, proizvaja jih lahko vsakdo - za razliko od zdravil, ki jih razvijejo, patentirajo in nato mastno služijo. In ko patent poteče, razvijejo novo, 'še boljše' 'zdravilo'.
 

st je napisal/aIronija je v tem, da bomo morda v povprečju dlje živeli, ampak kvaliteta življenja bo precej slabša, saj bo prehrana nekvalitetna. Veliko bo bolezni, tukaj pa nam bo farmacija prodajala svoje izdelke in nas zdravila, tako da bodo še oni dobili svoj kos pogače.
 

Ja, ja ... vse že zgoraj napisano.

st je napisal/aZdaj pa tisto najstrašnejše… zaradi posledic uvedbe Codexa naj bi po celem svetu umrlo okrog 3 milijarde ljudi… da, res je… 3 milijarde!!!
Zakaj? Zaradi pomanjkanja hrane, nekvalitetne hrane, celo zaradi ozdravljivih bolezni, ker bodo naravna zdravila seveda prepovedana, imunski sistem pa oslabljen zaradi nekvalitetne genetsko spremenjene hrane.

Oh, to se mi sploh ne zdi 'najstrašnejše'. Kdor bo umrl, se bo rešil betežnega, bolehnega življenja. Ubogi bodo/bomo tisti, ki bomo/bodo ostali. Zdegenerirani, bolehni ... sence samih sebe. In seveda z zajetnim kupčkom zdravil na nočni omarici. Da se bomo vsaj počutili malo boljše, če že ne bomo dejansko zdravi.


st je napisal/a Širitenovico še naprej… povejte vsem prijateljem, znancem, sošolcem,sodelavcem, družini in nasploh vsem, ki jih poznate… pišite bloge,pošiljajte maile, govorite o tem. Časa je zelo malo, ampak ni šeprepozno.

Codex naj bi stopil v veljavo 31. decembra 2009, zato je treba pohitet.
 
ZaCodex je zadolžena posebna Codex Alimentarius komisija. Leta 1994 soposkušali uvesti Codex v ZDA, ampak ljudje so spregledali in množičnopisali lokalnim politikom, kongresnikom, trgovskim verigam je postalojasno, da bodo propadle, če se Codex uvede in so tudi same lobirale zanjegovo preprečitev in skupaj so dosegli, da se Codex na koncu niuvedel. Nato pa se je komisija spravila nad Evropo in kot vse kaže jimbo tukaj uspelo. Računajo na večjo razbitost trga in slabšokomunikacijo med državami… kar oboje drži.


Yeah, sure ... vsekakor je za pričakovati, da bodo pisali in se bunili, sploh v slo ... Če nas bo 10 takih, pa bo veliko. Tudi odziv na temo je izjemen ...


Krasno življenje se nam obeta, bolehni bomo delali do smrti (evo, pa sem se ob odprtju teme o uvedbi novega pokojninskega sistema 'črnohumorizirala', da naj določijo, da bomo delali do smrti - ne bo treba! ker bomo tako ali tako).

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
lencica
Starost: 38Pridružen: 5. mar 2006Prispevkov: 1064Kraj: pri prvem semaforju na levoStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 14:02
Povezava do prispevka
Vse, kar lahko storimo je, da imamo svoj vrt in skušamo pridelovati čimbolj naravne pridelke, kar pa zagovarjam že od nekdaj. Po drugi strani pa poslušam vse povprek o raznih teorijah zarote, da sem že malo skeptična.
0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 14:04
Povezava do prispevka
 a to je spet kakšna zarota iz USA.
Ma jaz sem mnenja,da se danes že tako in tako težko dobi čista bio prehrana,vsaj zaradi tega že,ker je povpraševanje po taki hrani zmeraj več to se pravi se mora tudi BIO prehrane pridelati več za,kar pa je spet zaslužna kemija.Eni imajo v Savljah,ob Nemški cesti vrtove in njive ob najbolj prometnih cestah pa jih potem čez vikend na tržnici prodajajo kot bio zadeve.Drugače pa tudi nista vsa zelenjava in sadje super zdrava je polno ljudi,ki imajo razne alergije na recimo špinačo,ki vsebuje ogromno salicilatov,to se pravi kot aspirin na katerega so nekateri alergični ali paradižnik,ki je poven histamina,pšenica(gluten)Tako,da ja za nekatere so naravne zdravila ala rože,olja itd.. učinkovita nekateri pa so na razne rože,pelod,olja(arašidova,orehi) itd..fejst alergični in je to za njih dotalni strup jim pa obratno pomagajo farmacevtske tablete.Itak,da je Farmacevtska industrija  poden,samo tudi naravne stvari niso tako zelo nedolžne,čeprav 100 ljudi 100 čudi vsak je drugačen in kar je za nekatere antioksidantni eliksir je za druge strup.
Eni recimo na veliko jedo alge,ki so za nekatere spet strup posebno iz morja ali jezer,ker alge so poznane po tem,da potegnejo ves strup na  druge pa delujejo super.
Danes je kemija prisotna povsod,razen iz domačega vrta,samo tisti,ki imate vrtove itd.. veste ,da taka zelenjava in sadje brez kemije,veliko hitreje zgnijeta,se pokvari,ima probleme z zajedavci itd..Tako,da Farmacija ima tudi,kakšno ok zadevo isto naravne zadeve,čeprav v boju proti hudim boleznim rak,aids in kakšne hude bolezni naravne zadeve nimajo tako uspešnega učinka,kot sintetična zdravila.Hrano morajo konzervirati,da se ne pokvari je pa res da genetična hrana ala kuruza,soja itd.. je katastrofa.Soja je by the way estrogena,borovnice vsebujejo veliko benzoične kisline,kot parabeni itd..
Jaz že recimo. 10 let prkticiram zdravo prehrano veliko sadja in zelenjave bio pridelave isto doma,sta starša že odnekdaj usekana na zdravo prehrano +punco sem imel fanatično veganko+poznam veliko vegeterijancov pri katerih je očitno, da zdrava hrana na njih ne deluje najbolj ok. drugi pa so zdravi kot ribe.V glavnem sem spet malo zašel,hočem povedati,da v glavnem podpiram BIO,Vegansko prehrano dokler je to res taka in ni spet samo marketinška bučka ampak po drugi strani pa je Farmacija in njihove tabletke,tudi nujno življensko zlo.Tudi razna olja,ki so namenjena za prehrano in kozmetiko vsebujejo razne škodljive ,eni so alergični na Aloe Vero itd..
0
Nazaj na vrh
sea
Starost: 42Pridružen: 12. mar 2006Prispevkov: 1217Kraj: neskončni oceanStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 16:02
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a

in gibanjem - najbrž bodo prepovedali tudi športne centre - morda pa ne bo potrebno, ker bo večina prešvoh in non stop bolna, da bi še športala)



Ta del mi je najbolj padel v oči. Kot kaže, gredo tudi tile naši športni centri zavedno/nezavedno v projekt uničevanja zdravih ljudi. Vedno podpiram gibanje, vendar se zadnje čase sprašujem, koliko je to gibanje, ki nam ga ponujajo fitnesi ipd. še zdravo... Kar pomislimo, po 30. ima kar lepo število ljudi kaj poškodovano (sklepi, kolena še posebej), dela se na izgledu, na rezultatih, manj pa na vadbi, ki bi bila res kvalitetna. V svetu se že pojavljajo nove oblike vadbe, ki težijo na ravnovesju in zdravi kondiciji, vprašanje pa, kdaj jih bomo tudi mi sprejeli za svoje...
To z vadbo samo kot en preblisk... Ker če delamo tako vadbo in za povrhu nas še s hrano takole zafrknejo lobiji, potem se nam na spoh slabo piše....
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 17:51
Povezava do prispevka
lencica je napisal/aVse, kar lahko storimo je, da imamo svoj vrt in skušamo pridelovati čimbolj naravne pridelke, kar pa zagovarjam že od nekdaj. Po drugi strani pa poslušam vse povprek o raznih teorijah zarote, da sem že malo skeptična.
 
Podpis! Pa podpis tudi pod flamingov post.
 
In še to, tovrstne "teorije zarote" oz. pisma, ki nam razkrivajo, da nas hoče elita ugonobiti itd itd., me sploh ne ganejo več. Vsak teden dobim najmanj eno tako pismo na mail in vam povem, da ga samo gladko izbrišem. Prvič nimam časa brati teh klobas (tega sem na hitro prebrala, ampak poglabljala se pa nisem, priznam), drugič pa tudi če preberem ni nobene osnove, na kateri bi lahko verjela. Me prav zanima, kakšen je dejanski učinek (predvsem pa vzrok!) pošiljanja takih mailov.
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Ninja
Starost: n/aPridružen: 30. maj 2004Prispevkov: 838Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 18:49
Povezava do prispevka
Absurd, tega enostavno ne verjamem. Je pa dober scenarij za kak znanstveno fantastični film.
Je pa res, da me skrbi glede gensko spremenjene prehrane. Tega bo pa v prihodnosti zagotovo vedno več.
0
Nazaj na vrh
Zanesljiva
Starost: n/aPridružen: 6. nov 2008Prispevkov: 186Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 20:38
Povezava do prispevka
st je napisal/a

 Codex Alimentarius je skupek pravil za regulacijo poljedelstva in popolno kontrolo hrane od semena do končnega pridelka. 

 
Tale stavek me je čisto iz tira vrgel. Če bo kmetovalec zaradi tega moral vsako leto kupovati seme za tisto kar bo želel sejati bo prvo kot prvo s tem en kup stroškov (do zdaj se je namreč lahko nabralo seme ob koncu sezone pa naslednjič ko si ga posadil si točno vedel kaj si posadil in kaj lahko pričakuješ) pol pa še vprašanje kulk je kupljeno seme gensko spremenjeno itd.  Katastrofa. Najprej GSO zdaj pa to. In kaj sledi temu?
0
Nazaj na vrh
anamarija
Starost: 37Pridružen: 28. maj 2006Prispevkov: 951Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 20:59
Povezava do prispevka
Ne razumem zakaj bi to prihajalo, ker to že obstaja (predpisuje VSE kar se tiče prehrane/pridelave/obdelave, tudi RDA pri vitaminih in mineralih). Stoji pa za to teorijo zarote spet ena cvetka, kot tista ženska, ki toži ne vem že koga zaradi cepiva (seveda je vmes opeharila par ljudi in do današnjega dne še ni dokazala, da je vložila kakršnokoli tožbo).
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2009 21:16
Povezava do prispevka
Ne vem, je pa cel kup videov na to temo.

Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2009 12:50
Povezava do prispevka
Ma jaz sem tudi dobil že nekaj takih mailov na to temo,farmacevti in politiki itd.. zarote ojoj pa jih sproti brišem.
 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2009 13:55
Povezava do prispevka
Hm, glede na (sicer pričakovane) odzive se sprašujem, če je zadevo sploh kdo prebral in preveril.

lencica je napisal/aVse, kar lahko storimo je, da imamo svoj vrt in skušamo pridelovati čimbolj naravne pridelke, kar pa zagovarjam že od nekdaj.

Mnogo - pravzaprav večina - ljudi nima svojega vrta. Živijo v blokih in nimajo te možnosti. In spet drugi, ki imamo vrt - mar se bomo vsi spremenili v kmetovalce? Kdo ima dovolj zemlje za njive, da bi si lahko pridelal vse?

lencica je napisal/aPo drugi strani pa poslušam vse povprek o raznih teorijah zarote, da sem že malo skeptična.

Saj to je cilj. Z vseh strani nas bombardirajo s šokantnimi zadevami, teorijami zarote ipd. - ljudje so/ste zato postali skeptični in apatični, o zadevah se ne razmišlja več, vse se meče v isti koš.
Mene sploh ne zanima, če se nekaj uvršča v 'teorijo zarote', ampak dejstva. In vsako zadevo je treba presojati posebej.

Flamingova 'razlaga' je pa za moje pojme najbolj neumno možno razmišljanje (pa brez zamere) vsaj kar se tiče alergij in bio hrane - kao, ker je že vse škodljivo, naj ne pazimo na nič več. Kot prvo, kaj ima veze alergija, ki je nenormalna reakcija telesa z vsem, navedenim v sporočilu st In kot drugo: a zato, ker je itak že cela zemlja z vsem 'prepojena', naj ne pazimo na nič več, kupimo najbolj gensko spremenjeno hrano z vsemi možnimi herbicidi, pesticidi ipd., se poknemo na kavč in bašemo, ker je itak vseeno?
No, zame ni. In ne glede na prepojenost je zagotovo velika razlika med hrano, pridelano bio in nekje na oddaljenem področju in hrano, ki je gensko modificirana in poškropljena z vsem možnim sr*. In tretje: tudi vegetarijanska ali veganska prehrana ni nujno zdrava - vsaj ne za vsakogar (več). In nenavsezadnje, tudi to nima veze s Codex A.

sea je napisal/a... se zadnje čase sprašujem, koliko je to gibanje, ki nam ga ponujajo fitnesi ipd. še zdravo... Kar pomislimo, po 30. ima kar lepo število ljudi kaj poškodovano (sklepi, kolena še posebej), dela se na izgledu, na rezultatih, manj pa na vadbi, ki bi bila res kvalitetna. V svetu se že pojavljajo nove oblike vadbe, ki težijo na ravnovesju in zdravi kondiciji, vprašanje pa, kdaj jih bomo tudi mi sprejeli za svoje...

Sea, ne razumem, kaj bi rada povedala s tem? Jaz nisem imela v mislih kakšnih bilderjev na steroidih. Glede poškodb pa mislim, da je jasno, so najbolj na udaru profesionalni športniki, ki so zelo kmalu 'starčki'. Profi šport, kakršen je postal danes, je katatrofa in smrt za zdravje in ga nikakor ne podpiram.
Tudi v 'moji' skupini obiskovalk aerobike do zdaj vem za tri poškodbe: ena je pred tem leta profesionalno trenirala gimnastiko, druga rokomet, tretja atletiko.

Anamarija, RDA je RDA, ampak se dobi veliiiiko močnejše zadeve - le da na njih piše namesto (največ) 100 % RDA, nekaj 1000 % RDA.

Brisanje tovrstnih zadev ... super, ampak brisanje tovrstnih mailov in sporočil (med katerimi je dejansko ogromno sr*) ne bo izbrisalo tudi dejstev. Na žalost je veliko teh 'teorij zarot' resničnih. In obstajajo že od nekdaj, razlika je le v tem, da živimo v dobi interneta in smo lahko o vsem obveščeni. In medtem, ko bi naši predniki bili presrečni, če bi imeli to možnost, dandanes stiskate gumb delete in zamahnete z roko. Krasno, ni kaj - 'zarotniki' (ali kakorkoli jih že hočete poimenovati) pa si manejo roke, saj je njihov cilj/načrt uspel.

Kaj pa to: a to veste, da je bilo do recesije v EU pravilo, da se sadje in zelenjava (jabolka, paradižniki), ki niso okrogli oz. pravilne oblike (!) uničuje (ne, ne v Afriko lačnim revčkom - za te se zbira posebej in na ta račun spet mnogi hudo služijo) in ne sme v prodajo? In so to 'pravilo' preklicali pred kratkim? In če bi vam zdajle povedala, da prihaja to pravilo, bi najbrž spet kliknili delete in zamahnili z roko? Ali pa: zakaj mislite, da na nobenem 'domačem', zeliščnem pripravku v prosti prodaji ne sme pisati, da pomaga proti čemerkoli? Ker res ne pomaga? Ne, ker za tem stoji farm. lobi, ki ima v interesu prodajo svojih patentiranih zdravil, zelišč se pa ne da patentirati! Če pa kaj zares 'pomaga', se prodaja kot zdravilo. Evo, kopirano iz Wikipedie o C. A.: "It is reported that in 1996 the German delegation put forward a proposal that no herb, vitamin or mineral should be sold for preventive or therapeutic reasons, and that supplements should be reclassified as drugs.4 The proposal was agreed, but protests halted its implementation.4 The 28th Session of the Codex Alimentarius Commission was subsequently held July 4 - July 9, 2005.5 Among the many issues discussed were the "Guidelines for Vitamin and Mineral Food Supplements"6, which were adopted during the meeting as new global safety guidelines.7 This text has been the subject of considerable controversy, in part because many member countries may choose to regulate dietary supplements as therapeutic goods or pharmaceuticals or by some other category. The text does not seek to ban supplements, but subjects them to labeling and packaging requirements, sets criteria for the setting of maximum and minimum dosage levels, and requires that safety and efficacy are considered when determining ingredient sources. The United Nations' Food and Agriculture Organization (FAO) and World Health Organization (WHO) have stated that the guidelines are "to stop consumers overdosing on vitamin and mineral food supplements." The Codex Alimentarius Commission (CAC) has said that the guidelines call "for labelling that contains information on maximum consumption levels of vitamin and mineral food supplements." The WHO has also said that the Guidelines "ensure that consumers receive beneficial health effects from vitamins and minerals."

BULLS*IT! Neodvisne raziskave (mnogo njih) so pokazale, da lahko ravno in samo 'predoziranje' določenih vitaminov in drugih telesu potrebnih snovi prepreči nastanek bolezni! Torej jih ne boste preprečili s 60 mg vitamina C, kot je uradno dovoljeno po RDA, ampak za 2000 mg na dan. Dokazano in preverjeno v več neodvisnih študijah na protosvoljcih, ki so potem lahko nehali jemati zdravila. O, ne, to pa ne - v nasprotju z interesi farm. lobija! Prepovejmo 'predoziranje'!

And so on and so on ...
Sanja se vam ne, kaj se dogaja na tem svetu (kljub vsem (izbrisanim) verižnim mailom ne), kakšni interesi so v ozadju in kaj pomenijo za človeštvo. In potem imamo razne 'Kmetije slavnih' in podobne bedastoče, ki povprečnega človeka zamotijo, da ne razmišlja in se ne ukvarja s tistim, s čimer bi se moral, ker gre zanj in za njegovo prihodnost.

V končni fazi pa je morda res še najbolje vse brisati in skomigniti z rameni, ter se narediti, da ne obstaja ali se vas ne tiče - kajti, kar ne veš, ne boli, a ne. A verjemite, bolelo bo zelo in tikalo se bo vas vseh, če pride do tega.

Sicer pa najbrž bijem boj z mlini na veter tule ... 'žal' sem prebrala že preveč raziskav in knjig o vplivu prehranskih dodatkov, zdravilih ipd. (za katere se farm. ind. seveda trudi, da ne bi prišli ven ali jih gladko zanika), da bi lahko laikom to razložila in bi vedeli, za kaj sploh gre in kaj vse se skriva v ozadju. Ker gre itak samo za še eno teorijo zarote, katerim pa ne verjamemo več, a ne.

Skratka, odzivi v tej temi so pričakovani, a žal nič manj razočarujoči. Upam samo, da nam tistim, ki se malo bolj spoznamo na te zadeve (hrana in prehranski odatki in njihov vpliv na naše zdravje), uspe narediti doživljenjske zaloge, če res pride do česa. Če je že ostalim vseeno ... in bodo na stara leta raje jemali 15 različnih zdravil (3 osnovna in nato ostala za stranske učinke teh zdravil in ...) namesto nekaj 'predoziranih' vitaminov.

Pa še en link (če se bo slučajno komu dalo brati ... najbrž ne) in še eden. (in še ziljon, če se komu da iskati in brati oz. se pozanimati o tem)
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2009 14:52
Povezava do prispevka
Tanja si me malo narobe razumela ali pa tudi ne mi je v bistvu vseeno.Res ,da ni bilo v kontestu oz. sem malo zašel,samo sem hotel povedati,da vsaka naravna BIO hrana  ne odgovarja vsakemu oz. da nekaterim pač bolj pomaga kemija in to je dejstvo.Ogromno ljudi ima alergije na razne naravne zadeve nisem pa rekel,da se moramo vsi izogibati zdrave BIO prehrane.Res je veliko korupcije,laganja,pokvarjenosti v farmacevtski industriji,saj je v bistvu je že danes tako,kot napovedujete,v USA je ogromno gensko spremenjen hrane, starejši imajo zmeraj okoli sebe 5 vrst pastil,da jih ohranjajo žive pa rakavi bolniki,bolniki z HIV-om je pa res,da jih do teh bolezni pripelje način življenja.
Pa tudi ne verjamem v vsako neodvisno(kdo je pa danes še neodvisen) raziskavo,ki si jo lahko prebereš na internetu oz. teh raziskav je malo morje pa vsaka je različna.
 
 
0
Nazaj na vrh
k4jch
Starost: 35Pridružen: 14. avg 2006Prispevkov: 3629Kraj: Nad oblaki Status:Offline
Objavljeno: 21. okt 2009 15:04
Povezava do prispevka
OMG  sem že slišala za tole, vendar nisem čisto verjela. Katastofa.
"A girl must be two things: classy and fabulous" Coco Chanel
0
Nazaj na vrh
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2009 21:47
Povezava do prispevka
Denial - it's a beautifull thing!
En sam (ali 10kom, pač ne d*ek kom.) bo itak mislil in pomislil kaj takega kot - ena sama kapljica v morje...kaj naj pa js nardim? in bo skomignil z rameni in 'look away' & 'let it be'. Tako bo mislil še njegov sosed, pa njegov sosed, pa od soseda sosedova žena...in dobimo verižno reakcijo takih, malih kapljic, in se ne zgodi, da bi se skup vzeli in naredili vsaj pi-pi lužico kaj šele kaj drugega.

Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Codex Alimentarius
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo