Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Prijava samostojnega gospodinjstva

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 8. sep 2009 22:13
Povezava do prispevka
Zanima me, ali je potrebno potem predložiti položnice na ime tega človeka, ki ima prijavljeno samostojno gospodinjstvo v hiši staršev ali pač ne? In še, kolikšna je verjetnost da pride nekdo pogledat na dom, kako ima urejeno samostojno gospodinjstvo...
Če katerakoli kaj ve v zvezi s tem, bom bila zelo vesela informacij! Smile
 
 
0
Nazaj na vrh
selma
Starost: 43Pridružen: 1. mar 2006Prispevkov: 959Kraj: Obala-MariborStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 9:59
Povezava do prispevka
V uvodnem postu te teme imaš nekaj o tem napisanega. Je pa to zgolj formalnost, nihče ne hodi nič preverjat in vse ostane po starem, le "formalno" imaš svoje gospodinjstvo.
I will not lie in front of the school bus with ketchup on my face
0
Nazaj na vrh
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 10:40
Povezava do prispevka
Super, hvala za povezavo na to temo, sama svojega odgovora verjetno res ne bi iskala tam Smile
emm, torej če prav razumem - sama sem stara 23let, pavziram, sem brez statusa. Za socialno pomoč se moram najprej it prijavit na zavod za zaposlovanje, (jim tam obrazložit situacijo da se ne mislim zaposlit ker hočem v tem letu dokončat študij?) in potem prijavit samostojno gospodinjstvo na socialno, če sem prav razumela?  Potem grem s tem potrdilom na zavarovalnico (in po potrebi še na občino) kjer uredim da mi ni treba več plačevat dodatnega zavarovanja. In to je potem to? Smile
Upam da je tako, ker si res ne želim kakšnih komplikacij...
0
Nazaj na vrh
selma
Starost: 43Pridružen: 1. mar 2006Prispevkov: 959Kraj: Obala-MariborStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 11:20
Povezava do prispevka
Tisto velja za študente po dopolnjenem 26. letu, ki so brez lastnih dohodkov. V kolikor si mlajša in se redno šolaš, je obveznost tvojih staršev ali skrbnikov, da skrbijo zate. V kolikor si pavzerka pa lahko dobiš socialno pomoč, vendar samo kot "aktivni iskalec zaposlitve".
Mogoče pa, če prijaviš svoje gospodinjstvo, obstaja kaka luknja, ki bi jo lahko izkoristila, vendar pa samo kot redno vpisan študent.
I will not lie in front of the school bus with ketchup on my face
0
Nazaj na vrh
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 11:25
Povezava do prispevka
Hm. Ma nič, jaz bom šla na Zavod se prijavit kot iskalka zaposlitve, potem bom šla prijavit svoje gospodinjstvo in potem na socialno, pa da vidim kaj mi bodo rekli. Nekaj bom že mogla dobit, če pa ne, potem bom pač šla v službo čeprav nevem kako je potem s tem če se redno zaposlim, če bom lahko šla redno v višji letnik (ker vpisana sem na redni študij). Na faksu so mi rekli, da se lahko, potem sem pa vprašala eno gospo ki dela na zelo visokem položaju in je dokaj znana, pa je rekla da ko se enkrat redno zaposlim, nimam več možnosti nadaljevat rednega študija, tudi če sem bila redno vpisana. No, ampak to spada pod drugo temo, se opravičujem za off.
Hvala selma za odgovore! Smile
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 12:47
Povezava do prispevka
na centru za socialno delo za dodelitev denarne socialne pomoči upoštevajo dejansko stanje gospodinjstva in ne stanje iz uradne evidence gospodinjstev.
 
medtem ko za ureditev obveznega zdravstvenega zavarovanja šteje zgolj uradna evidenca - se pravi stanje kot ga kaže centralni register prebivalstva oz. potrdilo, ki ga lahko dvigneš na upravni enoti - iz gospodinjske evidence.
 
kot prejemnica denarne socialne pomoči, si upravičena plačila dodatnega zdravstvenega zavarovanja, saj ti ga krije csd oz. država Smile kako je z vlogo za uveljavljanje te pravice pa ne vem, to se pozanimaj na centru.
 
Smile
0
Nazaj na vrh
Tammy
Starost: 38Pridružen: 26. nov 2005Prispevkov: 1598Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 15:28
Povezava do prispevka
Ninelle09, tudi če imaš v hiši svojih staršev prijavljeno svoje gospodinjstvo, ni treba da potem ti dobivaš kakšne položnice. To ostane isto kot je bilo, ker ti imaš svoje gospodinjstvo samo na papirju in sploh ni treba, da je v hiši tvoje stanovanje ločeno od staršev. Preverjat pa sploh nič ne hodijo.
 
Glede tega, da bi se zaposlila in študirala naprej redno, pa res ne bo šlo. Tudi meni je bilo tako rečeno, čeprav jaz sem že od začetka vpisana izredno. Ko se enkrat zaposliš ali prijaviš na zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve, izgubiš vse pravice rednih študentov, ki bi jih sicer imela do dopolnjenega 26. leta. Takrat ti preostane samo še izredni študij ob delu. Ne vem pa kako bi bilo, če službo izgubiš pred 26. letom. Samo če si iščeš službo, jo verjetno tudi ne boš kar tako pustila, sploh pa se jo ne splača pustit samo zato, da bi šla spet redno študirat.
0
Nazaj na vrh
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 16:31
Povezava do prispevka
Saj, bila sem malo prej na Zavodu in mi je rekla da dokler se ne izpišem iz faksa, mi ne more prav nič pomagati. Lahko se zaposlim redno za to leto, seveda brez pomoči Zavoda -iščem na lastno pest, dam potem odpoved in napredujem v višji letnik redno (ker sem vpisana na redni program, kot sem že omenila) brez problemov, tako so mi rekli na referatu na moji fakulteti in dobim nazaj status študenta ter opravljam dela preko ŠS.
Tako da od danes naprej aktivno iščem službo za določen čas...
 
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 17:40
Povezava do prispevka
Sama sem pavzirala že 1x, sem šla na zavod (so me poslali po delovno knjižico (ki je zdaj ni več) na občino in uredit osnovno zdravstveno zavarovanje, pravtako na občino, ker ti osnovno plačuje občina). Potem sem prišla nazaj s tem na zavod za zaposlovanje in me je vpisala v bazo, povedala sem, da sem pavzerka in kateri letnik faxa sem. Potem mi je dala termin za sestanek s svetovalcem in to je to. Hodila sem na 2 predavanj, neki motivacijski in kako iskati zaposlitev. Potem dela nisem dobila, rekla sem, da pošiljam prošnje naokoli in, da nihče noče študentke, ki še občasno hodi izpite polagat in nima vozniškega izpita. Svetovalec je malo zamižal na eno oko, poleti mi je pa moral dati mir, ker sem imela prakso in sem bila ''zaposlena'' Wink Nato sem bila dalje redno vpisana. Preden se dalje vpišeš na fax (izpolniš vse obveznosti, ki jih prej nisi, pa si morala pavzirati), pa se greš izpisat iz baze na zavodu in prosiš za potrdilo, da ti ga dajo, da nisi več prijavljena kot brezposelna pri njih, ki ga neseš na fakulteto ob vpisu (pri nas na faxu so to zahtevali). Pa pri Vzajemni se moraš potem odjavit oz. zamrznit pogodbo o zavarovanju.

Urediti si moraš še dodatno zavarovanje pri eni od zavarovalnic, jaz sem bila pri Vzajemni, in ko sem plačala 1. položnico sem bila tudi dodatno zavarovana.

Na sociali pa je rekla, da če nisem podnajemnica ali kaj podobnega, da nimam dokaza da sem sama v gospodinjstvu mi je trgala podporo in sem prejemala 130€, medtem ko v MB-ju je znanka prejemala polno (cc 250) in prav tako živela pri starših in vse. Odvisno od svetovalca, kako te odobrava.

Upam, da boš rešila vse.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 17:44
Povezava do prispevka
Aja, pa še to...jaz sem aktivno iskala zaposlitev, pa sem poslala vsega skupaj ene 3 prošnje (zakaj bi, če nisem imela namena se zaposlit) in v vsaki napisala, da iščem delo za določen čas, za prilagojen urnik, ker pač poleg študiram po bolonjskem študiju, kjer so vaje obvezne Big smile Itq me ni nihče hotel ... niti odgovorov nisem prejela. Sicer pa delo si na koncu tako sami iščemo in ne oni.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 17:56
Povezava do prispevka
AngelEye hvala... Ampak pri meni je rekla svetovalka, da se ne morem prijavit v bazo, dokler sem vpisana na faks in da za vpis v bazo (na Zavod) potrebuje mojo izpisnico iz faxa, prej me ne more vpisat. Unhappy
Izpisat se iz faxa ne mislim, ker bom dokončala letnik... tako da mi drugega ne preostane, kot to kar sem že napisala.
Imam pa že urejeno obvezno in dodatno zavarovanje, oboje plačujem.
0
Nazaj na vrh
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 18:37
Povezava do prispevka
Ne razumem, zakaj se ne bi mogla vpisati na Zavod, če pavziraš, saj kot pavzerka ne boš imela statusa študenta, ne? Mogoče je to spet kakšna nova fora za zmanjšanje odstotka brezposelnih  Se bom še malo pozanimala.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
Ninelle09
Starost: 37Pridružen: 7. sep 2009Prispevkov: 45Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 19:40
Povezava do prispevka
To sem tudi jaz tupila tisti ženski, pa je zmajala z glavo in rekla da ne, da MORAM prinest izpisnico iz faksa in da me potem lahko vpiše. Priznam, da me je šokiralo... Ker tega tudi jaz nisem do sedaj nikjer zasledila, da se ne moreš prijavit na Zavod, če si vpisan na fakulteto in star še ne 26.
Povedala sem ji tudi, da pač ne mislim pustiti študija in kaj mi torej svetuje v tem primeru, pa je rekla da ne ve. Mi je ponudila redno zaposlitev, najdem naj jo na lastno pest. OK, to ne bo problem... na dan poslat 50 prošenj vsem bankam, zavarovalnicam, razne odvetniške pisarne itd, če to ne, potem mi ostanejo še trgovine z oblačili (z živili ne bi delala, ker sem že in toliko se pa tudi ne mislim pregarati, sploh ker potem ne bom imela nobene energije za študiranje).
 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 20:53
Povezava do prispevka
Kolikor sem sama seznanjena s tem, si lahko vpisana na faks in redno zaposlena, vendar nimaš nikakršnih ugodnosti, ki jih imajo študentje (npr. boni, bivanje v ŠD ipd.). Posvetuj se tudi v študentski svetovalnici (osebno, po tel. ali e-mailu) Smile
0
Nazaj na vrh
Ic3PrIncZ
Starost: 39Pridružen: 9. okt 2004Prispevkov: 3133Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. sep 2009 21:02
Povezava do prispevka
Moj fant je tudi eno leto pavziral in se je brez problema vpisal na Zavod za zaposlovanje.Potem se je s svetovalko zmenil, da pač dela izpite in nima nobene želje dobiti zaposlitve za eno leto, tako dam mu potem tudi ni bilo treba iskati dela. Drugače pa kao iščeš in ko ti kaj najdejo pač rečeš delodajalcu, da nisi zainteresiran. Ta te potem ne izbere in ne rabiš zavrniti dela.

Kar se pa tiče socialne pomoči, pa lahko napišeš da živiš v podnajemu, kjub temu da si doma prijavljena. Če to na obrazec napišeš, naj bi dobila večjo pomoč (~ 230€).

Ne vem pa zakaj bi prijavila samostojno gospodinjstvo.
Light travels faster than sound! This is why some people appear bright until you hear them speak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Prijava samostojnega gospodinjstva
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:

Preberi še


Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.