Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Spremenjena formula/sestavine Alverde jojoba

Pojdi na stran 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2008 14:52
Povezava do prispevka
Jaz sem pa zelo žalostna. 3 jojobe sem kupila na zalogo, potem ugotovim, da je bila vmes ena z neue rezeptur, ostali dve sta pa v sicer stari embalaži, vendar je točno tale serijska številka gor.
Eno sem odprla in primerjala z "originalno". Dala sem oba kupčka skupaj na roko in se v novi voha alkohol.  
 
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 41Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 23. maj 2008 14:57
Povezava do prispevka
Jaz sem šla tudi v DM po eno na zalogo, vsa vesela vzamem staro škatlico in doma ugotovim, da je v stari škatli krema z novo sestavo. Najrajši bi jo nazaj nesla. Pra.
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
Bonbonchy
Starost: n/aPridružen: 11. jan 2007Prispevkov: 1097Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. maj 2008 14:20
Povezava do prispevka
Ti jo kar nesi nazaj. Meni so brez problema zamenjali.
 
Drugače pa sem jaz že odkrila nadomestek za jojobo in sicer Alverde dnevno kremo za zrelo kožo s pasijonko . Smrdi podobno kot jojoba, konsistenca je tud takšna "pocasta" vendar manj kot jojoba. Sestavine pa so tudi tam-tam :).
 
 
Sestavine stare jojobe:
Inhaltsstoffe°*° Gereinigtes Wasser, Glycerin, Jojobaöl, Traubenkernöl, Olivenöl, Palmitinsäure, pfl. Stearinsäure, Fettalkohol, Fettsäureester, Sheabutter, Xanthan, Vitamin E
 
Sestavine pasijonke:
Gereinigtes Wasser, Sojaöl, Glycerin, Sheabutter (aus kbA),Zitronensäureester, Palmitinsäure, Stearinsäure, Fettalkohol, Maisstärke, Mandelöl, Jojobaöl, Passionsblumenöl, Sanddornfruchtfleischöl, Fettsäureester, Magnesium-Aluminiumsilikat, Seidenproteine, Hibiscus Protein, weißer Tee Extrakt, Sojakeimextrakt, Mischung etherischer Öle, Vitamin E, Zitronensäure, Natriumcitrat, Polysaccharid-Gemisch.
 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 24. maj 2008 21:16
Povezava do prispevka
inga je napisal/a
Jaz sem šla tudi v DM po eno na zalogo, vsa vesela vzamem staro škatlico in doma ugotovim, da je v stari škatli krema z novo sestavo. Najrajši bi jo nazaj nesla. Pra.


Evo, meni se je zgodilo enako. Sem videla v dm-u v hali A še stare embalaže, kupim, da bi jo shranila v hladilnik. Pridem domov, odprem in povoham, in me na rit vrže. Obup! Kar nos me je zapekel, zadeva je res full alkoholna! Sem mislila, da pretiravate, ampak tole je zdaj res alko-bomba.

Jo bom nesla nazaj, pa se skušala spomniti še kakšnega zabačenega dm-a, da dobim še kakšno staro.

To je tipičen primer naravne kozmetike (raje alko kot kakšen konzervans), kjer bi raje videla, da je notri kakšen "bav-bav" paraben kot alko. Ker zdaj s to novo različico nimam več kaj početi. Šla jojoba papa ... Nadomestila jo bom s hladno stiskanim olivnim oljem in oljem grozdnih pešk.

Sicer je ok še olivna (dnevna in nočna), ampak tako kot ta, ki jo omenja Bonbonchy, zame ni zamenjava, ker vsebuje eterična olja.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. maj 2008 21:20
Povezava do prispevka
Te je fejst zadel a? Big smile No, zdaj lahko naredimo kak jojoba žur, bomo vse pod klopco ležale po petminutnem ovohavanju 

Tale olivna, a je samo "ok" ali "zelo dobro nadomestilo"? :D 
0
Nazaj na vrh
cekincek
Starost: n/aPridružen: 9. jul 2005Prispevkov: 29Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2008 21:13
Povezava do prispevka
Pasijonka zame ni ok zamenjava, ker vsebuje shea butter, ki meni totalno izsuši kožo. Preizkušeno večkrat, z različnimi proizvodi različnih proizvajalcev in v različnih mešanicah (tudi 100% sem poskusila).
When in doubt, be kind.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2008 21:57
Povezava do prispevka
quote:a2ed5d8f31="Lai Ming"Te je fejst zadel a? Big smile No, zdaj lahko naredimo kak jojoba žur, bomo vse pod klopco ležale po petminutnem ovohavanju 

Tale olivna, a je samo "ok" ali "zelo dobro nadomestilo"? :D 


Ja, skor sem bila za kak konkreten žur, ja (sem skor pod mizo padla).

Ne, zame ni, ker je kar konkretno odišavljena, čeprav se hitro razdiši (eterična pač). Kot že rečeno, bom, kadar bo kriza, nanesla olivno olje ali pa iz grozdnih pešk.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Bonbonchy
Starost: n/aPridružen: 11. jan 2007Prispevkov: 1097Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2008 22:20
Povezava do prispevka
Tanja, zakaj pa so tale eterična olja tak bav-bav? Tole pasijonka kremico sem zdaj ene 3x nanesla čez noč pa mi ful paše. Sicer je malce mastna (kot stara jojoba), ampak čez noč me to pač ne moti.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2008 22:26
Povezava do prispevka
Eterična olja dražijo kožo, jo iritirajo Smile

Heh, Tanja, potem predlagam, da vse prihranimo alko jojobice za naslednje PL srečanje
Sem pa čisto zgubljena, kar se tiče zamenjave in imam vsak večer grozne težave, kaj naj nanesem.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 27. maj 2008 22:28
Povezava do prispevka
Hja, koristna vsekakor niso in glede na to, da je jojoba (bila) skoraj zdravilo za razne ekceme, izpuščaje, razpokano, razdraženo ali kako drugače poškodovano kožo, zdaj odpade zaradi alkohola, ostale Alverde pa zaradi eteričnih olj. Za to gre.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
neleja
Starost: 36Pridružen: 28. jul 2004Prispevkov: 2678Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2008 18:33
Povezava do prispevka
Kaj ta krema s pasijonko je drugače ok - mislim to da nima sestavin ki bo povzročale mozolje? Kaj eterična olja dražijo kakršnokoli kožo ali pač "samo" tisto ki je občutljiva na ta olja?
 
 
Tanja, kje dobiš hladno stiskano olivno olje in olje grozdnih pešk?
Ko hodiš pojdi zmeraj do konca... (T.Pavček)
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2008 18:54
Povezava do prispevka
nikapika je napisal/a
Nisem Tanja, tako da upam, da ne zameriš, ker
se štulim v tole temo, ampak mislim,da bi obe olji lahko imeli v
trgovinah za bio hrano oz. drugimi naravnimi izdelki, npr. v Celju je
taka Biotopic, pa še ena v centru, za katero se ne spomnim imena.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
princ3ss
Starost: n/aPridružen: 24. nov 2007Prispevkov: 67Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. maj 2008 20:07
Povezava do prispevka
Sploh naj zdaj kar umanejo tisti "sensitiv" napis, ker po vsaki zdravi pameti alkohol in občutljiva koža pač ne gresta skupaj!!!
just me;)
0
Nazaj na vrh
alex
Starost: 38Pridružen: 15. maj 2006Prispevkov: 220Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. maj 2008 14:10
Povezava do prispevka
@princ3ss
apsolutno se strinjam! mislim, kaksen bulls***! sicer meni jojoba ni odgovarjala ampak vem da je bila zelo dobra krema. to je res grozno....unicili so popolnoma dober izdelek pa se nategujejo ljudi. kako lahko dajo novo kremo v staro embalazo in ne spremenijo opisa sestavin. to bi jih ziher lahko tozili.
my god, these kind of things piss me of!
body modification is my life
0
Nazaj na vrh
sasska
Starost: -14Pridružen: 4. apr 2006Prispevkov: 2974Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 29. maj 2008 15:07
Povezava do prispevka
Kakšna pa je razlika v embalaži nove in stare kreme? Bi ju ločila po vonju? V našem dm-u imajo še zihr stare zaloge. Grem jutri pogledat.

Edit:
Sem že prebrala. Je bil šok prevelik ,da bi šla takoj vse brat
.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Spremenjena formula/sestavine Alverde jojoba
Stran 8 od 15
Pojdi na stran 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.