Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Parfumi, dišave za dom

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 10:19
Povezava do prispevka
Ker planetke zelo lepo dišimo ne dvomim o tem da nas dišave spremljajo tudi doma in v avtu. Kaj vse uporabljate, katere izdelke priporočate in katere odsvetujete?

image file name: 2k6f119df2f3.jpg
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 10:40
Povezava do prispevka
V avtu uporabljam lavandino vrečko iz L'Occitana.  Drugače doma pa kakšne dišeče svečke. polti kaj bolj svežega - citronka, lavanda, pozimi bodo pa cimet, vanilija, pečena jabolka...
Kupujem pa jih v Rutarju.
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 12:40
Povezava do prispevka
Jaz pa odrežem kos filca (lahko obliko npr. zvezdice, da je lepše), ga nakapam z eteričnim oljem ter obesim v avto, med oblačila, kamorkoli.
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 12:55
Povezava do prispevka
mojca, super tema, s katero sem si sama že velikokrat razbijala glavo.
sama bi zelo rada našla način za diskretno odišavljanje stanovanja, ki bi bilo hkrati tudi v funkciji "razsmrajevanja" vonja po hrani, ki se neizogibno packa po stanovanju še več ur po kuhanju (kar je pri meni vsak dan). problem pa je v tem, da mi večina sintetičnih odiševalcev (v obliki sprejev, praškov, dišečih svečk ipd.) zelo smrdi in me ponavadi od njih začne boleti glava (boljša polovica je na to še bolj občutljiva).
tudi pri kvalitetnih in dragih linijah dišav za dom, npr. L'Occitane, so mi le redke njihove svečke ali spreji dovolj naravni in dišeči, da bi jih kupila, so pa seveda precej dragi.


nekatere niche dišavne znamke, še posebej znana je npr. Diptyque (saj so najprej izdelovali dišave za dom, in šele kasneje pričeli s parfumi), ima bojda sveče, ki krasno odišavijo stanovanje za vsako priložnost in so tudi krasnega, preprostega dizajna, tako da so tudi v estetski užitek. to linijo dišavnih sveč nameravam gotovo enkrat podrobno raziskati.





zanimive sveče ima tudi znamka erotičnena perila in parfumov Agent Provocateur, morda primernejše za zapeljive trenutke - svečki Strip in Tease (po vonju prve je pred nedavnim izšel istoimenski parfum Strip)









http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 14:39
Povezava do prispevka
Katja, pa vonj po svečkah ostane ko jih ugasneš?

Livvy, super ideja!

Malina, tudi mene boli glava od sintetičnih dišav, sploh kakšni ambipur v vtičnici ali v avtu so obupno glavobolni in smrdeči. Ni mi jasno kako ljudje preživijo več ur v takšnih prostorih.

Jaz za nežno odišavljanje doma uporabljam trenutno putpuri, ki je v skledi na mizi (vonj med+vanilija, kupila v novi trgovinici Alenka v Europarku, ki ponuja kar nekaj dišav).

Imam tudi kocke L'occitane kandirano sadje  in so krasne.  Ampak sprej pa mi je preveč močen vonj (če bi hotela ubiti vonj po hrani)
image file name: 2ke2b9e954c5.jpg

V avtu pa imam v mošnjičku dve kocki vanilija in je zelo blag vonj. Morda bi bil ta sprej ok za prekrivanje vonja po hrani v stanovanju?
image file name: 2k1373cef321.jpg             image file name: 2kaddd19bc1a.jpg

0
Nazaj na vrh
petka
Starost: 46Pridružen: 18. avg 2004Prispevkov: 4637Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 15:24
Povezava do prispevka
Pri nas je ta čas dišalo po kitu in barvi 

Najraje odprem vsa okna in si tako obetam sveži zrak, ampak ob prihajajočih hladnih dneh to ne bo mogoče v takem obsegu kot doslej. Največji problem je gotovo kuha in ko bo okno zaprto bom preizkusila kak vaš nasvet  V avtu sem uporabljala zadevo, ki jo je opisala LIVvy.
Za ta Diptyque sem že marsikje slišala. To pa je potrebno le uvoziti, kajne?
L'occitane se mi zdi kar blizu.

Kaj pa uporabljate za wc školjko/ wc prostor
Jaz že nekaj časa prav nič in le 1x tedensko res dezinficiram vse površine pa je. Prej se je za dišavnimi pripomočki vedno nabiral vodni kamen
0
Nazaj na vrh
xtinax
Starost: 15Pridružen: 15. mar 2004Prispevkov: 4071Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 17:31
Povezava do prispevka
V avtu uporabljam L'Occitanove kocke v platneni vrečici, v stanovanju pa nič - včasih sem veliko uporabljala L'Occitanove svečke, vendar moj  ne prenese vonja po svečah. Na srečo imam kuhinjo popolnoma in daleč ločeno in drugje v stanovanju ni vonja po hrani (kuhinjo pa pač prezračim).
0
Nazaj na vrh
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 25. sep 2007 19:16
Povezava do prispevka
jaz zelo rada uporabim cimetovo olje mmmm

Locitanovo svečko pa mam mimozino pa se mi zdi da da zelo malo vonja od sebe, jaz ga sploh ne voham

v avtu pa sem najraje da ni nič, ker mi je hitro slabo.

najhuje mi je ko ma kdo v avtu to dišavo, pa po možnosti greje pa pune piha v tebe , bruham!!



0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. sep 2007 8:49
Povezava do prispevka
Če bo katera uvaža Diptique se ji z veseljem pridružim.

Petra, za WC jaz vedno kaj drugega kupim za školjko, včasih pa je tudi brez vsega. Še najboljše se mi zdijo tiste gel zadeve ko refilaš obešenko. Za kopalnico/WC pa nimam posebnih dišav, razni temu namenjeni spraji itak ne pridejo v poštev.
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. sep 2007 9:25
Povezava do prispevka
tudi jaz nimam v kopalnici nobenih dišav ali WC osvežilcev - te stvari meni vedno bolj smrdijo kot dišijo (enako kot karkoli dišečega za v avto, tega pa že od nekdaj sploh ne prenesem, me začne takoj blazno glava bolet). razen tega, da 1x na teden celotno kopalnico zdrgnem z nekaj kombinacijami čistil ;), drugih sredstev ne uporabljam.

tudi jaz bi se pridružila naročanju kakšnih finih dišavnih sveč , če se bo kdaj komu dalo, moram pa opozoriti, da so cene kar zasoljene, npr. pri Diptyque-u po 45 € za 190 g svečo:

http://www.ausliebezumduft.de/kosmetik_produkte.php?cPath=40_53&products_id=2400

imajo pa dišavne sveče tudi mnoge druge parfumske znamke, npr. Annick Goutal, L'Artisan Parfumeur, Bond No. 9, Lorenzo Villoresi, Parfums de Rosine ipd., nekaj te ponudbe se da videti na nemški prodajni strani Aus Liebe Zum Duft:

http://www.ausliebezumduft.de/index.php?cPath=40


http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 26. sep 2007 9:33
Povezava do prispevka
Jaz tudi ne uporabljam dišav kopalnici.  kopalnico ščistim kar s paro, diši pa tako po deodorantih in parfumih. 
0
Nazaj na vrh
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 26. sep 2007 19:48
Povezava do prispevka
Kadar že dišavim, uporabim naravna eterična olja, vendar ponavadi samo v bolj mrzlih mesecih. Včasih zaradi težav s sinusi uporabim kaj svežega, npr. meto, sivko, evkaliptus, rožmarin, včasih kakšno mandarino ali že pripravljene mešanice dišav (vendar ne sintetičnih).
Kakšne parfumske sveče si še nisem omislila, ker se bojim, da bi bil vonj premočan oziroma preveč "parfumski", poleg tega ne vem, kako bi se skombiniral moj parfum in parfum svečke... sama pa itak skoraj nikoli nisem brez njega. Mogoče ravno zato ne pogrešam dišavljenja doma.
V kopalnici tudi jaz ne uporabljam ničesar. Od smrekic za avto pa mi postane slabo, najhujša je vanilija.
0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. okt 2007 16:36
Povezava do prispevka
Včeraj sem v City Parku v L'occitane slučajno dobila še nekaj produktov z vonjem vanilije za dom. Načeloma se ta linija ukinja baje.  Kupila sem parfum za dom in je res krasen. So imeli pa samo enega 2007, na ostalih je pisalo leto uvoza 2005. To se meni zdi rahlo prestaro.

Imajo enega ultra smešnega prodajalca, ki se obnaša kot mestna damica, jaz sem komaj zadrževala smeh ko me je stregel. Mi je na vsak način želel podturiti tudi 2 sveči ker dobim potem eno z vonjem marcipana zastojn. Je bil kar užaljen ko mu ni uspelo. Akcija je sicer fina če imaste rade njihove sveče.
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. okt 2007 16:38
Povezava do prispevka
mojca, si morda videla tudi že nove parfume, ki naj bi prišli ven ravno zdaj enkrat?

drugače pa sem s tem prodajalcem že imela opravka. prijazen in uslužen, je pa definitivno eden bolj smešnih gejev, ker kar malo preveč nežno govori in maha z rokicami
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. okt 2007 16:46
Povezava do prispevka
Novi so mislim da štirje, testerje imajo kar pri blagajni postavljene. Prenovljenih starih linij (npr vanilija) pa še ni.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Parfumi, dišave za dom
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.