Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Blefaroplastika - operacija očesnih vek

Walter
Starost: 55Pridružen: 17. avg 2007Prispevkov: 1Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. avg 2007 21:14
Povezava do prispevka
Zanima me če ima kdo izkušnje z operacijo povešenih očesnih vek?
Ker imam problem z njimi in me ta poseg zanima bi prej še
preverila izkušnje pacientov. Priprave, zapleti in težave med in po posegu,
okrevanje, kje je bil poseg opravljen ... skratka čim podrobnejši opis.
 
Walter
0
Nazaj na vrh
integer
Starost: 62Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 2Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. jan 2008 11:31
Povezava do prispevka
Živjo !

Vidim da tale tema ni prav obiskana, ker sem tudi sam iskal odgovore na vprašanja že lansko leto. Sedaj pa je napočil trenutek odločitve, tako da imam že dogovorjen termin v marcu, takrat pa ti bom lahko povedal kaj več, če seveda posega nisi že opravila.

Pozdrav, B!

 

0
Nazaj na vrh
integer
Starost: 62Pridružen: 14. jan 2008Prispevkov: 2Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2008 21:38
Povezava do prispevka
Zdravo !

Operacija je za mano !

Dva tedna sta že mimo, videz vsak dan malce drugačen, končni rezultat verjetno viden šele čez čas.

Pozdrav, B

 

 

0
Nazaj na vrh
1A
Starost: 41Pridružen: 7. mar 2006Prispevkov: 2365Kraj: vedno nekje vmesStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2009 23:17
Povezava do prispevka
Obujam temo
Mama ima željo da bi si dala odstraniti odvečno kožo na vekah, to ji je priporočila tudi oftamologinja in ji povedala da bi ji zaradi zdravstvenih razlogov (zmanjšano vidno polje) to plača zavarovalnica. Ji pa je rekla da ji operira to kar ona - oftamologinja, kar mi je kar malo čudno, saj ona ni kirurg in ne vem čisto kako bi to bilo.
Kake izkušnje?
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2010 17:09
Povezava do prispevka
Nimam izkušenj z operacijo a tudi sama imam povešene veke in razmišljam o posegu.
Koliko sem uspela prebrati na internetu je nezapleten postopek, pogosto ga delajo v lokalni anasteziji in se rana hitro celi, tako da po nekih 5ih dneh si že normalno med ljudmi.
Vsekakor bom šla na posvet, upam pa da se bo še kdo oglasil, ki ima dejanske izkušnje :).
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2010 20:51
Povezava do prispevka
A da je tako enostavno? Jaz sem se ravno zadnjič spraševala, če bom čez 20 let sploh še kaj videla mimo kože 
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 10:26
Povezava do prispevka
Ja, tudi meni se poveša koža na vekah, ampak ne razmišljam o posegu.
Drugače pa to res počnejo oftalmologi. Če operira sivo/zeleno mreno, potem ne vidim razloga zakaj ne bi tudi veke. Baje, da se naredi dva reza v obliki ribe, odstrani odvečno kožo in zašije skupaj.
Si predstavljate, da malo preveč kože odstrani in ne moreš zapreti vek.  
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 10:33
Povezava do prispevka
Raje ne
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 10:41
Povezava do prispevka
Madeira*, ma neeeee. Tisto spodaj je bil hec. Veš, da obvladajo. Če bi mi kaj rezali, bi sigurno dala operirati in zašiti oftalmologu. A veš kako majhne šivčke znajo narediti.  
Jaz pa opažam, da gubam čelo, ker se mi povešajo veke. Kot da bi z mišicami čela odpirala veke.   
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 10:44
Povezava do prispevka
Ma ja, saj vem
 
Sem mislila, da je to veliko bolj zapletena operacija. Tole zdaj pa mi je dalo misliti in zelo možno, da se bom v prihodnosti (čez 15 let ali več) res kdaj odločila za ta poseg. Me pa zanima, ali se kaj vidi šiv in če so potem vek kaj bolj občutljive.
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Ketka
Starost: 46Pridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 1541Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 11:10
Povezava do prispevka
Hmm, pomoje da ne. Koža na vekah je res zelo zelo tanka.  
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2010 15:09
Povezava do prispevka
Hehe, nevem kako enostavno je, baje pa da ni zapleteno.
Kar se tiče šivov, se jih baje ne vidi, ker delajo na pregibu z najtanjšim "sukancem" in se baje sploh nič ne pozna. Po operaciji ti šive prelepijo s strip obližem, po parih dneh grejo pa šivi že ven.
Postopek naj bi celo opravljali ambulantno, enostavno omrtvičijo veko in akcija.
 
Mene tudi full mika in razmišljam ampak ne zdaj, ko sem nosečka.

Pa glih danes sem si za štos odprla nov varčevalni račun pri banki, sem že pogruntala, da bo sklad za vse bodoče (morebitne) operativne lepotne posege.
 
0
Nazaj na vrh
Layla_
Starost: 39Pridružen: 16. okt 2005Prispevkov: 4694Kraj: Vedno na sončni strani...Status:Offline
Objavljeno: 11. dec 2010 16:58
Povezava do prispevka
Uuu, to bi bilo pa tudi nekaj zame. Čeprav nikoli nisem razmišljala toliko o tem, ampak se nekako sprijaznila...

Koliko pa stane ta operacija?
Spogledljivost pristoji le srečni ženski.
(Honoré de Balzac)
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 31. jan 2011 18:05
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

Lena je napisal/aŽivjo babike.

Dobila sem napotnico za popravo vek, pa me zanima, ali mi lahko priporočite kakšnega dobrega plastičnega kirurga, ki te posege opravlja na napotnico.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
BojanI
Starost: n/aPridružen: 23. mar 2006Prispevkov: 6Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 31. mar 2011 10:13
Povezava do prispevka
Zdravo !

Sam sem 'operacijo' opravil točno pred tremi leti. Če odgovorim glede cene je blo to takrat 1000 Eur verjetno tudi danes ni dosti drugače. Šivi se ne vidijo, glede tega ni težav. Je pa veka bolj suha kot je bila prej tako da je občutek pri zapiranju malce drugačen.
V mojem primeru se na eni veki stvari niso izšle kot bi se morale na kar sem tudi takoj opozoril ( na prvem pregledu po 14 dneh ), gre pa za to, da ta ribji rez ni bil narejen tako kot bi  moral biti.

Prav te dni razmišljam, da bi se zopet oglasil na tej kirurgiji in predlagal določeno korekcijo,  da ne rečem reklamacijo.

Če razmišljate o tej operaciji bi predlagal da s tem ne čakate, kajti odstranit 10mm kože ali le 5 je bistvena razlika, če želite dober rezultat. Mislim da je pri meni nastal problem pri tej veki prav zaradi tega odstranit je blo treba 11 mm kože.

Ali pa je bil kirurg nespreten ? Vsekakor bi v bodoče zahteval natančno razlago glede reza, kje in kako bo potekal. Malo me je presenetilo, da si v mojem primeru kirurg ni pomagal s tem, da bi si rez zarisal, tako bi kasneje lahko naredili kontrolo njegovega dela.

lp, Bojan
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Blefaroplastika - operacija očesnih vek
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.