Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Arganovo olje

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Lena
Starost: 122Pridružen: 6. jul 2004Prispevkov: 3778Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2007 14:33
Povezava do prispevka
Jaz imam Baleino kremo z arganovim oljem, pravzaprav je bolj serum. Sestavine ima kar dobre, je pa sicer super lahka kremica. Žal ne uporabljam samo te, da bi lahko govorila o kakšnih učinkih, ko jo nanesem pa je občutek na koži izredno prijeten. Žal ne morem prepisati sestavin, ker je škatlica že strohnela v smeteh.....
Pozdravček, Lena

http://lena1.moj-album.com/
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2007 18:33
Povezava do prispevka
Gre za hranljivo olje, ki bo zagotovo ustrezalo suhi in zelo suhi koži in ima klasične lastnosti olj oz. maščob - torej da kožo nahranijo. Zatorej, če imate suho kožo, lahko izberete katerokoli olje: olivno, arganovo, avokado, jojoba, mandelj, grozdnih pešk ... da vseh ne naštevam.
Na čudežne učinke pa kar pozabite, pa seveda nikar ne nanašajte, če je vaša koža mastna oz. nagnjena k nečistočam. Če bi rade kakšen dodaten pozitiven učinek, raje uporabite olje, ki ima še kakšne aok. notri - npr. olivno, grozdnih pešk, pšeničnih kalčkov ...
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
poly
Starost: n/aPridružen: 22. maj 2004Prispevkov: 30Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2007 20:10
Povezava do prispevka
Kar se tiče tega olja, lahko povem, da je fenomenalno in meni se ne zdi predrago sploh pa ne za čisto 100% olje. Je tudi za mastno kožo in zelo dobro celi akne, predvsem tiste mozoljčke, ki si jih napravim sama (praskam in praskam).
Res je fantastično, imam enk ten, nič sivkast in po dolgem času zelo lepo kožo, da pa ni porcelanasta je pa dejstvo in je dejstvo da nikoli ne bo. Jaz ga toplo priporočam, za vse vrste kože. Tudi za mastn,. najbrž ste že slišale "With oil against oil".
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2007 20:17
Povezava do prispevka
Ej, če pa tole zdravi spraskan obraz, potem pa to moram nabavit.  Hvala za informacijo. 
0
Nazaj na vrh
Amidala
Starost: 44Pridružen: 13. jan 2006Prispevkov: 6Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. dec 2007 0:30
Povezava do prispevka
Jaz mam tole olje. Uporabljam za nego las namesto maske. Napacam si gor in zavijem v folijo ter imam čimdlje časa gor. In je čudovit. naredi tako lepe mehke in voljne lase. res pa je, da smrdi ko hudič . Na obrazu sem ga samo ene parkrat poskusla za OCM metodo (čiščenja obraza). Koža je bila potem tako gladka, samo vonj me odbija, da bi še poskušala. Tako da sedaj uporabljam raje olivno olje.
Priporočam
0
Nazaj na vrh
irena
Starost: 20Pridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 5210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. sep 2009 18:44
Povezava do prispevka
Ker sem slučajno našla podatke in našla tole staro temo, bom malo osvežila zadevo:

V domači berberski tradicionalni lekarni je tonajbolj plemenito in bogato olje tudi v vsakodnevni uporabi, tako zanotranje kot za zunanje zdravljenje. Že dojenčke mažejo s temoljem, da jih zaščitijo pred zunanjimi vplivi. Oljenje telesa jetudi starodavna ayurvedska indijska terapija za zdravljenje, ker dajetelesu energijo in dobro počutje. Masaža z Arganovim oljem morabiti blaga – učinkuje na hujšanje, čvrstost kože in sprostitevhrbta. To olje se lepo vpija v kožo in ne pušča mastnih sledi. Jeeno od najpomembnejših olj za pomladitev kože in zdravi razne kožnebolezni. Visoka vsebnost vitamina E (dvakrat več kot v oljčnemolju) deluje kot močan antioksidant. E vitamin je pomemben tudi zarazvoj in vzdrževanje funkcij živčnega in mišičnega sistema.Arganovo olje vsebuje več kot 80 % mono in polinenasičenihmaščobnih kislin, ki dobro delujejo pri revmatskih inkardiovaskularnih obolenjih, nevtralizirajo proste radikale inščitijo vezivna tkiva, spodbujajo in aktivirajo kisik v celicah,izboljšujejo možganske zmogljivosti in pozitivno delujejo na jetrain prebavo. Visoka vsebnost linolenske kisline pomaga pri uravnavanjuholesterola v krvi. Raziskave so pokazale, da 16 g (2 veliki žlici)Arganovega olja zagotavlja celodnevno potrebo esencialne linolenskekisline.  

Za en liter olja je potrebno približno šestnajstur ročnega dela in okrog 40 kg sadežev. Ker so oreščki zelo trdi,jih berberske žene še vedno trejo ročno s kamni. Oreščki imajopo tri jedrca in iz svežih jedrc se hladno stiska to hranljivo olje,ki ga izjemno priporočamo.

Nasveti zauporabo Arganovega olj v prehrani:

V prehrani je dodatek k jedem potem, ko so žeskuhane na sopari, pražene ali pripravljene na žaru. Pri mesu aliribah zadošča nekaj kapelj Arganovega olja. Kombinacija Arganovegaolja in limoninega soka je izvrstna kot preliv za solate.

Nasveti zauporabo Arganovega olja za nego obraza in telesa:

  • Za vse vrste kož priporočamo zvečer nežno masažo obraza s krožnimi gibi, če paje koža suha tudi zjutraj.

  • Za suhe, lomljive lase brez leska, priporočamo nanos olja na celotno lasišče. Pustite ga 30 minut, lahko pa celonoč, nato ga umijete z blagim šamponom. Lasje postanejo sijoči in čvrsti.

  • Za lomljive nohte priporočamo nego enkrat tedensko. Za 15 minut potopite roke v mešanico Arganovega olja in limoninega soka, ki naj bosta v enakem sorazmerju.

  • Razpokane ustnice namažete z arganovim oljem in jih nežno masirate (eno z drugo).

  • Po  kopanju ali tuširanju priporočamo oljenje telesa z nežno masažo. Kožo tako nahranite, ji dodate vlago, postane bolj čvrsta, elastična in žametna.

  • Za piling (odstranitev poroženelih celic s kože) priporočamo uporabo Arganovega olja enakomerno pomešanega s soljo iz Mrtvega morja.


Ta projekt zasluži vso našo podporo za ohranitevčim večjih površin poraščenih z Arganovim drevesom, da bi takoobdržali ta zelen pas pred vrati puščave.



SPECIFIKACIJAARGANOVEGA OLJA

Maščobne kisline %
Nasičene maščobne kisline: 14
Palmitinska kislina  5
Stearinska kislina

PolinenasičeneMaščobne kisline: 
Linolna kislina 37
Alfalinolenska kislina <0,6

Mononenasičenemaščobne kisline:
Oleinska kislina 43,5

Steroli
Schottenol 48
Spinasterol 42
Delta 7 Avenosterol 5
Sigmastra-8,22-dien 5
_________________  mg/kg
Tokoferoli 720
Polifenoli  60
Steroli 3200
Triterpeninski alkoholi 1800



0
Nazaj na vrh
kajjazvem
Starost: 46Pridružen: 7. maj 2008Prispevkov: 102Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. sep 2009 11:30
Povezava do prispevka
Zasledila sem ga v novem Lecrec letaku med prehrano. Drago je kot žafran.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 9. nov 2009 12:13
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:


cristallyne je napisal/a
Za kako kožo bi bilo pa arganovo olje primerno? Je katera že probala?



BibaXs je napisal/a
Meni je v Melvitini trgovini rekla, da je
arganovo olje primerno za suho in krhko kožo ter da se rabi tudi za
zdravljenje lomljivih nohtov in suhih las.



(še ena nova 'čudežna' sestavina btw. ...)
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. nov 2009 19:02
Povezava do prispevka
Mja, to pa res, sploh v zadnjem času.
Jaz bi rekla da je izključno za suho kožo, ne priporočam tistim z problematično, ker je komedogeno. Obstajajo tudi druga olja, lažja in predvsem cenejša.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. nov 2009 20:25
Povezava do prispevka
Točno tako,kot je napisala Dow.Arganovo olje vsebuje največ oleinske maščobne kisline,ki je zeloo komedogena,tako,da za suho kožo je to olje ok. tisti z mastno kožo pa no way.
Meni je ternutno No-1 olje granatnega jabolka,ki na moji koži ni komedogeno in mi je idealno.
Meni mašijo pore svetlinovo olje,olivno olje(dobim ene mini bunke),kokosovo olje,olje pšeničnih kalčkov,sojino,koruzno olje.
Odgovarjajo pa mi Jojobino,Šipkovo(čeprav ,če ste nagnjeni k aknam ga ne priporočam),lešnikovo olje je super pa seveda granatno jabolko zmaga.
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2009 8:31
Povezava do prispevka
Jaz sem ga prejšnjo zimo uporabljala po telesu, ko sem imela kar konkretne težave s suho kožo. Mi je ustrezalo, ampak je res zelo drago in bom po njem znova posegla le, če bom imela spet hude težave s suho kožo. (Do takrat pa raje kaj cenejšega, enako kvalitetnega in po možnosti še prijetno dišečega Smile )
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
cokolina
Starost: 38Pridružen: 11. dec 2006Prispevkov: 726Kraj: koperStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2009 17:55
Povezava do prispevka
Jaz sem prebrala da naj bi mastni koži škodla olja ki se v pori strdijo, bolj gosta kot so večja je verjetnost. Jaz sem poskusla arganovo olje in je dosti redkejse od olivnega in avokadovega. Namazala sem ga cez mozolje in meni jih je neverjetno hitro zacello. Res da na vsakega vpliva drugače ampak splača se provat, ker njegove protivnetne lastnosti hvalijo že povsot. Testi so tudi dokazali da vsebuje 90% več vitamina E kot olivno olje in da so bli nasadi drevesa proglašeni za rezervat, rastlina pa preko UNESCOta za naravno dediščino. Vseboval naj bi fitosterole, ki naj bi celli vnetja, ranice itd itd.

Bo pa kdo povedal kaj več...Mene zanima predvsem to, če je res da maši pore, ker sem nekje brala da hladno stiskana olja antioksidantna kot so to naj nebi mašila pore, ker se v pori ne strdijo....hmm?
0
Nazaj na vrh
flamingo123
Starost: -14Pridružen: 2. sep 2008Prispevkov: 430Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2009 19:08
Povezava do prispevka
Očitno ti arganovo olje odgovarja,če ti celi mozolje.Ni pa drugače nič specialnega,samo kozmetične firme so našle spet eno "eksotično" čudežno sestavino pa še iz Maroka je.
Pri oljih pogledaš sestavo maščobnih kislin najbolj problematične so oleinska,stearinska,palmitic,myristic kisline te naj bi bile najbolj problematične in arganovo vsebuje oleinsko,ki je komedogena in to zelo.Pa to,da so bili nasadi proglašeni za rezervat ne igra nobene vloge.Saj šipkovo ali lešnikovo olje sta tudi dotalno lahka pa nekatei posamezniki dotalno zacvetijo,nekaterim pa blazno odgovarja.
Pa olja so olja(maščobe) pa naj bodo še tako hladno stisnjena in če imajo ljudje mastno kožo in jih uporabljajo v 100% koncentraciji  si za moje pojme koži ne delajo nobene usluge,ker imajo že tako dosti svoje maščobe.Pomojem so za mastno kožo bolj pomenbni vlažilci in antioksidanti recimo nepozebnik-Witch Hazel(brez alkohola),kot pa maščobe.
Jaz sem si o arganovem olju prebral na Beauty Brains forumu ,tem osebam osebno še najbolj verjamem(ustanovitelji foruma so znanstveniki,kemiki,ki delajo za kozmetične firme,ampak je forum neodvisen ) in so napisali,da ni nič bolj posebnega od ostalih olj.S fitosteroli so pa nasplošno bogata vsa rastlinska olja še posebno recimo sojino itd..
Ja pa tako,vsaka kože drugače odreagira,če ti odgovrja ga uporabljaj ane.Sem spet malo zašel
0
Nazaj na vrh
MV
Starost: 44Pridružen: 8. jun 2006Prispevkov: 113Kraj: PrimorskaStatus:Offline
Objavljeno: 20. jul 2010 17:17
Povezava do prispevka
Arganovo olje ni komedogeno. Lahko naštevate kar želite kaj ima notri, pa vseeno ne maši por. Verjetno bo res odvisno od tega kako gosto ali redko je in ali je hladno prešano ali ne.
Jaz sem se sama 10 let ukvarjala z mojimi mozolji , uporabljala ali skinoren ali deacneal ali effaklar K in Garnier Total fresh, ter si umivala obraz z nekomedogeno penico za obraz pa je moja koža vseeno bila kar naprej mozoljasta, poleg tega pa je zaradi premalo hranilne kreme in teh protimozoljnih sredstev postala še tako suha, da sem bila že čisto obupana. Če pa sem si dala kakšno bolj hranilno kremo gor, sem imela pa takoj izbruh mozoljev. No zdej se pa mažem z arganovim oljem že 1 mesec 2x do 3x na dan, vsakič po 1-2 kapljici in so se mi zmanjšale pore, precej manj mozoljev imam, zdrav lesk in nič več suhe kože. Poleg tega celoten obraz izgleda bolj nepet in zato mlajši. Tudi mimična gubica, ki jo imam med obrvmi, se je pomanjšala in podočnjake imam iz kakršnega razloga že, manj izrazite. Meni je res super. Sem pa dobila to v Mercatorju in piše gor, da je hladno stiskano in bio. Je pa postavljen med ostalimi bolj specialnimi olji in ne med kozmetiko, ker gre sicer za 100% arganovo olje, ki je v prvi vrsti namenjeno uživanju.
Bi pa še nekaj priporočala tistim (samo puncam), ki imate mozolje. Pijte metin čaj. Niža namreč testosteron, ki lahko v primeru, da ga je preveč, povzroča aknasto kožo. Pa tudi manj kosmate boste, če je problem v hormonih (meni sicer na to slednje ni vplivalo, tako da sem se zgleda samo bolj po očitu vrgla ).
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 20. jul 2010 21:46
Povezava do prispevka
Super, MV, da si našla "recept", kako si pomagati in ga delila z nami. Thumbs Up Res, brala in slišala sem že veliko pričevanj o raznih oljih, ki bi naj delala čudeže z mozoljaste kože, pa tudi nasprotna pričevanja, ko so se ljudem po negi z olji pojavili še hujši mozolji kot prej. Veliko je odvisno po moje tudi od tega, ali je mozoljasta koža suha, mešana ali mastna, zrela ali najstniška (mastna že a priori ne prenese olja) in tudi od samega olja, ker vsa ne bodo odgovarjala vsakomur. Treba je najti pravega.

To o metinem čaju je tudi dobro vedeti - jaz tudi zmeraj pijem zelišče čaje, različne. Največkrat ravno meto, meliso, lipo, koprivo in zeleni čaj Smile
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Arganovo olje
Stran 2 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Fauci je dejal, da ne ve, od kod se je vzelo pravilo o socialni oddaljenosti dveh metrov, priznal pa je tudi, da ni bilo študij, ki bi priporočale maskiranje otrok.