Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Glivično vnetje nožnice (kandida)

Pojdi na stran 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57
Baby
Starost: n/aPridružen: 11. mar 2005Prispevkov: 2553Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2012 20:58
Povezava do prispevka
Meni se jetudi zgodilo podobno. Mislim, da si lahko tudi od kakšnega gela porušiš ravnovesje. Meni se recimo zdi kot vnetje,ampak ne pri nožnici, ampak tam kjer uriniramo. Je neprijeten občutek, kot vnetje, malo srbi ipd. Tako, da je možno da je od kakšnega gela za umivanje,
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2012 0:11
Povezava do prispevka
Meni kopeli sploh ne pašejo in imam celo revolucijo tam spodaj v smislu bolečin in srbenja... Tako da se v bistvu nikoli ne kopam, ampak samo tuširam. In še to tako, da ne uporabim gela za tuširanje tam okoli, ampak res samo vodo. Kako hitro je malo gela zraven, že začne srbeti.
 
Itak pa, da imajo sluznice drugačen (nižji) pH kot koža, da jih že to ščiti pred vdori mikroorganizmov. Zato taki in drugačni geli za tuširanje niso ok za umivanje intimnih predelov, saj porušijo to ravnovesje in se glivice veliko lažje in hitreje "razbohotijo" :(.
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Elani
Starost: 33Pridružen: 20. mar 2011Prispevkov: 289Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2012 8:20
Povezava do prispevka
Sej z aumivanje uporabljam lactacyd, ampka sem res fan kopeli. Sej te kopalne krogle in podobno sem upustila. Edino kar mi ne povzroča neprijetnega občutka je kopalna sol. tako da občasno (beri: 1x na 3 mesce) uporabim to Smile
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2012 8:42
Povezava do prispevka


Tanja je napisal/aUmivam se z navadnimi geli za tuširanje ali tekočimi mili za roke in nimam nikoli nobenih težav.

Na srečo tudi nimam težav. Za intimne predele uporabljam kar gel za prhanje, edino med menstruacijo mi nekak bolj paše intimni gel.

Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
Baby
Starost: n/aPridružen: 11. mar 2005Prispevkov: 2553Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2012 18:33
Povezava do prispevka
Sej nekateri geli res niso dražeči, večkrat so celo intimni geli zastrašujočih sestavin. Jaz sem si z Alverde gelom za tuširanje tudi umivala intimni predel, pa ni bilo težav. Me pa je nadražil spet babylove. Sem opazila, da se mi je babylove gel verjetno pokvaril,ker je spremenil vonj?
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2012 23:52
Povezava do prispevka
Punce, o intimni negi na splošno, nadaljujemo tukaj: klik. Wink
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Aischa
Starost: n/aPridružen: 3. feb 2010Prispevkov: 59Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 18:32
Povezava do prispevka
Tudi jaz sem po več kot enem letu spet staknila vnetje! Unhappy Zato sem šla v lekarno po Canesten kremo in tabletke. Zdaj pa me nekaj zanima...ali je normalno, da mi je čez dan iz nožnice pritekla raztopljena tabletka?? Ker na navodilih nekaj piše, da če pride kaj tabletke na hlačke, da si jo je naslednjič potrebno vstaviti globlje. Vendar jaz sem si že danes tabletko vstavila kolikor globoko je šlo.
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 18:47
Povezava do prispevka
Ja, pride nekaj ven. Vsaj meni je, ne glede na to kako globoko sem dala. Ampak je vseeno delovalo.
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 19:10
Povezava do prispevka
Popolnoma normalno je, da pridejo ostanki tabletke ven, saj se raztopi zgolj učinkovina, pomožne snovi pa morajo nekako prist ven, sploh če je nožnica bolj suha. Meni je zadeva običajno prišla ven šele čez en dan. Tako da imej en dnevni vložek, ker zadeva par paca.
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
Aischa
Starost: n/aPridružen: 3. feb 2010Prispevkov: 59Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2012 19:18
Povezava do prispevka
Hvala za odgovore! Wink
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 13:04
Povezava do prispevka
Iz teme Kontracepcijske tablete:

tincekmandarincek je napisal/a Ali je prenehanje jemanja tabletk edina rešitev zame? Ali se da to neprijetnost še kako drugače premagati?


Če paziš na uravnoteženo prehrano (čim manj sladkorja, bele moke, kvasa...), nosiš zgolj bombažno spodnje perilo, ki ga tudi prekuhavaš, zračna oblačila, piješ zadostne količine vode, se ne umivaš z agresivnimi mili oz. z geli, ki nimajo primernega pH, se tuširaš in ne kopaš, ne uporabljaš (odišavljenih) vložkov, tamponov, itd.; pa imaš kljub temu še vedno težave, ti pomoje ne preostane drugega, kot da: a) zamenjaš tabletke in upaš, da bo bolje; b) jih prenehaš jemati.
Priporočam v branje tudi celo to temo, je sicer zelo obsežna, ampak notri se nahaja precej koristnih informacij .


Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 14:02
Povezava do prispevka
S katerimi tabletkami pa bi lahko zamenjala Logest? - Mislim da je ginekologinja tabletke izbrala tudi glede na mojo težo...
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 14:50
Povezava do prispevka
To je pa vprašanje za tvojo ginekologinjo, sama ne vem kakšna je sestava različnih KT in kako ta sestava morebiti vpliva na (ne)pojavljanje vnetij.
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 15:21
Povezava do prispevka
Qlaira so novejše, vsebujejo estradiol namesto etinilestradiola in imajo različne odmerke hormonov in se nekako poskušajo prilagajati naravnemu ciklusu ženske. Spadajo med nizkodozne, kot Logest in Yasminelle, samo da so malo boljše.
Obstajajo pa še KT samo z enim hormonom, progestagenom, za vse tiste, ki ne prenašajo estrogena (Cerazette).

Najboljše pa je biti brez. Tinčekmandarinček, kar je povedala Teatime, drži. Če se ti bodo po vseh ukrepih:
- bombažni vložki ali menstrualna skodelica namesto plastičnih vložkov in tamponov,
- bombažno belo perilo,
- zdrava prehrana (in pijača), omejiti sladkor oz. kar ukiniti, zamenjati izdelke iz bele moke s polnozrnatimi, pirinimi, brez kvasa, rjavi riž namesto belega ...
- kvalitetno intimno milo ali umivanje samo z vodo,
- vzdrževanje flore z vaginalnimi kapsulami ali kremami (Vitagyn C, Floragyn, Gynophillus, Multigyn, Lactogyn itd.)
... še vedno pojavljale težave, potem je najbolje, da prenehaš s KT. Na kondome se čez čas navadiš, nekateri tudi manj "žulijo".
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 15:28
Povezava do prispevka
- Lunette sem uvedla v svojo uporabo prejšnji mesec - prav zaradi vnetij.
- Bombažno perilo nosim vedno (zelo redko tangice).
- Umivam samo z vodo.
- Kapsule imamo občasno (ko ne morem več in grem  ginekologinji prosit za pomoč).

Glede prehrane se še nisem obremenjevala, ker sem bila vedno zdrava in pred jemanjem tabletk tudi nisem imela nikoli nobenih vnetij ali kakeršnih koli problemov tam spodaj.

Ali meniš Lenccy, da bi lahko Logest menjala z Qlaira tabletkami in ali so brezplačne?
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Glivično vnetje nožnice (kandida)
Stran 52 od 63
Pojdi na stran 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Raziskovalci so našli več dokazov, da ima suhi post (postenje brez hrane in tekočine) izjemen vpliv na splošno zdravje.