Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Izsušena povrhnjica

Pojdi na stran 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20
Tulipan
Starost: 42Pridružen: 14. dec 2007Prispevkov: 2935Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. sep 2010 19:14
Povezava do prispevka

bubica10 je napisal/a
Sem pa jaz tudi imela čisto izsušeno kožo, vsak puder se mi je zluščil in je grozno zgledalo. Nabavila sem si kremo Vichy Nutrilogie 1, sicer je namenjena suhi koži, ampak meni super odgovarja. Moja koža je tudi nagnjena k ogrcem in kakemu mozolju, ampak po tej kremi nimam težav (mogoče kak ogrc več, to je pa tudi vse) pa jo uporabljam že kak mesec.
 


Podpis, ta krema je pozimi moja obvezna oprema . Sicer občasno na obraz zvečer nanesem tudi malo olivnega olja, kar je tudi odlična prva pomoč.
Live and let live.
0
Nazaj na vrh
vodika
Starost: n/aPridružen: 4. jan 2007Prispevkov: 52Kraj: ljStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 13:30
Povezava do prispevka
Hvala punce,

vendar moj problem ni suha koža. Moja koža je (še ni), ampak bo čez kak mesec, dva , zaradi zime in ogrevanj dobila izsušeno povrhnjico. Sicer imam mešano do mastno, odvisno od letnega časa in pa zelo izpostavljeno podkožnim, bolečim mozolje in tudi drobnim kot rekacija na kreme z veliko maščobe in hranljivosti.

Trenutno je moja nega zelo slaba. Samo odstranim si makeup z nekim gelom od neutrogene. Niti tonika ne uporabljam trenutno. Na vsake tok pa se namažem s kremo, ker me po pranju zateguje. Uporabljam zelo različne kreme, ker imam veliko testerjev (melvita, la roche posay, nuxe, bio beaute). Nekaj časa sem si obraz mazal tudi za aloe vera gelom od hawain tropic v zeleni barvi, sem mislila, da bo okej za tako kožo in poglej izbruh mozoljev :(((

Trenutno sem tako jezna, da ne uporabljam nič, in mi zato puder tok bolj grozno izpade na koži brez podlade. Prosimnej mi ena k ful obvlada pomaga. To sem slišala, da večina naravne kozmetike vsebuje eterična olja, ki za tako kožo niso fajn, vendar jaz si zelo želim naravno kozmetiko posebej brez parabenov in raznih naftnih derivatov.

In pa seveda velik plus bi bil tudi zmerna cena do 30 evrov.

Punce hvala za odgovore.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 14:17
Povezava do prispevka

vodika je napisal/aSamo odstranim si makeup z nekim gelom od neutrogene.

Mogoče je tudi ta kriv, da imaš bogo kožo; ti geli proti nečisti koži znajo biti agresivni. Poskusi mogoče s Schellerjevim - granatno jabolko ali pa Alverde Waschcreme Heilerde (ne vem, zakaj ne najdem ocene KMM-ju, vem, da ima dobre ocene).
 
vodika je napisal/a Niti tonika ne uporabljam trenutno.
 
Poskusi tale tonik - Kahne hamamelis, punce so ga pohvalile, meni je tudi super. Ali pa mogoče tale - Natyr zeleni čaj.
Pa mogoče bi bilo dobro, če bi si naredila piling, ki pa spet ne sme biri agresiven; meni je npr. super John Masters Organics Jojoba exfoliating cleanser super (je pa res, da je okoli 30€). Pa Aok Seesand Peeling mit Tee & Ginseng Extrakt je tudi dober.
Tole mi pade na pamet, upam, da me katera še dopolni.
 
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 28. sep 2010 14:20
Povezava do prispevka
Strinjam se z Dominiko, da ne prenese vsaka koža (izključno) naravne kozmetike. Tudi moja je taka. Sčasoma sem spoznala, da je bolje vztrajati pri preverjenih "varnih" kremah, ki nimajo naravnih sestavin, kot kasneje zdraviti/odpravljati posledice, ki ti jih naredi naravna kozmetika, če ti slučajno ne odgovarja. Premisli o tem.

Tvoja koža utegne biti zmedena od preizkušanj vseh teh testerjev. To nikakor ne more biti dobro.  Poskusi z nečim, kar bo lahko in vlažilno. Si poskusila olivno olje? Tanek nanos pred spanjem. Od tukaj naprej najdeš še nekaj predlogov za lahko, vlažilno kremo. Naj te ne zmoti, ker gre za temo Mastna koža, saj se izsušena povrhnjica lahko pojavi pri vseh tipih kože.
Prav tako naj te ne zmoti, če na kremi piše, da je za suho kožo, če po sestavinah deluje primerna zate. Povezano s tem ti priporočam branje članka Resnica o kozmetiki - 1. del in 2. del.

Če uporabljaš matirne in dolgo obstojne pudre, ti znajo ti še bolj izsušiti povrhnjico, zato razmisli o pavzi z MU, dokler si ne urediš nege obraza vsaj delno.


Ker sem vmes šla jesti, vidim, da je področje čistilnega gela in tonika pokrila že Bubica. a
Nazadnje urejeno 27. feb 2015 8:57; skupaj popravljeno 1 krat
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 28. sep 2010 14:42
Povezava do prispevka
Pa še članek o 'naftnih derivatih'.

In še ena, ki ji naravna kozmetika ne ustreza zelo - sicer mi ne dela težav, se mi pa po njej blazno masti koža, tako, da jo uporabljam le zvečer. Trenutno sem sicer na lekarniških (itak skoz menjam in probavam in kombiniram ...).

Vodika, jaz bi ti vsekakor priporočila, da poskusiš s kakšno kremo iz lekarne, sploh dokler imaš tako kožo (citiram iz druge teme):


Tanja je napisal/aPoskusi dobiti testerje naslednjih krem iz lekarn (vse obstajajo v vsaj dveh verzijah; za mešano kožo in suho - naj ti dajo vse, saj boš le tako lahko ugotovil, katera ti najbolj ustreza):
  • Vichy Aqualia Thermal
  • La Roche-Posay Nutritic
  • La Roche-Posay Hydreane
  • La Roche-Posay Hydraphase
  • Eucerin Aquaporin
  • Eucerin Hydra-Balance
  • Eucerin Hydra-Protect
  • Sophyto Mega Omegas (sem piši za tester: info'at'sophyto.si) - to ti najbolj priporočam za ponovno vzpostavitev ravnovesja kože (test).


A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
vodika
Starost: n/aPridružen: 4. jan 2007Prispevkov: 52Kraj: ljStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2010 11:32
Povezava do prispevka
Hvala za predloge, Bom poskusila dobiti testerje, čeprav mi je včas prav smotano it težit za njih, zaradi grdih pogledov nekaterih prodajalk.

Sicer pa. Za odstanjevanje makeupa uporabljam:

Oči - balea dvofazni in mi je ful všeč, sam sestavine ne vem kok so kej fajn
Neutrogena - losjon oziroma mleko for oily skin za odstranjevanje (ni gel sem se zmotila)

Tonika trenutno nimam, ker nimam ideje kerga bi kupila, imela bi pa enga antioksidantnega iin rahlo vlažilnega/nekomodogenega.

lahko vam podam tudi mnenje o nekatreih kremah:
melvita young skin - kar ok, ne povzroča mozoljev, sam verjetno ni proti staranju (imam 26 let)
melvita apricot prvi znaki staranja - mi povzroča mozolje
lierac roza krema super, vendar zelo draga 40 evrov

Trenutno uporabljam tester od:
Avene antirougerous light moisturizing cream za mešano do normalno kožo - zaenkrat kaže ok
Skincode cellular cream za okol očke - super je, sam sestavin ne vem

Tanja tale mail ki si mi ga dala ni veljaven.
Al sm pa jz kej zmutila
Confused
0
Nazaj na vrh
cristallyne
Starost: 46Pridružen: 21. mar 2006Prispevkov: 2686Kraj: NMStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2010 12:40
Povezava do prispevka
info'at'sophyto.si 
 `at` je @

naslov pa je veljaven
"Dve stvari sta brezmejni: vesolje in človeška neumnost. Za vesolje nisem povsem prepričan".(Einstein)
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 14. okt 2010 11:16
Povezava do prispevka
pomarancha je napisal/a

Imam nekaj težav s kožo, pa sem se odločila, da kar "stručkote" vprašam Smile

Torej, moja koža je malo čudna. Na čelu mastna z manjšimi občasnimi mozoljčki (nič pretresljivega), ki jih rajši nebi imela, so pa najbrž posledica frufruja, drugje pa dokaj normalna.

Včasih sem kljub mozoljem imela lepo kožo, ko sem dala puder čez, zdaj pa se mi vidjo neke pikice (namesto, da bi puder zravnal kožo, še poudari neravnost), na čelu pa se mi začnejo lupiti koščki kože Confused

Uporabljam Revlonov ColorStay, spodaj pa kremo Alverde (pozabila kakšna, ima pa tak turkizno zelen pokrovček), ki se mi vpije v kožo praktično takoj, ko jo nanesem. Puder v prahu pa mislim da je Manhattnov.

Kaj delam narobe? x_x

 
Pomarancha, kako pa drugače skrbiš za kožo (čistilni gel, tonik, kakšni peelingi)?
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 14. okt 2010 11:38
Povezava do prispevka
Pomarancha, dobrodošla tudi z moje strani.

Poleg neposredne nege obraza vpliva na izsušeno povrhnjico tudi MU. Sploh Revlon CS zaradi svoje suhosti (da lahko matira kožo, če uporabljaš seveda tega za mešano/mastno kožo) in puder v prahu lahko precej izsušita kožo. Kaj več na temah na Dekorativni kozmetiki.

Vsekakor pa poskrbi za izdatno vlaženje kože s serumi in lahkimi vlažilnimi kremami. Nekaj primerov istih:

- Sophyto Polyphenol Skin Drops
- John Masters Organics Vitamin C Anti-Aging Face Serum
- Melvita Hydrastim Moisturizing Gel
- Essential Care Organic Rose Moisturizer
- Balea Aqua Feuchtigkeits Serum
- Pycnogenol Pycnogenol Gel
- Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel
- Clinians Hydra T Trattamento Idratante Anti-Lucido con Acqua di Mela e Zinco
- 100 % Pure Organic Acai Berry Antioxidant Facial Cream
- Suki Velvet Facial Creme


To so predlogi iz teme Mastna koža, ki so jih omenile članice.

Več kot nam poveš o svoji trenutni negi, lažje ti bomo pomagale.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
pomarancha
Starost: -14Pridružen: 14. okt 2010Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. okt 2010 12:30
Povezava do prispevka
Čistilni gel sem prej imela Garnier Fresh, zdaj imam pa neko Müllerjev sranje (milo, maska, peeling). Mislim, da škode mi ravno ne dela, mi grejo pa na živce pikice, ki ostanejo v laseh ob robu obraza. Tudi tonik imam Garnier Fresh, pa nisem opazila nobenih sprememb, zato sem ga nehala uporabljati.
To je to Smile
Za ColorStay se pa ne spomnim, bom doma pogledala, ampak se mi zdi, da sem iskala nekaj za mešano kožo. Je sicer že druga steklenička, ampak prej mi ni delal takih problemov.
 
Dopis: ravnokar sem se spomnila, da mi je ZELO lepo kožo naredila kremca Vichy Normaderm (ravno berem, da jo zelo grajate). Mogoče bi bilo dobro kaj v tej smeri in brez alkohola?



PS: hvala za dobrodošlico in hitre odgovore




Združena zaporedna posta. Pomarancha, ko boš želela še kaj pripisati, lahko klikneš na Spremeni desno zgoraj pri postu in dodaš v obstoječi post. Tako je vse skupaj bolj pregledno in ni zaporednih postov.
Hvala,
KrvavaMeri

Hvala ;)
Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?
(Douglas Adams)
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 6. nov 2010 12:10
Povezava do prispevka
Citirano iz te teme:
 
teycha28 je napisal/aPred dobrim tednom sem začela vsakodnevno večerno uporabo Paula's Choice 2% beta hydroxy acid gel. Koža po T predelu je še vedno mastna in nečista se mi je pa zelo osušil del okoli ust, po bradi in čeljustni kosti. Tam se mi koža lušči in je tudi na otip izsušena. Uporabljam še Schellerjev gel za čiščenje, Kahne tonik in Avene SPF50. Manjka mi torej neka zelo vlažilna krema, ki bi jo imela za čez dan preko SPF in da hkrati nebi mašila por in mastila ostalih, nečistih delov obraza. Kaj priporočate za nižjo ceno?
 
MeiMei je napisal/a
Jaz v tem primeru ne bi težav reševala s kremo, vsaj ne dnevno. Morda lahko uporabo PC zmanjšaš na vsak drug dan? Ali čez kisline še kaj naneseš (ko se vpije, to je vsaj 30 min)? Jaz bi raje zvečer nanesla kakšno kremo čez kislino in nehala uporabljati PC na predelih, kjer se ti koža lušči. Še boljše kot krema pa se mi zdi kak serum, saj ponavadi niso komedogeni, so pa zelo vlažilni.
 
Nekaj predlogov:
 
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
teycha28
Starost: 34Pridružen: 5. jul 2010Prispevkov: 440Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. nov 2010 12:38
Povezava do prispevka
Hvala MeiMei.

Da bi PC nehala uporabljati po bradi in čeljustni kosti žal ni opcija ker se mi  bodo potem takoj spet spustili mazoljčki. Bom pa probala tole večerno kuro s serumom. Upam da bo pomagalo.
0
Nazaj na vrh
glista
Starost: n/aPridružen: 2. mar 2006Prispevkov: 6141Kraj: Na vrhu!!!Status:Offline
Objavljeno: 27. dec 2010 15:37
Povezava do prispevka
moja koža je juhuuuu!!!! luščim se kot kača. najbolj po licih. rešuje me akamuti avokadovo olje, ki ga obilno nanesem zvečer, če je ravno prilika in volja.  hvala, meri. 
PL POWER!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 9. feb 2011 15:19
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

ribicaa je napisal/aOpažam, da je dosti vprašanj in razprav na temo nega obraza in to na večih straneh, pa sem kar to izbrala in upam, da bo katera planetka pripravljena svetovati tudi meni.

Torej, po vseh prebranih člankih in temah na forumih, je tudi mene malo zaskrbelo, če je moja "nega obraza" sploh primerna za mojo kožo, moja leta...

Stara sem 20 let, moja koža je večino časa normalna, s kakšnim mozoljčkom tu in tam, nič groznega.. Imam pa težavo, predvsem v tem letnem času in sicer to, da je moja koža zelo izsušena. Včasih imam občutek, da je na določenih predelih mastna in suha hkrati.  
Ne vem, kako naj to pojasnim. Zna biti mastna na čelu in bradi, prav tako pa se tam tudi lušči, oz. je zelo suha (govorim za zimo).

Uporabljam večinoma ene in iste izdelke in lahko bi rekla, da je moja nega dokaj skromna.
Za čiščenje obraza - predvsem za make-up, uporabljam Garnier Clean&Fresh (Augen Makeup Entferner Lotion), nasplošno za umivanje pa peno od Cade-e Vere in sicer zeleno.
Kot dnevno kremo uporabljam Garnier Total Comfort, tako za dneve z make-upom (puder Bourjois Healthy mix), kot za tiste brez.
Včasih uporabim namesto te Lipocremo, ki se dobi v lekarni ali kremo, ki jo v lekarni delajo extra za mojo mamo, neke vrste hladilna krema za obraz - vsaj tako mi je pojasnila.
Sestavine te kreme so:
- aqua pro injectione
- eucerolum
- unguentum emolliens
- olivae oleum

-
to ali lipocremo uporabljam tudi za čez noč, čeprav opažam, da moji koži to ni všeč, saj se zbudim mastna, kot bi se pravkar namazala.

Zanima me, kaj od tega bi mi odsvetovale oz. kaj bi novega priporočile.
(Upoštevajte prosim moj ne prevelik študentski žep)

Se opravičujem za dolg post in hvala že vnaprej


Sem pozabila pripisati še za AOK piling, ter za masko, ki jo naredim doma (olivno olje, med, včasih jogurt)

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 9. feb 2011 18:20
Povezava do prispevka
Ribicaa, tvoja koža potrebuje predvsem vlaženje z malo maščobe in piling.

Kaj potrebuje vsaka koža kot osnovno nego?
  1. nežno čiščenje zjutraj in zvečer: čistilni gel ali pena ali krema ali mleko
  2. vlažilni tonik ali emulzijo ali kremo ali hranilno kremo s SPF za čez dan
  3. vlažilni tonik ali emulzijo ali kremo ali hranilno kremo za nočno nego
  4. piling 1x tedensko: vrsta in pogosotst uporabe je odvisna od tipa kože
Torej je tvoja nega za tvojo starost in stanje kože kar ok, edino za čez dan bi ti priporočila kaj s SPF (za zdaj bo 15 dovolj, mislim, da ima tudi Balea že dnevno kremo s SPF 15), 1x na teden piling (idealen bi bil radirka piling) in za večerno nego kakšno izmed hranljivo-vlažilnih, a nemastnih in netežkih lekarniških krem:

Tanja je napisal/aPriporočam linijo Vichy Nutrilogie ali Aqualia Thermal Mineral Balsam ali LRP Nutritic, Hydranorme, Hydraphase Intense Riche, Hydreane Rich.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Izsušena povrhnjica
Stran 15 od 24
Pojdi na stran 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.