Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Suha/občutljiva koža zaradi klorirane vode

Smurf
Starost: n/aPridružen: 16. apr 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. apr 2010 16:34
Povezava do prispevka
...
Nazadnje urejeno 24. apr 2010 7:01; skupaj popravljeno 2 krat
0
Nazaj na vrh
nuuush
Starost: 29Pridružen: 17. avg 2009Prispevkov: 982Kraj: Sevnica/LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. apr 2010 18:32
Povezava do prispevka
Meni je na podobno vprašanje Tanja odgovorila tule. Če bi pa vseeno rad izvedel kaj več, ti bodo pa na pomoč priskočile bolj izkušene. Smile
moonchild
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 18. apr 2010 17:11
Povezava do prispevka
Smurf, pozdravljen in dobrodošel na Planetu Lepote!

Nisi povedal, katero kremo uporabljaš, da ti poslabša stanje?

Ta, da sta te Skinoren in Klimicin tako dražila, je jasno, saj imaš popolnoma porušeno ravnovesje kože (nimaš zaščitnega plašča) že zaradi toliko vode in klora (se sprašujem, kakšni so dolgoročni učinki tega, ker človek pač ni riba in njegova koža ni ustvarjena za to, da bi bila toliko časa v vodi, sploh tako pogosto ...).

Sicer bi bilo zelo priporočljivo, da se preden greš v bazen namažeš s kakšno zaščitno mastno kremo, da ti voda (ki je že sama po sebi izsušujoča, sploh če si tako dolgo notri - da strupenega klora niti ne omenjam) sploh ne bi prišla do kože.

Prehrano imaš zdravo?
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Smurf
Starost: n/aPridružen: 16. apr 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. apr 2010 19:13
Povezava do prispevka
...
Nazadnje urejeno 24. apr 2010 6:58; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. apr 2010 10:49
Povezava do prispevka
Ja, vztrajno ponavljajoče rušenje ravnovesja kože pomeni pospešeno staranje.
Morda za začetek poskusi tako, da uporabiš samo kremo pred plavanjem, po pa izpusti.

Sicer pa je vse odvisno od tega, ali ti krema ustreza ali ne - če se po njej svetiš in ti dela mozolje, potem je premastna za tvoj tip kože. Krema, ki ti ustreza, se takoj vpije, ne pušča mastnih sledi in daje žameten videz ter občutek ugodja.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Smurf
Starost: n/aPridružen: 16. apr 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. apr 2010 16:04
Povezava do prispevka
...
Nazadnje urejeno 24. apr 2010 6:59; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 20. apr 2010 11:43
Povezava do prispevka
Močno klorirana voda gre meni tudi na živce. Sem pa tja si privoščim celodnevno kopanje, ali pa štiriurno in je potem koža čisto drugačna v slabem smislu. Nimam veliko mozoljev, včasih čisto nič, včasih kake dva, tri, ampak od klora se koža grdo izsuši, zateguje, vidni so fleki, ki jih prej ni bilo, ... Brez kreme seveda ne gre. Po kopanju pa se temeljito stuširam in zdrgnem po celem telesu, obraz pa razkužim s alkoholnim tonikom (ki ga imam doma samo za ta namen, drugače no way, da bi ga uporabljala) in seveda čez namažem nekaj konkretnega. Ne predstavljam si, da bi plavanje trenirala vsak dan - morda v kakem Bohinjskem jezeru, definitivno pa ne v klorirani vodi. Morsko vodo pa moja koža obožuje Smile Pod pogojem, da je morje čisto, ker v kakšno kalno vodo niti ne stopim.

Smurf, po moje bi ti koristila vlažilna, nekomedogena, nemastna krema - poglej pri Avene, Clinique. Od cenejših pa mogoče Clinians, Garnier. Za čiščenje kože pa kak blag gel (Scheller) in tonik (Alverde Vrtnica, Garnier roza, Melvita, Kahne Hamamelis ...) . Mozolje pa lepo blažijo/odpravijo tudi kakšna prehranska dopolnila (vitamini & minerali, omega3 - laneno in ribje olje, probiotiki, B-kompleks) pa ustrezna, uravnotežena prehrana. Roaccutane pa zate kot plavalca mislim, da ni prava rešitev - ker ti je poleg klora še dodatno izsuševal kožo. Da ne govorimo še o možnih hudih stranskih učinkih.
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Smurf
Starost: n/aPridružen: 16. apr 2010Prispevkov: 4Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2010 20:15
Povezava do prispevka
...
Nazadnje urejeno 24. apr 2010 6:56; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Lenccy
Starost: 122Pridružen: 14. dec 2009Prispevkov: 1254Kraj: Maribor, KoperStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2010 22:00
Povezava do prispevka
Jaz sem uporabljala kremo Avene Cleanance (brez k-ja), ki je navadna vlažilna krema.
Cleanance K je pa krema s salicilno in glikolno kislino in deluje proti mozoljem, uporablja se jo za čez noč, čez dan pa kremo z zaščitnim faktorjem (tudi najdeš pri Avene - posebne sončne kreme za problematično kožo).

Samo ker ti imaš že izsušeno kožo od klora, ne vem, če bi bila Cleanance K zate dobra rešitev, ker vse take kreme proti mozoljem (s kislinami in/ali retinoidi) izsušujejo kožo. Blažja varianta celjenja mozoljev je tudi z oljem čajevca (ampula Bergland, Sanolabor) ali klindamicin (na recept.)
Mlade oči so svetle luči, ki dolge noči spreminjajo v jutra
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2010 22:45
Povezava do prispevka
Smurf je napisal/aOd Avena sem nekoč imel eno kremo za kotičke ustnic, Cicalfate se mi zdi, in mi je bila super. Tako da me zanima katera Avenova krema bi bila primerna za mojo kožo?

Malo sem bral po forumu, pa sem naletel na zelo dobre odzive glede Avene Cleanance K. Mislite da bi mi ta krema lahko pomagala pri obnovi moje kože in odstranjevanju rdečih madežev?

Poskusi dobiti testerje naslednjih krem iz lekarn (vse obstajajo v vsaj dveh verzijah; za mešano kožo in suho - naj ti dajo vse, saj boš le tako lahko ugotovil, katera ti najbolj ustreza):
  • Vichy Aqualia Thermal
  • La Roche-Posay Nutritic
  • La Roche-Posay Hydreane
  • La Roche-Posay Hydraphase
  • Eucerin Aquaporin
  • Eucerin Hydra-Balance
  • Eucerin Hydra-Protect
  • Sophyto Mega Omegas (sem piši za tester: info'at'sophyto.si) - to ti najbolj priporočam za ponovno vzpostavitev ravnovesja kože (test).
Cleanance K - ja, lahko bi ti pomagala, ampak ker imaš trajno in vsak dan znova poškodovano in 'načeto' kožo zaradi vode in klora, ti odsvetujem uporabo kakršnihkoli kislin.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Suha/občutljiva koža zaradi klorirane vode
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.