Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kontracepcijske tablete

Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2011 19:22
Povezava do prispevka
Punce, poste glede izpuščenih KT sem prestavila v ustreznejšo temo sem, tako da glede nujnih zadev v zvezi s KT nadaljujemo tam.
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2011 19:42
Povezava do prispevka
Sweet666 in Estelle hvala za informacije. Vem da v navodilih vse to piše, ampak nisem si pa predstavljala da imajo lahko že osnovni antibiotiki take učinkovine, tako da se v navodila tabletk niti nisem nikoli poglabljala. Sicer je pa res ja da tudi mene še noben zdravnik ni vprašal po ostalih tabletih.


0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2011 19:45
Povezava do prispevka
Ja, grozljivo, vem. Se pravi vsaka streptokokna angina recimo! Jaz se vedno na to spomnim, ko slišim kje, da je ženska prepričevala moškega, da je redno jemala KT, potem pa vseeno zanosila.
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
unique
Starost: n/aPridružen: 29. jul 2010Prispevkov: 81Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2012 14:56
Povezava do prispevka
Lep pozdravček 
Znašla sem se v majhni dilemi in se obračam na vas, če mi lahko svetujete, pomagate, ...
12.2. sem začela jemati KT Yaz (torej je danes 5. dan jemanja). Zaenkrat nobenih stranskih učinkov, spolnih odnosov od takrat še tudi nisem imela, tako da zaenkrat vse OK. Imam pa drugačne zdravstvene težave. že dvakrat sem bila hospitalizirana zaradi omedlevanja, slabega počutja, vrtoglavice, nizkega pritiska, .... Takrat sem dobila tablete Ditamin (jemala sem jih 2 tedna: eno zjutraj in dve večer). Danes sem imela kontrolo in dobila sem spet Ditamin tablete (2 večer) in zdravljenje traja 2 meseca, potem spet kontrola. Z mojim fantom imava spolne odnose še nekje 8 mesecev in sva se pogovarjala, da bi poskusila brez kondoma (zato tudi sem začela jemati KT). Ker se pa še komaj šolam, si še nosečnosti ne želim POD NOBENIM POGOJEM. Brala sem navodila KT in piše, da lahko antibiotiki zmanjšajo vpliv KT. Kolikor sem se informirala, Ditamin niso antibiotiki, ampak ker previdnost ni nikoli odveč me zanima, če ima katera izkušnje ali znanje glede tega. Ali lahko vplivajo tablete Ditamin na učinek KT? Naj raje počakam in še en čas uporabljam kondom pri spolnih odnosih?
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2012 20:25
Povezava do prispevka
Citiram v novejšo temo:
 
tincekmandarincek je napisal/aŽe zelo dolgo se pripravljam da povprašam o težavi, ki me žuli že dobra tri leta. Sicer ne vem če to spada ravno v to temo - če je katera bolj primerna pa prosim prestavite.

Gre za to, da jemljem kontracepcijske tabletke že dobra tri leta.Sprva sem imela Lindynette 20mg. Zaradi nenehnega rjavega toka, ki ga je spremlja tudi srbečica in pekoč občutek pa mi jih je ginekologinja zamenjala z tabletkami Logest - razložila pa mi je, da so mogoče Lindiynette prešibke zame in bodo Logest malce močnejše. Imela sem tudi različne svečke (Canasten) za v nožnico in Canasten kremo... S to kremo se je dvakrat zdravil tudi moj fant s katerim sva skupaj že skoraj 4 leta - ker naj bi bila možnost, da se na njemu - če bi bilo vnetje - to ne izraža, ga a lahko prenaša name. Odkar imam tabletke Logest rjavega toka ni več, se mi pa še vedno dogaja pekoč in srbeč občutek + rumenkast in skutast izcedek, ki smrdi. Tudi sedaj nimava spolnih odnosov že več kot mesec dni, ker mi je ginekologinja naročila zdravljenje s Canastenom za oba dva meseca.

Zaradi tega posledično tudi v spolnih odnosih ne uživam, ker je ta občutek prisoten skoraj vedno. Pa je fant zelo nežen in gleda tudi name.

Ker sem s spolnimi odnosi pričela pri 16ih letih, sem približno eno leto to doma tudi skrivala. Mami in tatu si nisem upala povedati, ker so me od malega tako učili, da bom imela spolne odnose šele po poroki... in so tudi zelo proti kontracepcijskim tabletkam, ker pravijo da so zelo škodljive. Ne spomnim se točno, vendar mislim da je bilo to lani, ko je eno dekle umrlo zaradi tabletk in takrat sem jih doma spet poslušala kako so strupene... Mama še danes ne razume, da gre lahko tudi kdaj tako narobe kot gre pri meni, ko se tega groznega občutka, ki se ga zgoraj opisala ne morem znebiti, ker ona nikoli v življenju ni imela nič takega - niti približno podobnega.

Imam tudi prijateljico, ki se je zaradi tabletk Lindynette zelo zredila - pa je bila suha kot sem jaz - name tabletke glede debelosti niso vplivale. Ta prijateljica mi je govorila tudi o enem primeru njene prijateljice, ki jo pozna in je tudi imela probleme s tabletkami. Zaradi tega je ona prenehala s tabletkami lansko leto.

Sama zaenkrat problemov, ki bi bili povezani s čim drugim kot je zgoraj opisan nimam. Me pa zanima, tudi vaše mnenje o tem koliko so kontracepcijske tabletke strupene. Iskala sem tudi že kaj podobnega po internetu in tu na forumu, pa se nekako ne najdem.... Sploh je o kontracepcijskih tabletkah kar se tiče glede zaščite veliko več pozitivnih besed, kot besed o njihovi škodljivosti.

Prosila bi, če mi zna katera od vas svetovat kako bi se lahko tega groznega občutka znebila. Menite, da bi morala spet menjati tabletke?

Velika sem okrog 168cm in težka približno 46kg.

Naj dodam še to, da me je mama cepila proti raku materničnega vratu preden sem imela prvi spolni odnos.Dejansko sem bila cepljena s tem cepivom takoj ko se je pojavilo v Sloveniji.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2012 20:50
Povezava do prispevka
Ja, to so vnetja, po mnenju mnogih ginekologov "nič-posebnega-in-nenavadnega-ti-bom-predpisal-recept-za-Canesten". Moja izkušnja: 4 leta sem jemala Diane35 in so se mi pojavljala praktično 2x na mesec . Grozljivka. Čisto sem že bila obupana in poskusila sem praktično vse. Potem pa sem nekaj raziskovala (in mislim da tako celo odkrila PL :)) in ugotovila, da imajo mogoče kaj pri tem tudi KT. V dveh letih, odkar jih ne jemljem več, sem imela zgolj eno vnetje, pa še tisto praktično takoj po prenehanju. 
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2012 21:21
Povezava do prispevka
sedaj uporabljaš kakšno zaščito? ker sem tudi sama že razmišljala o prenehanju jemanja vendar ker niti meni niti fantu ni do kondoma (on pravi da ne čuti niti polovico tistega kar čuti brez, mene pa guma še bolj guli, ker se ne vlaži), se nisem še odločila za to - pa tudi bi rada še končala šolo preden se odločiva za otroka.
0
Nazaj na vrh
cookiesncream
Starost: 40Pridružen: 6. avg 2011Prispevkov: 162Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. feb 2012 21:53
Povezava do prispevka
Strupene niso, zdrave pa tudi ne. Vecina zensk jih normalno prenasa in nima problemov, nekaterim pa povzrocajo tezave, take in drugacne. Vnetja so nemalokrat posledica KT, ceprav ginekologi to zanikajo. Jaz sem med jemanjem KT imela pogosta vnetja, ki se po zdaj prenehanju ne pojavljajo vec. Zaradi nih imam tudi se vedno hormonske tezave. Vedno obstaja manjse ali vecje tveganje, vsaka pa se mora pozanimati kaksna so ta tveganja (menim, da se vecina zensk slabo zaveda vseh moznih stranskih ucinkov in KT jemlje zelo z lahkoto) in sama pri sebi odlociti, ali jih je pripravljena sprejeti. Ker sem sama na lastni kozi obcutila kaksne probleme lahko povzrocijo, bi rekla, da se strinjam s tvojo mamo, a kot sem ze rekla, moras sama pretehtat in se odlocit, kaj je bolje zate.
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 12:26
Povezava do prispevka
tincekmandarincek je napisal/asedaj uporabljaš kakšno zaščito? ker sem tudi sama že razmišljala o prenehanju jemanja vendar ker niti meni niti fantu ni do kondoma (on pravi da ne čuti niti polovico tistega kar čuti brez, mene pa guma še bolj guli, ker se ne vlaži), se nisem še odločila za to - pa tudi bi rada še končala šolo preden se odločiva za otroka.


Ja, zdaj pač uporabljava kondome. Se strinjam, da ni tako fajn (se pa da malo pomagati tudi s kakšnim lubrikantom), ampak proti KT sprejmem kondome katerikoli dan, ker me je ob vnetjih zelo bolelo, pa tudi libido je bil čisto na nuli in si praktično nikoli sploh nisem želela. Tudi suhost nožnice pri tem ni ravno pomagala. Ko sva prešla nazaj na uporabo kondomov, sem se od začetka morala malo navaditi edino na sproščenost med spolnim odnosom, ker mi mehanska zaščita ne deluje tako "baby-proof" kot kemična. Ampak to je pač miselni preskok v glavi. Sicer pa menim, da fantje zaradi tega, ker pač "pol toliko ne čutijo z kot brez" ne smejo odločati o tem, kaj me vnašamo v lastna telesa. Če ne drugega, mu povej, da izguba polovice občutka pomeni, da bo vse skupaj najbrž malo dlje trajalo .


cookiesncream je napisal/aVedno obstaja manjse ali vecje tveganje, vsaka pa se mora pozanimati kaksna so ta tveganja (menim, da se vecina zensk slabo zaveda vseh moznih stranskih ucinkov in KT jemlje zelo z lahkoto) in sama pri sebi odlociti, ali jih je pripravljena sprejeti.


Točno tako . Meni je precej žal, da se ob začetku jemanja o stranskih učinkih nisem dovolj pozanimala, ampak nisem pričakovala, da ginekologi (vsaj po večini) promovirajo tabletke hujše kot herbalife. Ob prenehanju sem imela hude težave (sploh s kožo na obrazu) stanje se šele zdaj, po 2 letih, umirja. Pa nikakor nočem izpasti kot anti-propaganda, vsakemu svoje. Verjamem, da veliko žensk ob jemanju KT sploh nima težav (in sem jim po tihem tudi malo fouš), ampak vsekakor pa menim, da se je treba zavedati vseh potencialnih plusov in minusov, jih pri sebi postaviti na tehtnico ter sprejeti (do sebe in svojega telesa) odgovorno odločitev.
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 12:45
Povezava do prispevka
Ali je prenehanje jemanja tabletk edina rešitev zame? Ali se da to neprijetnost še kako drugače premagati?
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 13:05
Povezava do prispevka
Mislim, da moj odgovor bolj spada v temo glivično vnetje nožnice (kandida), zato sem ti odgovorila tu :).
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
Cama
Starost: -14Pridružen: 20. dec 2004Prispevkov: 1301Kraj: Kraški svetStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 13:12
Povezava do prispevka
Lahko poskusiš s tem, da ne poješ ničesar, kar vsebuje sladkor, belo moko ipd. Ampak pri meni je pomagalo enostavno prenehanje s KT. Jaz sem imela težave s candido vedno samo zaradi KT in nikoli zaradi drugega vzroka. 3x sem prenehala s KT in trikrat se je stanje umirilo. Pred tem mi pa noben Canesten ni pomagal.
www.dlvkos.si
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. feb 2012 13:17
Povezava do prispevka
Brez tabletk si skoraj ne predstavljam več naprej...Pa tudi Canesten - Cama - enako tudi meni ne pomaga. Danes (po mesecu zdravljenja) čutim po ščegetavčku kot bi imela ranico.... Grozno res. Grem na branje teme o kandidi.

Še vedno pa bom vesela kateregakoli nasveta.

0
Nazaj na vrh
ribicaa
Starost: n/aPridružen: 29. jan 2010Prispevkov: 263Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. feb 2012 21:25
Povezava do prispevka
Mogoče malce čudno in smešno vprašanje, ampak me res zanima..

Glede na to, da na tablicah od kontracepcijskih tablet pišejo dnevi, me zanima, ali vseh teh 21 tabletk vsebuje iste količine snovi oz. nekaj v tem smislu (torej ni problem, če sem se zmotila in vzela ponedeljkovo tableto v torek in torkovo v ponedeljek - primer)?

In npr.:
- ker sem zadnje čase kar nekajkrat prestavljala menstruacijo, sta mi zdaj ostali 2 tablici, vsaka ima še po 7 tablet in namesto nove "frišne" tablice najprej porabljam ti dve zaporedoma. Je to OK?

Hvala že vnaprej!




0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. feb 2012 13:58
Povezava do prispevka
V primeru teh "klasičnih" tabletk, ki se jemljejo 21 dni, so oznake dnevov samo za pomoč in ni nič narobe, če zamešaš (ene novejše pa imajo različne barve tabletk z različnimi dozami + neučinkovite za tisti teden "pavze").

Lahko porabiš najprej ti dve tablici, samo ti bo potem spet ena ostala. To imaš potem lahko za rezervo za prestavljanje Thumbs Up




Nadaljevanje teme: Kontracepcijske tablete 2. del.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kontracepcijske tablete
Stran 100 od 100
Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
V razvitih državah se pomanjkanje vitamina B12 običajno pojavi pri dojenih otrocih, katerih matere so vegetarijanke ali veganke.