Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Akne, mozolji, mastna koža

Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
_mucika_
Starost: 32Pridružen: 10. jul 2014Prispevkov: 201Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2014 21:23
Povezava do prispevka

Skinoren sem uporabljala redno, na čisto kožo, sigurno 2 meseca, pa sem imela potem samo zelo suho kožo. Očitno  meni ne odgovarja..

Kje pa kupim salicilno kislino in Belakne? Kako se uporablja?

0
Nazaj na vrh
Starlight
Starost: 36Pridružen: 16. dec 2008Prispevkov: 1869Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2014 21:31
Povezava do prispevka

Belakne je na recept, reci svojemu zdravniku. Salicilno pa kupiš, dobre ocene imata PC liquid in PC gel. Če boš uporabljala Belakne in salicilno, najprej očistiš obraz, po potrebi naneseš tonik, ko se vpije še salicilno, nato pa čez 5-10 min še Belakne. 

“Strive for perfection in everything you do.“ (Sir Henry Royce)
0
Nazaj na vrh
_mucika_
Starost: 32Pridružen: 10. jul 2014Prispevkov: 201Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2014 21:45
Povezava do prispevka

Se lahko ta izdelka kupita kje v naših trgovinah, ali samo na tujih spletnih trgovinah?

Hmm, malo me skrbi, da mi zdravnica ne bo napisala recepta za Belakne kremo, je namreč zelo "zoprna" okoli teh stvari. Imam pa še doma Skinoren kremo, mogoče bi v kombinaciji s salicilno kislino imela drugačen/boljši učinek? :/

0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 11. avg 2014 13:55
Povezava do prispevka

Klik za izdelke PC.smiley

Če zdravnica dela težave, jo zamenjaš. Pač nikoli ne boš vedela, kdaj in kaj boš še potrebovala in ne moreš si privoščiti, da ti nekdo ne napiše recepta, ker se mu tako zdi, ali komplicira, ko je najmanj treba.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
_mucika_
Starost: 32Pridružen: 10. jul 2014Prispevkov: 201Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. avg 2014 18:03
Povezava do prispevka

Imaš prav ja smiley

Se bom odpravila k njej in bom najprej vidla kako bo, če bo dobre volje pa mogoče celo napiše Smile Hvala!

0
Nazaj na vrh
Aion
Starost: n/aPridružen: 9. jul 2013Prispevkov: 511Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. avg 2014 12:04
Povezava do prispevka
Starlight je napisal/a

Spet jaz ... smiley Cca 1 teden uporabljam Belakne in Skinoren in očitno je to dvoje preveč za mojo kožo, ker me zelo zateguje, zelo se lušči, včasih je koža pordela in na dotik me pecej boli. Je to normalna reakcija?

 

Hmm, možno je tudi, da predebelo namažeš. 1 grahovo zrno gela naj bi zadostovalo za cel obraz. Taka reakcija je pogostejša pri ljudeh, ki še niso uporabljali kislin, drugače pa se pojavlja malo manj.

Zame je optimalna kombinacija 2% salicilne kisline (zjutraj in zvečer) in Belakne (samo zvečer) na problematičnih mestih/področjih (absolutno ne samo na mozolj).

In ja, Belakne lahko gre kar takoj na salicilno kislino, ni treba čakati (pri celotni negi se lahko kar načakaš ...).

0
Nazaj na vrh
manca1980
Starost: 44Pridružen: 14. avg 2014Prispevkov: 10Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. avg 2014 0:26
Povezava do prispevka
Pozdravljene punce,
 
že kar lep čas berem PL, po vaših nasvetih sem tudi zelo spremenila nego kože, vendar mi je to pomagalo do določene mere (in sem sicer zadovoljna), vendar pa če ima katera kakšno idejo, kaj še delam narobe/bi lahko spremenila, se toplo priporočam.
 
Imam mastno kožo s pogosto suho povrhnjico, ogrci in aknami. Belakne uporabljam 7 mesecev, v tem času so se podkožni in drugi mozolji zelo zmanjšali, ostaja pa pereč problem ogrcev.
 
Moja nega izgleda takole:
zjutraj:
- Cadeavera pena 25+
- tonik Kahne Hamamelis
- dr. Scheller serum jojoba oil & schisandra (kapljica)
- Avene emulzija SPF 50 / La Roche-Posay anthelios xl anti-shine SPF 50
- Bourjois healthy mix radiance reveal
- korektor She
- Manhattan soft compact powder
zvečer:
- Cadeavera pena 25+
- tonik Kahne Hamamelis
- Belakne
 
Težavi imam dve:
- Trdovratni ogrci, poskusila sem brez suhega pudra, brez avene emulzije, a se tudi po kakšnem mesecu stanje ni izboljšalo. Pred leti sem uporabljala tudi 2% gel PC, a brez sprememb. Mogoče sploh ni kriva nega, ampak sem pač nagnjena k mašenju por... od biločesarkoli smiley
- Druga težava pa je moja svetleča fasada. Hitro, res hitro se začnem svetiti, kljub pudru v prahu. Mislim, da stanje poslabšujejo UV kreme (vse, ki sem jih preizkusila, ne le Avene), saj se brez njih, če sem cel dan doma, svetim manj, vseeno pa še precej. Za silo uporabljam mat robčke, a je premalo. Problem je pa tudi v suhi povrhnjici, ki v povezavi s suhim pudrom izgleda obupno. Včasih si, ko pridem iz službe, takoj obvezno umijem obraz - ne zdržim do večera, nanesem kapljico jojobinega olja in kakšno bolj konkretno kremo (Body & Soul Aloe Vera Tagescreme ali od Avena imam par testerjev za normalno in suho kožo - vse slednje so menda nekomedogene). Potem naslednji dan luske niso vidne, se pa temu primerno spet bolj svetim in tudi vsakič po nanosu katerekoli malo bolj hranilne kreme imam več ogrcev kot sicer. Torej, začaran krog: hranilna krema -> ogrci, brez hranilne kreme -> luščenje povrhnjice. Na Belakne zvečer ne bi kaj nanašala, sem poskušala tako pa so se mi takoj pojavili mozolji (pojma nimam zakaj, ampak tako je žal pri meni, kot da bi izničilo delovanje Belakne). 
Je pa res, da sem si delala redne mehanske pilinge, preden sem začela uporabljat Belakne, zdaj to ni več mogoče, ker je koža preveč občutljiva. In ravno to je tudi težava, ker si zelo težko iztiskam ogrce brez tega, da kožo poškodujem (pa ne mislim na trenutno rdečino, prav povrhnjico snamem in se mi naredi manjša krasta) pa sem lahko še tako previdna.
 
Ve morda kdo, kako dolgo se sploh lahko uporablja Belakne?
 
Razmišljam o tem, da bi preizkusila še katero od teh dveh kremic, vendar moram najprej izvohati tester, ker si ne morem privoščiti dati 20 ali 30 EUR za kremo, ki mi nato ne bi ustrezala.
PC Resist Super Light Daily Wrinkle Defense SPF 30
PC Clear Ultra Light Daily Mattifying Fluid SPF 30
 
Za kakšen komentar že vnaprej hvala. smiley
 
Manca
0
Nazaj na vrh
nuuush
Starost: 29Pridružen: 17. avg 2009Prispevkov: 982Kraj: Sevnica/LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. avg 2014 20:29
Povezava do prispevka

Prijazen pozdrav še od mene! Že lep čas nisem bila aktivna na forumu, ampak v tako kriznih časih se zatekam k preverjenim ukrepom, torej vam. Sicer mi je bedno težiti z enako težavo kot jo imajo punce na 90 straneh pred menoj, ampak jaz tudi po prebranem še kar ne vem, kaj naj.smiley

Za novo leto sem prenehala s KT (Logest), katere sem jemala eno leto in v tistem letu na moji koži niso imele ne dobrega ne slabega učinka. Nečisto kožo imam itak že odkrar nosim modrcsmiley tako da s tem se do zdaj nisem posebej obremenjevala ker sem se vedno tolažila da so to pač najstniška leta in rajši potrpim tistih nekaj deset mozoljev kot pa se spravljam nad kožo s kislinami in podobnim. Zadnji mesec pa je stanje nenormalno hujše; ponavadi sem imela mozolje po čelu in resimo da po licih, zdaj pa po čelu komaj da kaj, po licih malo več, po čeljusti pa je naravnost grozno. Kmečka logika mi pravi, da je zaradi prenehanja s KT (lokacija, timing) in čeprav sem najprej mislila čakati da se umiri, to res ni več za prenašati. Problem nastane pa pri izbiri izdelkov.

- Za čiščenje že od nekdaj uporabljam Alverde kremo za umivanje, kakšni geli in podobno mi čisto preveč izsušijo kožo. Tu sicer ne iščem nadomestka, če pa ima vseeno kdo kakšno boljše priporočilo, le na dan z besedo. Mislim, da si bom nabavila tudi Olay električno ščetko za obraz, saj sem v časih uporabe moje L'Occitaine ščetke imela veliko lepšo kožo.

- Za vlaženje (katerega krvavo potrebujem) imam trenutno hidratantno kremo od Afrodite (Make me beautiful?) - za porabit, ampak mislim, da bom nazaj kupila modri hidratantni fluid od Yves Rocher, ki mi je zelo ustrezal pred nekaj meseci. Kaj drugega me je preprosto strah kupiti ker mi vse maši pore, vključno z PC spf 30 moisturizer, Derma E s hialuronsko, Balea Aqua serum (ki je tako hvaljen) itd. Sem razmišljala o Derma E s čajevcem, ampak sem v dvomih, ker samo olje čajevca mi maši pore (s tem mislim mešanica vode in nekaj kapljic olja kot tonik - instantni izbruhi), LUSHev tonik s čajevcem mi ni odgovarjal, mi je pa super Tea Tree krema od Justa in LUSH Grease Lightning (če se ne motim je tudi v tem tea tree)...

- Od tretmajev razmišljam, da bi kupila PC Anti-Redness Exfoliating solution 2%, ki mi je pred časom že pomagala; sicer ne popolnoma, ampak stanje je definitivno bilo boljše. Skinoren mi je stanje prej poslabšal kot izboljšal, enako Diacneal. Klindamicin mi je meh, po Belakne pa res nočem iti ker nazadnje, ko sem šla k zdravnici zaradi aken, mi je napisala napotnico za dermatologa (kamor nisem šla ker so čakalne vrste nad 1 leto) in rekla da mi ona ne more pomagati.

- Za spf imam nekaj od Mixa, SPF 50, sicer mi (mislim da) ne maši por, ampak mi je grozna konsistenca in vse ostalo, tako da je bolj "glih tok da je spf", sicer pa rabim nekaj boljšega.

- Iščem še primeren tonik, mogoče Kahne Hammamelis? Sem ga že imela ampak nisem opazila ne plus ne minus učinka... Garnier zeleni mi pa tudi maši pore.

Glede hrane, pred časom sem popolnoma izključila mleko in jajca pa ni bilo razlike, sicer sem oboje začela jesti nazaj, ampak to res kakšen jogurt na mesec pa kolikor je v pripravljeni hrani mleka, torej močno dvomim, da bi to vplivalo. Vode pijem veliko, hrana pa sicer ni ravno za v knjigo, ampak ni najslabša, predvsem pa ne zelo drugačna/slabša kot pred poslabšanjem kože...

Pa še to, spremenil se mi je tudi 'tip' aken, tole bo zdajle zelo nerodno opisano... Včasih sem imela tiste kjer se je naredila bunkica, nekaj časa bila tam, potem je dozorel in se dal lepo iztisniti. Zdaj so pa takšni prava redkost, po večini imam takšne precej velike bunkice, ki nastanejo nenormalno hitro (in s tem mislim v enem pop/dopoldnevu vsaj 5 novih) in nekako sploh ne zorijo, ampak so tam dokler jih ne iztisneš. Ko jih, jih samo malo bolj 'dregnem' pa poči in se izstreli v neznano (upam, da bralci tega zraven ne obedujejo). Potem hitro ponikne in pride nova delegacija.

Joj sem se razpisala, se opravičujemsmiley Upam, da ima kdo kakšno odrešilno bilko zame.smiley

moonchild
0
Nazaj na vrh
Aion
Starost: n/aPridružen: 9. jul 2013Prispevkov: 511Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. avg 2014 23:46
Povezava do prispevka

Ne boš verjela, vendar mislim, da je tvoj primer na izi (izkušnje). Torej, ubadaš se s hormonskimi aknami, ki jih boš imela še lep čas - haha (sarkazem off). Hitra in nezdrava rešitev je Roaccutane (absolutno ne priporočam, ker si ženska), pametna in priporočljiva pa je nega in veliko potrpežljivosti (akne so trdovratne in se pač rade vrnejo, če nismo koncizni pri negi). Greva po vrsti. 

Čistilna krema, tonik, 2% PC salicilna kislina (liquid-a se manj porabi), BELAKNE (ki ga nočeš) in vlažilna krema (nekomedogena). Brez Belakne si na kratek in srednji rok v temi, to je dejstvo. Če hočeš lahko na aktivni izbruh namažeš še klindamicin po Belakne. 

Časovni okvir za tole je ene pol leta, da je mir. Postopoma nižaš dozo Belakne in kožo navajaš samo na salicilno kislino.

Upam, da sem povedala kaj, kar ti koristi.

nuuush je napisal/a

- Za čiščenje že od nekdaj uporabljam Alverde kremo za umivanje, kakšni geli in podobno mi čisto preveč izsušijo kožo. Tu sicer ne iščem nadomestka, če pa ima vseeno kdo kakšno boljše priporočilo, le na dan z besedo. Mislim, da si bom nabavila tudi Olay električno ščetko za obraz, saj sem v časih uporabe moje L'Occitaine ščetke imela veliko lepšo kožo.

krema je super, sama je tudi ne menjam; nekomedogena. pri teh ščetkah pazi, da ne bodo gojišče bakterij, vendar priporočam ono malo gumijasto zadevo - face disk? (zmeraj pozabim pravo ime); za razliko od teh ščetk je poceni in prav tako lepo očisti obraz skupaj s kremo.

- Za vlaženje (katerega krvavo potrebujem) imam trenutno hidratantno kremo od Afrodite (Make me beautiful?) - za porabit,

poznam - komedogena, porabi za roke; meni je delala mozolje. priporočam tabelco s komedogenimi sestavinami, nujno. Drugače pa lahko poskusiš s poceni in bolj dragimi kremami. Moja zadnja najdba je Afrodita Oil Control (upam, da je preveč ne hvalim, da se ne spridi).

ampak mislim, da bom nazaj kupila modri hidratantni fluid od Yves Rocher, ki mi je zelo ustrezal pred nekaj meseci (ne poznam). Kaj drugega me je preprosto strah kupiti ker mi vse maši pore, vključno z PC spf 30 moisturizer (obvezno začni s testerji - PC ni tako zlata kot se sveti, nekatere kreme mi delajo mozolje, spet bo treba gledati sestavine), Derma E s hialuronsko, Balea Aqua serum (ki je tako hvaljen - morda bo prelahek ali pa prav dovolj) itd. Sem razmišljala o Derma E s čajevcem, ampak sem v dvomih, ker samo olje čajevca mi maši pore (s tem mislim mešanica vode in nekaj kapljic olja kot tonik - instantni izbruhi) - meni ne dela težav, vendar pa smrdi/iritira, za na dolgi rok to ni, LUSHev tonik s čajevcem mi ni odgovarjal, mi je pa super Tea Tree krema od Justa in LUSH Grease Lightning (če se ne motim je tudi v tem tea tree)... izogibaj se iritantom, pa bo.

- Od tretmajev razmišljam, da bi kupila PC Anti-Redness Exfoliating solution 2% - gre za enako formulacijo kot 2% salicilna kislina liquid, tako da je vseeno, katero kupiš, ki mi je pred časom že pomagala; sicer ne popolnoma, ampak stanje je definitivno bilo boljše. Skinoren mi je stanje prej poslabšal kot izboljšal, enako Diacneal. Klindamicin mi je meh, po Belakne pa res nočem iti ker nazadnje, ko sem šla k zdravnici zaradi aken, mi je napisala napotnico za dermatologa (kamor nisem šla ker so čakalne vrste nad 1 leto) in rekla da mi ona ne more pomagati. Povej ji, da ti ona lahko predpiše Belakne in da 1 leto pač ne boš čakala, ker vsem ostalim pomaga.

- Za spf imam nekaj od Mixa, SPF 50, sicer mi (mislim da) ne maši por, ampak mi je grozna konsistenca in vse ostalo, tako da je bolj "glih tok da je spf", sicer pa rabim nekaj boljšega.

- Iščem še primeren tonik, mogoče Kahne Hammamelis? Sem ga že imela ampak nisem opazila ne plus ne minus učinka... Garnier zeleni mi pa tudi maši pore. Meni je fajn Natura Siberica - oranžni; Kahne Hammamelis je pa prijetna klasika, vendar je hammamelis virginiana tudi iritant - začaran krog, vem.

Glede hrane, pred časom sem popolnoma izključila mleko in jajca pa ni bilo razlike, sicer sem oboje začela jesti nazaj, ampak to res kakšen jogurt na mesec pa kolikor je v pripravljeni hrani mleka, torej močno dvomim, da bi to vplivalo. Vode pijem veliko, hrana pa sicer ni ravno za v knjigo, ampak ni najslabša, predvsem pa ne zelo drugačna/slabša kot pred poslabšanjem kože... Hja, pri hormonskih aknah hrana ponavadi ni faktor, ampak nikoli ne veš, dokler ne poskusiš.

Pa še to, spremenil se mi je tudi 'tip' aken, tole bo zdajle zelo nerodno opisano... Včasih sem imela tiste kjer se je naredila bunkica, nekaj časa bila tam, potem je dozorel in se dal lepo iztisniti. Zdaj so pa takšni prava redkost, po večini imam takšne precej velike bunkice, ki nastanejo nenormalno hitro (in s tem mislim v enem pop/dopoldnevu vsaj 5 novih) in nekako sploh ne zorijo, ampak so tam dokler jih ne iztisneš. Ko jih, jih samo malo bolj 'dregnem' pa poči in se izstreli v neznano (upam, da bralci tega zraven ne obedujejo). Potem hitro ponikne in pride nova delegacija. Hormonske akne, jup.

Joj sem se razpisala, se opravičujemsmiley Upam, da ima kdo kakšno odrešilno bilko zame.smiley Jaz sem se pa kar v tvoj tekst vpisala, upam, da bo berljivo. Gor in dol nisem mogla citirati, ker se je nekdo šalil s 100-timi zapisi nečesa čudnega.

 

 

0
Nazaj na vrh
Aion
Starost: n/aPridružen: 9. jul 2013Prispevkov: 511Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. avg 2014 23:49
Povezava do prispevka
robyhoby je napisal/a

Probaj RENU 28, ki je nekomedogen in deluje na celični ravni. Ne neguje, ampak zdravi.

 

Trolček smiley

0
Nazaj na vrh
nuuush
Starost: 29Pridružen: 17. avg 2009Prispevkov: 982Kraj: Sevnica/LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2014 11:36
Povezava do prispevka

Aion, zlata sismiley

Glede ščetke/gumijaste blazinice - imela sem oboje in mi je ščetka neprimerljivo boljša (seveda sem jo čistila in razkuževala), ampak edino tista od L'Occitain, ki pa je seveda ne prodajajo več, vse ostale so mi grozne. Zato bom poskusila še s tisto Olay nekajkrat na teden, za Clarisonic bom potrebovala pa boljšo službosmiley

Bom ostala pri tej kremi za umivanje (+Olay ščetka v bližnji prihodnosti), nazaj kupila YR fluid (tole namreč, res toplo priporočam), poskusila Natura Siberica tonik, pa pravkar sem naročila še eno flaško PC 2%. Zadnjuh nekaj dni sem še porabljala zadnje kapljice in se mi zdi, da je stanje dosti boljše, lahko pa, da je naključje. Bom ene dva tedna vztrajala samo s PC, če ne bo efekta grem pa res po Belakne. Poročam!

moonchild
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Akne, mozolji, mastna koža
Stran 100 od 100
Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zvezdnice, kot so Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Serena Williams in Emma Stone so na rdeči preprogi zažarele v (kot) poročnih oblekah.