Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

100% Pure naravna linija izdelkov [nega obraza]

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 15:09
Povezava do prispevka
Če je prah je možno da je do zelo majhnih delcev obdelan in zmešan v kremo.
Najbolše bo da greš v knjižnico in si vzameš kakšno knjigo. Mogoče kozmetologija ali pa poglej kakšno seminarsko narejeno iz kemije ali kozmetologije.

Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 17:22
Povezava do prispevka
Zadnji post sem umaknila, saj krši določena pravila portala. Ostalo se bo reševalo med urednico in ostalimi odgovornimi.
Moderatorka Lai Ming
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 17:36
Povezava do prispevka
Žal sem zapis Orce preletela le na hitro in se takoj spravljala odgovarjat z namenom, da ga kasneje malo bolj natančno preberem, ker upam trditi, da je nastal strašen nesporazum. Žal je post takoj kasneje izginil tako da ne morem od trditve do trditve.
Najprej potrjujem to, da sem glede kozmetike nevedna kar je moč videti tudi iz mojih vprašanj, ki so, kot je moč videti, le in zgolj vprašanja in nikakor ne natolcevanje, še manj pa diskreditiranje.
S kozmetiko se ne ukvarjam ne profesionalno ne amatersko, za menoj nihče ne stoji, za omenjeno firmo sem slišala prvič pred nekaj časa in nič nimam proti firmi ne proti lastnikom, ker pojma nimam, kdo so. Ko sem prebrala njihovo stran, sem bila navdušena nad tem, da imamo možnost nakupa naravne kozmetike, in ker moja koža reagira na številne sestavine, sem sestavine preverila z browserji.
Kar vem o Orci, je to, da prodajajo kremo, ki me je zanimala, in ker me je zanimala me je zanimalo tudi to, kakšna je, tako po sestavi kot tudi kvaliteti. Moja vprašanja pa izhajajo iz tega kar je bilo odgovorjeno na moja vprašanja. In še vedno so moji odgovori zapisani kot razmišljanje. Ker razmišljanje tudi je!
Kar je napisano, je napisano zgolj in le kot razmišljanje o sestavinah in kjer so dvomi, so zapisani zgolj in le kot dvomi.
Žal mi je, če so lastniki firme zapise vzeli kot osebni napad, prvič zato, ker ni bilo tako mišljeno, in če tu kaj pomaga, se zato opravičujem, drugič pa zato, ker se mi ne zdi konstruktivno. Na svetu smo zato, da o stvareh razpravljamo in si dvome razložimo ne pa zato, da nekomu, ki sprašuje, grozimo.
Ker imam obiske, bom pisala naprej kasneje, v tem času pa upam, da se tale nesporazum razčisti, ker mi je res žal za vse kar je iz tega prišlo.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 20:42
Povezava do prispevka
No, mi ni dalo miru, in sem spet tukaj čeprav imam goste doma.
Sem prebrala vse, kar sem napisala, in mislim, da ni v mojem pisanju nobenega klevetanja, še najmanj pa klevetanja zastopnika, ki omenjeno kremo prodaja v Sloveniji. Moji komentarji se navezujejo na stran, ki je objavljena v angleščini, kjer je o znamki kot taki tudi več informacij, moja vprašanja glede sestave pa sprašujejo po tem, kako sestava lahko stoji skupaj v obliki kreme glede na to, kar o kozmetiki vem. Če bi odgovore na vprašanja poznala in če ne bi bila kozmetični laik, tega tukaj ne bi spraševala. Za poznavanje dejstva, da se olje v vodi ne meša brez emulgatorjev, in da prah, zmešan z vodo, ne more tvoriti mazljive kreme, pa verjetno ni potrebno biti velik strokovnjak.
Res mi ni jasno, zakaj tak hud napad s strani zastopnika, ki si je vzel celo čas, da je prebral vse moje prejšnje objave in jih komentiral. Kar se mene tiče, ne bi bilo treba, tudi brez tega dejstva priznam in to sama, da se na kozmetiko ne razumem, kar sem v preteklosti tudi večkrat zapisala. Kar pa še ne pomeni, da o njej ne smem razmišljat in postavljati vprašanja, na katera mi lahko kdo, ki se na stvar malo bolj pozna, odgovori. Z namenom, da se prepričam o sestavi kreme, ki me zanima. Ki ni katerakoli krema, ampak krema, ki jo v taki obliki iščem že dolgo časa.
Bi bilo verjetno malo bolj konstruktivno, da bi namesto branja, citiranja in komentiranja mojih objav objavil odgovore na moja vprašanja, strokovno obrazložil, zakaj se motim, če se, in s tem prepričal mene pa tudi druge, da je krema kvalitetna in da so moji dvomi brez osnove. Ali pa vsaj opozoril, da na vprašanja, ki sem jih postavila, pripravlja odgovore in da potrebuje tehnično več časa zanje. 
Ker očitno nisem edina, ki v kremo dvomi. Sem pa tista, ki kreme ni apriori odvrgla zaradi vsebnosti eteričnih sestavin, in ki razmišlja o tem, kaj je ostalo. Ker bi bilo "ostalo" lahko potencialno zanimivo, celo zelo zanimivo. Vendar zapisano kot tako meni nerazumljivo. 
Sem tudi tista, ki sprašuje. Tudi osebno preko maila zastopnika, ki raje kot da odgovori na vprašanja, napada in grozi. Žal se taktika v stilu "napad je najboljša obramba" v situaciji, ko so potrebni argumenti, ponavadi ne obnese. Predvsem zato, ker moje pisanje ni bil nikakršen napad ampak samo radovednost in želja po poznavanju. Je to kaznivo?
Zastopniku pa hkrati javljam, da naj se ne trudi z odgovorom na vprašanja, ki sem jih poslala osebno preden sem postavila vprašanje v to temo, na moj mail, ker me zadeva več ne zanima, ker mi je bilo že odgovorjeno z načinom odgovora. In naj mi oprosti, ker upam razmišljati o nečem, kar je zapisano na deklaraciji, in se sprašujem o sestavinah, ki so navedene.
Tukaj velja še opravičilo Tanji, ki je zagotovo, tako kot jaz, bila poklicana od obložene mize in ki se mora zato, ker nekomu razmišljanje ni dopuščeno, med prazniki ubadati s takimi zadevami.
 
 
 
 
0
Nazaj na vrh
1212
Starost: n/aPridružen: 3. apr 2005Prispevkov: 27Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 23:37
Povezava do prispevka
Pozdravljeni,
 
Čeprav veliko berem forum, malokrat napišem kakšen komentar, vendar tokrat nisem mogla mimo te teme. Mislim, KAJ SE PA GREMO?
 
Tema je namenjena razglabljanju o točno določenem izdelku in ne pisanju kilometerskih postov, kot odvogor nečemu kar se tudi videti ne da. Verjetno se nas večina želi prebrati kaj konkretnega o točno določenem izdelku.
 
Mimogrede bom napisala še svoje skromno mnenje o tek kremici, ki jo imam in pridno uporabljam. Mi nič ne draži kože in ravno nasprotno, zelo odgovarja. Sicer pa menim, da je vsaka oseba individum zase in ne moremo kar posploševati, da je za vse nekaj dobro ali slabo.
 
Še o grenivkinih pečkah (prepisano iz izdelka): ravno grenivkine pečke imajo v tem izdelku Soil Association certifikat. Nimam pojma o sestavinah, znam pa prebrati kaj piše na emabalaži in se prepričati na lastne oči.
 
Še enkrat ponavljam, da si na takšnih forumih želimo (vsaj jaz osebno) strokovne diskusije iz katere se lahko vsi nekaj naučimo.
 
Lepe praznike in srečno 2009 Smile
 
0
Nazaj na vrh
Bonbonchy
Starost: n/aPridružen: 11. jan 2007Prispevkov: 1097Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. dec 2008 9:09
Povezava do prispevka
Galaksija, oprosti, ampak iskreno povedano - sem tudi jaz dobila malce nenavaden občutek ob tvojih postih. Zato pa tudi nisem nič pisala v to temo več od  začetnega posta.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. dec 2008 9:30
Povezava do prispevka
Bonbonchy, zna bit ampak zaradi tvojega mnenja te ne bom sodno preganjala.
Mogoče je res čudno, da se nekdo toliko sprašuje o sestavi kozmetike, meni pač ni, ker so zame sestavine zapisane res čudno. Na policah imam vse preveč izdelkov s sestavinami, ki so moji koži naredile medvedjo uslugo in mačkov v žaklju ne nameravam več kupovati. Se pa že raje namažem po obrazu z olivnim oljem!
Temo spremljam ampak na podobne poste spričo tako hudega včerajšnjega napada več ne bom odgovarjala, bom pa z veseljem vzela na znanje odgovore, ki so povezani s prejšnjimi vprašanji.
0
Nazaj na vrh
Bonbonchy
Starost: n/aPridružen: 11. jan 2007Prispevkov: 1097Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. dec 2008 11:15
Povezava do prispevka
Galaksija, ni bilo mišljeno osebno. Le to, da je mogoče debata v tej temi res mičken "zašla". Razumem distributerja, ki vidi v takem načinu podajanja mnenj izgubo dobička blablabla, in razumem tebe, ki se čutiš prikrajšana za svobodo izražanja in podajanja mnenj. Treba je pač najti eno razumno sredino in ... malce zadihati, preden se klikne "reply" :).

Glede kozmetike - ostajam pri kemiji :).
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 29. dec 2008 23:16
Povezava do prispevka
1212 je napisal/a
Čeprav veliko berem forum, malokrat napišem kakšen komentar, vendar tokrat nisem mogla mimo te teme. Mislim, KAJ SE PA GREMO?
 
Mimogrede bom napisala še svoje skromno mnenje o tek kremici, ki jo imam in pridno uporabljam. Mi nič ne draži kože in ravno nasprotno, zelo odgovarja. Sicer pa menim, da je vsaka oseba individum zase in ne moremo kar posploševati, da je za vse nekaj dobro ali slabo.
 
Kot prvo: če je nekdo tako ostro napaden (in to brez vsake osnove), kot je bila Galaksija, mislim, da ima pravico podati odgovor. Ne glede na to, kakšno je vaše mnenje o tem. Sicer pa naj se ta del debate zaključi.
 
In kot drugo: ja, točno tako je. Vsem koristijo enake sestavine (npr. antioksidanti) in vsem škodujejo slabe (dražeče, citotoksične, fototoksične, oksidantne ipd.). To, koliko vam nek izdelek paše na kožo ne pove nič o njegovi kakovosti. Če dam primer: en silikonski serum, ki vsebuje le silikone, mentol in konzervanse, vam bo dal lahko fantastičen občutek na koži; silikoni bodo poskrbeli za žameten videz in svilen občutek, mentol pa bo prijetno hladil. In na drugi strani vas bo krema s kislinami, ki skrbi za obnavljanje vaše kože in ji da mladosten in sijoč videz in delno zavira nastajanje gub pekla in skelela po nanosu na kožo.
Vsem koristi zdrava hrana in vsem škodujejo trans nasičene maščobe, bela moka, sladkor itd.
Res pa je, da ne ustreza ali ne paše vsem vse na kožo - ampak to nima veze s tem, koliko je izdelek kakovosten. Tudi (nepraženi, seveda) arašidi so vir zdravih maščob, pa imajo nekateri alerijo na njih.
 
In kot že neštetokrat povedano: če mislite, da vam nek izdelek ne draži kože, ne pomeni, da vam je res ne. Pa ne govorim zdaj o izdelkih te teme, ampak na splošno. Draženje je lahko tudi bolj blago kot intenzivna rdečica, srbenje, ekcemi ipd. - kar pa ne pomeni, da se ne dogaja in da svoji koži dolgoročno ne škodujete.
Nekateri pač od izdelkov zahtevajo malo več kot samo to, da jim "paše".
 
Se sploh zavedate (ker se kar naprej ponavljam, pa imam ob kakšnih sporočilih občutek, da nekaterim še vedno ni jasno), da vam lahko "pašejo" in mislite, da "vam ne dražijo" kože izdelki, ki vsebujejo koži izredno škodljive substance? In učinki se pokažejo šele čez čas. Zato imamo na srečo na voljo raziskave in podatke o kozmetičnih (in prehrambenih) sestavinah, da se lahko takšnim sestavinam oz. izdelkom izognemo. Ker dandanašnji uporabnik je (oz. naj bi bil) osveščen, kar pomeni, da hoče in pričakuje kaj več od prijetnega občutka na koži ali dobrega okusa. Hoče kakovostno nego, ki mu bo dologoročno koristila in bo naložba v zdravje kože v pozno starost. Enako velja za hrano: ni dovolj, da je okusno - zanima nas (oz. ponovno: naj bi nas) tudi kaj je notri. Je to natrijev glutaminat, nitriti in aspartam? Ne, hvala - se grem raje pasti na travo za hišo.
 
In ponovno primerjava s hrano: meni tudi junk food blazno paše in se mi tudi zdi, da mi ne škoduje, ampak to ne pomeni, da mi res ne oz. da mi koristi. Bo treba začeti razmišljati malo dlje (na vseh področjih življenja) od tega, kar nam "paše" (konec koncev nekaterim tudi kajenje paše, pa droge, pa opijanje ...) in na srečo imamo danes na voljo nešteto virov in neodvisnih raziskav, kjer se lahko pozanimamo o marsičem. Seveda pa je na vas, ali boste to upoštevali ali gledali samo na to, kar vam paše; pri hrani, kozmetiki, splošnem življenjskem slogu in še čem. Če vam je to edini kriterij. Če ste zadovoljite s tem. Jaz zase vem, da hočem več, pa vem, da nisem edina.
 
Zdaj sem sicer delno zašla, ampak upam, da je jasno, kaj sem (ponovno) hotela povedati. Seveda pa po želji, odločitev je seveda vaša.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 31. dec 2008 17:41
Povezava do prispevka
Tanja, bravo, v luči tega, kar si zapisala, sem tudi spraševala. Če se na vprašanja o proizvodu in njegovih sestavinah raje ne bi odgovarjalo, kriminalec nisem jaz.
Odgovore na vprašanja, ki sem jih postavila, sem dobila, tako da mi je vzrok napada tudi jasen. Včeraj sem naročila zajetno dozo v krepkem trimestnem znesku nekje drugje. Nekje, kjer stojijo za svojimi proizvodi in ne farbajo kupcev s kvazi naravno kozmetiko.
 
0
Nazaj na vrh
karmy12
Starost: 42Pridružen: 11. okt 2008Prispevkov: 47Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. jan 2009 12:00
Povezava do prispevka
Joj marička no

Pa sem se naučila še nekaj novega. Še dobro da kdo direktno napiše in da se razglablja. Da si taki kot jaz mal znanje razširimo in začnemo mal razmišljat

Mene zanima, glede na vaše znanje kako sploh uspete dobit kremo (al pa kakšen drugi proizvod), ki bi vam 100% odgovarjala? A je to sploh možno? Jaz se v tej poplavi izdelkov na trgu enostavno ne znajdem. Ko že mislim, da imam goloba v roki  ugotovim, da temu ni tako in da je golob zelo daleč...

Ne vem če me kdo razume kaj hočem povedat, ampak res si želim dobit nekaj kar bi mi odgovarjalo in za kar bi veljajo, da je kakovosten izdelek kateri mi bo na dolgi rok pomagal. Kako ga izbrete vi?

Pa srečno 2009! Obilo uspehov v tem letu vam želim!


0
Nazaj na vrh
pamella
Starost: 31Pridružen: 1. avg 2007Prispevkov: 142Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. jan 2009 12:02
Povezava do prispevka
Galaksija, praviš, da si dobila odgovore na zastavljena vprašanja, lahko prosim napišeš, kako je s to prvo sestavino? Sem prebrala to temo, pa zdaj tudi mene zanima, nisem pa zasledila kje odgovora Smile

Lp
0
Nazaj na vrh
mecajek
Starost: n/aPridružen: 6. dec 2005Prispevkov: 618Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. jan 2009 16:27
Povezava do prispevka
Galaksija je napisal/a
... Včeraj sem naročila zajetno dozo v krepkem trimestnem znesku nekje drugje. Nekje, kjer stojijo za svojimi proizvodi in ne farbajo kupcev s kvazi naravno kozmetiko.


Mene pa zanima za katere proizvode si se odločila?
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. jan 2009 19:01
Povezava do prispevka

Če bi zdaj na dolgo odgovarjala na vprašanja, bi presegla vsebino te teme, tako da zaradi spoštovanja pravil ne bom.

Kozmetiko seveda izbiram glede na sestavine in ker se sama nanje ne razumem dovolj, vprašam za mnenje. O posamezni sestavini sicer preko neta najdeš dovolj informacij, problem je, ko želiš kaj izvedeti o celoti tako kot v danem primeru. Kjer se posamezne sestavine sicer lepo berejo (pustimo potencialno alergene na strani) celota kot sama tako kot je zapisana (!) pa tehnično ni izvedljiva. Odgovorov na vprašanja od zastopnika seveda nisem dobila. Me pa tudi kot taki ne zanimajo več, je reakcija na vprašanja povedala vse. Proizvajalec pa je na vprašanja prijazno odgovoril vendar le to, da kot emulgator delujejo voski, na ostalo pa ni odgovoril. O sami sestavi sem vprašala tudi kolega kemika, ki mi je podal kar jasne odgovore, zaradi česar tudi trdim zgornje, vendar o tem zaradi groženj ne bom pisala.

Za dnevno nego sem izbrala kozmetiko Fitocose, ki je, žal, pri nas neznana in tudi nedosegljiva. Sem o njej tudi spraševala na forumu vendar ni bilo odziva. Če koga zanima, naj napiše, bom poiskala temo in vanjo kaj zapisala, zdaj imam izkušnje tudi sama. Poudarjam pa, da nimam z omenjeno kozmetiko ničesar, da ne bo kdo mislil, da jo propagiram ali celo zastopam.

 

 

0
Nazaj na vrh
pamella
Starost: 31Pridružen: 1. avg 2007Prispevkov: 142Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. jan 2009 14:43
Povezava do prispevka
Glede te kozmetike, imam tester tonika 100% Pure Organski tonik iz bele vrtnice, je še kar vredu, ne vem kako bi se obnesel na daljši rok,ker sem ga uporabila le enkrat. Po vonju meni prevladuja sivka.

Ne vem pa, kako je kej s sestavinami
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
100% Pure naravna linija izdelkov [nega obraza]
Stran 6 od 8
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.