Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

100% Pure naravna linija izdelkov [nega obraza]

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2008 17:58
Povezava do prispevka
Baje naj bi bilo nemogoče, ker ni konzervansov, ki bi stvar obdržali, in emulgatorjev, ki bi raztopili olje in voske in omogočili, da bi vse skupaj izgledalo kot krema.
Baje tudi vrstni red ni tak kot naj bi bil predpisan v EU.
 
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2008 18:32
Povezava do prispevka
Pa saj krema ima konzervanse, samo da so to ekstrakti. Konzervansi niso samo v eni obliki, konzervans je lahko tudi vitamin ali eterično olje.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. dec 2008 19:08
Povezava do prispevka
Ja, baje naj bi bili neke vrste konzervans grenivkine pečke. Niti toliko one same kot baje pesticidi, ki jih vsebujejo.
Pa v tej formulaciji, spet baje, naj titanium dioksid in zink ne bi kemično mogla biti drugačna kot "mikronizirana", v tem primeru pa morata biti "oblečena". Če pa sta oblečena, pa tak proizvod ne more biti "bio".
Tretji problem je baje problem emulgiranja voska in olja v čaj, ki baje z napisanimi sestavinami ni možen, razen, če se pod lavando in kamilico ne skrivajo PEG-i.
 
 
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 14:09
Povezava do prispevka
Ja, vse je možno. Ne vem sicer, če ima tale kozmetika katerega izmed certifikatov, kateri bi zagotovil vsaj nekaj varnosti...
Čeprav mikronizirana cink in dioksid nista dobra za kožo, sta ubistvu še slabša od nekaterih škodljivih kemičnih filtrov. Nemikronizirana pa puščata bele sledi (predvsem višji faktor). Jaz še vseeno priporočam Sante kreme z spf, dosti cenejše so, spf 15 in 20 ne izpadeta tako belo kot npr. spf 30 (ta je res mastna, jaz jo mešam z aloe vera gelom).
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 15:45
Povezava do prispevka
Dow, hvala, ker si se potrudila za odgovor. Že cel dan čekiram, če bo kdo kaj napisal. Se zavedam, da je tema strokovno zahtevna ampak tale forum naj bi bil namenjen ravno takemu razčiščevanju. Res čakam še koga, ki se na tematiko razume. Tudi mnenje Tanje bi rada prebrala.
 
In ker sem bila tik pred tem, da kupim zajetno dozo te kozmetike, katerih sestavine se tako lepo berejo, sem hvaležna za vsako besedo. Sem si ogledovala izdelke na ebayu, tako fajn so za videt in sestavine so tako zanimive, da sem imela že polno stran izdelkov na ogledu.
Izgleda, da bom res prišparala kar nekaj denarja.
 
V bistvu naj bi se šlo za to, da nemikronizirana v tej formulaciji sploh ne bi mogla biti, če bi pa napisali, da sta mikronizirana in torej tudi "oblečena", potem to ne bi bila več naravna kozmetika.
Okrog grenivkinih pečk je bila pred časom baje v kozmetiki cela štala, ker vsebujejo pesticide, tako da so jih v marsikateri državi v kozmetiki prepovedali (nad določenim procentom, se mi zdi, da 0,1%).
 
Ogledala sem si tudi njihovo stran in vse, kar je zapisano. Baje, da emulgatorjev sploh ne uporabljajo, pravijo, da so njihovi izdelki 100% in nerazredčeni.
Kar je bedarija.
Če bi bil ekstrakt čaja, ki je omenjen na prvem mestu, voden, potem ne bi smeli zapisati, da so njihovi izdelki koncentrirani in da ne vsebujejo vode, med sestavinami pa bi morala biti voda. Če bi bil ekstrakt glicerinski, potem med sestavinami manjka "glycerol", če pa je tako, kot pravijo, da so sestavine koncentrirane in je torej čaj čaj, v smislu v prahu, potem bi bilo cca. 80% proizvoda sestavljenega iz olja in čaja v prahu - kako je torej možno, da je proizvod fizično v obliki kreme in da je take barve kot je?
 
Pisala sem tudi Orci, me zanima, če bodo odgovorili. Če so resna firma in če je res, kar pravijo o sebi, bodo, in se bodo o zadevi tudi pozanimali.
Sem kar malo jezna.
0
Nazaj na vrh
bubu81
Starost: 42Pridružen: 24. sep 2008Prispevkov: 195Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 16:52
Povezava do prispevka
Pri Orci so kar odzivni, kar se tiče odgovarjanja na preproste maile. Jaz sem jim pisala ravno v zvezi s kremo z granatnim jabolkom, ker me je zanimala koncentracija ekstrakta grenivkinih pečk (zaradi fototoksičnosti - sem kar občutljiva na sonce). Odgovor sem dobila, kolikor se spomnim, v roku nekaj ur oziroma najkasneje naslednji dan; napisali so, da koncentracija ni visoka, da mi pa lahko posredujejo točen podatek, če želim. Sporočila sem, da ja, vendar tega odgovora do danes nisem dobila (minil je slab mesec). Se pa potem nisem odločila za nakup, ampak sem vzela Logonino aloe vera kremo, ki je super, če grem ven, pa imam Sante s faktorjem 20.
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 19:19
Povezava do prispevka
No, meni še niso odgovorili. Po pravici tudi dvomim, da bodo, ker so vprašanja kar zahtevna. In bojim se, da bodo odgovori na ta vprašanja podrla kremo. Čeprav bi bilo prav, da bi jo glede na to, kaj v resnici izgleda da je.
 
Škoda, da nisi vztrajala glede podatka, ki je bistven. Ne vem, če sem že zapisala, ampak z nekaterih evropskih trgov so kozmetiko, ki vsebuje ekstrakte grenivkinih pečk, umaknili, ker vsebujejo pesticide, če so pa pridobljeni iz ekoloških pečk, pa nimajo več lastnosti konzervansa. Glede na to, da si jih opozorila na to problematiko, bi bilo edino prav, da proizvod umaknejo, in da se pozanimajo tudi glede ostalih proizvodov te znamke, ki zna biti en velik nateg.
Žal.
0
Nazaj na vrh
maja571
Starost: 40Pridružen: 23. nov 2008Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 19:54
Povezava do prispevka
Galaksija ti si pa celo znanstveno raziskavo naredila o tej kremi.Saj ti že konzervansi pri tej kremi vse povejo.Origano,cinnamon,thyme,golden seal so znani,kot najbolj dražeči za kožo.V tej kremi so združili res lepo število najbolj dražečih konzervansov.

Nazadnje urejeno 25. dec 2008 9:35; skupaj popravljeno 2 krat
0
Nazaj na vrh
maja571
Starost: 40Pridružen: 23. nov 2008Prispevkov: 7Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 20:02
Povezava do prispevka
V  Evropi imajo bolj ostre zakone glede sestavin,ki so lahko prisotne v kozmetiki,kot pa v Ameriki,kjer je veliko bolj liberalen trg glede kozmetičnih sestavin.
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 24. dec 2008 21:16
Povezava do prispevka
Emulgatorji res držijo kremo skupaj ampak če ta vsebuje vodo.V tem izdelku ne vidim vode. Voda in maščoba ne gresta skupaj ker se ne raztapljata druga v drugi. Emulgator ima pa en delec voden drugi pa maščoben zato skupaj poveže ti dve sestavini,da tvori homogen film.
Maščobne sestavine se topijo v maščobah (podobno se topi v podobnem,kemija). Eterična olja se pa  tudi topijo v oljih.Potem so še različni ekstrakti,ki pa nevem kako so vključeni v kremo.Difuzija?mešanje,segrevanje, nevem.
Uva (mineralna) zaščita pa je itak topna v maščobah.
Stapljanje sestavin pa poteka zelo različno-ni vedno samo emulgator tisti ki je za to odgovoren.
Potrebni so različni tehnološki postopki.
Če je krema res to kar piše v sestavinah bi se dalo nekako videti,glede na njeno gostoto.Verjamem da je gosta,mastna.


Če je krema brez vode dejansko ne rabi konzervansov ampak antioksidante.da olja ne postanejo žarka.Eterična olja verjetno bolj služijo za vonj.



Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 9:40
Povezava do prispevka
Ja, sem se poglobila, ker pač že ulala časa iščem kremo s SPF faktorjem, ki bi mi odgovarjala. Hkrati pa me hudo jezi, ko me ima kdo za norca, predvsem takrat, ko prodaja stvari z oznako "naravno" bodisi je govora o hrani, kozmetiki ali čemer koli drugemu.
Se sprašujem, kako je lahko stvar s tako deklaracijo pride na naš trg v trgovine, kaj pa dela sanitarna inšpekcija?
 
Glede naravnih ekstraktov v kozmetiki imam sicer drugačno mnenje (in predvsem izkušnje) kot tisti, ki so na forumu, tako da so zame v izdelku dobrodošli, nisem pa enakega mnenja glede mineralnega olja.
Antioksidant pa je, če se ne motim, vitamin E, ki je med sestavinami kar visoko.
 
Ok, eterična olja so topna v olju ampak kam bomo pa dali tisti "čaj" na začetku? In od kod bela barva in gostota kreme? Kaj pride ven, ko zmešamo prah z oljem, krema za mazanje?
Ne ne ne, tukaj nekaj smrdi.
 
Baje da ima nekaj članic to kremo? Upam, da bo kakšna prišla mimo in opisala konsistenco in mazljivost.
0
Nazaj na vrh
bubu81
Starost: 42Pridružen: 24. sep 2008Prispevkov: 195Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 10:37
Povezava do prispevka
Galaksija je napisal/a
 Tudi mnenje Tanje bi rada prebrala.


Galaksija, Tanja te teme ne spremlja, tako da je najboljše, če jo opozoriš na ZS. Tako je bilo tudi zadnjič, ko je Lilja4ever spraševala za oceno nekaterih izdelkov.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 11:29
Povezava do prispevka
Galaksija, jaz sem to kremo sprobala na roki. Po občutku je nemastna, se hitro vpije in ne pušča sledi. Vse to meni kaže na to, da vsebuje mikronizirane mineralne filtre, čeprav pa je pri faktorju 15 to težje ugotoviti. Bela barva je verjetno od cinka in dioksida, ker sta oba bela (ubistvu kot sama sta prah). Tale krema ima res velik procent vitamina.
Je pa res, da ja zakonodaja glede kozmetike v ZDA precej bolj ohlapna kot v Evropi. Zato imam jaz raje nemške izdelke, že zaradi tega, ker imajo strožja pravila pa tudi pri nas je kar velika izbira njihovih znamk.

Nisem sedaj nek blazen ekspert, a upam da vsaj nekaj pomaga. Smile

Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 14:04
Povezava do prispevka
Nevem kakšen čaj ti misliš,to so ekstrakti. Čaj bi bil če bi bil ekstrakt zmešan z vodo,alkoholom.

Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. dec 2008 14:16
Povezava do prispevka
"Čaj" mislim to kar je napisano na prvem mestu - Organic white tea.
Če bi bil v obliki vode, potem ne morejo zapisati, da izdelek ne vsebuje vode. In če bi bil v obliki vode, potem bi izdelek moral imeti emulgatorje.
Torej kaj je? Prah? Kako je potem izdelek lahko mazljiv?
Glede na to, da je na prvem mestu, bi to morala biti sestavina, ki je je v izdelku največ.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
100% Pure naravna linija izdelkov [nega obraza]
Stran 5 od 8
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.