Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kako se najučinkoviteje znebiti mozoljev?

Pojdi na stran 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26
lilja4ever
Starost: n/aPridružen: 23. apr 2005Prispevkov: 2360Kraj: Somewhere around NothingStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2008 21:38
Povezava do prispevka
 
Hvala za priporočilo, ob naslednjem obisku DMa ga kupim!
I think your whole life shows in your face and you should be proud of that. - Lauren Bacall
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2008 21:53
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/adodatna uporaba raznih gelov in pen ni potrebna (prej nasprotno, zaradi dvojnega čiščenja je to prej slabo kot dobro za kožo, saj Alverde mleko ne pušča sledi, ki bi jo bilo treba odstranjevati).


Uf, jaz si skoraj ne upam predstavljati, da ga ne bi sprala s CV peno, mi je preveč čuden občutek na koži in tudi samo z vodo mi ni dovolj
0
Nazaj na vrh
Talita
Starost: n/aPridružen: 24. nov 2005Prispevkov: 989Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2008 22:34
Povezava do prispevka
Tanja, kaj pa Balea Med mleko? Ali moram to še dodatno sprati z obraza s kakšnim? Zadnje čase mi neverjetno odgovarja, ker edino po čiščenju samo s tem mlekom nimam nobenih luskic... Drugače pa Alverde mleko res najbolje očisti, ampak meni kar nekako izsuši kožo, pa imam mešano.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2008 22:42
Povezava do prispevka
Lai, skoraj si upam trditi, da je to eden izmed primerov, ko se reče "vse je v glavi". Spereš z vodo in slediš s tonikom - that's it. Poskusi.

Talita, vsako mleko je priporočljivo sprati z obraza z vodo. Čiščenje še z gelom ali peno ni potrebno, razen, če je koža nagnjena k nečistočam in je mleko komedogeno in/ali vas moti plast, ki jo pusti na koži (kar večina mlek jo, Alverde je edino, ki je ne, vsaj od teh, ki jih jaz poznam).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Talita
Starost: n/aPridružen: 24. nov 2005Prispevkov: 989Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2008 22:45
Povezava do prispevka
Aha, hvala, saj z vodo obvezno dobro sperem, samo z gelom pa ne in mi tako tudi najbolj odgovarja (me nič ne zateguje po tem)... Pa glede na to, da mičkeno filma ostane, sem vseeno vprašala.
0
Nazaj na vrh
Ninika89
Starost: 34Pridružen: 20. nov 2008Prispevkov: 4Kraj: DomžaleStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2008 9:11
Povezava do prispevka
Jutro
Evo...takle mamo...včeraj sem bila pri zdravnici in tudi v dm-u...
Dobila sem Skinoren in 1% Klimicin...Pa tudi Yasminelle...
Zdravnica mi je svetovala, da naj Skinoren uporabljam zjutraj po celem obrazu, Klimicin pa zvečer in samo na mozoljih.
Torej moja "kura" je taka:
ZJUTRAJ: Shellerjev gel (melisa) nato Garnier Essential in Skinoren po obrazu (ko grem ven čez še puder Revlon CS);
ZVEČER: Shellerjev gel (melisa) nato Garnier Essential in Klamicin 1% gel samo tak kjer so mozolji, Yasminelle in za podočnjake Garnier na roll-on(s kavo).
 
Ena forumašica pa je včeraj omenila, da je Revlon premočan puder in da ga moraš odstraniti z mlekom za čiščenje. Ampak, jaz ko sem si obraz očistila s Shellerjem nisem imela nič več ostanka pudra na koži (namreč vatka z tonikom je ostala brezhibno čista).
 
 
 
 
 
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2008 10:08
Povezava do prispevka
Ninika89 Skinoren vsebuje azaleično kislino,ki kožo lušči,da se odprejo pore,kar seveda pomaga pri mozoljih.Zaradi svojega učinka se ga uporablja samo zvečer!Čez dan pa je potrebno nanesti ustrezno kremo z UV filtri. Zaradi skinorena je namreč koža dosti bolj občutljiva na sonce!Ob napačni uporabi globinsko poškoduje kožo,saj razgrajuje kolagen in elastin in ob prevelikem izpostavljanju soncu (npr poleti) lahko celo povzroči kakšne opekline. Da ne omenjam potencialnega raka.
Nekateri zdravniki kljub temu da bi to morali vedeti predpisujejo zdravilo na omenjen način!To je napačno!Klimicin vsebuje obilo alkohola in ti ga priporočam samo za kakšen vnet mozolj-torej lokalno,ne po celem obrazu-kot ti je svetovala tvoja zdravnica.

Priporočam ti da pobrskaš po kozmetometru,kjer si lahko prebereš nasvete o kremah z uv filtri in katera bi ti ustrezala.Obstaja tudi tema o tem.Avene emulzija za mastno kožo 50 faktor je pa npr ena dobra izbira. Dobi se pa v lekarni.

Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2008 18:56
Povezava do prispevka
Punce, super ste! Hvala za priporočila! Sem že včeraj začela večerno čiščenje z Alverde mlekom, pa se mi vseeno nekako ni zdelo dovolj  (kot pravi Tanja: "vse je v glavi"  ) in sem uporabila še Garnier Essentials gel. In evo: rezultat je bil (končno) vatka brez ostankov pudra!  In imam na sumu da mi TD ni mašil pore ampak dejstvo da nisem dovolj dobro odstranila CS pudra . Danes pa bom poskusila isto namesto z vatkami, s krpo iz mikrovlaken (NP). Upam da bo rezultat enako dober.
 
Lilja: tudi jaz ne uporabljam WP maskar tak da ti žal ne vem povedati če Alverde mleko odstrani tudi te.
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2008 18:05
Povezava do prispevka
TangellaPlushy je napisal/a
Klimicin vsebuje obilo alkohola


A ga ne vsebuje samo roll on? Ker jaz sem imela gel pa pomoje ni imel alkohola.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
jurejarh
Starost: 40Pridružen: 24. avg 2007Prispevkov: 1012Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. nov 2008 18:32
Povezava do prispevka
Klimicin T gela ne delajo že kr nekaj časa.
0
Nazaj na vrh
Ninika89
Starost: 34Pridružen: 20. nov 2008Prispevkov: 4Kraj: DomžaleStatus:Offline
Objavljeno: 24. nov 2008 17:30
Povezava do prispevka
men so ga v lekarni zmešal...po naročilu zdravnika na zeleni recept!
Je pa super
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. dec 2008 21:33
Povezava do prispevka
Citiram iz zaklenjene teme:

jureptk je napisal/aImam masno kožo in veliko mozoljev pa me zanima katera sredstva za čiščenje bi mi priporočali?
Dosedaj sem uporabljal razna sredstva kot so npr. Afroditin lotion,
Clean & Clear cleanser , Clerasil ultra čistilni gel, Neutrogena
visibly clear 2 in 1, Neutrogen visibly clear oil-free moisturiser,
Clean & Clear Daily scrub, Eucerin Reinigungsgel, skinoren,
klimicin, tablete Sumamed S

Nič od tega mi ni kaj dosti pomagalo razen Eucerinov gel in Clean & Clear Cleanser tonik za nekaj časa.

Kaj mi priporočate?



anamarija je napisal/aU, to so sama agresivna sredstva. Probaj npr. s Scheller-jevim mineralnim gelom: KLIK.
Več o mozoljih TU. Več o mastni koži TU.

Dobrodošel na PL



jureptk je napisal/aHvala za nasvet..mi lahko poveš kje se da to kupit..v lekarnah?



anamarija je napisal/aNe, v vseh drogerijah. Muller, Dm, Lepota&Zdravje, najbrž tudi v večjih Tuših in Mercatorjih.



Jure, najprej ti priporočam v branje naslednje članke:
Resnica o kozmetiki I. in II. del
Akne, nečista koža - težave vseh starosti (seveda ne bo škodilo, če prebereš še ostale Wink )

Potem ti svetujem branje te teme za nazaj, pa recimo tudi Potrebujem vaš nasvet - v obeh boš našel sezname z priporočenimi izdelki za nego problematične kože.

Potrebuješ:
- nežno čistilno sredstvo (gel, pena ... Anamarija ti je že priporočila dober izdelek)
- tonik
- izdelek z ustreznimi učinkovinami za eliminiranje mozoljev Wink (gl. omenjene teme ter članek o aknah)
- zjutraj obvezno kremo z zaščitnim faktorjem, ne glede na letni čas (poleti z višjim faktorjem kot pozimi)

Še nekaj pomembnega: izogibaj se izdelkom za nego problematične kože, ki jih dobiš v trgovinah.

Dobrodošel na PL Smile


0
Nazaj na vrh
alive
Starost: 37Pridružen: 26. mar 2007Prispevkov: 198Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. dec 2008 0:02
Povezava do prispevka
Hej!
 
Ne vem, če pišem na pravi temi... Pa da ne odpiram nove...
Zanima me, če je že katera slišala oz. poskusila izdelek proti mozoljem Bactosan? To so kapsule kot prehransko dopolnilo, ki naj bi globinsko očistile kožo, vendar jo ob tem ne izsušile.
Vsebujejo pa standardizirano količino naravnega proteinskega kompleksa Praventin, ki vsebuje laktoferin kot glavno bioaktivno učinkovino (citirano z njihovega letaka).
Lp, alive
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 18. dec 2008 0:27
Povezava do prispevka
Laktoferin je glikoprotein prisoten v mleku in sodeluje v obrambi pred mikrobi.
Laktoferin veže železo iz okolja in s tem zavira razvoj bakterij,ki ta element potrebujejo za svojo rast,vendar glavni mehanizem baktericidnega delovanja ni vezava železa,temveč v novejšem času odkrita sposobnost molekule,da poškuduje zunanje opne bakterijskih celic. Razen tega deluje tudi proti virusom,deluje protivnetno in uravnava imunski odgovor organizma.
Na tej strani ,kjer ponujajo izdelek, piše tudi, da deluje kot antioksidant.

Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
alive
Starost: 37Pridružen: 26. mar 2007Prispevkov: 198Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 18. dec 2008 11:12
Povezava do prispevka
Ja, to sem si prebrala. Če si še kdo hoče, njihova stran je www.arspharmae.com
Zda pa me zanima, če mislite, da to učinkuje oz. če so že kake izkušnje?
Lp, alive
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kako se najučinkoviteje znebiti mozoljev?
Stran 23 od 26
Pojdi na stran 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!