Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Potrebujem vaš nasvet

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 21:32
Povezava do prispevka
Potrebujem vašo pomoč,
Imam mozoljasto kožo. Mozoljev se poizkušam znebiti dlje časa, vendar so še vedno tu. Uporabljala sem razne čistilne gele in tonike. Res pa je, da nisem vztrajna pri teh stvareh, če je bilo vse skupaj en teden je že veliko. Problem je v tem, da vsakič, ko sem si sčistila obraz, je bila koža potem čisto rdeča in je dolgo trajalo preden se je umirila. Zdaj se umivam samo z vodo in ne uporabljam ničesar proti UV začiti. Ravno tako se ne ličim in ne uporabljam pudra. Stara sem pa 17 let.
Potrebujem pa vaš nasvet:
kaj uporabiti zjutraj, kaj zvečer, kakšne čistilne gele, tonike, kreme, zaščito pred UV in tako dalje.
 
Tu je pa še slika moje kože:
 
 
Če kliknete nanjo se poveča.
 
Upam, da mi boste znale svetovati in že vnaprej hvala.
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 22:24
Povezava do prispevka
Kaj pa uporabljaš od negovalne kozmetike in katera čistilna sredstva si uporabljala, da si imela rdečo kožo? In kakšno kožo imaš (mešano, mastno itd.)? (tudi suha je lahko mozoljasta)
0
Nazaj na vrh
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. jan 2008 22:28
Povezava do prispevka
Mešano kožo imam.
Po moje rdeče kože nimam zaradi pač negovalne kozmetike, ker imam rdečo tudi po tem, ko si jo umijem samo z vodo.
Bi pa potrebovala nasvet, kaj uporabiti zjutraj, kaj zvečer, UV zaščita in podobno.
0
Nazaj na vrh
Bgirl
Starost: n/aPridružen: 27. jan 2008Prispevkov: 83Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2008 19:47
Povezava do prispevka
Pozdravljena Tia5!
 
Tudi sama sem imela podobne težave kot ti. Vendar se mi je s časom koža "popravila", zato nič ne skrbi.
 
Priporočam ti uporabo naslednjih izdelkov:
  • linijo izdelkov Shiseido Purness, ki je namenjena ravno takšnim težavam, ki jih imaš. Sama sem uporabljala Foaming Cleanising Fluid (za umivanje obraza) in Balancing Softener (tonik za obraz). Kremo za obraz pa vlažilno (znamke Eucerin).
  • če so ti zgoraj omenjeni izdelki morda predragi (posamezni stane namreč okrog 30€), pa ti priporočam Nivejini linijo Nivea Visage Joung, ki je namenjena mladi, problematični koži.
  • ali Eucerinove izdelke za problematično kožo (najdeš jih le v lekarni).

Preden se odločiš za nakup bolj dragih izdelkov pa v parfumeriji prosi za testerček in ga preizkusi na svoji koži.

Priporočam ti tudi, da obiščeš kozmetičarko ali še bolje -  dermatologa.

P.s. Ne skrbi - tvoja koža sploh ni tako zelo problematična (po sliki sodeč).

 

Lp,

Bgirl

0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2008 20:59
Povezava do prispevka
Ja, in Nivea Young npr. je sploh višek kvalitete ane Smile Tudi Shiseido Pureness linija ni ravno za laufat v trgovino, sploh ob takih cenah. Če je neka linija namenjena nečisti koži, to še ne pomeni, da je kvalitetna in ustrezna za nego takšne kože - pravzaprav so takšne linije v veliki večini primerov povsem neprimerne za problematično kožo in naredijo več škode kot koristi. Ti čisto nič ne nuca kremica namenjena problematični koži, če je komedogena, ne vsebuje ustreznih sestavin, po možnosti pa je kje na seznamu sestavin še kak slab alkohol in maščobe - to ni recept za zdravo in lepo kožo, temveč za še eno polomijo.

Nekaj govora o Nivea Young je bilo TU.

Obema priporočam v branje članke na portalu, sploh Resnica o kozmetiki 1. del in 2. del. Zatem pa tudi članka o kislinah - KLIK in KLIK. Ogromno informacij najdeta tudi v članku o aknah.

Tia5, o sami negi mešane oz. mastne in problematične kože je bilo ogromno govora in podanih vrsto dobrih nasvetov. Svetujem ti, da se tudi sama malo prebiješ med strani.
Mastna koža
Kako se najučinkoviteje znebiti mozoljev?
Nisem še našla pravivh izdelkov za svojo kožo (mešana koža)
Nega mešane kože

Vseeno me zanima, katere izdelke zdaj uporabljaš (tonik, krema ipd.)? Samo vodo?

Potrebuješ pa:
> gel (Scheller mineralni oz. z algami; ali pa kak Babylove izdelek - Waschlotion, Waschbalsam, Waschgel Kopf bis Fuss - vsi so zelo nežni)
> tonik (med najbolj priljubljenimi na PL je Garnier Fresh, jaz bi ti priporočila Green Line Lift Stimulative, ker je zelo pomirjujoč; odličen je tudi Rival de Loop ginko&gurken - roza brez alkohola)
> ustrezno kremo (punce z mešano ali mastno kožo so zadovoljne z Garnier Fresh za mešano, pa Clinians zelena z jabolki - vendar ti dve nimata UV filtra, torej sta primerni le za pod puder, ki vsebuje zanesljive filtre ali za nočno nego; na suhih predelih je dobra izbira Alverde jojoba; dobro kremo z zanesljivi filtri pa verjetno že poznaš - priljubljena Clinique Superdefense)
> ustrezen izdelek za eliminiranje mozoljčkov Wink

Več o vseh teh izdelkih najdeš na kozmetometru, forum je pa tako ali tako prava zakladnica dobrih nasvetov in predlogov za nego takšne in drugačne kože na obrazu.

0
Nazaj na vrh
Bgirl
Starost: n/aPridružen: 27. jan 2008Prispevkov: 83Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2008 21:44
Povezava do prispevka

quote:febed93d0d="Lai Ming"Ja, in Nivea Young npr. je sploh višek kvalitete ane Smile Tudi Shiseido Pureness linija ni ravno za laufat v trgovino, sploh ob takih cenah.

 

Za Shiseido lahko rečem iz prve roke, da ima resnično kvalitetno linijo Purness - saj sem jo namreč uporbljaja sama in sem bila zelo zadovoljna!!! Kdo pa mi je priporočal Shiseidovo kozmetiko? Noben oglas ali kaj podobnega me ni navdušilo, ampak stric, ki je dermatolog in se na te zadeve malo bolj spozna kot pa kakšna kozmetičarka ali kdo drug, ki ni strokovno podkovan.

 

Za Nivejino linijo, ki sem jo omenila, pa priznam, da ne poznam dobro, vendar sem od prijateljic, ki so jo ali jo še uporabljajo slišala, da je vredu..

 

Sicer pa je koža in z njo provezani problemi, specifičnost vsakega posameznika!

 

 

0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2008 21:56
Povezava do prispevka
Saj je čisto ok, če si bila ti zadovoljna - vendar to vseeno ni pokazatelj same kvalitete dotične kozmetike. Zakaj? Ker je stvar v tem, da so važne sestavine. Lahko ti ustreza, vendar je vprašanje tu, kako na kožo vpliva dolgoročno. Meni se sestavinsko ne zdi noben presežek in se dobijo kvalitetnejši ter ugodnejši izdelki za nego kože.

Oglasi/reklame, dermatolog, kozmetičarka in prodajalke v drogerijah - na njih se nikoli ne zanesem, pomemben je samo "ingredient list" in na PL imaš nekaj deset živih dokazov Wink .

Ja, koža (in problemi s kožo) je specifičnost posameznika, pa vendar ne moreš pričakovati izboljšanja problematične kože z uporabo agresivnih čistilnih sredstev, komedogenih krem ipd. No go - v nobenem primeru.
0
Nazaj na vrh
Bgirl
Starost: n/aPridružen: 27. jan 2008Prispevkov: 83Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. jan 2008 22:27
Povezava do prispevka
Lai Ming se popolnoma strinjam s tabo!!!
 
Z veseljem podpiram forum, saj sem tukaj tudi sma izvedela nekaj resnic o kozmetiki, ki jih prej nisem poznala!
0
Nazaj na vrh
Anina
Starost: 122Pridružen: 15. jan 2006Prispevkov: 7001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 10:58
Povezava do prispevka
Jaz bi tudi imela en nasvet

Vedno, ko uporabljam puder se mi koža na čelu in okrog nosa začne luščit. Firma in oblika pudra nista pomembna, ker se mi to vedno dogaja - najbolj po tekočih pudrih. Uporabljam pa piling Yves Rocher Bio Specific, masko od Garnierja (tisto z medom) pa kremo za obraz Garnier Total Fresh. Uporabljam tudi podpuder, ampak rezultat je vedno isti.
Vedno, ko se mi začne luščit koža si dam par kapljic vode na obraz, da je malo boljše.

Kaj predlagate?
0
Nazaj na vrh
Daemia
Starost: 37Pridružen: 19. avg 2007Prispevkov: 1603Kraj: LAStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 11:22
Povezava do prispevka
Lai Ming mislim da si odlicno povedala sem opazila da fajn svetujes
Glede Niveje pa je tudi moje mnenje zal negativno ni me prepricala....edino roza tonik mi je vredu.

Anina ...hmmm....mogoce imas suho povrhnjico in je posledica tega da se ti lusci od nanosu pudra. Poskusi zvecer s pilingom in nato nanesi kar precej "mastno" kremo....oziroma meni osebno pomaga tudi Bepanthen in Alverde Jojoba...zjutraj je koza navlazena in problemov s pudrom nimam. Sicer se meni to zelo pogosto dogaja da se pricnem luscit
LP, Mateja
Under the bridge downtown
Is where I drew some blood
Under the bridge downtown
I could not get enough
Under the bridge downtown
Forgot about my love
Under the bridge downtown
I gave my life away
0
Nazaj na vrh
Tia5
Starost: n/aPridružen: 2. jun 2007Prispevkov: 118Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 12:59
Povezava do prispevka
Lai Ming hvala za nasvet!
 
Nekaj teh izdelkov imam že doma in čas je, da jih začnem redno uporabljati!
 
Vprašala si me kaj sem uporabljala do sedaj in to je bila voda.
 
Resnično hvala, Planet lepote je zaradi članov kot si ti res vreden obiska + to, da vsebuje veliko informacij.
 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 13:09
Povezava do prispevka
Hvala, Tia5 in Daemia Tia, sporoči, kako napreduješ. Smile

Anina, ko sem imela nekaj težav z luščenjem (je pa hitro minilo), sem uporabljala CadeaVera Vital serum (oranžna linija) in Clinians zelena z jabolki (najprej serum, nato krema) - v bistvu je bila koža le žejna - izmenično z Alverde jojoba (=sploh znana kot prva pomoč, pa tudi pod puder se odlično obnese  -> luske se nič ne vidijo).
Več info najdeš tu: klik, klik Smile

 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 13:37
Povezava do prispevka
Bgirl je napisal/aZa Shiseido lahko rečem iz prve roke, da ima resnično kvalitetno linijo Purness - saj sem jo namreč uporbljaja sama in sem bila zelo zadovoljna!!! Kdo pa mi je priporočal Shiseidovo kozmetiko? Noben oglas ali kaj podobnega me ni navdušilo, ampak stric, ki je dermatolog in se na te zadeve malo bolj spozna kot pa kakšna kozmetičarka ali kdo drug, ki ni strokovno podkovan.
 
Bgirl, brez zamere in z vsem spoštovanjem do strica dermatologa, ampak treba je vedeti par stvari:
  1. dermatologi so zdravniki za kožne bolezni, ne nego kože (in mnogi jemljejo težave z nečisto kožo še vedno kot kaprico, ki bo "itak minila")
  2. mnogi - oz. žal kar večina - ne poznajo najsodobnejših in najučinkovitejših izdelkov oz. sestavin za odpravo nečiste kože
  3. če ti je stric dermatolog svetoval Shiseido linijo Pureness, to potrjuje, da sodi pod točko dve - kar ni nič narobe, saj velja točka 1

Torej, če se ti je koža po uporabi linije Pureness izboljšala (kar je super in sem vesela zate in za vsakogar, ki se znebi težav s kožo), to ni zato, ker bi ti ta linija dejansko pomgala, ampak ti težav ni dodatno povzročala, kar ti jih najbrž prejšnja kozmetika, ki si jo uporabljala pred tem, je. In če ti izdelke, ki so ti nečistoče povzročali zamenjaš s takimi, ki ti jih ne - potem jasno, da izginejo, delovanje pa v takih primerih pripišete novi liniji, ki pa nič posebno koristnega ne vsebuje.

Anina, to je v večini primerov znak odmrlih celic na koži - uporabljaš kakšne pilinge?

Lai Ming - vse pohvale, res si pridna, da tako pomagaš članicam s težavami.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Anina
Starost: 122Pridružen: 15. jan 2006Prispevkov: 7001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 13:39
Povezava do prispevka
Lai Ming  Hvala!

Tanja - uporabljam ja, kot sem napisala...od Yves Rocher.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. jan 2008 22:02
Povezava do prispevka
.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Potrebujem vaš nasvet
Stran 1 od 34
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!