Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kdo trpi za lepoto?

ela
Starost: n/aPridružen: 13. feb 2005Prispevkov: 3Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2005 22:25
Povezava do prispevka

Kdo trpi za lepoto?

 

Avtorica članka: Tanja Matko

ženske smo že od nekdaj zelo rade lepe. Rade se negujemo, nanašamo razne kremice in ličila, ki poudarijo, kar je lepega in skrijejo naše pomanjkljivosti. Vendar, koliko se nas vpraša, od kje sploh vsa ta kozmetika prihaja? Kako tisti, ki delajo kozmetične preparate vedo, katere sestavine bodo blagodejno vplivale na našo kožo, odpravljale gubice, jo pomirjale? In katere so strupene in škodljive že same po sebi, ali pa imajo škodljivo delovanje v prevelikih količinah?

Tako je - vse te sestavine in tudi končne izdelke je treba nekje testirati. Ampak kje? Jaz že ne bi dala svoje kože za testiranje neke nove, še neznane in nepreverjene sestavine. Pa verjetno tudi nobena druga ne. Kaj pa če mi razžre kožo? Ali povzroči raka na koži? Ne, hvala. Ampak, kaj še ostane? Sama se sicer ne bi domislila, so se pa zato kozmetični koncerni, ki jim gre predvsem za zaslužek - pa čeprav preko trupel? Skratka, dobili so idejo:

0
Nazaj na vrh
pipi
Starost: n/aPridružen: 23. nov 2003Prispevkov: 2568Kraj: TrbovljeStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2005 22:35
Povezava do prispevka
Ela, kako to, da si nalimala Tanjin članek na Tanjin forum?
LP, Pipi
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 11:45
Povezava do prispevka
Tudi meni ni ravno jasno.
0
Nazaj na vrh
Ninja
Starost: n/aPridružen: 30. maj 2004Prispevkov: 838Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 11:56
Povezava do prispevka
Najbrž je hotla opozorit, da se kljub temu članku uporablja kozmetika tistih ki testirajo.
0
Nazaj na vrh
Cebelica Maja
Starost: 42Pridružen: 13. maj 2004Prispevkov: 1502Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 14:45
Povezava do prispevka
Verjetno ni vedela, da je to ista Tanja.
0
Nazaj na vrh
ela
Starost: n/aPridružen: 13. feb 2005Prispevkov: 3Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 15:16
Povezava do prispevka
...ali pa iz čisto preprostega razloga: ker mi je članek zelo dober:) Upam, da nima kdo kaj proti (potem se opravičujem). Zakaj pa ga ne bi?
 
Lep pozdrav vsem skupaj!
0
Nazaj na vrh
Glory
Starost: 45Pridružen: 6. nov 2003Prispevkov: 3914Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 15:33
Povezava do prispevka
Zakaj ga ne bi? Ker je že gor, ker je to Tanjin forum in članek je ona napisala. Se lahko opozori da je dober članek ne pa ga skopirat kot da ga še ni gor.
Glory ima vas rada >:D<
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 14. feb 2005 22:34
Povezava do prispevka
Hvala Ela, problem je le v tem, da ko sem pisala članek, sem se opirala na podatke organizacije Peta. Potem pa naknadno ugotovila, da niso ravno najbolj zanesljivi, saj imajo na svojem spisku nekatere firme, ki sicer ne testirajo same, vendar kupujejo od proizvajalcev surovin, ki le-te še vedno testirajo na takšne neprimerne načine. In za moje pojme jaz nisem čisto nič manj kriva umora, če njegovo izvršitev naročim nekomu drugemu - tako, kot tudi vse omenjene firme, ki naj ne bi testirale: same res ne, kupijo pa od tistih, ki to še vedno počnejo na takšne neprimerne, nepotrebne in krute načine.
Poleg tega so bile praktično skoraj vse sestavine, ki jih danes uporabljamo, nekoč testirane na tak način.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
ela
Starost: n/aPridružen: 13. feb 2005Prispevkov: 3Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. feb 2005 18:31
Povezava do prispevka
Hmmmm, zgleda so to pasti potrošniške družbe, ki se jim je težko izogniti. Po drugi strani pa spet ni tako težko. Manjka nam sočutja in priznanje, da tudi (vse) živali imajo dušo, čustva,...in živčni sistem, da lahko še kako trpijo. Joooj, kako bi se jaz počutila, če bi stala v vrsti za praženje kože ali kaj podobnega:( Pa kako bi si oddahnila, če bi prišel nekdo in rekel: ne smete jih mučiti, JE Z ZAKONOM PREPOVEDANO!!! Ja, to bi blo pa fajn!!!Svet se nikoli ne spremeni čez noč, se pa nenehno spreminja.Verjamem da je globoko v srcu vsakega človeka prepoved ubijanja (in tudi trpinčenja in pohabljanja,...) - seveda tudi preko "tretje osebe"  Zgleda sem tudi jaz živela v krivi veri da obstajajo pionirji med podjetji...taki ki ne mučijo. No saj, dobro je vedeti tudi, kdo je najhujši. Pa da bi vsaj sedaj prenehali s tem, če so že v preteklosti mučili. Se opravičujem za črnogledost. Jaz bi vsaj eno pošteno firmo, na katero se lahko zaneseš.
 
Ne vem kateri pisatelj je to povedal: ko je napisal prvo knjigo, je čez nekaj let spremenil nekatera svoja prepričanja in poglede na svet - in je moral napisati novo knjigo, potem pa čez nekaj let spet,... In če ne bi napisal prve knjige, mu ne bi bilo treba napisati nobene za njo:) Ker se zmeraj učimo...Je bil R Bach? Eh, ne vem...
 
Lep pozdrav vsem skupaj...pa brez zamere...z lepljenjem članka nisem mislila nič slabega.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kdo trpi za lepoto?
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Kar nekaj zvezdnic se je odločilo, da se ne bodo podvrgle kirurškim popravkom temveč sprejele svoj naravni videz.