Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kaj bi vi izboljšali v vrtcih?

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
st
Starost: 11Pridružen: 24. apr 2005Prispevkov: 1859Kraj: SlovenijaStatus:Offline
Objavljeno: 19. feb 2010 21:00
Povezava do prispevka
Če bi lahko, kaj bi vi izboljšali v vrtcih?
Tukaj tako moja kot, verjamem, tudi vaša domišljija ne bi imela meja. Kajne? A da stvar ne bi bila tako lahka, recimo, da bi tudi mi imeli omejena sredstva.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Predlagam, da se potrudimo in pišemo čimveč ali le o izboljšavah.
O tem, kaj nas in vas vse moti v vrtcih, se pa lahko razpravlja v novi, ločeni temi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------




Kdor ne govori, kar misli, tudi ne bo delal, kar govori.

We are masters of unspoken words and slaves of the ones we spoke of.

;-{)
0
Nazaj na vrh
Tea1
Starost: 50Pridružen: 4. feb 2004Prispevkov: 2803Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. feb 2010 23:12
Povezava do prispevka
Ne vem če upam začet... to počnem v službi... lista bi bila čisto čisto predolga. Ampak kot mama si pa želim:
- da bi imel vzgojiteljico, ki je profesionalka, ki rada opravlja svoje delo in ima rada otroke,
- da bi mojega otroka ob prihodu vzgojiteljica pričakala z nasmehom in pozdravom,
- da bi nas starše vzgojiteljica na različne načine obveščala, kaj se v oddelku dogaja (preprost post- it listek s petimi alinejami kaj so ta dan počeli čisto zadostuje),
- da bi dobili kopije besedil pesmic, ki jih pojejo v skupini,
- da bi šli vsak dan ven,
- da bi mi vzgojiteljica na govorilnih znala povedati kaj o mojem otroku, kako ga vidi, na katerih podočjih je močan in kje potrebuje spodbude (saj to vse vem, ampak ona ga vidi v skupini 14 otrok, jaz ne), da bi me vprašala za mnenje in da bi skupaj naredili načrt, kako otroka voditi od točke A do točke B
- da bi se v oddelku pogovarjali o stvareh, ki zanimajo otroke in izhajajo iz njih, ne pa se šli neke napol predpisane projekte
- veliko domiselnih didaktičnih sredstev odprtega tipa

bom nehala
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 10:04
Povezava do prispevka
hm, tole meni, ki še nimam otroka v vrtcu ni prav nič vzpodbudno 
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Sydney
Starost: 41Pridružen: 14. maj 2004Prispevkov: 6530Kraj: CeStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 14:53
Povezava do prispevka
Me prav zanimajo odgovori Smile
0
Nazaj na vrh
LoKo
Starost: 16Pridružen: 4. dec 2007Prispevkov: 84Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 15:10
Povezava do prispevka

Tea super napisano.

Tea1 je napisal/a
- da bi mi vzgojiteljica na govorilnih znala povedati kaj o mojem otroku, kako ga vidi, na katerih podočjih je močan in kje potrebuje spodbude (saj to vse vem, ampak ona ga vidi v skupini 14 otrok, jaz ne), da bi me vprašala za mnenje in da bi skupaj naredili načrt, kako otroka voditi od točke A do točke B

Super razmišljanje, ko bi večino staršev tako gledalo in razmišljalo. Žal pa je velika večina takšnih, ki vrtec vidijo zgolj kot varstveno ustanovo, ne zavedajo pa se, kaj ima otrok in tudi družina od vrtca, koliko enih pozitivnih stvari. Poleg tega je ravno sodelovanje staršev in vrtca najpomembnejše za otrokov vsestranski razvoj.
 
 
0
Nazaj na vrh
moni8
Starost: -14Pridružen: 28. nov 2006Prispevkov: 77Kraj: celjeStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 15:12
Povezava do prispevka

Mene pa strese ob tako zelo površinskih izjavah... Dajte pripisat, da govorite zgolj iz svojih izkušenj. Sydney, pomagaj mi napisati alineje, kaj vse bi midve spremenile pri starših...
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 15:25
Povezava do prispevka
moja kolegica ima tudi dva otroka v vrtcu in samo pohvali delo vzgojiteljic. v podobnem smislu, kot je tea naštela, da pogreša, ona pohvali, da ravno to od vzgojiteljic dobi Smile
0
Nazaj na vrh
Sydney
Starost: 41Pridružen: 14. maj 2004Prispevkov: 6530Kraj: CeStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 16:04
Povezava do prispevka
Moni...se strinjam s tabo in strinjam se tudi d Teo. Tako, kot imaš različne vzgojiteljice oz. pomočnice, tako imaš tudi zeeeelooo različne starše Smile tako, da je težko pisat kritike.

Me pa na splošno res zanimajo te izjave staršev. Kaj izboljšat v vrtcu, kaj si starši še želijo...seveda v mejah normale Smile Ne recimo v smislu kamere v igralnicah s povezavo an internet, da lahko vsak trenutek pogledam, kaj se dogaja v vrtcu LOL

In imam občutek, glede na nivo tega foruma, da bojo predlogi dobri in argumentirani Smile
0
Nazaj na vrh
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 19:09
Povezava do prispevka
Moji predlogi za vrtce in za starše:
VRTCI (veljajo le za nekatere vrtce, medtem ko za nekatere druge vrtce zagotovo vem, da so take stvari tam popolnoma samoumevne):
- večja prilagodljivost pri otrokih, ki čez dan ne spijo več:
V našem vrtcu so morali vsi otroci ležati, soba je bila zatemnjena, otroci, ki niso spali, se niso mogli ukvarjati s kakšno drugo mirno dejavnostjo. Jaz bi predlagala prilagodljivost v mejah razuma, npr. ni rečeno, da se mora otrok vsak dan sproti izmisliti, ali bi spal ali ne, tudi vzgojiteljica seveda dobro ve, kdo potrebuje spanje in kdo ne. Po drugi strani, če otrok npr. ne spi več že od 3. leta, je malo nesmiselno, da ima pri 5. še vedno predpisano ležanje v zatemnjeni sobi.
- obveščanje o boleznih, ki izbruhnejo v vrtcu:
V našem vrtcu tega niso počeli, čeprav sem posebej prosila. Pričakovala bi le listek, na katerem bi pisalo, da ima npr. večje število otrok norice. Prav gotovo ne zato, da bi potem lahko paničarila, ampak zdelo bi se mi bolj praktično, ker bi vedela, kaj lahko pričakujem. Npr. v našem vrtcu so razsajale norice že 3 mesece, pa sem o tem izvedela šele po naključju od neke druge mame, ravno ko smo vplačali dopust v Čateških (seveda je takoj nato šel na delo Murphy in nismo mogli iti na dopust, ampak norice dobiti ali ne dobiti sploh ni bistveno, stvar je v tem, da bi počakala z načrtovanjem dopusta, če bi bila obveščena). Po drugi strani so vzgojiteljice pričakovale, da jih bomo ob otrokovih odsotnostih obvestili, kakšno bolezen ima - kar se je meni zdelo zelo smiselno, vendar bi isto pričakovala tudi z njihove strani.
- boljša hrana in pijača: ne ravno najbolj cenen cukrast sok, kar jih imajo v Mercatorju
Z ostalim sem bila zelo zadovoljna.
STARŠI:
- naj za vraga skrbijo za svoje otroke na pravi način - s tem mislim tole: naj ne zganjajo cirkusa, če se otrok v vrtcu umaže (???), po drugi strani pa naj se ne lažejo vzgojiteljicam v obraz in jim govorijo, kako lepo se doma ukvarjajo z njimi, medtem ko je vzgojiteljici jasno, da je nekaj narobe, naj jih vendar zanima to, ali jim otroka grizejo uši - ja, najdejo se tudi taki, ki se jih to pač ne tiče, dokler je otrok še vedno sprejet v vrtec. To je bil po moje edini razlog, da smo pri nas v vrtcu imeli uši več mesecev in da so bile na koncu vzgojiteljice prisiljene obesiti sporočilo, da bodo ušive otroke poslale domov (malo proti pravilom, kolikor vem) - šele s to grožnjo so eni starši končno "uspeli" odpraviti uši.
0
Nazaj na vrh
Tea1
Starost: 50Pridružen: 4. feb 2004Prispevkov: 2803Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 19:15
Povezava do prispevka
moni8 je napisal/a
Mene pa strese ob tako zelo površinskih izjavah... Dajte pripisat, da govorite zgolj iz svojih izkušenj. Sydney, pomagaj mi napisati alineje, kaj vse bi midve spremenile pri starših...


Saj se ni treba takoj počutiti ogrožene... Jaz sem napisala, da pišem zgolj kot mama, morda pa res nisem dovolj poudarila, da so to moje izkušnje. Sem mislila, da je to jasno.
Napisano se torej nanaša na vzgojiteljico oz. delo v oddelku pri enem sinu, pri drugem je vse bp, ne bi spreminjala (skoraj) nič.

0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 19:21
Povezava do prispevka
Se strinjam z zgoraj napisanim. (Edit: ups, sem bila prepočasna. Mislila sem na Ireein post.)

Ker sama še nimam otrok, lahko povem, kaj je mene najbolj motilo, ko sem pred kakimi 23 leti hodila v vrtec

- "prisilno" spanje, ki ga je že Iree opisala,
- agresivnost nekaterih otrok. Sama sem bila zelo nežno dekletce in sem se nekaterih fantov v skupini prav bala.
- da sem bila kar naprej bolna (vnetja ušes ).

Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 20. feb 2010 20:03
Povezava do prispevka
Sydney je napisal/aIn imam občutek, glede na nivo tega foruma, da bojo predlogi dobri in argumentirani Smile


In mislim, da bo ta tema zelo koristna.

quote:e5d9646fe6="madeira*"- agresivnost nekaterih otrok. Sama sem bila zelo nežno dekletce in sem se nekaterih fantov v skupini prav bala.
Podpis, plus siljenje s hrano, ki je ne maraš. Ko sem bila majhna, nisem prenesla (poleg 95 % ostale hrane) rib - kar je ena 'vzgojiteljica' (dajem v narekovaje, ker je bila vse prej kot to - na splošno je bila ostra, groba, neprijazna, žleht ... prava Pehta), 'rešila' tako, da mi je ribo pri kosilu na silo stlačila v usta.
Kar sem jaz 'rešila' tako, da sem potem pobruhala celo mizo (ne nalašč, ampak tako se mi je gabilo).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
samsara
Starost: 52Pridružen: 7. dec 2003Prispevkov: 4656Kraj: PtujStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 20:58
Povezava do prispevka
Imam približno 100 predlogov, ampak se bom tukaj omejila na tiste, ki so realni oziroma jih ni težko realizirati. Pozor, pišem kot mama.
- obvezno: redne supervizije za vzgojiteljice, protistresni program zanje- imajo namreč zelo zelo težko delo, podpore in dobrega feedback-a pa zelo malo.
- vzgoja s spoštovanjem: sem spada siljenje s hrano, spanjem itd
- povsod je omogočeno (primerno) uvajanje otroka v vrtec, ne pa da prineseš prvi dan, nato pa se pričakuje, da ga boš pustil pri ljudeh, ki jih še ni nikoli videl in šel domov
- manj pozornosti na kurikulum, več proste, sproščene igre
- manj obremenitve vzgojiteljic in otrok z nekimi izdelki- poznam vzgojiteljice, ki morajo v službi kar naprej izdelovati neke čestitke, risbe, kostume...
- če se le da, vsak dan vsaj enkrat ven
- čim manj gledanja TV-ja
- glede na to, da povprečno otrok zamenja vsak dan vsaj štiri osebe, ki so z njim (zjutraj ena pomočnica, potem vzgojiteljica/ pomočnica njegove skupine, popoldne spet nekdo četrti, bi to skušala zmanjšati
- ista dvojica vzgojiteljica/pomočnica otroka spremlja vsa leta vrtca, se ne menjujejo vsako leto
- poročanje o boleznih
- redne govorilne ure, kjer bi poročali o slabih/dobrih straneh mojega otroka
Hmm... gotovo sem kaj pozabila.

0
Nazaj na vrh
Janamari
Starost: 53Pridružen: 19. jun 2007Prispevkov: 3064Kraj: MBStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 21:14
Povezava do prispevka
Jaz tudi nimam otrok, ampak pod tisto siljenje s spanjem se pa totalno podpišem. Kadarkoli kdo omeni vrtec, se jaz najprej spomnim na to, da skoraj nikoli nisem dobila zvezdice ali srčka, ki so jih vzgojiteljice izrezovale iz samolepilne folije za tiste otroke, ki so pridno spali  ... mislim, halo, saj nisem jaz kriva, ker nisem in nisem mogla zaspati. Pa nisem bila nič manj pridna kot ostali - ležala sem in gledala v luft. Kot otrok (pa tudi dandanes redko kdaj) nisem nikoli spala popoldne; še zvečer sem komaj zaspala. zdaj mi večeri ne predstavljajo več takšnih težav
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2010 21:17
Povezava do prispevka
Huh, jaz tudi nisem mama, torej govorim iz svojih izkušenj: moj vrtec & vzgojiteljica vedno vse super, je pa res da je od zgoraj navedenih predlogovveliko bilo upoštevano.

Na primer: nikoli nas niso silili s hrano (če česa nisi maral, si dobil več česa drugega in hrana je bila odlična, še sedaj imam nostalgijo, ko vidim tiste jeklene krožničke!), veliko didaktičnih iger in dejavnosti, sprehodi, dobra kontrola malce bolj "podivjanih" otrok (da niso nas ta pridkane maltretirali). To je kolikor se seveda spomnim, edino kar vem da mi je bilo moteče je popoldansko spanje, ki je izgleda le bilo prisilno (saj so zatemnili cel prostor), ampak me je v tem času mama prej prišla iskat, ker je itak bila doma (v vrtec sem hodila zgolj zaradi socializacije in "učenja" v bistvu). Mama je bila tudi vedno zadovoljna z vzgojiteljicami (sama je tudi vzgoljiteljica in je v mlajših letih/pred mojim rojstvom delala v vrtcu) in je vedno pohvalila njihovo delo.




Nazadnje urejeno 20. feb 2010 21:17; skupaj popravljeno 1 krat
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kaj bi vi izboljšali v vrtcih?
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.