Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Sestavine - III. del

Pojdi na stran 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30
anna55
Starost: 68Pridružen: 21. jan 2010Prispevkov: 127Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. avg 2010 16:06
Povezava do prispevka
Ja, MeiMei, res krasen odgovor, ki si ga samo lahko želiš. Da ti nekdo tako lepo vse pojasni je več kot lahko upaš. Hvala ti.
Res je, imam mastno kožo.Praviš, da je krema tudi mastna, tako, da nisem ravno prav izbrala.Ali ???Pokukaš prosim tudi na Mastna koža?

0
Nazaj na vrh
febjul
Starost: 34Pridružen: 25. jan 2009Prispevkov: 181Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2010 8:49
Povezava do prispevka
Pozdravljene!
Odločam se za nakup tonika in v ožji izbor sem uvrstila dva in sicer AOK Pur Balance tonik in Natyr tonik z zelnim čajem.
Sestavine od AOK tonika: aqua, dipropylene glycol, panthenol,parfum,prunus persica fruit extract, panax ginseng root extract, pinus sylvestris bark extract, ribes nigrum leaf extract, propylene glycol, cocamidopropyl betaine, zinc gluconate, pantolactone, citrit acid, sodium chloride,sodium benzoate, sodium salicylate.

Sestavine za Natyr tonik: aqua, glycerin,camellia sinensis,pyrus malus, citrus grandis, aloe barbadensis,phenoxyetanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, parfum
 Moja koža je dokaj normalna, edino ogrce po nosu in okrog njega imam, pa včasih se mi naredi kakšen mozolj. Opažam tudi da mi kreme z glicerinom mašijo pore, tak da bi skoraj bolj bil primeren tonik od AOK...
 Prosila bi za mnenje kakšna sta oba tonika sestavinsko, hvala.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 16. avg 2010 10:57
Povezava do prispevka
Meni se zdita oba tonika super, morda mi je od AOK nekoliko manj ljubši - samo zato, ker ima razmeroma zgodaj v seznamu parfum.
Vlažilna sta oba, antioksidante imata oba...sta precej primerljiva.

Jaz osebno bi izbrala tonik Natyr, ker imam raje izdelke z manj (nepotrebnimi) sestavinami kot več in ker sem ga že preizkusila in mi je bil super.

Če pa si ugotovila, da ti izdelki z glicerinom povzročajo mozolje, potem vzemi tega od AOK :).
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
barby800
Starost: 39Pridružen: 11. dec 2008Prispevkov: 487Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2010 12:11
Povezava do prispevka
MeiMei, tvoje mnenje bo tudi meni prišlo prav, ker se ravno odločam o novem toniku. Če je AOK sestavinsko res v redu, bo šel naslednjič, ko bom v trgovini, z mano Smile
0
Nazaj na vrh
febjul
Starost: 34Pridružen: 25. jan 2009Prispevkov: 181Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2010 14:02
Povezava do prispevka
MeiMei najlepša hvala za tvoje mnenje bom kar vzela tonik od AOK
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. avg 2010 15:12
Povezava do prispevka
Meni je tudi boljši Natyr, pred nekaj dnevi sem ga kupila in je res dober, mislim, da bo postal kar stalnica (razen če najdem še kaj boljšega). Poskusila sem tudi tonik od AOK in mi ni bil všeč, ker mi je pustil en film na koži.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. avg 2010 17:39
Povezava do prispevka
Kakšna je razlika med sestavo stare Cleanance K in med sestavo nove formule? Je nova kaj slabša/boljša?
 
Sestava stare:
Avene Thermal Spring Water, Cyclomethicone, Water, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Glycerin, Polycrylamide, Lactic Acid, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, C13-14 Isoparaffin, Disodium Phosphate, Bisabolol, Citric Acid, Cucurbita Pepo Seed Oil, Dimethiconol, Disodium Edta, Fragrance, Laureth-7, Salicrylic Acid, Zinc Gluconate.
 
Sestava nove:
Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycolic Acid, Cyclomethicone, Water (Aqua), PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Glycerin, Lactic Acid, Methacrylate, Propylene Glycol Ceteh-3 Acetate, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Polyacrylate-13, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Salicylic Acid, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Bisabolol, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbnita Pepo Seed Oil), Dimethicone, Disodium EDTA, Fragnance (Parfum), Polyisobutene, Polysorbate 20, Pyridoxine Hcl Zinc Gluconate.
0
Nazaj na vrh
Marilyn
Starost: 35Pridružen: 2. avg 2007Prispevkov: 82Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 2:45
Povezava do prispevka
V temi Cosmerba sem zasledila, da naj bi krema vsebovala strupene snovi, vendar ni bilo odgovora katere. Zato me zanima, če bi lahko Tanja zdaj povedala. Smile

Aqua Purificata, Arachis hypogaea, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Calendula Officinalis, Jojoba Wax, Hedera Helix, Equisetum Arvense, Melilotus Officinalis, Verbena Officinalis, glyceryl stearate citrate, Cethyl Alcohol, Maris Sal, Potassium Sorbate.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 12:59
Povezava do prispevka
Marilyn,

tisto o "strupenih" sestavinah se nanaša na naslednje:

Hedera Helix - navadni bršljan, Equisetum Arvense - njivska preslica in Verbena Officinalis - sporiš ali železnjak: povzročajo draženje kože
Melilotus officinalis - navadna medena detelja: prav tako lahko povzroča draženje kože, če ni pravilno pridelana (če se na njej nabere plesen), lahko v njej nastane dicoumarol, ki je močen antikoagulant (preprečuje strjevanje krvi) in se uporablja za zatiranje glodavcev.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 14:01
Povezava do prispevka
MeiMei, hvala.
Pomojem je potem bolj kot ne samo višja koncentracija glikolne kisline notri, če ostalo niso kakšne "posebne" učinkovine.
0
Nazaj na vrh
Marilyn
Starost: 35Pridružen: 2. avg 2007Prispevkov: 82Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 14:59
Povezava do prispevka
MeiMei, hvala. Smile

Zanima me še naslednja ognjičeva krema:
Sestavine:
- Voda
- Ognjič
- Divja mačeha
- Plahtica
- Kamilica
- Repinec
- Hrastova skorja
- Vitamin B5 Pantenol
- Olje borage
- Vitamin A
- Vitamin E


Malo sem že sama pogledala, pa se mi zdijo čisto ok te rožce. Ali bi znalo tudi tukaj kaj dražit?
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 15:11
Povezava do prispevka
KillingLoneliness, meni se ne zdi, da bi bile razlike drastične glede na učinek, so pa res nametali notri še par zadev, za katere mi ni jasno, zakaj, sploh ker so na koncu sestavin.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
KillingLoneliness
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2009Prispevkov: 321Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. avg 2010 17:24
Povezava do prispevka
Hvala, Tanja.


0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 20. avg 2010 9:36
Povezava do prispevka
Marilyn,

za učinkovit komentar kreme prosim napiši, za kaj jo boš uporabljala - kar je primerno za trde in suhe pete ni primerno za mastno kožo na obrazu :).

Drugače rožice niso slabe, samo za plahtico piše, da lahko v večjih količinah draži kožo, drugače je pa OK.

Ampak, če mene vprašaš, to ni popoln seznam sestavin - 5 ekstraktov, trije vitamini in olje pač ne naredijo kreme - potrebni so gostilci, verjetno tudi kak konzervans...na tvojem mestu bi pred nakupom pogledala na embalažo, če so gor napisane sestavine po INCI klasifikaciji in se potem odločila. Tole se meni zdi maček v žaklju :D.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Marilyn
Starost: 35Pridružen: 2. avg 2007Prispevkov: 82Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. avg 2010 4:13
Povezava do prispevka
Jaz bi jo uporabljala za izsušeno in občutljivo kožo na obrazu.
Sestavine pa sem pobrala z ene spletne strani. Se mi je tudi meni zdel malo pomanjkljiv spisek, ampak pol sem šla pogledat kako so napisane sestavine za druge produkte, pa so bili pri drugih kremah tudi konzervansi itn. Tako sem sklepala, da morajo bit tudi pri tej kremi vse.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Sestavine - III. del
Stran 25 od 100
Pojdi na stran 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!