Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Izostanek menstruacije

Pojdi na stran 1 , 2
jancy
Starost: 30Pridružen: 17. avg 2006Prispevkov: 38Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 15:33
Povezava do prispevka
Zanima me, kakšni so lahko vzroki za izostanek menstruacije. Je lahka vzrok izguba 5 kilogramov v 5 mesecih?
Ljubezen! Ta beseda mi zveni tako čudovito, da menim; vse kar izvira iz ljubezni, mora biti prav tako čudovito!
0
Nazaj na vrh
ursYY
Starost: 35Pridružen: 26. jul 2007Prispevkov: 1819Kraj: ptuj-mbStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 16:35
Povezava do prispevka
to pomoje naj nebi blo, saj to ni dosti kg, rekla bi da bi mogoče izgubila to v 1 tednu...
0
Nazaj na vrh
Tara35
Starost: 51Pridružen: 1. feb 2008Prispevkov: 3Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 16:44
Povezava do prispevka
Vzrokov za izostanek menstruacije je lahko več:
-nosečnost
-hormonsko neravnovesje
-predmenopavza
-večja izguba telesne teže(v tvojem primeru mislim,da to ni vzrok)
-težave z jajčniki
Najbolje,da se obrneš na svojega ginekologa.
0
Nazaj na vrh
celica
Starost: 37Pridružen: 28. apr 2007Prispevkov: 333Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 16:56
Povezava do prispevka
Vzroki so lahko:
- nosečnost (nezaščiteni spolni odnosi)
- hitra izguba kilogramov oz. velika izguba (naglo spreminjanje teže)
- bolezen (npr. prehlad), zaradi katere ne pride do ovulacije
- stres (vpliva na hormone)
- neurejen menstruacijski cikel (najstniška leta)
- po prenehanju jemanja kontracepcijskih tablet
- ...
 
Zate predvidevam, da še nimaš urejene menstruacije (če si res stara 14 let).
Lahko je tudi izguba kg, če je privedla do premajhne telesne teže (npr. anoreksična dekleta spremlja izguba menstruacije).
 
 
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 38Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 17:22
Povezava do prispevka
jancy pri meni je zdaj menstruacija izostala zaradi minus 3 kg v treh mesecih. Upam, da bo saj ta mesec normalna.

Lahko tudi, da imaš prenizek % maščobe. Lahko pa kaj vpliva tudi kak stres.
0
Nazaj na vrh
DeLilah
Starost: 33Pridružen: 11. jun 2007Prispevkov: 32Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 17:49
Povezava do prispevka
Do koliko casa pa je se normalen izostanek? Ce upostevamo puberteto. 
0
Nazaj na vrh
celica
Starost: 37Pridružen: 28. apr 2007Prispevkov: 333Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 19:00
Povezava do prispevka
Dokler ženska nima rednega menstruacijskega cikla, lahko menstruacija pride prej, kasneje ali pa se jo v tekočem mesecu tudi izpusti. Vzrok je nihanje hormonov.
 
Drugače pa je tisti normalni izostanek lahko, mislim da do 5 dni (pri tistih, ki že imajo redni menstruacijski cikel).
 
Seveda pa mora ženska, ki že ima spolne odnose, pri vsakem izostanku menstruacije pomisliti tudi na nosečnost (ne glede na starost).
 
0
Nazaj na vrh
jancy
Starost: 30Pridružen: 17. avg 2006Prispevkov: 38Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 19:18
Povezava do prispevka
No res sm stara 14 let, ampak sem imela do zdej, se pravi do junija, zelo redno menstruacijo glede na to da sem v puberteti. sam od takrat sem jo imela samo še konec julija, pa v začetku oktobra. pol pa sploh ne več. pa ni možnosti da bi bila noseča. drugač sem pa visoka 161 cm približno (pri zadnjem merjenju), tehtam pa 49 kg (to je pa točen podatek). se pravi de mam normanlo težo. tak da ne razumem zakaj ni in ni menstrucije in me zato zelo skrbi.
Ljubezen! Ta beseda mi zveni tako čudovito, da menim; vse kar izvira iz ljubezni, mora biti prav tako čudovito!
0
Nazaj na vrh
celica
Starost: 37Pridružen: 28. apr 2007Prispevkov: 333Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. feb 2008 21:21
Povezava do prispevka
jancy, se strinjam, da imaš normalno težo, čeprav bi lahko vseeno to, da si shujšala, vplivalo tudi na menstruacijo. Jaz ne bi paničarila, imaš še kar nekaj let, da se ti menstruacija uredi (do nekako 18 leta).
Če te pa res zelo skrbi, pa se pogovori z mami ali pa pojdi do ginekologinje - lahko tudi do šolske zdravnice pri kateri imate sistematske preglede. Imaš to možnost?
 
Res pa je tudi, bolj ko te skrbi in o tem razmišljaš, bolj si živčna (kar je še dodaten stres) in potem je ni. Ko pa enkrat to odmisliš, potem pa pride.
 
0
Nazaj na vrh
soncnica19
Starost: 122Pridružen: 9. dec 2007Prispevkov: 596Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 2. feb 2008 23:14
Povezava do prispevka
jz sem mela iste probleme, pač menstruacija ni še redna pri teh letih, šla sem h ginekologinji, ki mi je predpisala ene tablete mislim da cikloprogynova. po moje se nimaš kj sekirat.
0
Nazaj na vrh
SwanHeart
Starost: n/aPridružen: 18. jul 2005Prispevkov: 1527Kraj: Nekje v temi s prekrizanimi rokamiStatus:Offline
Objavljeno: 10. feb 2008 16:51
Povezava do prispevka
Mi lahko pove katera to umetnost, da odmislim, da sem v zamudi? Ze cel teden me neki scipa tam spodaj, pricakovala sem jo v zacetku februarja, tolerirala sem, da bo mogoce malo zamude, saj imam zadnje leto zadevo zelo neredno (vcasih pride en teden prej, vcasih zamudi 4 dni itd)... Zdaj me je zacelo ze malo skrbet, ceprav ne verjamem, da bi zanosila. Kako torej odmislim, da zamuja?

Heelp!!
There is only 1 part of the universe you can change and that part is your own self.
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2008 1:37
Povezava do prispevka
Ni druge kot da se čimbolj zamotiš Smile Ah, ja težko je, te razumem...nevem, pojdi s kolegico na pijačo, pojdi tečt, vsekakor pa ne brat knjih, revij...ker gredo misli hitro stran Smile V glavnem čimbolj se zamoti v družbi, za lažje prenašanje pa vseeno kupi test, da se dokončno pomiriš in zadihaš. Saj ni greh dat 5 eurow da potem lepo mirno spiš a ne?
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
SwanHeart
Starost: n/aPridružen: 18. jul 2005Prispevkov: 1527Kraj: Nekje v temi s prekrizanimi rokamiStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2008 11:45
Povezava do prispevka
Sm ze vceraj mirno spala, ker je koncno prisla... bitch, k mi take strahove dela!!! Big smile Sej ne da si otrok ne zelim, ampak zdej se ni cas za to. Bi rada se kaj sveta prej vidla, pa en soliden siht nasla grrrr...
There is only 1 part of the universe you can change and that part is your own self.
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. feb 2008 13:11
Povezava do prispevka
Uf, še dobro pol Smile
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
goldfish
Starost: 33Pridružen: 11. feb 2009Prispevkov: 996Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. jun 2010 17:55
Povezava do prispevka
Obujam temo. Any ideas, po koliko času brez menstruacije je pametno it do ginekologa? Noseča 100% nisem, od zadnje menstruacije je pa cca 2 meseca in pol. Največ časa, da nisem imela menstruacije je bilo kakšna 2 meseca pred približno dvema letoma, ko sem močno shujšala, od takrat sem se nazaj poredila in tudi menstruacije so bile bolj redne. Nikoli nisem imela rednih na 28 dni, bolj na mesec in pol, ampak tole zdaj je pa že malo dolgo... Me začenja skrbet. Zadnje čase me tudi nekaj špika obačsno okrog desnega jajčnika. Možno sicer je, da je od stresa (izpiti in še kaj), ampak je pa zelo butast filing. Kaj bi ve naredile? Hvala
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Izostanek menstruacije
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Vaja 'deska' je kraljica vadb mišic jedra, torej trupa. Preprosta vaja, ki jo lahko izvaja vsakdo in povsod!