Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Trinny & Susannah

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. okt 2007 19:12
Povezava do prispevka
saj vem, da sem že kot dolgočasna lajna, ampak T&S imata tudi  krasne ideje za workwear  (seveda pa je treba prilagoditi glede na (ne)konzervativnost delovnega mesta). 
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
xtinax
Starost: 15Pridružen: 15. mar 2004Prispevkov: 4071Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. okt 2007 19:20
Povezava do prispevka
Malina, gotovo nisi lajna, ker ne vem, kaj je to T&S 
0
Nazaj na vrh
ana25
Starost: 122Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 9323Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. okt 2007 19:22
Povezava do prispevka
Trinny and Susannah. Kako ne veš?  
Nazadnje urejeno 17. okt 2007 15:26; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 16. okt 2007 19:23
Povezava do prispevka
Trinny & Susannah



http://www.trinnyandsusannah.com/

http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
samsara
Starost: 52Pridružen: 7. dec 2003Prispevkov: 4656Kraj: PtujStatus:Offline
Objavljeno: 16. okt 2007 22:20
Povezava do prispevka
Na ti punci sem že pred časom vrgla oko. Malina, a imaš kakšno njuno knjig, se jo splača nabaviti?
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 9:44
Povezava do prispevka
samsara, imam 5 njunih knjig in ja, vsekakor. včasih se je kakšno dobilo v Konzorciju, nekajkrat sem jo tudi naročila tam ali pa v Vale Novaku. no, sedaj se da na amazon.com vse dobiti, tako da ti priporočam, da pogledaš kar tam :).
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
ana25
Starost: 122Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 9323Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 11:03
Povezava do prispevka
avtocenzura, sorry
Nazadnje urejeno 17. okt 2007 15:24; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 11:38
Povezava do prispevka
Opa, tale T&S bi pa zanimal še eno Planetko!
 
Ana, sicer pa samo en stavek: jaz sem pred časom govorila z Jakom o tej temi (ta kolega od Mitje - res je fajn!). In mi je krasno povedal, da če imaš stil, ga pač imaš, ne glede na kose in predpisane barve. Ker se tudi jaz izogibam kostimom kot hudič križa, sem pa res v nekoliko lažji situaciji kot ti. Pa čisto premlada sem za kostim z rekelcom, zaprtim do grla, čez rit in popolnoma dogločasnega dizajna (imam enega takšnega, če bo res nujno, sicer pa pridno gledam po Etamu in Naf Nafu, kjer najdem lepe, mladostne rekelčke, ki jih bom kombinirala na hlače, vsekakor v drugi barvi - zaenkrat sem našla le črne, kakšen barvit bo šel pa kmalu z mano, ko ga le najdem).
Nazadnje urejeno 17. okt 2007 14:49; skupaj popravljeno 1 krat
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 11:39
Povezava do prispevka
Upam, da ne bom preveč OT, če Malino (tudi Ano) poprosim za mnenje o teh knjigah.

Jaz sem prebrala samo What not to wear in nisem ravno skakala do stropa od navdušenja. Ne me narobe razumet, so zelo uporabni nasveti za postave, kjer je potrebno kaj zakamuflirat in najbrž marsikateri ženski pridejo zelo prav. Tudi ni dolgovezenja, ampak pokažejo kar konkretne primere za najboljšo predstavo.
Jaz se tam nisem našla. Najprej ti svetujejo nekaj, pri drugi težavi pa ravno tisto, kar je pri prvi no go. Po moje je problem v tem, ker sta preveč skoncentrirani sami nase (sta sami svoja modela) in ne vidita preko plota, da morda obstaja še kaka druga zagata, ki je onidve nista predvideli. Po njunem ima ženska z majnimi prsi, droben cel zgornji del in tista z močnimi rokami, ima najbrž tudi velika prsa. Meni se zdi knjiga še precej pomanjkljiva in preveč enostranska. Trinny ima pa "big bum",

In potem sem se pri tej knjigi ustavila, sploh ker sem brala komentarje na netu, kjer je ta najbolje ocenjena, vse ostale pa slabše. Menda naj bi se samo še ponavljali in dolgovezili. Pišejo, da sta vse najbolj uporabne nasvete porabili za prvo knjigo, potem pa samo še obračata te iste besede in jim dodajata nepotreben balast. Pa da sta postali preveč skomercializirani in nesramni do ljudi,
ki se po njuno slabo oblačijo. Pa da dopuščata, da je le njun prav
absoluten prav, vse ostalo zavračata in podobni komentarji. V zadnjih knjigah naj bi dajali že nasvete za vodenje gospodinjstva, ne samo o oblačenju. Tega pa res ne potrebujem.

Malina (tudi Ana), katere knjige si ti brala in ali je kaj od zgornjega res? Oziroma, je še katera od drugih knjig zares vredna branja in uporabna?
0
Nazaj na vrh
ana25
Starost: 122Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 9323Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 11:51
Povezava do prispevka
Staša, Jaka ima seveda prav!  (Hecno slišati iz moških ust.) Heheh, tako kot imaš ti zeleno srajčko (Etam?) imam jaz pinki, le da ima še pasek. Zakon je. Si zavohala iste reči, ne le šminke.  Za kostime sem pa tudi jaz premlada, lepo prosim. Za kostime bom vedno premlada, ker me preveč utesnjujejo, omejujejo, moj duh pa je svoboden.  (Madonca nakladam zadnje čase.)
 
LIVvy, jaz sem brala samo "What not to wear", jo imam doma. Seveda nisem vzela vsega za sveto, napisana je tudi bolj za angleški / ameriški trg in se večine firm oblačil in kozmetike tukaj (še manj v SLO) ne dobi. Sem pa pobrala kar nekaj zanimivih nasvetov, oz. vsaj snovi v razmislek. Čeprav je res s stilom tako kot pravi Jaka.
 
Poskusila sem perilo za zoženje bokov in stegen. Sem bila namreč celo zimo na 'dieti', ki ni delovala. Pa si ga nisem kupila, ker blazno tišči in si ne predstavljam s tistim na sebi hoditi okoli. Da ne govorim, kako mora biti vroče spodaj in sploh super za vse bakterije. Sem se raje zaljubila potem in shujšala. Skoraj isto pa še prišparala sem.
 
Kar nekaj mi je pa pametnih nasvetov. Npr. to o drobnih in bolj močnih kosteh in nakitu. O tem nisem nikoli razmišljala, čeprav sem vedela, le nisem znala povezati. Pa barve sem odkrila. Res se mi ni treba mučit z bež in olivno zeleno, v katerih sem kot mrlič, če si lahko privoščim zlato, totalno belo ali živo zeleno ali turkizno, pa bom huda. Pa še marsikaj podobnega. Npr. da je črna samo za na pogrebe. (To na veliko kršim. )
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 12:05
Povezava do prispevka
LIVvy, ti na stvar gledaš z drugega stališča kot jaz. če imaš glede modnih stvari nekega drugega guruja (ne me narobe razumeti, samo ne vem, kako bi drugače imenovala tisto gospo, h kateri si ti hodila na posvete glede barv, modelov ipd.), ki ima zelo dodelano strategijo in teorijo in ki funkcionira tudi v praksi, potem ti T&S verjetno ne moreta ponuditi nič novega oz. se ti zdita v nekaterih stvareh celo kontradiktorni.
gotovo je nekatere njune komentarje potrebno jemati z rezervo, tudi primeri so včasih ilustrativni le zaradi kota, s katerega so ju fotkali in njunega (nesrečnega) izraza na obrazu.
vendar sta meni (pa nikoli nisem ravno kot kmetica hodila naokoli, ker lahko rečem, da pri nas določen okus in drža za oblačila nekako "teče v familiji" (in upam, da sedaj nisem izpadla preveč arogantno ali vase zagledano)) zagotovo dali precej dobrih idej, po eni strani sta mi potrdili nekaj  mojih opažanj že od prej, v določenih pogledih (tukaj mislim predvsem detajle na oblačilih ter barvno kombiniranje) pa dali nov pogled na svoje cunje in na tiste v izložbah.
kar sem videla njunih oddaj (in teh sem videla kar nekaj), kjer vzameta precej obupane in zares nemogoče oblečene/nestilirane ljudi s čisto konkretnimi težavami (praviloma gre za ženske popolnoma brez okusa, z nemogoče neprimernimi načini oblačenja za svoje postave in lifestyle - posledica pa je to, da so zafrustrirane, nesrečne, da jih ljudje ne jemljejo resno itd itd), so te ženske v prej-potem kadrih kot drugi ljudje. res jih preobrazita in iz njih potegneta najboljše. ponavadi jim njuni stilisti tudi razložijo, kako uporabljati ličila (nekatere so prej kot pocestnice, druge še v življenju niso uporabile maskare - imaš svega), jim naredijo frizuro in barvo, ki je zanje optimalna (in jih tako ponavadi pomladijo za 10-15 let), da ne govorim o načinu oblačenja... res, te ženske so zame najboljši dokaz, da sta mojstrici. lahko je protiargument to, da bolj ali manj svetujeta to, kar je všeč tudi njima, ampak dostikrat te ženske potem že same najdejo svojo smer stila in se držijo tistih njunih nasvetov, ki so zanje in za njihove postave res life-changing.
meni se zdi (govorim o svojih opažanjih), da če bi se več žensk držalo njunih nasvetov, se ne bi več tako nesrečno tlačile v oblačila, ki zanje res niso primerna. pa še to bi rekla, da bi imeli onidve v Sloveniji dosti manj dela, kot ga imata v VB, ker tam je pa res skorajda pravilo, da okusa za oblačila ni. v tem smislu smo Slovenke dosti bližje evropskemu flattering stereotipu, da se Evropejke znajo obleči in da nosijo oblačila, ki jim pristojijo in so jim prav.

kot vsakega drugega strokovnjaka na tem področju je treba gotovo tudi njiju jemati z rezervo - pač vzameš, kar ti ponujata, če ti npr. volančki niso všeč, jih pa pač vseeno ne nosiš ;).

Nazadnje urejeno 17. okt 2007 13:59; skupaj popravljeno 2 krat
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
ana25
Starost: 122Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 9323Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 12:18
Povezava do prispevka
Malina je napisal/a zagotovo dali precej dobrih idej, po eni strani sta mi potrdili nekaj  mojih opažanj že od prej, v določenih pogledih (tukaj mislim predvsem detajle na oblačilih ter barvno kombiniranje) pa dali nov pogled na svoje cunje in na tiste v izložbah.

Tukaj je bistvo.  Zanimivo mi je bilo tudi svetovanje glede čevljev. Nisem vedela, zakaj se ne maram tlačit v špičake in blazno fine drobcene čevlje s tankimi petkami, zdaj pa vem: ker imam pač širša stopala in zajetne gležnje (ki jih, btw., včasih sovražim ). Na takih nogah bolje delujejo bolj "chunky" (močni ali kako naj rečem) čevlji. Logično, ampak sama ne bi pogruntala. Bi še vedno travmirala in probavala špičake ter si želela najti ene, ki mi bodo stali. Ma klinc, vse na svetu pač ni narejeno zato, da meni paše in da jaz nosim. Simple.
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 12:19
Povezava do prispevka
aha, ugotovljam da bi bila tole zame dobrodošla literatura. torej naj začnem z "What not to wear" ali kaj drugega?
"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
Pegasus
Starost: 40Pridružen: 22. okt 2005Prispevkov: 13101Kraj: LitijaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 12:24
Povezava do prispevka
Ja, Ana, tudi mene je presentil s tako dobro izjavo, zelo na mestu! Zelena je iz Vero Mode,  imam pa negledano eno fuksijasto v Etamu, ampak ima kratke rokave, pa s paščkom okrog pasu, za 25€ (gledam isto?). Kostim bi si jaz vzela le kakšen res dober, mladostnega kroja, neklasičnih barv, vse ostalo me ne zanima.
 
Pa zelo se strinjam tudi s citiranim delom malininega pisanja - res je krasno dobiti kakšen feedback, nov pogled, novo idejo. Se pa še vedno in od nekdaj držim tega, da prek sebe ne grem. Jaz in volančki ne bomo šli nikoli skupaj, tako kot se nikoli ne bom dobro počutila v povsem zaprti majčki ali z dekoltejem do popka. In zato si tudi nisem kupila matching sivega rekelčka k svojim H&M hlačam, ker se cela v sivi počutim tako zelo bedno, moreče, na pol živo. 
Če pa dobim kakšno novo idejo za pametne nakupe v bodoče, pa bom izjemno vesela. tako da knjigo dodajam na WL.
Nazadnje urejeno 17. okt 2007 14:48; skupaj popravljeno 1 krat
You have enemies? Good. That means you ve stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
0
Nazaj na vrh
Malina
Starost: 41Pridružen: 15. jan 2004Prispevkov: 5137Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. okt 2007 12:29
Povezava do prispevka
ana, saj v tem je hec. v veliko primerih nista odkrili Amerike, ampak ubesedili in utemeljili to, v čemer se ženske itak nismo dobro počutile, pa nismo vedele zakaj. ilustrativni primer je moja prijateljica, ki ima krasne velike prsi in je bila v pulijih in debelih puloverjih z izrezi ob vratu kot kup nesreče. izgledala je overweight (pa ima pri 174 cm 58 kg!!!), počutila pa se je kot neroden, kmetavzarski knedelj. ko sem ji (na podlagi T&S "razsvetljenja" ;)) razložila, da ni nikakršne potrebe, da se muči s chunky puliji, ampak naj lepo nosi bolj izrezane, tanke, oprijete zgornje dele, je bila to zanjo dobesedno odrešitev. sedaj se je toliko naštudirala, da točno ve, kaj bo kupila in česa ne. tako je profitirala na mnogih nivojih - denar, ki bi ga namenila sicer lepemu puliju (ki pa bi se le valjal po omari), raje investira v lep top z izrezom na V in tako ima v omari kose, zaradi katerih se nikoli več ne počuti kot slon v bikinkah ;).
Nazadnje urejeno 17. okt 2007 13:52; skupaj popravljeno 1 krat
http://odglavedopet.blogspot.com/

"I live in fantasyland... and I have oceanfront property!"
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Trinny & Susannah
Stran 1 od 6
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Fauci je dejal, da ne ve, od kod se je vzelo pravilo o socialni oddaljenosti dveh metrov, priznal pa je tudi, da ni bilo študij, ki bi priporočale maskiranje otrok.