Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Prehranska dopolnila za lepe/zdrave lase

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Akasha
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2004Prispevkov: 7649Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 17. sep 2007 18:40
Povezava do prispevka
Zanima me, s katerimi prehranskimi dodatki za lepe in zdrave lase ste imeli pozitivne izkušnje. ( lepši lasje,manj izpadanja, hitrejša rast......)
 
Trg namreč ponuja precej tovrstnih preparatov, ampak po moje niso vsi v resnici dobri.
THE SPIRIT OF FIRE !!!
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 18. sep 2007 9:12
Povezava do prispevka
fitoval kapsule vsekakor pomagajo ... meni so enkrat res izrazito izpadali lasje, pa sem jih zato kupila in potem mi reees dolgo skorajda nič niso - razen kakšen las dva ...
 
0
Nazaj na vrh
powerpuff
Starost: 38Pridružen: 25. jun 2006Prispevkov: 49Kraj: ljStatus:Offline
Objavljeno: 18. sep 2007 10:32
Povezava do prispevka
Natural-Wealth/Vitamini za lase tablete priporocam!
0
Nazaj na vrh
Čenča
Starost: 45Pridružen: 22. maj 2005Prispevkov: 1846Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. sep 2007 23:38
Povezava do prispevka
Jaz že več let izmenjaje jemljem Fidival in Biotin (oboje Fidimed), pa moram reči, da mi lasje kaj dosti ne izpadajo.
 
Zdaj, ko imam kratke, itak ni panike, se jih niti ne opazi, ko pa sem imela pred tem dolge, se mi je zdelo, da mi izpadajo v šopih. Sem jih pa začela jemati, preden sem se prvič ostrigla čisot na kratko, ker sem imela občutek, da mi res močno izpadajo, potem pa sem kuro začela ponavljati, ko sem s kratkih na dolge prehajala in me je valda spet zagrabila panika, da mi blazno lasje izpadajo. Zdaj jih pa kar izmenjaje jemljem, ker gre itak za B vitamin, ki pomaga tudi pri znižanem hemoglobinu.
 
Pravzaprav ti ne morem kaj dosti pomagati, ker jaz oboje jemljem bolj kot ne preventivno, ampak samo toliko, da boš "vedela", česa vsega se sposlužujemo Wink
0
Nazaj na vrh
karmen_j
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2005Prispevkov: 491Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2007 10:31
Povezava do prispevka
Akasha, poleg vsega, kar so punce že omenile menda velja, da je, če gre za odvečno izpadanje las,   potrebno pogosto pranje las, ker se na umazanih laseh zadržuje snov (kako se imenuje ne vem, niti ne vem od kod pride, to mi je povedala kolegica, ki je dermatologinja), ki povzroča še dodatno izpadanje. Se pravi, da si jih opereš vsaj 2 x na teden, če ne pogosteje, s kakšnim blagim šampončkom.  
 
Za hitrejšo rast ne vem pametnega recepta, za bolj bujne in lepše lase pa so na trgu razni preparati. Dokler se zadržijo na laseh imaš občutek bujnih in lepih las (to je cca. 2 dni, če pridno telovadiš in se pri tem še znatno potiš, je ta čas krajši).
 
Po receptu moje babice pa naj bi bili lepi in zdravi lasje prevsem če uživaš ajdo  (v katerikoli obliki) rženo in proseno kašo. Glede na to, da so to tako ali tako zdrave reči, je vredno poiskusiti.
 
 
Lp. Karmen
0
Nazaj na vrh
Cherry Miss
Starost: 38Pridružen: 21. okt 2005Prispevkov: 1081Kraj: Go-Go-Go!Status:Offline
Objavljeno: 19. sep 2007 10:45
Povezava do prispevka
Mhm, glede prose sem tudi jaz nekaj brala - žal poskusila še nisem (lenoba).
Na tešče vsako jutro pogrickamo 2 žlici prose ("surove"). Naj bi pomagalo. Smile

Sicer tudi sama razmišljam o kakšnih prehranskih dodatkih za lase - ampak, nekako se mi zdije vse te magične tablete...le prazne obljube. Khm.
Smeh je jezik duše.
P. Neruda
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 19. sep 2007 10:53
Povezava do prispevka
fitoval preverjetno niso magične obljube oz. resnično pomagajo - pri izpadanju ... kar se pa tiče zgoščevanja las itd. pa mislim, da je večina narejenega že z geni Wink
res pa je, da lahko lase lepo negujemo s primernimi izdelki, ki jih naredijo bolj sijoči (kakšni dobri šamponi, maske itd. s čimer pa tudi ni za pretiravat).
zdrava prehrana pa tako in tako pozitivno vpliva na celotno telo - polnozrnati izdelki so sigurno koristni tako za kožo, kot za lase in nohte.
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2007 11:37
Povezava do prispevka
Jap, polnozrnati izdelki so super za vse te "odmrle" zadeve (lase, nohte), ker se gradijo od znotraj in se prehrana zelo pozna. Jaz jemljem oz sem jemala še ene posebne tablete za kožo in lase, dobijo se v dm-ju, pa so kar fajn. Sem pa zdaj odkrila še najboljši šampon na svetu, vsaj zame - Fitoval. Tako sijočih in lepih las še nisem imela (sicer so že naravno precej sijoči), tako da res priporočam. Drugače pa se dobijo tudi izdelki, ki dajo videz sijočih las; jaz imam sprej od Keune, namenjen samo lesku. Efekt je res očiten in že skoraj pretiran, zato ne gre pretiravati.
0
Nazaj na vrh
Akasha
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2004Prispevkov: 7649Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. sep 2007 14:29
Povezava do prispevka
karmen_j je napisal/a
Akasha, poleg vsega, kar so punce že omenile menda velja, da je, če gre za odvečno izpadanje las,   potrebno pogosto pranje las, ker se na umazanih laseh zadržuje snov (kako se imenuje ne vem, niti ne vem od kod pride, to mi je povedala kolegica, ki je dermatologinja), ki povzroča še dodatno izpadanje. Se pravi, da si jih opereš vsaj 2 x na teden, če ne pogosteje, s kakšnim blagim šampončkom.  
 
To jih itak.....
THE SPIRIT OF FIRE !!!
0
Nazaj na vrh
TinaTina
Starost: 33Pridružen: 25. jun 2010Prispevkov: 44Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. okt 2012 21:04
Povezava do prispevka
Mene pa zanima, če je katera preizkusila še kaj poleg fitovala. Jaz sem fitoval kapsule preizkusila že lani in se mi zdi, da so mi malo umirile izpadanje las. Ker pa vedno rada preizkusim kaj novega me zanima, katera prehranska dopolnila so priporočljiva proti izpadanju las?
0
Nazaj na vrh
eye
Starost: 42Pridružen: 4. okt 2011Prispevkov: 832Kraj: ZasavjeStatus:Offline
Objavljeno: 12. okt 2012 8:16
Povezava do prispevka
Jaz sem si kupila od Medexa Kolagen. Sicer ni ravno proti izpadanju las, ampak baje izboljša debelino krhkih las.
Življenje je lepo :)
0
Nazaj na vrh
kokola
Starost: 23Pridružen: 13. feb 2008Prispevkov: 3747Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. okt 2012 9:13
Povezava do prispevka
Jaz jemljem dm-ove kapsule Haar vital komplex mit Zink. Probleme pa imam le z izpadanjem (imam sicer goste lase, a mi zadnje leto ful izpadajo, kar mi sicer ne vpliva na gostost, a me vseen moti).

All I've learned from my mistakes is that I can't stop repeating them.
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 12. okt 2012 9:15
Povezava do prispevka
ja, vichy ineov Smile super stvar Smile
0
Nazaj na vrh
JoLynn
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2010Prispevkov: 1285Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. okt 2012 9:47
Povezava do prispevka
Gita, tolk hvališ te Inneov tablete, da jih bom šla res kupit. Embarrassed Sam so pa drage za pop..... Pinch

Kaj pa B-kompleks od Natural Wealth, je katera jemala?
0
Nazaj na vrh
Mis
Starost: n/aPridružen: 16. sep 2005Prispevkov: 1707Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. okt 2012 10:40
Povezava do prispevka
Jaz redno jemljem DM kapsule s cinkom, z učinkom sem zadovoljna.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Prehranska dopolnila za lepe/zdrave lase
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.