Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kaj je sreča?

Pojdi na stran 1 , 2
darja.
Starost: 42Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 2705Kraj: V ekonomiji...Status:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 9:31
Povezava do prispevka

Danes sem bolna in imam same taka psihološka razmišljanja. Kaj pravzaprav pomeni da si srečen? Veliko parov na zunaj zgleda da so srečni, v resnici pa trpijo drug zraven drugega. Veliko ljudi mislijo da je sreča: denar, veliko oblek, veliko "prijateljev", dober avto, lepota,.. Vendar denarja ponavadi iz lastnih izkušenj ni nikoli dovolj, prav tako obleke moramo menjavati, da dosežemo tisti učinek, prijateljev tistih pravih mislim, pa ponavadi nimamo veliko. Vsak dan spoznavam kako realen je ta svet.  Veliko "prijateljic" se je izkazalo za hinavske, zahrbtne in povzpetniške. No da skrajšam moj monolog. Danes sem se odločila, da bom v "svoj" krog spustila samo ljudi, ki si to resnično zaslužijo. To so moja družina, fant in moja najboljša prijateljica. Tako za zaključek povem, da sem srečna ker čeprav imam malo ljudi okoli sebe, so to tisti, na katere se lahko zanesem in to je najbolj pomembno.  


želva, je ukinjena, je šla prepočasi ;)
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 9:44
Povezava do prispevka





darja, najprej ti želim, da se čimprej pozdraviš. res je, kot praviš, sreča ni v denarju in novih oblekah. jaz pravim, da je sreča sestavljena iz majhnih srečic, ki jih doživljamo vsak dan, pa naj je to lep sončni vzhod, ali pa nepričakovana prijaznost od ljudi, s katerimi imamo stike. žal je tako, da vsi ljudje, pa če jih še tako cenimo, niso dobronamerni in tudi to je del življenja. vendar sem jaz mnenja, da je boljše kot kvantiteta,kvaliteta. se pravi, da je bolje imeti manj ljudi v svoji bližini, pa tiste takšne, kot si jih želiš, ki te znajo spraviti v smeh, te potolažiti, kadar si žalostna, lahko te trudi prizadenejo, če že tako nanese, nikoli pa ti ne škodijo. tega se jaz že precej let držim, že zaradi izkušenj, ki sem jih v tem imela in moram reči, da sem kar srečna, čeprav imam tudi jaz take dneve kot jih sedaj preživljaš ti. lepo se imej!





Upgrade Your Email - Click here!

tanjal
0
Nazaj na vrh
minca
Starost: 40Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 1232Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 9:45
Povezava do prispevka
quote:8ad5603783="darja."

Danes sem bolna in imam same taka psihološka razmišljanja. Kaj pravzaprav pomeni da si srečen? Veliko parov na zunaj zgleda da so srečni, v resnici pa trpijo drug zraven drugega. Veliko ljudi mislijo da je sreča: denar, veliko oblek, veliko "prijateljev", dober avto, lepota,.. Vendar denarja ponavadi iz lastnih izkušenj ni nikoli dovolj, prav tako obleke moramo menjavati, da dosežemo tisti učinek, prijateljev tistih pravih mislim, pa ponavadi nimamo veliko. Vsak dan spoznavam kako realen je ta svet.  Veliko "prijateljic" se je izkazalo za hinavske, zahrbtne in povzpetniške. No da skrajšam moj monolog. Danes sem se odločila, da bom v "svoj" krog spustila samo ljudi, ki si to resnično zaslužijo. To so moja družina, fant in moja najboljša prijateljica. Tako za zaključek povem, da sem srečna ker čeprav imam malo ljudi okoli sebe, so to tisti, na katere se lahko zanesem in to je najbolj pomembno.  



S tem se popolnoma strinjam, nekdo misli, da je srečen, če pozna veliko ljudi, a vprašanje je, katerim se lahko popolnoma zaupa. Jaz vem, da se lahko zanesem na družino, fanta in nekaj prijateljev, ampak to res pravih prijateljev. Vem da me bodo vedno podprli in potolažili, če kaj ne bo šlo kot bi moralo it. Spoznala sem že tudi krutost nekaterih oseb, za katere sm misla, da so vredne zaupanja, ampak realnost je bla drugačna.


Kaj pomaga človeku denar, če je pa osamljen. Na stara leta spozna, da denar ni sveta vladar in ko bo star, bo sam. Prav tako lepota, s starostjo se izgubi.


Zame je sreča, da imam prave ljudi ob sebi, ki jim lahko zaupam kakor oni meni. Če imaš prave prijatelje, potem imaš vse.


 

0
Nazaj na vrh
Saša
Starost: n/aPridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 1763Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 10:27
Povezava do prispevka

Srečen si takrat, ko si zadovoljen sam s sabo, ko te obkrožajo pravi ljudje, ki te imajo radi in ti njih in ko si zadovoljen s tem kar počneš.


Tisti, ki misli, da potrebuje dober avto, kup denarja in goro oblek zato da bo srečen je pa v bistvu nesrečen.

0
Nazaj na vrh
Marinka
Starost: n/aPridružen: 12. nov 2003Prispevkov: 340Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 11:18
Povezava do prispevka

Sreča je, ko se zjutraj zbudiš ob nekom, ki ga imaš rad, in on tebe. Sreča je, ko te otrok poljubi, pogleda v oči in reče, da te ima rad. Sreča je, ko prične deževati, in rečeš: fajn, narava bo dežju hvaležna. Potem pa vzameš dežnik in greš na sprehod, ob tem pa uživaš. Sreča je, ko ti uspe skuhati kaj novega, pa so vsi prisotni navdušeni. Sreča je, če imaš nekoga, ki mu lahko zaupaš. Sreča je.... stotine in stotine majhnih radosti (vse, kar nekomu polepša dan).


Darja, hitro ozdravi! Single Rose 





Lep pozdrav, Marinka
0
Nazaj na vrh
Lili
Starost: n/aPridružen: 25. nov 2003Prispevkov: 997Kraj: Novo mestoStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 11:28
Povezava do prispevka

Darja... pošiljam ti sončk....v srčk....in vse lepe energije za ozdravitev.


pa tole:



Carpe Diem

Obrne se proti meni in mi reče: ne hrani nikoli ničesar za neke posebne priložnosti, vsak dan v tvojem življenju je poseben! Še vedno premišljujem o njegovih besedah .... Spremenile so moje življenje. Berem več, čistim manj. Sedim na terasi in uživam v razgledu, niti plevel v vrtu me ne moti. Več časa preživim z družino in manj v službi. Dojel sem, da je življenje v bistvu celota, izpolnjena za užitke, ne pa tečaj o preživetju. Ničesar več ne hranim. Vsak dan uporabljam svoje kristalne kozarce. Odvržem svoj novi suknjič, ko grem v trgovino in si zaželim novega. Ne hranim svojega najboljšega parfuma za posebne prilike, porabim ga kadarkoli si ga zaželim. Fraze ...nekega dne in enkrat te dni; ...so skoraj izginile iz mojega besednjaka. Če je nekaj vredno videti, poslušati ali narediti, tedaj jaz to pogledam, poslušam in naredim TAKOJ sedaj. Nisem prepričan, kaj bi žena mojega prijatelja storila, če bi samo vedela, da je ne bo jutri tukaj, v kar mi vsi verjamemo. Mislim, da bi se več pogovarjala s svojo družino, s svojimi najbližjimi prijatelji. Morda bi poklicala svoje stare prijatelje in prosila za opravičilo za neke stare nesporazume in se z njimi pomirila.Verjamem, da bi šla jest v kitajsko restavracijo, to je bila njena priljubljena hrana. Pravzaprav so te neizpolnjene drobne stvari tisto, kar mi da misliti, če bi vedel, da so mi ure štete.

- Moti me, ker sem se nehal srečevati s svojimi dobrimi prijatelji, s katerimi sem se nekega dne želel pogovarjati.
- Moti me, ker ne napišem pisma, katerega sem mislil poslati enkrat v teh dneh.
- Moti me in žalosti me, ker nisem rekel svojim staršem, mojim bratom in otrokom bolj pogosto, kako rad jih imam.


 


Sedaj poskušam ne zamuditi, nimam ob strani ali hranim ob strani tisto, kar lahko obogati nase življenje s smehom in radostjo. In vsak dan si rečem, da je danes poseben dan ... vsak dan, vsaka ura, vsaka minuta je posebna.

To je TANTRA, ki je prišla iz Indije. Ne glede na to, ali si vraževeren ali ne, vzemi si nekaj minut in preberi in premisli.

Dobivati izkušnje pomeni delati napake. (H.G. Wells)















0
Nazaj na vrh
Lili
Starost: n/aPridružen: 25. nov 2003Prispevkov: 997Kraj: Novo mestoStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 11:56
Povezava do prispevka

V ta svet smo se rodili z ljubeznijo0 in polnostjo v srcu.Kot smo pozabili vse to, se tega občutka spet spomnimo! Rodili smo se z namenom biti srečni in deliti srečo. Podarimo jo najprej sebi.


Sreča je nenavadnih oblik, barv, vonjav in velikosti. sreča je vsemu srečen zapik, od rojstva pa tja do starosti.


Sreča je rožnat dežnik nad sivim dežjem bridkosti in svilnat klobuček vedrine nad pustim licem strogosti.....


Sreča je pesem, prijatelj, kocka in plišast medvedek, neponovljiv trenutek, lep, dragocen in redek.....Sreča je šop majhnih srečic za vse, ki jih znajo ubrati.


Je škrlaten srček ljubezni, narisan nad vhodnimi vrati....Sreča je najbolj srečnih velikosti, vonjav in oblik.


In nikoli je ni preveč za tisti srečenosen dotik......


Vsak dan in vsak trenutek se spomnimo na občutek sreče, svobode, veselja in ga nosimo v srcu.


To je občutek, ki si ga ZASLUžIMO.


Vse ostalo bogastvo bo sledilo občutku....


(ne vem avtorja)

Dobivati izkušnje pomeni delati napake. (H.G. Wells)















0
Nazaj na vrh
Ajda
Starost: n/aPridružen: 18. okt 2003Prispevkov: 599Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 12:36
Povezava do prispevka

Nasmeh je sreča ... Veliko smeha pripomore k sreči... Sicer pa je sreča širok pojem. Popolna sreča... Biti zadovoljen s svojim življenjem, ljudmi, ki te obkrožajo... Biti zadovoljen nasploh, srečen, nasmejan...


Se strinjam darja, da so le redki vredni, da jih spustimo v svojo bližino... Ker vse tiste množice "prijateljev" (tudi jaz jih imam) niso to. To sem sama dobro spoznala, ko sem imela hudo prometno nesrečo in takrat sem ugotovila, kdo so pravi prijatelji.... Res jih je malo...


Hkrati pa ni dobro biti nezaupljiv do vseh novih ljudi, treba je biti  odprt in tudi malo tvegati, ker nikoli ne veš...


Sicer je pa vsak nov dan sreča. Da smo tu, da živimo. življenje je lepo in takega si moramo narediti!!!


Srečo moramo iskati v vsakem trenutku! Seveda pridejo dnevi, ko smo žalostni in potrti in takrat se izkaže, kdo je pravi prijatelj, kdo nas ima rad tudi v nesreči. In se zavemo, kako srečni smo lahko, da take ljudi sploh imamo.


Darja




pozdravi se kmalu!!!
Custom Smiley



0
Nazaj na vrh
irena
Starost: 20Pridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 5210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. feb 2004 15:05
Povezava do prispevka

Ja, Darja, eni razmišljamo veliko preveč, tako, da nam škodi, drugi spet premalo, ali pa nič, pa spet nam škodi. življenske izkušnje nabiramo celo življenje, pa jih še na koncu naše poti ni dovolj...Pravijo, da umremo le telesno, naše duše se menda rojevajo v drugih oblikah in izpolnjujejo naprej...ne vem, ni nam dan spomin za druga življenja nazaj, preveč bi bili obremenjeni za tisti čas, ki ga živimo.


Vse te stvari, ki jih doživljaš, sem tudi jaz...in se kar hitro učim in zapomnim...Marsikomu tudi povem, kaj dejansko predstavljajo materialne dobrine, eni dojamejo, drugi ne. S sabo ne odneseš ničesar, zamujaš pa marsikaj, če ti grabljenje za prestiž ne dopušča časa za pogovor in pomoč sočloveku, partnerju, otroku. Poznam ljudi, ki imajo veliko prijateljev, ki jih kar naprej obiskujejo, potem pa  kritizirajo na vse pretege...Zakaj se potem z njimi družijo? Imela sem "prijateljice", ki so samo čakale koristi od mene...ki so mi kradle, lagale, naj ne naštevam naprej. Danes imam le bolj ozek krog ljudi, ki jih cenim in spoštujem zato, ker jih poznam. Ni mi važno, koliko premorejo, kaj so, ampak kakšni so. Ampak svet se vrti v drugi smeri...


Pa tole ti pošiljam Hot Chocolate Honey

0
Nazaj na vrh
mamy
Starost: -14Pridružen: 18. okt 2003Prispevkov: 3274Kraj: v raju na zemljiStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 6:48
Povezava do prispevka

Ja, sreča... tisto malo...tisto NEKAJ, kar je težko opisati z besedami, kar se ne da meriti v denarju. "Sreča je v majhnih stvareh", je moj življenski moto. Tisto, kar se ne da opredeliti, pomeni pa veliko. Ljudje nismo srečni z veliko denarja, prej nesrečni. V končni fazi gremo na "drugi svet" brez njega...


Osebno zelo cenim starejše ljudi, oni že vedo kaj je sreča, in za kaj se je res vredno pehati v življenju.


Sreča je..... ja, sreča je res nekaj, kar je okoli nas in TO sploh opazimo. Tudi TO in predvsem TO je sreča; v vsakdanjem življenju, le da to sploh zaznamo in se tega zavedamo.


...in jaz sem zelo srečna (naj ne zveni samovšečno)...


Tudi to, da si tukaj gor delimo toliko lepega, prijetnega in neprijetnega je sreča.

mamy od sina
0
Nazaj na vrh
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 9:37
Povezava do prispevka
Enkrat sem prebrala, da si še nihče na smrtni postelji ni zaželel, da bi v življenju več delal... živimo pa večinoma tako, da je služba na prvem mestu. Malo nas v to prisilijo, malo se pa tudi sami preveč obremenjujemo.
0
Nazaj na vrh
irena
Starost: 20Pridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 5210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 9:40
Povezava do prispevka

P.s.:Sem ugotovila, da sem na vprašanje o sreči malo čudno skrenila, pač, preveč sem brala Darjina spoznanja...


Sama mislim, da je sreča za vsakega zelo relativno čustvo...


Ene zadovolji "poln mošnjiček", pa tudi, če zraven stradajo, druge materialne dobrine, tretje zdravje, ljubezen in razumevanje doma, veliko moških zadovolji dober šport po TV in "moška družba" za šankom, v glavnem, sreča ima skoraj toliko obrazov, kolikor nas je...


 

0
Nazaj na vrh
Andy
Starost: n/aPridružen: 27. okt 2003Prispevkov: 9911Kraj: in paradiseStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 9:46
Povezava do prispevka

irena je napisal/a


Sama mislim, da je sreča za vsakega zelo relativno čustvo...


Ene zadovolji "poln mošnjiček", pa tudi, če zraven stradajo, druge materialne dobrine, tretje zdravje, ljubezen in razumevanje doma, veliko moških zadovolji dober šport po TV in "moška družba" za šankom, v glavnem, sreča ima skoraj toliko obrazov, kolikor nas je...



Irena, se popolnoma strinjam s tabo.

0
Nazaj na vrh
Lili
Starost: n/aPridružen: 25. nov 2003Prispevkov: 997Kraj: Novo mestoStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 10:18
Povezava do prispevka

IRENA....lepu si tule napisala....


iree.... služba....ja mnogim....gledam moje sodelavke...otrok doma bolan..ona pa v službi....

Dobivati izkušnje pomeni delati napake. (H.G. Wells)















0
Nazaj na vrh
Sunshine
Starost: n/aPridružen: 16. okt 2003Prispevkov: 1697Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2004 10:21
Povezava do prispevka
Sreča je v nas samih. In če nismo srečni, zato ne smemo oz. ne moremo kriviti drugih, ampak same sebe. V nesrečo pa se pahnemo vedno znova in znova sami in to zaradi nepomembnih stvari.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kaj je sreča?
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.