Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Glivično vnetje nožnice (kandida)

Pojdi na stran 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 6. jul 2010 11:23
Povezava do prispevka
KrvavaMeri je napisal/a(3) uživaj čim več probiotičnega jogurta (to s tamponom ... nisem prepričana, kako dobra ideja je)
 
Meni tampon namočen v probiotični jogurt koristi, ko začutim, da se nekaj pripravlja. Nikoli nisem imela nobenih stranskih učinkov  Ko je pa vnetje že "v razcvetu" (izcedek + srbenje), pa jogurt mogoče samo malo ublaži stanje. Takrat so mi najbolj pomagale vaginalete Canesten v kombinaciji s kremo.
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 6. jul 2010 12:16
Povezava do prispevka
Mislim, da sem nekje brala, da ginekologi tega ne priporočajo. Sicer sedaj niti približno ne vem več, zakaj točno.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
upi
Starost: 34Pridružen: 8. jul 2010Prispevkov: 2Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. jul 2010 18:49
Povezava do prispevka
Živjo!
Vem, da bi mogla prebrati vseh 45 strani teme, vendar sem jo samo preletela, ker je tega res ogromno.

Skratka... a je katera uporabljala vaginalne globule Betadine? Ker sem bila pri ginekologu zaradi izcedka, ki je včasih smrdeč včasih ni, različne gostote in barve ... no in potem je pač pogledal kaj bi lahko bilo in ni nič opazil, je pa zavohal, da nekaj ni ok... pa mi je predpisal ta Betadine... Ima katera kakšno izkušnjo s tem? (če je v temi kje to že omenjeno, lahko prosim za stran?)
0
Nazaj na vrh
Maeve
Starost: 39Pridružen: 7. maj 2010Prispevkov: 5Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. jul 2010 9:47
Povezava do prispevka
Jaz sem jih že uporabljala, mislim da sem naredila kuro za 14 dni ali celo tri tedne. Vsebujejo jod, ki deluje antiseptično - proti glivicam, virusom in bakterijam. Najboljše je, če daš čez noč vložek, ker precej steče ven. Meni sicer niso popolnoma odpravile težav, so pa nekoliko izboljšale stanje. Mogoče pa tebi bojo pomagale
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 20:14
Povezava do prispevka
Malo pomagam moderatorkam Big smile (Zaklenjena tema)

AngelEye je napisal/a Sama imam grozne probleme z vnetji. Vedno, ko sem klicala svojo gin., da bi prišlana pregled, zaradi vnetja, me je medicinska sestra po telefonu odslovilas tem: kupi si Canesten kremo, kake svečke in, če čez dober teden ne bobolje pridi nazaj, valda da je čez teden bolje, ampak za kako dolgo Unhappy. In nto naslednji mesecznova in znova.Tole mi je odgovorila sonja v temi o gin.Meni se dogaja isto. In se mi zdi, da sem našlarešitev - po vnetju se maži s canestenom še en mesec. Naj se dobropozdravi. Sicer v navodilih piše 2 tedna, ampak ziher je ziher.
Sama sem šla recimo že 3x k zdravnici zaradi tega, vendar sem samo 1x dobila svečke in Canesten kremo, 1x je rekla, da nič ne vidi in, da si naj kupim kremo, ker se kao to kupi, tretjič nisem niti prišla do zdravnice. Sem čakal, pa me sestra ni hotla vzet, pa sem šla, ker enostavo nisem nič dosegla...razen, da sem še eno uro cc štrajkala, potem pa me je minlo, ker mi je vedno znova dala jasno vedeti, da to ni nič in da se moram doma zdraviti dober teden ter nato prit, če ne bo bolje. Zato sem tudi prosila za mnenje v eni drugi temi.Problemi pa so sledeči: spodaj me srbi pri ustju, prav noter ne, saj se redno mažem s Canesten kremo. Po vsakem spolnem odnosu se stuširam s intimnim milom (samo zunaj, noter ne spiram) in namažem, da ne bi slučajno se kaj razvilo ali razdražilo situacijo ampak ne, meni se nonstop pojavlja ta problem. Torej zato tudi fant trpi Big smileMorda je krivo tudi to, da občasno delam preko študenta v okolju, kjer je v zraku veliko kemikalj (od barv za lase), saj imam tudi vsake toliko povečan izcedek aka beli tok, belo-rumenkaste barve.Amapk sedaj sem doma in ne delam pa imam spet te težave. Je kriv morda prašek, mehčalec? Če mehčalca ne uporabim pa je perilo tako zelo trdo. Ena mi je sicer priporočila, da naj namesto mehčalca dam noter kis, da se baje nič ne voha nato na perilu. Tudi dnevne vložke redno menjavam. Ob tistih dnevih uporabljam večinoma vložke in Mullerjeve tampone.Morem prehrano menjat, česa več jest, česa manj? Jogurti baje pomagajo, pa sadje tudi jem. Človek ne ve več kam se naj obrne, me pa že skrbi, da bi bilo kaj hujšega, glede na to, da se mi to nonstop ponavlja.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
CantLoveCantHurt
Starost: 33Pridružen: 25. sep 2008Prispevkov: 2109Kraj: MemoriaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 20:48
Povezava do prispevka
AngelEye je napisal/a
1x je rekla, da nič ne vidi in, da si naj kupim kremo,




Tole ti je osebna zdravnica rekla? Jaz sem mislila da pri splošnem zdravniku oddaš samo vodo in ti jo oni pregledajo za bakterije.

Yesterday, upon the stair,I met a man who wasn't there. He wasn't there again today. I wish I wish he'd go away...
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:14
Povezava do prispevka
Na ginekološkem pregledu sem bila in sem omenila, da me tam vse srbi ipd. pa je rekla ob gin. pregledu to. Nič mi ni dala vode na pregled, never ever. To je vse z mojo ginekologinjo povezano.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
teatime
Starost: 35Pridružen: 18. feb 2010Prispevkov: 1268Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:16
Povezava do prispevka
AngelEye tudi jaz sem imela včasih res grozne težave z vnetji, v enem obdobju je bilo tako hudo, da sem jih dobivala praktično vsak drugi (!) teden in (ista) g. me je prepričevala, da je to nekaj čisto normalnega, da naj se s partnerjem oba zdraviva s Canestenom, da imajo to itak vse ženske in da ni nič takšnega. Jaz sem že obupovala, potem pa sem googlala in ugotovila, da so najbrž krive KT. Od kar jih ne jemljem več (kmalu bo eno leto), sem v vsem tem času imela 2 vnetji (pa še to eno po kopanju v bazenu), kar je za mene praktično nič. Nekje od aprila uporabljam tudi lunetko, tako da po mojih izkušnjah sta to edini dve stvari, ki dejansko pomagata, pa lahko verjameš, da sem preizkusila marsikaj. Sicer ne pravim (in niti ne morem vedeti), če so pri tebi tudi KT vzrok ali je kaj drugega, ampak zgolj povem svoje izkušnje. Če jemlješ tabletke in z njimi nočeš nehati, jih morda še vedno lahko zamenjaš za katere druge.
Coffee, tea and sympathy.
0
Nazaj na vrh
CantLoveCantHurt
Starost: 33Pridružen: 25. sep 2008Prispevkov: 2109Kraj: MemoriaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:22
Povezava do prispevka
AngelEye je napisal/aNa ginekološkem pregledu sem bila in sem omenila, da me tam vse srbi ipd. pa je rekla ob gin. pregledu to. Nič mi ni dala vode na pregled, never ever. To je vse z mojo ginekologinjo povezano.


No v tem primeru ti pa priporočam da greš do osebne zdravnice in rečeš da bi rada, da ti pregledajo vodo za bakterije. Potem ti pa ona lahko predpiše antibiotike. Ne rabiš ginekologinje.
Yesterday, upon the stair,I met a man who wasn't there. He wasn't there again today. I wish I wish he'd go away...
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:26
Povezava do prispevka
Ja, meni se je tudi stanje precej izboljšalo, ko sem prenehala s KT in kmalu zatem začela z men. skodelico, mi pa ravno zdaj (po dveh letih) spet vnetje povzroča težave in se zopet ne morem dokončno znebiti zadeve.

CLCH, si prepričana, da brusnice pomagajo pri glivičnem vnetju? Da so koristne pri bakterijskem vnetju mehurja, je res splošno znano, za vaginalne težave pa nisem vedela, da tudi pomagajo.

AE, definitivno uporabljaj kis namesto mehčalca, vsaj za spodnje perilo. Pa neodišavljen toaletni papir! Dnevne vložke uporabljaš kakšne bio, brez plastike? Ker če ne dihajo, je bolje, da si brez. Pa če nosiš temnejše spodnje perilo, ga ne prati samo na 30 ali 40, ampak vsaj občasno daj na 60°C. To, da mora biti bombažno, je upam da samoumevno.
0
Nazaj na vrh
CantLoveCantHurt
Starost: 33Pridružen: 25. sep 2008Prispevkov: 2109Kraj: MemoriaStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:41
Povezava do prispevka
Uh-oh. Tole je prej bilo v temi Bakterije tam spodaj, Canestena sama nikoli nisem uporabljala ker sem vedno antibiotike dobila zato niti vedela nisem da govorimo o glivicah.


Yesterday, upon the stair,I met a man who wasn't there. He wasn't there again today. I wish I wish he'd go away...
0
Nazaj na vrh
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 23. jan 2011 21:51
Povezava do prispevka
Se mi je zdelo, da nekaj ne štima, ko si jo k splošni zdravnici poslala. No, take nesporazume pa dobimo z neustreznimi naslovi tem, hehe (tisti "tam spodaj" me je takoj zbodel).
0
Nazaj na vrh
AngelEye
Starost: 38Pridružen: 28. apr 2006Prispevkov: 3479Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2011 9:36
Povezava do prispevka
KT že nekaj časa ne jem (cc leto je bilo zdaj), nosim večinoma samo bombažno perilo. Prenehala sem s KT tudi zato, da bi se tega znebila ampak očitno se je vrnilo, par mesecev je bilo bolje potem pa znova. Zanima pa me kateri so takšni bio dnevni vložki? Očitno bo res treba po Lunettko, te v DM-so samo do konca meseca znižane?
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. (W. D.)
0
Nazaj na vrh
goldfish
Starost: 33Pridružen: 11. feb 2009Prispevkov: 996Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. jan 2011 10:00
Povezava do prispevka
Kot dnevne vložke jaz uporabljam Vir Nature, roza škatla. So iz 100% bombaža. Začela sem jih uporabljati ravno zaradi glivic, se mi zdijo še najbolj "zračni". Po njih nimam neprijetnega občutka in me ne začne takoj vse srbet, kot po Discreet. Sicer začnejo malo hitreje "razpadat" kot ostali, ampak se jih splača probat. Še slikica:
image file name: 2kfe832e623c.jpg
vir: najcena.si

Kadar pa imam vnetja, razen kadar grem ven, vložkov raje ne nosim, ampak samo bombažno perilo. Pa raje večkrat zamenjam hlačke.
0
Nazaj na vrh
MeiMei
Starost: 118Pridružen: 26. jan 2009Prispevkov: 3084Kraj: Here and now.Status:Offline
Objavljeno: 24. jan 2011 10:32
Povezava do prispevka
AngelEye, jaz bi zamenjala ginekologinjo in to takoj. Še prej bi sicer zahtevala "avdienco" pri zdravnici (ne pri sestri), ampak katera koli ambulanta, ki kroničnega vnetja (kar pri tebi očitno je) ne jemlje resno, pač ni vredna, da opravlja takšno poslanstvo. Jaz bi kar ostro nastopila in sestri povedala, da boš primeru resnih zdravstvenih težav zaradi nezdravljenega vnetja odvetnika kar k njej poslala, ker je preprečila obisk pri zdravnici. Ne vem no. Meni se to ne zdi normalno. Verjamem, da imajo zdravtsveni delavci ogromno dela, vendar to ne pomeni, da lahko s pacienti, ki jih imajo, delajo kot svinje z mehom.
I do yoga so that I can stay flexible enough to kick my own arse if necessary.

Pain is inevitable. Suffering is optional.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Glivično vnetje nožnice (kandida)
Stran 45 od 63
Pojdi na stran 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Vaja 'deska' je kraljica vadb mišic jedra, torej trupa. Preprosta vaja, ki jo lahko izvaja vsakdo in povsod!