Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Prometni prekrški: novela zakona je sprejeta

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
mimika
Starost: 41Pridružen: 30. okt 2005Prispevkov: 6588Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 8:55
Povezava do prispevka
Pa še to, da se folk veselo furka celo pot po prehitevalnem pasu, po možnosti še čiiistoooo poooočaaaasiiiii. Ampak totalni zmagovalec je bil pa en bebec, ki me je enkrat izsilil (zapeljal mimo mene iz neprednostne na sredo ceste, da sem komaj zabremzala), potem se je nekaj obračal sredi ceste, jaz peljem mimo po pasu za naravnost in se ustavim pri rdečem semaforju, on se je pa potem obrnil v mojo smer in, pazite to, po levem pasu pičil direkt v križišče (še vedno rdeč semafor) in zavil desno, da so gume kar cvilile. No, koliko prekrškov naenkrat je to? Takemu idiotu bi bilo treba na mestu vozniško vzet pa eno hudo kazen nabit, pa naj se potem dela frajerja.

Skratka, poleg neprilagojenih hitrosti je še ogromno drugih katastrof na cestah, policajev pa seveda nikjer, ko jih rabiš.
“Be daring, be different, be impractical, be anything that will assert integrity of purpose and imaginative vision against the play-it-safers, the creatures of the commonplace, the slaves of the ordinary.” - Cecil Beaton
0
Nazaj na vrh
J.Lo
Starost: 12Pridružen: 7. jan 2005Prispevkov: 7043Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 10:01
Povezava do prispevka
lilja4ever je napisal/a
3) počasna vožnja ni nujno tudi vedno varna - namreč, ne vem, zakaj se folk, kjer je omejitev 90, vozi 50. Normalno, da popeniš, a ne. In potem se zgodijo prehitevanja in hitro kaj pride. Počasni vozniki so za moje pojme precej nevarni in so mašilci prometa... da ne omenjam raznih cvetk, ko se folk ne zna vozit po krožišču in se kar vsi vozijo po zunanjem pasu... ti pa, ki se voziš pravilno po notranjem (ker pač ne greš pri prvem izhodu dol), pa pol hočeš na zunanjega in dol, pa te ne pustijo v smislu "češ, kaj se siliš tu zdaj pred mene" in potem ratajo kolone... in še bi lahko naštevala... se ustaviš pri rdeči luči na semaforju, pa ti začne kakšen debil zadaj trobit v smislu "češ, zakaj si ustavil".


Točno tako! Kar sive lase dobim. Potem mi pa mami teži, kako sem nestrpen voznik. Kakšna pa naj bom, pri takih zadetkih...?!
0
Nazaj na vrh
Lisa
Starost: -14Pridružen: 27. jan 2006Prispevkov: 927Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 10:14
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a

Ah, včasih so omejitve prav za brez veze, zato so pa tam vedno policaji in te čakajo Smile

Amen.

Med varno hitrejšo vožnjo in brezglavim divjanjem prepotentnežev je namreč velika razlika ... (tu pa očitno vse mečete v isti koš).



Vzela si mi z jezika, Tanja. Eni vse mečejo v isti koš.
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 10:56
Povezava do prispevka
mimika je napisal/aPa še to, da se folk veselo furka celo pot po prehitevalnem pasu, po možnosti še čiiistoooo poooočaaaasiiiii. Ampak totalni zmagovalec je bil pa en bebec, ki me je enkrat izsilil (zapeljal mimo mene iz neprednostne na sredo ceste, da sem komaj zabremzala), potem se je nekaj obračal sredi ceste, jaz peljem mimo po pasu za naravnost in se ustavim pri rdečem semaforju, on se je pa potem obrnil v mojo smer in, pazite to, po levem pasu pičil direkt v križišče (še vedno rdeč semafor) in zavil desno, da so gume kar cvilile. No, koliko prekrškov naenkrat je to? Takemu idiotu bi bilo treba na mestu vozniško vzet pa eno hudo kazen nabit, pa naj se potem dela frajerja.

Skratka, poleg neprilagojenih hitrosti je še ogromno drugih katastrof na cestah, policajev pa seveda nikjer, ko jih rabiš.
 
Mimika, takega tipa na žalost ne bodo nikol ujeli.....ne, ujeli bodo mene, ki bom šla enkrat
v naselju namesto 50, 55 na uro......samo, da se spomnim kolikokrat sem vozila za pijanimi vozniki.....tako grozno pijanimi, da so vijugali od leve proti desni strani ceste, da se jih še prehiteti nisem upala....in pol so na ovinku, ki ga niso mogli izpeljati kar naenkrat ustavili avto..... samo kolikokrat sem vozila za takimi alkoholiki.....pa nikol ni blo policajev, pa za narkiče tudi vedo, za vse....pa se jih ne upajo ustaviti.....pa še, pa še....potem pa jaz enkrat zamujam v službo in grem po dolgem, ravnem odseku malo bolj hitro, policaj pa za mano s prižganimi lučmi in sireno....stopi ven iz avta s puško....mati mila, ko v kakšnem ameriškem filmu.....sem takoj videla, da imam opravka s psihotom.....obup
In se strinjam....ko jih potrebuješ, jih pa ni.....
Bolje, da ne nadaljujem, sem že od malih nog alergična na policaje.....
Odkar so sprejeli ta zakon, od torka sem videla vsak dan po 3 patrulje....prej pa nič, ne prejšnji teden, ne ko je snežilo, ne pred 14 dnevi, ne pred 1 mesecem, ne na avtocesti, da bi malo pisali kazni in opozarjali tuje šoferje, da kamion ne sme prehitevati kolone kamionov ....ne , prav sedaj....Vsi govorijo, že ptički čivkajo, da ta zakon tudi ne bo nič pomagal pri zmanjšanju nesreč....sej njim se v bistvu ne gre, da bi zakon kaj pripomogel k zmanjšanju nesreč, njim gre za pobiranje denarja, potem pa če bo še kej pomagal pa tut o.k......ogabno....in ti njihovi spoti....ne vem koga sploh ganejo....
S tem zakonom bodo naredili samo še kakšen finančni problem in socialni problem več.....in še večje kolone in zastoje....joj, hvala vam država....neizmerno sem vam hvaležna za ta zakon!
 
Si bo potrebno nabavit kakšen fičo, ali pa traktor- kakšne stare znamke, po možnosti neko vozilo, ki ne bo šlo več kot 50 na uro....najbolje kar kolo, zakaj bi sploh še trošili denar za avte....
 
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:24
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a

Med varno hitrejšo vožnjo in brezglavim divjanjem prepotentnežev je namreč velika razlika ... (tu pa očitno vse mečete v isti koš).



Če je vožnja prehitra je prehitra in ni važno, a je varna ali ne.  Omejitve pomoje niso kar tako brezveze, ampak za našo varnost. Pa še, kako pa policaju razložiš, da ti si pa varno prehitro vozila?

Osemnajst let imam izpit za avto in niti enkrat me niso dobili zaradi prehitre vožnje, tako da me tudi te kazni ne skrbijo. In se mi zdi kar prav, da so to naredili.
Pa še malo bolj pogosto bi morali starejši ljudje na zdravstvene preglede, ne da je v torek en ata v Kranju sestrelil  motorista, ker se je s polja zapeljal na cesto in sploh ni pogledal.

Nikke, če bodo ljudje vozili tako kot je predpisano, nikjer ne bo nobenega socialnega problema. Če pa drviš kot norec, pa plačaj.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:31
Povezava do prispevka
lilja4ever je napisal/a
3) počasna vožnja ni nujno tudi vedno varna - namreč, ne vem, zakaj se folk, kjer je omejitev 90, vozi 50. Normalno, da popeniš, a ne. In potem se zgodijo prehitevanja in hitro kaj pride. Počasni vozniki so za moje pojme precej nevarni in so mašilci prometa... da ne omenjam raznih cvetk, ko se folk ne zna vozit po krožišču in se kar vsi vozijo po zunanjem pasu... ti pa, ki se voziš pravilno po notranjem (ker pač ne greš pri prvem izhodu dol), pa pol hočeš na zunanjega in dol, pa te ne pustijo v smislu "češ, kaj se siliš tu zdaj pred mene" in potem ratajo kolone... in še bi lahko naštevala... se ustaviš pri rdeči luči na semaforju, pa ti začne kakšen debil zadaj trobit v smislu "češ, zakaj si ustavil".
 
Sem bila včeraj preutrujena, da bi še kaj več napisala, danes pa me je že itak Lilja prehitela in naštela praktično vse.
Ampak vseeno: počasni vozniki niso prav nič manj nevarni - morda celo še bolj. En norec npr. oddivja mimo brez posledic (večinoma imajo tudi dobre avtomobile, saj se ravno s tem postavljajo - ampak to ne pomeni, da podpiram to početje, ker mi gredo total na jetra in nikoli ne vemo, kdaj bo kakšen njihov "manever" spodletel), počasneti pa spravljajo ob živce poštene delavne ljudi, ki se pač nimajo časa fijakati okoli po marsikje absurdnih omejitvah ali celo pod njimi. Jih spravijo ob živce in so tako posredno odgovorni za marsikatero nesrečo, da ne omenjam zastajanja prometa preden speljejo pri zeleni, ko bi lahko šla že dva avtomobila mimo, ustvarjanje kolon zaradi vožnje pod omejitvami ipd. Popolna katastrofa so tudi vozniki, ki ne znajo uporabljati krožnih in se ti fijakajo tričetrt kroga po zunanjem pasu (kjer je strjena kolona, ostali krogi pa prazni), da če nisi tudi sam tam, niti ven ne moreš.
 
Zame obstajata dve vrsti nesposobnih voznikov, ki bi jim odvzela vozniško dovoljenje zaradi ogrožanja in zaviranja prometa:
  1. prva so preprotentni divjaki, kamor sodijo v 99,9 moški, ki na tak patetičen način dokazujejo, da imajo dober avto/si upajo/so frajerji/za njih pravila ne veljajo/so taglavni/ ...
  2. druga pa nesposobni in počasni vozniki, ki hkrati mislijo, da vozijo varno, in kamor sodi približno 70 % vseh žensk, skupino pa po moji skromni oceni sestavlja 90 % žensk (ki so znane po tem, da so preveč previdne - beri: prestrašene), 1 % nesposobnih moških voznikov (načeloma so moški neprimerljivo boljši vozniki, ampak se seveda najdejo izjeme), ter 9 % betežnih starčkov, ki bi morali biti brez dovoljenja že kakih 15 let (in tudi sama poznam primer, ko so podaljšali nekomu, ki je bil motorično že na pol fuč - potem si lahko mislimo, kakšne reflekse imajo taki. Pa drugi primer, ko je pri 20 km/h sredi belega dne podrl dva pešca na prehodu, ker ju ni videl (!!!) ...).
Za varno vožnjo ni toliko pomembna hitrost (ne govorim o tem, če greš 200 na uro nekje, kjer ni avtocesta in nimaš dobrega=varnega avta), kot sposobnost oz. talent voznika (mislim, da se bomo vsi strinjali, da so nekateri pač bolj sposobni in talentirani za vožnjo, drugi manj - kot pač pri vseh stvareh), izkušnje, refleksi, pravilno reagiranje v kritičnih situacijah (jaz bi uvedla posebno šolo za to, ki bi jo moral opraviti vsak, ker se lahko zgodi vsakemu) in nenazadnje dober avto (probajte enkrat na hitro zabremzati z npr. Audijem ali BMW-jem, ali pa npr. s Cliom), tako, da si tudi z vsakim avtom ne morete privoščiti enakega načina vožnje.
 
Torej: počasnost ni rešitev niti varna vožnja. K varni vožnji sodi sposoben, preudaren voznik, ki zna hitrost vožnje prilagajati razmeram okoliščinam (in ne omejitvam), dober avto (to je zelo pomemben dejavnik), ki ga voznik pozna in ve, kako reagira v določenih razmerah ter dobre ceste (tu pa so vsi tiho kot riti).
 
Strinjam se tudi z DeviLeejem glede višine kazni - vsak naj plača svojim dohodkom primerno, ker tole zdaj je poleg že itak kretenske zasnove prav absurdno.
 
Pa še glede policistov (mislim, da tega marsikdo ne ve): enega poznamo in nam je povedal, kako je z ustavljanjem zaradi prevelike hitrosti: zjutraj, ko pridejo v službo jim da nadrejeni normo, koliko jih morajo tisti dan ustaviti zaradi prehitre vožnje. Ko končajo, so frej. Kam mislite, kam se bodo postavili - tja, kjer previsoka hitrost res ogroža udeležence v prometu ali tja, kjer jih bodo najhitreje nalovili? Jep, tako je.
 
Toliko o (ne)varni vožnji z moje strani.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:32
Povezava do prispevka
Fora je v tem, da boš precej plačal tudi, če ne boš šel glih kot norec....in v tem, da tistih tapravih norcev tako kot do sedaj, jih tudi od sedaj ne bodo dobili. Btw, jaz glih kot norec vseeno ne vozim .
Ja, stari strici ...in tete tudi , so pa nevarni....se pa strinjam....velikokrat gredo tudi kontra na cesti, pa nimam pojma kako se na rondoju znajdejo, pa še, pa še....se je full spremenilo odkar so oni delali izpit za avto.
 
Tanja: BRAVO  !
 
 
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:37
Povezava do prispevka

Tanja je napisal/a

K varni vožnji sodi sposoben, preudaren voznik, ki zna hitrost vožnje prilagajati razmeram okoliščinam (in ne omejitvam), dober avto (to je zelo pomemben dejavnik), ki ga voznik pozna in ve, kako reagira v določenih razmerah ter dobre ceste (tu pa so vsi tiho kot riti).
 
No, jaz bi napisala raje
 
sposoben, preudaren voznik, ki zna hitrost vožnje prilagajati razmeram okoliščinam in  omejitvam
 
S tistim glede policajev se pa še kako strinjam - jaz recimo dnevno vozim na relaciji KR - Radovljica in so min. 4 dni v jutranjem času na istih mestih - in to ne na najbolj nevarnih območjih, ampak tam, kjer najlažje zaslužijo.
Nazadnje urejeno 4. apr 2008 11:38; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45018Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:38
Povezava do prispevka
Omejitvam jih lahko vsak, pa zato ni nujno varen voznik.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
ally
Starost: 43Pridružen: 9. sep 2004Prispevkov: 7298Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:39
Povezava do prispevka
Saj zato sem pa napisala omejitvam in okoliščinam (poleg vsega ostalega, že naštetega).
 
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 11:40
Povezava do prispevka
Ally, tam na koncu avtoceste so tako stalnica, bi si lahko že hišico postavili.

Drugače pa tudi žensk voznic ni treba vseh metat v isti koš.  Enim nam kar gre.

Mogoče bi pa res poleg izpite uvedli še šolo varne vožnje, ker na gas zna pa res vsak lole tiščat.

Ja, pa še to. Če moraš hitro zabremzat, je pa res čisto vseeno ali je Audi ali pa Clio.  Tu so bistvenega pomena teža avta in vzdrževane zavore.

In kazen 1000€ za vožnjo več kot 30 km / h skozi naselje  je še prekleto nizka.
Lahko greš ti samo 30 skozi naselje in ti prileti malček pod kolesa. tudi takrat ne moreš ustavit.
In za goflanje po mobitelu tudi. 120€, ko ga gledaš v eni roki mobitel, čik v gobcu in vozi po cesti, kot da je vse njegovo.  Še 500 je premalo.
0
Nazaj na vrh
gita
Starost: 41Pridružen: 28. nov 2004Prispevkov: 17636Kraj: t.Status:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 12:04
Povezava do prispevka
se zelo strinjam s tanjo, da se z vsakim avtom pač ne moreš isto peljat. in seveda so pomembne tudi voznikove sposobnosti.
 
če se s športnim avtom, ki je temu namenjen in tako izdelan (pa pustimo tiste spuščene cliote pa petke s spojlerji ...  v mislih imam prave športne avtomobile) pelješ 120, je lahko bolj varno, kot če se z eno podrto petko pelješ 60  ponavadi pa ravno taki divjajo in se kažejo s tistim, s čimer se jim nebi bilo treba 
 
ah ja, vse sorte se najde na cesti
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 12:08
Povezava do prispevka
Nikke je napisal/a...samo, da se spomnim kolikokrat sem vozila za pijanimi vozniki.....tako grozno pijanimi, da so vijugali od leve proti desni strani ceste, da se jih še prehiteti nisem upala....in pol so na ovinku, ki ga niso mogli izpeljati kar naenkrat ustavili avto..... samo kolikokrat sem vozila za takimi alkoholiki.....pa nikol ni blo policajev...

Pa ga ti prijavi policiji, če vidiš, da je pijan. Tako jaz delam. Vidim človeka, ki od pijanosti ne more stati na nogah in se tlači v avto, da se bo odpeljal. Pokličem 113 in ga prijavim (povem registrsko). Tega ne morem razumeti, da nekateri vidite, kako pijanci ogrožajo sebe in druge v prometu, a nič ne ukrenete.

Glede starih ljudi v prometu imam tudi bližnjo izkušnjo. Od fanta babica ima 76 let in so ji zdaj spet podaljšali vozniško. Vsi smo upali, da bo zdravnik toliko pameten, da bo uvidel, da gospa ni več varna za na cesto, ker ne sliši nič, vidi slabo, motorika je pa starosti primerna. Pa začne ona razlagat zdravniku, da se počuti bolj varna v avtu kot na kolesu, ker lahko gleda v ogledalca. Da sploh ne omenjam, kako vozi, v prvi ali drugi, motor pa tuli na visokih obratih, a ona seveda ne sliši.
Enkrat se je peljala s fantom. Za njima rešilec s sireno in fant zapelje na pločnik, da se mu umakne. Ona pa zaprepadena, češ kaj počne. Sploh ni slišala sirene.
Ko so jo ustavili policaji, ker je zapeljala skozi rdečo, jo je odnesla brez kazni, ker je nadrla policala, kaj bo on, mulc, njo učil, kako se vozi, ker ima ona izpit že 40 let.
Zdravnikom, ki takšnim podaljšajo vozniško, bi morali vzeti licenco, ker takšna babica se sama ne zaveda svojih hib.
0
Nazaj na vrh
Lisa
Starost: -14Pridružen: 27. jan 2006Prispevkov: 927Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 12:09
Povezava do prispevka
Jaz se včasih peljem skozi naselje oz. vsaj označeno je kot naselje, pa v bistvu ne deluje tako, ni šole, igrišča oz. takšnih okoliščin, da bi lahko nekdo kar tako skočil na cesto, ne samo otrok, tudi starejši, cesta ravna, okolica zelo vidna... Seveda pa so ravno tam pogosto policaji. In tako visoka kazen se mi zdi totalni absurd. 
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 4. apr 2008 12:11
Povezava do prispevka
Verjetno tabla 50, ni kar nekje sredi polja. So ob cesti hiše? Če je 50 je 50.  Jaz tukaj sploh ne vidim problema.
Mogoče vas bo pa spametovala kakšna prometna nesreča, kakšen otrok pod kolesi...

Ne vem, kje je tu sploh problem?

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Prometni prekrški: novela zakona je sprejeta
Stran 3 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Vaja 'deska' je kraljica vadb mišic jedra, torej trupa. Preprosta vaja, ki jo lahko izvaja vsakdo in povsod!