Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Zrela koža oz. kaj uporabljati po 40. letu?

Pojdi na stran 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29
sanda
Starost: 41Pridružen: 5. jun 2005Prispevkov: 4168Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. sep 2007 11:46
Povezava do prispevka
Danes sem gledala tele kremice od Green line Lift. In me zdaj zanima, kaj bi bilo boljše. Da vzamem obe (torej dnevno in nočno) ali da vzamem namesto ene Knneipa (btw: ali obstaja samo dnevna ali tudi nočna) . Kaj bi bila boljša kombinacija?


0
Nazaj na vrh
LaraMia
Starost: 41Pridružen: 16. jun 2008Prispevkov: 20Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 14. sep 2008 16:20
Povezava do prispevka
Obujam tole temo, in sicer rabim pomoč pri izbiri kreme za svojo mamo, ki bo kmalu dopolnila 50 let. Ima suho kožo, na T predelu morda malo mastno z razširjenimi porami, občasno se ji pojavi kakšen mozoljček. Problem pa je v tem, da je njena koža zelo občutljiva in je že na veliko krem reagirala z izpuščajem (vzrok v parfumih, dodanih kremi?). Dosedaj je že nekaj let uporabljala Eucerinove kreme, ki so ji s tega vidika najbolj odgovarjale, jaz pa nad njimi nisem najbolj navdušena, ker ne nudijo nobene UV zaščite in so revni z antioksidanti. Naj še omenim, da ima moja mama precej od sonca poškodovano kožo, ker je nikakor ne morem prepričati, naj se ne nastavlja soncu (brez zaščite!), torej bi nujno potrebovala proizvode z UV zaščito in pa AHA kislinami. Pa še to: kar se tiče nege obraza, je izredno "šlampasta", tako da ni šans, da jo prepričam, da se bo mazala z npr. 6 kremicami v stilu: danes tole, jutri tisto... Meni bi se zdel uspeh že, če bi ji prepričala, da se redno vsak dan in večer namaže s kremo
 
Torej... malo sem brskala po forumu, KMM in internetu, pa se nikakor ne morem odločiti, s čim bi bilo najboljše poskusiti, da ne bo obupala nad menoj in na vrat na nos oddirjala v lekarno po novo Eucerinko. Kar se tiče cene, bi rabila nekaj v srednjem cenovnem razredu pa takšno, da se dajo dobiti kakšni testerji, ker je že velikokrat kupila kakšno kremo, ki je potem samo romala v smeti. Vesela bom kakršnekoli pomoči!
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 17. sep 2008 0:00
Povezava do prispevka
LaraMia, glede na pojavljanje nečistoč in od sonca poškodovano kožo bi bila dobra izbira Diacneal za večerno nego, za dnevno pa seveda nekaj z UV zaščito. Tako, da če bi zvečer uporabljala Diacneal, okoli oči kakšno hranljivo (poglej KMM), zjutraj pa magari kakšno Eucerin, ki ima zanesljivo zaščito, bi bilo to že zelo v redu. Če bi pod slednjo dodala še kakšen serum z aok - ali pa če bi kupila kakšno kremo, ki ima tudi veliko aok (Estee Lauder, Clinique s SPF), bi bilo pa to sploh super.
Lahko pa poskusi tudi s salicilno, ampak če ji je vse odveč, bo že Diacneal in dnevna z zaščito in aok veliko oz. skoraj vse, pa to z zelo malo kompliciranja.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Devon84
Starost: 40Pridružen: 16. sep 2008Prispevkov: 19Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. sep 2008 11:59
Povezava do prispevka
Tako kot je napisala Tanja.

Poškodovani koži od sonca je treba dovajati retinoide. Ker lahko ima tretionoin močne stranske učinke (suha, razpokana koža, srbečica, zategovanje), je najboljše uporabljat over the counter kreme z derivati vitamina A ali sam naravni vitamin A to je retinol. Med najbolj kakovostne spada:
1. Diacneal, ki poleg retinaldehida vsebuje še 6% glikolne kisline.
2. Ystheal
3. Eluage, ki vsebuje še hialuronsko kislino in pro-tocopheril, prekurzor vitamina E ter vsebuje več lipidov.

Te kreme pa je potrebno uporabljati dlje časa, najboljše pozimi, ko ni potrebno nanašati krem z UV zaščito, če seveda ne gremo kam v toplejše kraje z visokim UV indeksom. Če se ob uporabi krem z derivati vitamina A pojavi suha koža, je treba dovajati lipide.


0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. sep 2008 12:01
Povezava do prispevka
Tudi pozimi bo potrebna UV zaščita, ne le v toplih krajih.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. sep 2008 17:29
Povezava do prispevka
Nadaljevanje debate o UV filtrih je tukaj.
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 18:31
Povezava do prispevka
Citiram v ustreznejšo temo:

karena je napisal/aLepo pozdravljena, Tanja!

Ti vaši forumi me vedno tako pritegnejo, da berem in berem, ob tem pa pozabim na uro. No, včeraj sem eno uro pa pol brala po forumu.

Zanima me glede kreme od Avona Anew Alternative Intensive Age Treatment  Night, če bi bila primerna za mojo mamo in če se lahko uporablja kot dnevna krema. Stara je 41 let, ima lepo kožo, brez ogrcev, mozoljev-takšno bi jaz rada imela . Ne uporablja nobene kreme, mleka,...

Za čez dan pa kot zaščito ena od teh kremic;
-Avon Bronze SPF 30
- SunDance

Lepo prosim za mnenje



0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2009 9:27
Povezava do prispevka
Eno malo vprašanje .
 
Ob večerih ponavadi uporabim kremico Avene Diacneal, zjutraj pa Clinique SD za suho kožo. Vedno imam na razpolago še kakšno dodatno kremico, ki jo uporabim občasno in jo nadomestim bodisi z običajno jutranjo ali nočno.
Trenutno imam Ombia med 5% Urea. Sedaj oklevam med nakupom:
- Garnier Ultra Lift
- Garnier Total Comfort
- Omnia z ureo
- Balea z ureo
 
Katera od njih? Kakšna peta? Kaj mi priporočate glede na letni čas in mojo suho, zrelo  kožo?
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Tinka
Starost: n/aPridružen: 27. mar 2005Prispevkov: 2751Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2009 12:47
Povezava do prispevka
Za nočno nego ti (iz lastnih izkušenj) lahko priporočim olivno in jojobino olje. Včasih  olje nanesem samostojno, včasih pa čez Diacneal ali čez serum ali čez Paulin BHA 2%.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 12. feb 2009 14:20
Povezava do prispevka
Travica, brez sestavin karkoli težko rečem; morda prva ali kakšna z ureo. Sicer pa tudi Tinkin predlog ni slab.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 12. feb 2009 19:38
Povezava do prispevka
Občasno tudi jaz uporabljam olivno olje. In moji koži ustreza.
 
In ker sta mi obe svetovali (tudi) olje, sem malo posrfala. Kaj menite o arganovem in svetlinovem olju? Menda naj bi bila dobra za moj tip kože. Pa še na olje pšeničnih kalčkov sem vrgla oči ...
Ima katera izkušnje iz prve roke? In kje jih kupujete, jaz sem pobrskala za informacijami po spletnih straneh.
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 12. feb 2009 20:23
Povezava do prispevka
Travica, katerokoli bo ok, vsekakor pa bi se jaz na tvojem mestu odločila za kakšno čim bolj antioksidantno (olivno, grozdne pečke, tudi arganovo).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2009 8:38
Povezava do prispevka
Tanja, so ta olja iz lekarne ali Sanolaborja iste kvalitete kot tista iz spletnih strani? Imaš kakšne izkušnje? So tudi hladno stiskana?
Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2009 12:06
Povezava do prispevka
Travica, olja iz lekarne so ponavadi rafinirana, za kožo je pa bolje da uporabljaš hladno stiskana in nerafinirana (imajo več AOK in drugih koristnih sestavin).
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 13. feb 2009 14:13
Povezava do prispevka
Travica, če so hladno stiskana res ne vem, vem pa, da so tako prečiščena, da gre morda tudi kaj takega stran, kar bi bilo bolje, da bi ostalo.
Sama si nanesem domače hladno stiskano olivno olje - isto, kot ga dam tudi na solato.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Zrela koža oz. kaj uporabljati po 40. letu?
Stran 24 od 35
Pojdi na stran 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.